Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135958 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #220 -: 05-10-2009, 05:19:25 »

В началото поне 2-3 пъти. С времето по 4-5 пъти в залата, а и почваш и 1-2 пъти вкъщи да си ги правиш, т.е. всеки ден. Но това е, когато организмът ти започне да го иска ;)
Тази вечер разбрах, че тоз клуб по йога, който посетих вчера, има часове в много неудобно за мен време. оказва се, че няма да мога да ходя в друго време освен в събота. Много се разочаровах.
Не се разочаровай ;) Така или иначе щях да ти кажа да си намериш място, където има пранаяма(дихателни техники). Просто е много важна част от йога. Така че не се коси ;) Василенка ще ти каже другите места :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #221 -: 05-10-2009, 06:51:13 »

Sujalqvam za latinicata purvo.
Pepsun,Vasilenka hodi to4no tam i zatova ti se jalva6e,4e nqma pove4ko dihatelni tehniki.Puk za drugite mesta.......ne sum se sbluskvala s mqsto,kudeto da ima vsi4ko :(.Tam kudeto purvo hodeh,ti znae6 kude ;),puk asanite bqhaaa(az ne ,4e sum mnogo naprednala),ama tam  bqha suvsem -daje 4elna stoika ne praveha.Puk edna moq poznata otide na edno drugo mqsto(pisah ti za tam)-ta taaam ,pose6tenieto e 7 lv- Grubooooo >:(
Men pri Dimo mnogo mi haresva,samo deto iskam  dihatelni  pove4ko da pravq.
Puk,lel4e,az predi 1 mesec ti kazah kakvi sa 4asovete i ti o6te togava kaza,4e ne ti pasvat,sigurno si zabravila.
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #222 -: 05-10-2009, 07:35:02 »

Кофти, че нямате във Варна класическа йога, а все някакви странни комбинации...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #223 -: 06-10-2009, 09:58:34 »

Уф, никак не обичам да се амбицирам за нещо и по някакви независещи от мен причини да се проваля 
>:(   То сега направо се оказва, че няма как да ходя на йога  >:(  >:(  >:(  Или трябва да си сменя работата  :surpris_23:  Снощи в знак на протест правих фитнес  :Confus_3: 
Ето какво съм яла вчера:
6.30 - жабурене с шарлан
7.30 - чаша билков чай с мед и закуска като петковата от неделя, но направена с банан ( бадеми, овесени трици, покълнал лимец, банан - всичко в блендера  :essen:  мммммм, много вкусно беше  :Appetit_17:)
12,00 - ръжени кракери, салата от домати, краставици, червен апиперка, магданоз, червен лук, тиквено масло
16,00 - вкусни конопени бисквитки ( бадеми, тиквени семки, ленено брашно, брашно от елда, конопено брашно, ванилия, кленов сироп, малко вода; изсушени във фурната)
20.00 - гаспачо, 3 ръжени кракера, 4 конопени бисквитки

Днес:
6,30 - жабурене с шарлан
7,00 - билков чай  от бял равнец (аз съм си го брала в Рила) с мед
8,00 - чепка грозде
10.00 - 2 кракера с фъстъчено масло
12,00 - патладжан с пюре от морков, чесън, червен лук, домат, пиперка, магданоз, орехи
16.00 - 2 кракера с фъстъчено масло
20.00 - кюфтенца от леща, салатката смятам да бъде зеле,моркови,целина. още нямам зеле , но до довечера ще си набавя  :whistling2 - emotloader:
хай нека да ми е зле с такова меню  :essen:  :Appetit_17:  :essen:  :Appetit_17:  :essen:  :Appetit_17:
 :bleh На практикуващите прочистване с чай и плодове или каквото и да е друго прочистване - съболезнования  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #224 -: 06-10-2009, 10:38:50 »

Лелче, на мен много ми излизат херпеси. Никога не се разболявам, но пък тия пущини ми излизат. Сега съм си сложила хума както казва canat, че и на мен сутринта ми заизлиза един на горната устна. Иначе ползвам етерично масло от чаено дърво. И то ми ги прегаря.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #225 -: 06-10-2009, 14:18:40 »

Анджи, благодаря за споделения опит. Аз вече се оправих с хумата и то много бързо стана. Но ще си купя и масло от чаено дърво, че имам един тинейджър и му излизат пъпки. Може да му свърши на него работа. Той не ще да се маже с хума. Било му гадно  :surpris_23:  Абе много е трудно да си тинейджър  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  Хеле пък с майка като мен е още по трудно  :Confus_3: 
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #226 -: 07-10-2009, 16:36:21 »

И мен ме налегнаха неволите. Майка ми с инсулт в болницата, брат ми с бъбречна криза  в друга болница. Снощи ходих на визитация да нагледам болните. Майка ми лежи в безпомощно състояние. Не й се яде, а баща ми я тъпче с някаква супа. Казвам му - недей я насилва, нека  малко погладува ще й стане по-добре....- не! трябвало да яде за да има сила  >:(   от там отивам при брат ми. имал голям камък в бъбрека. казвам му - трябва да погладуваш малко! - не трябвало. той камъка така или иначе щял да се появи и не било от яденето ами от пиенето на вода  ???  боли го много, а се тъпче за да имал  сили. така видимо като го гледам има  15-20  излишни килограма.
Добронамереността на посещението ми се опорочи от съветите ми. Какво да ги правиш такива хора...  >:(
Тази седмица ще се мъкна по болници да наглеждам болни. Не ми остава време ни за йога, ни за кулинарни изкушения. 
А прави ли ви впечатление, че тези, които живеят нездравословно и имат постоянно проблеми със здравето са обградени с повече внимание. Здравите са си здрави и никой не ги мисли, защото всичко им е наред    :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #227 -: 07-10-2009, 16:51:57 »

 >:( ОХ, Дарби, пращам ти прегръдки, макар и мислени  :fluretaa:  :peperudi: Такива са и моите близки  :pensif_29:  ... Дано се възстановят по-скоро ...
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #228 -: 07-10-2009, 17:19:52 »

Дарби, и на теб и на близките ти пожелавам сила! Дано да успееш да ги вразумиш :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #229 -: 07-10-2009, 18:05:54 »

Нашите са на същият акъл. :Confus_34:
Понякога някои хора боледуват за да са обградени с внимание.Това им е начин на живот и за жалост мисля,че това е научено още от детството им.Тогава са искали внимание,а никой не им го е дал.Но,когато ги боли коремчето примерно или се разболеят по-сериозно,тогава те получават цялото внимание което им е липсвало.
Много лошо впечатление ми прави и тенденцеята да се носят очила без да има нужда от това(не че не могат да си оправят зрението).Това важи с особенна сила за жените,който имат деца.В малкото дете(особенно ако е момиче),се пуска програма в подсъзнанието,че като стане колкото мама,ще носи очила.Това и става :-\
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #230 -: 07-10-2009, 21:32:03 »

И мен ме налегнаха неволите.    :Content_4 - emotloader:
Дарби, аз бих се почувствала безсилна, че точно любимите ми хора не искат самите те да са здрави. Явно ти е било двойно критичен ден, дано скоро си стъпят на крака и да им дойде акъла в главата, че и ти да си спокойна.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #231 -: 08-10-2009, 09:48:55 »

Понякога някои хора боледуват за да са обградени с внимание.Това им е начин на живот и за жалост мисля,че това е научено още от детството им.
Оххх, това щях да напиша и аз. Еднакви мисли имаме.  :)

За близките ни...мога да кажа за брат ми и свекърва ми. Той има проблеми със здравето, неустановени от съвременната медицина. Тя има сериозен диабет. Не искат да чуят и това е. Само разни оправдания си измислят. Тяхна си работа.  :(

Дарби,  :heart_2:
« Последна редакция: 08-10-2009, 09:52:14 от Вери »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #232 -: 08-10-2009, 10:10:04 »

На семинарите на Норбеков,са ни разказвали,как преди време са имали ден на отворените врати.Тогава от 10 човека,примерно с проблем със слуха,излизат 2-3 пред всички.Правят няколко бързи упражнения и изведнъж настъпват сериозни подобрения в слуха. :Content_14:
Какво става обаче....тези които са били на "сцената",след почивката се връщат в залата.От другите 7 с проблеми в слуха(само пример...важи за всички болести),които са гледали от местата си,се връщат само 1-2,най-много. :Confus_34:
Какъв е извода...хроничният болник,НЕ желае да се излекува!Това му е начин на живот!
Представете си,какво би станало в противен случай......няма да има оправдание да не прави някои неща,няма да има защо да се оплаква,няма да има оправдание за скапаният си живот.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #233 -: 08-10-2009, 13:41:31 »

Аз вече се оправих с хумата и то много бързо стана. Но ще си купя и масло от чаено дърво, че имам един тинейджър и му излизат пъпки. Може да му свърши на него работа. Той не ще да се маже с хума. Било му гадно 
хумата действа страхотно на младежките пъпки, но и аз имам проблем със сина - и той не иска да слага, и на него му било неприятно. Що ли?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #234 -: 08-10-2009, 13:54:06 »

 "Много лошо впечатление ми прави и тенденцеята да се носят очила без да има нужда от това(не че не могат да си оправят зрението)."
Това пък за пръв път го чувам. Мислех си, че е точно обратното - хората не искат да носят очила, дори и да не довиждат.
И как можеш да си ОПРАВИШ зрението, Светльо?
« Последна редакция: 08-10-2009, 13:58:31 от canat »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #235 -: 08-10-2009, 13:55:30 »

Може би защото са момчета и мислят, че маски са за жени :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #236 -: 08-10-2009, 14:52:46 »

Ами,една Преслава да речем.В едно интервю каза,че няма нужда от очила,но ги носи защото и харесвали.И не е само тя.Налага се такава тенденция.За това мисля,че е лошо.
А за зрението тук
http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=23&Itemid=53
...и книгата,ако искаш...
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%EE%EF%E8%F2%FA%F2+%ED%E0+%E3%EB%F3%EF%E0%EA%E0
« Последна редакция: 08-10-2009, 14:55:52 от Svetlio »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #237 -: 08-10-2009, 15:32:37 »

Svetlio, thanks! :)
Aз пък искам да махна очилата, ама не може. :( Hе ми се правят операции, лазери и т.н.
« Последна редакция: 08-10-2009, 15:45:47 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #238 -: 08-10-2009, 16:00:49 »

Моля.Но и работа трябва :D
Срещнах скоро един съученик,който си направи операция на очите за 3000лв.Само,ако знаеше,че можеше да си ги спести... :surpris_23:
Аз му споменах все пак,но нямаше интерес....негов проблем :Confus_3:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #239 -: 08-10-2009, 16:13:31 »

Приятели, благодаря ви за поощрението и добрите намерения. Да знаете това много ме зарежда и съм много благодарна, че ви има.
Днес пак търчах насам-натам, но поне си хапнах здравословно:
- 7.00 жабурене с шарлан
- 7,30 смути от киселец и банан
- 8.00 чепка грозде
- 10.30 - бъркоч от ябалка, смлени бадеми, ленено брашно, овесени ядки, лимонова кора, тахан, мед  :essen: (знаете ли че си купих овесени ядки на кито пише "сурови ядки"  :whistling2 - emotloader:) нали наскоро коментирахме, че са бланширани
- 12,30  пюре от покълнала леща, червен лук, магданоз, морков, домат, ленено брашно, смлени бадеми, шарлан, малко хималайска сол, черен пипер, кимион; две хилийки пълнозърнест хляб  :Appetit_17:

това е до сега. довечера не знамкакво ще ям  :Confus_3: 

Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 23 запитвания.