Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161774 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #580 -: 14-01-2010, 22:43:52 »

До колкото знам на семинарите си преподава техники за депрограмиране.Лично аз, ако имах възможност, също щях да отида на лична консултация.Голяма част от американците са програмирани,така че при тях е повече от необходимо.
Под действие имах в предвид, да се обърнеш навътре в себе си и да работиш за духовното си развитие.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #581 -: 14-01-2010, 22:45:08 »

американците са програмирани за какво?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #582 -: 14-01-2010, 22:52:15 »

За милиадри неща.От масово убийство в училище или хипер-маркет, до определена реакция на определен цвят или надпис и т.н.Мисля че около 15% от американците са програмирани,за разлика от другите старни,където този процент е значително по-малък.Лесно е...просто насочват сателита и готово(освен другите теники за това).

П.П.Да не мислиш,че убииствата в училищата примерно се правят от невъзпитани тинейджъри.Всички до един са в програми за контрол на съзнанието!!!
« Последна редакция: 14-01-2010, 22:55:38 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #583 -: 14-01-2010, 22:59:26 »

Програмирани ли? Светльо, в едно общество, особено западно, винаги се случват такива неща. Не би било истина, ако не се случваха такива неща. Всичко искаш да цъфти ли? Не би могло. Ти в тая утопия ли вярваш?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #584 -: 14-01-2010, 23:07:58 »

Не казвам че иначе нямаше да има убийства,но специално тези, при които двама тинейджъри влизат и избиват съучениците си са плод или по-скоро жертви на тези програми.И това става в едно тихо и уютно прадградие.
Целта е следната - посланието е - няма безопасно място,всява се страх и се провокира обществената нагласа в посоката която е необходима.Както да речем 11.септември - след това отнеха всички права на хората с цел да ги защитят :surpris_23:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #585 -: 14-01-2010, 23:12:01 »

Svetlio, мисля, че доста пресилваш нещата. Явно четеш само определен вид литература. Cтава опасно, внимавай, че и ти влизаш в определeна или нечия програма, ама не се усещаш
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #586 -: 14-01-2010, 23:13:11 »

11 септ. е един. Другото с тийнейджърите е от видеоигри, липса на внимание на родителите, асоциалност и т.н. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #587 -: 14-01-2010, 23:15:07 »

Благодаря,ще внимавам  :police: :peperudi:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #588 -: 14-01-2010, 23:16:35 »

Cлучайностите не са правило. Съгласна съм с Петко. Навсякъде се случват неща, но в САЩ изглеждат повече, защото първо, там хората са повече и второ - им се дава гласност, защото там може да се даде (право на хората е).

Svetlio, ти си много умен човек, разчитаи на собствената си глава и чети разнообразна литература, от всички фронтове, не само от един. Така най-добре ще си създадеш ясна представа за реалността'.
« Последна редакция: 14-01-2010, 23:23:43 от canat »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #589 -: 14-01-2010, 23:24:57 »

Другото с тийнейджърите е от видеоигри, липса на внимание на родителите, асоциалност и т.н. :)
видеоигрите са наистина голям проблем  :(, пък и компютъра въобще - децата изгубват връзка с реалността, не комуникират, не излизат, не се движат  :-\ , ако не им сложиш лимит, не биха се отлепили от него

« Последна редакция: 14-01-2010, 23:38:12 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #590 -: 14-01-2010, 23:56:33 »

Навсякъде се случват неща, но в САЩ изглеждат повече, защото първо, там хората са повече и второ - им се дава гласност, защото там може да се даде (право на хората е).
Тва е много точно. На толкова много народ в Китай, Индия, Латинска Америка не се дава никаква информационна свобода. Всичко се потулва. А и в нашата родина. Сега постоянно лоши неща стават, а преди 1989-та всичко е цъфтяло tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #591 -: 15-01-2010, 00:05:29 »

аз се чудех защо се чуствам така добре от 1 година, мислех си, че е защото съм увеличила суровата храна, а то било от Mind Control- a  :Content_4 - emotloader:  :Confus_3:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #592 -: 15-01-2010, 02:34:28 »

Ако за всичко са виновни компютрите, кой от вас ще се лиши от него ?  :)
Знаем от филмчета колко са дебели американците но дали са тъпи? 
Видео игрите в няколко статии разправят, че тренират мозъка в други че се затъпява.  Когато се играе все пак контролираш виртуалния си герой и вземаш решения в дадената виртуална ситуация. Сякаш филмче с пуканки е по анти  от играта . 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #593 -: 15-01-2010, 11:04:26 »

Един филм отнема 2 часа, докато една игра седмици ;)
Игрите са полезни и тренират мозъка, когато самия ти имаш чувство за самоконтрол. Децата нямат такова чувство и могат да кибичат по 10-12 часа само заради една игра, което вече не е никак полезно за ума. Казвам го от моя си опит. Не съм намирал време да хапна през деня, заради някоя зарибяваща игрица tooth
Иначе подходяща игра за по 20-30 мин на ден би се отразила прекрасно на едно дете :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #594 -: 15-01-2010, 12:18:35 »

Е, Петко, ти направо си бил лека артилерия..някой игри хората ги играят с месеци, излязоха и изследвания за ефекта- негативен, върху мозъка при продължително игране, някой хора си разбиват живота и семействата с някои видове игри..не само децата нямат спирачки  :pensif_29:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #595 -: 15-01-2010, 15:42:31 »

а чували ли сте за Second Life? (the virtual world)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #596 -: 15-01-2010, 15:48:41 »

Ако за всичко са виновни компютрите, кой от вас ще се лиши от него ? 
не става въпрос за лишаване, а за мярка в ползването и редуване с други дейности. Но мярката (както винаги  и във всичко) най-трудно се намира, защото не е лесно да имаш контрол върху себе си.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #597 -: 15-01-2010, 17:49:10 »

Заради тъпия интернет изтървах онлайн конференция, която моите хора в Англия организираха, и не можах да се науча на разни спортове (те използват Second life с образователна цел) :((
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #598 -: 15-01-2010, 20:43:03 »

Angie, a как е свързано образованието с играта? Интереснo звучи

Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #599 -: 15-01-2010, 21:18:19 »

Ами има виртуална лаборатория по генетика, но какво точно става вътре не знам, не съм участвала в уроци; имат езикови курсове, сега за конференцията знам че имаха спортове..ти си сваляш програмата и се регистираш като си създаваш аватар и вътре има изграден свят, и си ходиш където искаш. Има концерти, магазини, острови.. Но моят опит е изключително малък, едва успях да си направя аватара да мяза малко на мен, и досега не съм успяла да си купя дрехи дето да ми харесват, щото не знам как  :Confus_3: Има и разни дето приличат на елфи..кой както си иска. Чух за един американски войник в Афганистан който 1 път седмично танцувал с жена си в този свят.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 25 запитвания.