Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135952 пъти)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #100 -: 21-08-2009, 14:26:47 »

Лелеееееее, каква отговорност носят тези зъболекари :Content_4 - emotloader:
Да ти кажа Дарби под секрет, моя мъж е зъболекар, не искам да навлизам в подробности, но ако не си силно привързана към твоя вземи го смени, моля те!
3-коренов зъб се прелекува и запълва в едночасово посещение, всичко друго са остарели и кофти практики.
Само не ми казвай, че ти е слагал и арсен - бягай на далеч от този кабинет, ако е така. Има много по-леки и щадящи здравето методи вече. :kisss:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #101 -: 24-08-2009, 08:12:03 »

А, Мегуста, не ми е слагал арсен!Че има ли някой да работи с арсен  :surpris_22: 
Ама той си е готин доктра не искам да го сменям  :whistling2 - emotloader:

Днес смятам да дарявам кръв... Дали ще ми се отрази зле....
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #102 -: 24-08-2009, 09:14:53 »

Лелче ДарбиМак,къде ще даряваш?И аз искам да даря,но не знам къде да го направя....Не мисля,че ще ти се отрази зле,даже съм чувала,че е добре периодично да се дарява кръв,било добре с кръвта ставало не знам какво си  ;D ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #103 -: 24-08-2009, 09:38:39 »

даже съм чувала,че е добре периодично да се дарява кръв,било добре с кръвта ставало не знам какво си  ;D ;)
И аз не знам какво точно става, но също съм чувала, че е препоръчително. Съпругът ми и един приятел дават 2 пъти годишно. Лекарите са им казвали, че максималното е през 2 до 3 мес. По-често не бива.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #104 -: 24-08-2009, 11:53:59 »

Кръводаряването ще е при нас на работа:) Ще дойдат тук с иглите и банките  :fun_096:  Обаче то било за утре  :Confus_3:  Пак не съм рабрала  :Content_14:  :Content_14:  :Content_14:
така, че утре ще ме източат  :whistling2 - emotloader:
Менюто в неделя:
- сусамово мляко
- диня
- салата от домати, краставици, лук, магданоз, зелена пиперка, песто (орехи, маслини, босилек), 2 филийки хляб "без брашно"
- елданола с нутела
- хумус, салата от домати и червена пиперка, 2 филийки хляб без брашно, сладолед от банан

За днес:
- пчелен прашец, 3 големи праскови, сусамово мляко
- 1 голяма праскова
- домати, червена пиперка, тофу, 2 филийки хляб "без брашно", натурлни маслини
- бъркоч от соево мляко, овесени трици, ленено брашно, сусамово брашно, сушена папая
- хумус, кълнове от люцерна, домати (ех нямат изяждене тия домати... толкова много имам в градината и вече ми писна да ги ям). сигурно ще се изкуша с нещо вкусно, но още не съм го измислила какво ще е  :Confus_3:

За първи път си правя кълнове от люцерна. накиснах ги в събота вечерта  и тази сутрин все още  не бяха покълнали  :surpris_23:  май Петко все ги хапва ...
Активен
Намасте :)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #105 -: 24-08-2009, 20:24:55 »

- елданола   
какво е това??
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #106 -: 24-08-2009, 23:50:01 »

Може би това:
http://www.recipemagician.com/recepti/snaksove-i-hliabove/buckweat-granol/

Дарби, люцерна често покълваме. Накисваме я за около 6 часа, след това по познатата процедура. Кълнче се показва някъде след 1 денонощие.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #107 -: 25-08-2009, 10:13:11 »

Да, снощи вече имаше кълнчета :)
Днес не можах да дам кръв  :surpris_23: не ми харесаха хемоглобина  :surpris_22:  трябвало да бъде 120, а моят е 115  :Confus_3:  това много ме изненада, защото аз мисля, че нямам проблеми с хемоглобина  :whistling2 - emotloader:  сега се чудя да ходя ли да се изследвам или да си трая  :surpris_23:  във всеки случай се чевствам здрава и не смятам да се питеснявам  :whistling2 - emotloader:
днешното меню:
- смути - листа от червено цвекло и банан
- бъркоч от овесени ядки, ленено брашно, сусамено брашно, кълнове от люцерна, соево кисело мляко, мед
- хумус, два големи домата, 2 филийки хляб "без брашно"
- сурови ядки микс - бадеми и кашу - около 50 гр, чай с мед

за вечеря не знам какво ще ям  :Confus_3:  не съм го измислила още  :bleh  напоследък хич не ми се въртив кухнята, след като четох как Влади и Васка ръфат нещо на бързо и не си губят времето в кухнята  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #108 -: 25-08-2009, 10:21:35 »

 ;D ;D ;D
Лелчеее,гледах една жена по по БТВ не знам кое предаване беше,тя имала супер нисък хемоглобин,ама супер нисък....Та започнала да пие сок от червено цвеко,много сок и така нормализирала нещата...просто ми е останало в главата и сега като прочетох и се сетих.Прави си по малко сокче,пък след известно време може пак да отидеш да си го провериш ;).
Пък за готвенетооо да,много съм зле,същнски анти-готвач(говоря за суровоядските ястия) .Сега си купих много кашу,орехи,сушени сливи и сушени кайсии и ще ги смеся всичките заедно,и като съм на лекции през деня ще ям от тях,и плодове също. ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #109 -: 25-08-2009, 10:35:58 »

Да, Василенке, зная за червеното цвекло :)  Обаче аз бях неразположена и смятам, че затова е дал такива показатели и ще се оправи доняколко дни
Активен
Намасте :)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #110 -: 25-08-2009, 11:51:05 »

Здравей,ДарбиМак! :peperudi:
Изобщо не трябва да се притесняваш,според мен. :Content_22:
Че те не ти ли обясниха ,че по време на МЦ не се дава кръв. :surpris_22:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #111 -: 25-08-2009, 14:52:13 »

Марийче, знам го това  :) МЦ ми свърши в събота  :)
Активен
Намасте :)

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #112 -: 25-08-2009, 15:00:10 »

Брей, че те мен няма да ме отразят изобщо ако реша да давам кръв.
Моят хемоглобин си е редовно под 100...
Как ли дишам още  ;)

Според мен това с някакви си заковани стойности на нещо си е колкото да се направи някаква статистика. Реално толкова бързо се променят нещата в организма ни и във всеки един момент различни стойности биха били нормални. Според мен също така зависи и от типа човек, характера, физиката....все пак всеки е различен - защо пък стойностите на хемоглобина на всички трябва да са еднакви?
Активен
мама на три мишлета

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #113 -: 25-08-2009, 15:08:15 »

ами да  :Content_14:  и аз това си мислех да им кажа ... защо трябва да ми е хомоглобина някакви си стойности като с наличните се чувствам прекрасно  :Content_22:  явно не им трябваше моята кръв от моята кравна група  :Confus_3:  леле ако бях АВ -  или 0-   хич нямаше да ми проверяват хемоглобина  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #114 -: 25-08-2009, 15:13:11 »

И аз съм с нисък Хб. В България, докато живях в Бургас последните 2 години преди да заминем, доста често давах кръв за спешни случаи. Никога не съм ми проверявали Хб, само кръвното, което също е ниско.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #115 -: 25-08-2009, 16:25:13 »

Много искам и аз да давам кръв!! Запалихте ме!!! Само дето ми прилошава от такива гледки, страшно ми прималява.... Дори сега като си го представям само, пак ми прималява  :surpris_23: Кръв изобщо не мога да гледам, а като виждам как ми я точат, мога и да припадна  ::)  Дано си го преодолея някак това чувство.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #116 -: 25-08-2009, 16:29:34 »

Радулка, не е нужно да виждаш, просто лягаш и обръщаш глава на другата страна, аз също не гледам ;)
...време и аз да дам отново кръв, бях се зарекла, а вече две години забравям :-[
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #117 -: 25-08-2009, 17:09:57 »

Аз веднъж давах, 2005-та. Беше интересно преживяване. Отидох в Окръжна болница. В самата сграда дето е болницата е и хематологията. Влизаш там и някаква рязка промяна. В Окръжна болница е мноо зле вътре, а Хематологията някакъв лукс...изпипано отвсякъде, хората вътре(лекари и сестри) весели, усмихнати...В първия момент си помислих, че има нещо странно в цялата тази работа. Особено като разбраха, че дарявам кръв за самата кауза, а не за някой определен човек(както е в 99% от случаите) в беда. Даже ме попитаха повторно...не им се вярваше просто. Веднага казаха, че ще ми дадат 2 дни болнични, но аз казах, че няма нужда. Беше 8-ми март и това беше моят подарък за всички тях. Просто така се получи. Реших, че след лекции ще дам кръв. Пък и бях в Нова сграда на ПУ...на една спирка ми беше. Дадоха ми един доста подробен формуляр да попълна. Някъде 15 минути само писане. Родители, близки, роднини, случки от детството, прекарани болести, емоции даже - всичко се описваше. Първо ми боцнаха пръста в един кабинет и ми казаха, че съм 0+ кръвна група. И оттам в друг кабинет. И...познайте какво...в кабинета 4 супер засукани мадами...викам: е`ся тва вече е скрита камера :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: ама не било :Content_14: Поканиха ме да седна удобно. Бяха супер любезни. Най-възрастната(към 35-40 да е била) ми вика: гледай какви писета имаме тука...а аз: Дааа, не очаквах направо :Appetit_17: ;D Попитаха ме дали ми е удобно в креслото(също някакво като баровско направо). Обясниха ми подробно какво ще последва. Аз ги уверих, че нямам никакъв страх нито от кръв, нито от игли. Започнаха да точат. Казаха, че бавно става. Да се отпусна. Тази възрастната, явно старша е била, каза на една от писаните да не дефилира само около мен, а да ми хване ръката. А аз си бях пълен релакс и лафнах малко с едната. По средата на процедурата ме попитаха дали всичко е наред. Свърши всичко и ми казаха да си полежа при тях още 5-6 мин. Питаха ме какво ще пия - чай, кафе или сок. Казах чай, че нали от кафето имах проблеми със стомаха тогава. И последва въпрос колко чая искам? И аз гледам пак учудено. А жената ми вика може няколко. А то тези процедури са при всеки...просто гледат да те оводнят, един вид. Поръчах си два чая. Донесоха ги и аз вече излязох пред кабинета. Седнах там на едно диванче и ми дадоха и подаръците. Едно кашонче с общо 900 гр шоколадов крем, сокчета, вафли май имаше и не помня още какво.
Та така. Супер преживяване си беше. Чак тогава осъзнах ползите от реформите в здравеопазването ;D ;D ;D
« Последна редакция: 25-08-2009, 17:15:42 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #118 -: 25-08-2009, 17:21:39 »

Хахаахахахахахахаха, Петко, супер историйка!!! Хахахаах.....

И от игли, и от кръв ми призлява  :-\ Ех, ще поработя малко върху това и ще дам и аз кръв :)

Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #119 -: 25-08-2009, 17:45:44 »

Интересно е било при теб, Петко, наистина.  :D

М/у другото в Бургас за тези спешни случаи идваха от Хематологията в Пловдив. Завеждащата, ако не се лъжа, се казваше Джурова. Може и да бъркам, но имаше Дж във фамилията. Много мила и свястна жена, не много възрастна, русолява. Ние с мъжа ми сме А-. Един ден, тъкмо се бяхме преместли да живеем край морето, се звъни у нас. Търсиха мъжа ми по спешност, станала катастрофа. Той, когато е бил в казармата, е давал кръв и явно са го запазили в архиви и досиета. Отидохме заедно, нямаха достатъчно донори. И двамата попълнихме формуляра, за който и ти говориш. Мен ме боцнаха, за да се потвърди групата, нямах досие. Мериха и на двамата кръвното. После останалото беше горе долу както ти си го описал, Петко. Даваха болничен, 7 шоколада и 40лв на човек.
За 2 години около 6 пъти сме давали кръв. Мъжът ми като е бил малък е боледувал от жълтеница. Оказа се, че това не е проблем. Споменавам го, защото в един друг форум и тема настана спор по този въпрос. Последният път при мен, едната от сестрите ми спука вената и въпросната завеждаща много се разсърди. Каза, че съм в пълното си право да откажа да ми боцкат и другата ръка, а съм била от платените. Когато разбра, че заминаваме, и беше много мъчно, защото нямало много хора с нашата кръвна група.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.