Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135920 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #60 -: 07-08-2009, 20:10:31 »

чудя се дали да не взема пак да пиша кво ям ???  я ме поощрете  :Confus_34:
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #61 -: 07-08-2009, 20:29:58 »

Нема кво да те поощрявам, направо ти заповядвам! :police:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #62 -: 07-08-2009, 20:50:07 »

слушам!
и изпълнявам
7.00 - цветен прашец
7,30 - парче диня, 2 кракера с фъстъчено масло
10 - 2 средно големи праскови
12 -  домати от моята градинка със със песто (кашу, босилек, зелени маслини)
16 - бъркоч от овесени ядки, сушени плодове от Лиций, 2 с.л. ленено и сусамово брашно, 200 гр. соево кисело мляко, 1 с.л. мед
20 - няколко кракера потопени в топинг(зехтин, чесън, орехи, босилек, червен пипер), 1 чаша айрян от соево кисело мляко

Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #63 -: 08-08-2009, 07:59:52 »

Лелче,кажи как си правиш кракерите,рИцептата кажи,ако обичаш :flowers2:.Щото аз си правя кракерите с поне половин чаша ленено семе и ......не се вързва с 2 лъжици,колкото е препоръката ???
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #64 -: 08-08-2009, 08:46:31 »

Василенче, че ти крекерите за 1 ден ли ги изяждаш? Щото аз имам рецепти и с 2ч.ч. лен.  ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #65 -: 08-08-2009, 14:13:42 »

Мииииии,Вери за 2 по принцип,ама ми се е случвало и за 1  :-[,но аз ги правя половин доза-чашката,която ползвам за мярка е много малка и затова се получава половин доза.Кажете ми една рецепта за вкусни крекери без лен или с мнооооооого малко лен ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #66 -: 08-08-2009, 14:48:07 »

Лененото семе май се слага за да слепне кракера... Пробва ли тези на Бутенко, само 3 лъжици ленено семе се слага в тях. А ако изобщо искаш да избегнеш лененото семе, просто смеси някво произволно зърно с произволни ядки и изсуши... Примерно: Мана-хлябът на Вери стана много добър, а в момента си суша от хляба с маслини на Мер, който също очаквам да е супер, довечера ше ти разкажа по-подробно ;)

пс: защо си правиш само по половин доза кракери, това е много неефективно ??? не сушиш ли нещо друго с тях, иначе ходи зян пространството във фурната, разбираш ли...
« Последна редакция: 08-08-2009, 14:50:57 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #67 -: 08-08-2009, 20:47:55 »

Васке, ако ти кажа че нямам точна рецепта за кракери... замесвам каквото имам покълнало с разни работи и суша във фурната. Няма да давам рецепта щото то толкова много рецепти за кракери има по сайтовете, че неси заслужава. Това, че слагам чаша лелено брашно не ме притеснява защото аз си правя мнаго кракери за да оползотворя фурната. иначе всеки ден да суша ще ми излезе неефекивно. освен това като суша кракери, суша и други работи. нареждам четири реда във фурната  - гъби, тиквичка, кракери и някакви бисквитки. та за количеството ленено семе - то като си хапна няколко кракера няма как да прекаля с количеството ленено семе.
Ето какво ядох днес:
8,00 цветен прашец
8,30 - 5-6 малки праскови, 2 бисквитки с фъстъчено масло
13 - "яхния" от леща, конопени бисквитки
20 - гаспачо с покълнало бобче мунгл 2-3 парченца пъпеш, 2 конопени бисквитки
Днес цял ден се шматках по плажовете и си развалих режима на храненето. Но един път не е страшно.
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #68 -: 09-08-2009, 17:26:05 »

А днес тъпча през 1 час. Обаче имаше много тежко физическо натоварване. И оправдано си похапнах без да спазвам час и без да спазвам количества. Ама ако знаете колко сладолед изядох.... От четири банана си напавих сладолед и с какао и с кленов сироп. И гоизлапах целия съвсем самичка.  :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:   и даже се чудя сега дали да не си направя още, че ми свършиха конопените сладкишчета, а умирам за сладко. Илище взема да излапам една чашка тахан с мед  ???
Та днес ядох
8.00 смути - киселец и пъпеш
13 - една голяма купа с домати, две филийки хляб без брашно препечени и намазани обилно с кокосово масло и поръсени с червен пипер, почти 100 гр. тофу.
15.00 - сладоледа, който описах като количество по-горе
16.00 - две шепи покълнали бадеми

незнам какво ще ям за вечеря - имам боб мунг, имам покълнала леща....

за децата пека баница  - аман! това най-много ми тежи - да готвя на неправилно хранещите се!
А натоварването ми беше - 10 км крос и 40 км колоездене. Доста се поуморих! Обаче сега си чувствам прекрасно краката :)
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #69 -: 09-08-2009, 17:28:17 »

Лелеее, 40 км !!! Лелч, къде си ходила? :))

Пусни моля те рецептата за тези конопени бисквити, че нали сме фенове всички на конопа!  :D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #70 -: 09-08-2009, 19:00:22 »

Даа :Content_4 - emotloader:Трябва като един истински поклонник на конопа да си ушия знаме, което по средата да има едно голямо конопено листо, ама...няма хората да ме разберат правилно, особено полицията(аз живея близо до полицията) :police: :Content_14: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #71 -: 09-08-2009, 19:31:11 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Петко, ще ни излезе име на всички суровоядци покрай теб, хахах! Ако си ушиеш знаме, само вкъщи си го вей!  ;D :D ;D :D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #72 -: 09-08-2009, 19:48:21 »

:Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Петко, ще ни излезе име на всички суровоядци покрай теб, хахах! Ако си ушиеш знаме, само вкъщи си го вей!  ;D :D ;D :D
Радулке, то вече ни излиза...или поне на мен ;D
Като бях на веге-срещата ме питаха какво ставало с конопеното семе :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
А аз се правя на бавно загряващ и викам: "Кое? Кое?" :Content_4 - emotloader: Ама те хората го прочели черно на бяло :D :D :D
Много народ чете форума. 2/3 от четящите дори не са регистрирани :)
Нищо чудно, заради конопа и някое друго съмнително семе, да ни разследва ДАНС :police: :Content_4 - emotloader:
Ако трябва да перефразирам Шишо Бакшишо - "В Индия съм! В Индия съм! :bleh :bleh :bleh
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #73 -: 09-08-2009, 21:20:15 »

Радулче, 40 км си има винаги. като караш 20 км на някъде за да се върнеш стават 40  :weight_lift: 
А бисквитките ми са с конопено брашно, че конопено семе не мога да намеря тъдява. Петко крие в дълбока тайна доставчика си. А това вече е мног съмнително и възникват въпроси - какъв точно е конопа, какво му е количеството и легална ли е доставката  :police:   В моя двор например расте марихуана. Аз постоянно я изкоренавям, но то това чудо е по-упорито от мен. Баща ми каза, да я оставя, че гонела осите и ще ми опази гроздето.  :pensif_29:  Обаче аз как да обясня на властите, че гоня осите... и си я изкоренявам...
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #74 -: 09-08-2009, 22:03:11 »

Петко крие в дълбока тайна доставчика си.

Хахаахах, Дарби, аз май ще стана доставчика на Петко  :Content_4 - emotloader: Ако стане нещо, да ме покриете, ей  :D

Ти пак може да дадеш рецептата, пък ние, дето имаме достъп, ще си смелим конопа  ;D
Аз сега не съм си взела за мен от София, де... Но поне да я знаем :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #75 -: 10-08-2009, 04:41:46 »

Радулке, то вече ни излиза...или поне на мен ;D
Петко Конопа.  :whistling2 - emotloader:
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #76 -: 10-08-2009, 09:10:44 »

Радулче, моля сподели от къде намираш конопеното семе в София?
Доколкото разбрах е доста сложно внасянето и търгуването с него, има специални лицензи за които трябва да се кандидатства и да обявиш не го продаваш и за какво - някакви тотални щуротии с цел контрол.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #77 -: 10-08-2009, 10:11:54 »

Мегуста, намерих го на Женския пазар, в едно магазинче за кафе, ядки и подобни. В едни чували продават най-различни семена и има и конопено. Ама как да ти обясня къде е точно това магачинче....  :-\

Да речем се движиш по посока гарата. От ляво са ти сергиите, отдясно на тротоара има най-различни магазини. Вървейки от началото на пазара, стигаш до една уличка, която го пресича, по която и коли се движат. ОЩе малко по-надолу, след втория арабски магазин (даже е почти след него) е въпростното конопено магазинче  ;D  И само за ориентир, първият арабски магазин е малко преди пресечката, те са близо един до друг... Не знам дали се ориентира.... Ако не, някой път може заедно да отидем. :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #78 -: 10-08-2009, 10:33:06 »

Благодаря Rаdula,

Ох от кога се каня да намеря и магазинчето за ядки и тахан за което беше писала по-рано /това същото ли е/. Предполагам ще ги намеря. Много ми е неприятно да ходя до женския пазар... но арабите и техните изкушения ще ме принудят.
Няма да забравя един арабски магазин във Франкфурт преди 3 години - имаше толкова ядки и сушени плодове, никога не бях виждала такова изобилие - имаше дори сушени черници.

Ако не успея да го намеря ще ходим заедно. Дори и да го...пак ще ми е приятно да се видим :kisss:
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #79 -: 10-08-2009, 10:51:12 »

Скъпа Мегуста, с удоволствие ще се видя с теб! Само дето сега съм в Пловдив и не знам кога ще тръгна обратно към София. Но нищо, времето е пред нас :)

А иначе, ходенето до Женския пазар е едно от най-неприятните ми преживявания!!! Зарекла съм се там да стъпвам само за коноп и до арабските :)
От първия арабски си взимам тахана, защото във втория са много груби. Но до втория е магазина за конопа, хехе.... Малко сложно стана, но с оглеждане, би трябвало да се ориентираш... Успех!  :love_007:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.