Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135963 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #280 -: 17-10-2009, 19:11:51 »

Въх, Бенато, не ма жали ти мене   :Content_4 - emotloader:  Не съм закъсала аз.  :bleh  И не ся оставям цала седмица да са надявам  :Content_4 - emotloader:  Беше то га бах млада и глупава  :ble  :bleh  Хеле, ако си ги преброми пътите не шъ мойш ма настигна  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:
Пък снощи имаше игри за възрастни, ама с внимание да не ни чуят децата. Че то като са малки мойш ги заблуди кви са тия шумове, ама като пораснат по знаят от нас самите.
Да ви казвам ли ся кво съм яла или да не ви казвам:
сутрината не са жабурих - низнам що?
пих смути - киселец и банан (ей няма свършване тоя киселец)
като реших, че йогата в Палах е от 9 ч ( а то Деси писала часовете от - до) и хукнах за залата на йога. То съм се объркала и са върнах посърнала. Палах не е мойто място за йога. Часовете са ми супер неудобни. Нейсе. Като се върнах напалих камината. За първи път този сезон. Обаче се разля една топлина .... за чудо и приказ. Тъй на топло и под звука на пукащите дърва изядох остатъка от "нутела"та на Марулка.
После по обедно време си направих песто- С него и две червени чушки схрусках 3 кракера.
После ходих на репетиция. За който не знае да му кажа, че пея във вокална група "Неранза". Пеем народни песни. Днес беше първата репетиция за този сезон.
После пих чай  с мед.
Между другото шетайки из къщи хапвах по някоя ядка - кашу, лешници.. но не много тъй колкото една шепа почти
Сега замезвам -салата от червено цвекло, морков, магданоз, чесън, лимонов сок, хималайска сол,зехтин, вътре парченца тофу.
После смятам да се подсладя с кремче от банан и смокиня. Само дето незнам дали не шъ ма домързи. Но лакомията ми е по силна тъй че.... :Confus_3:
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #281 -: 17-10-2009, 19:12:15 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:-Марулиуме
Бат Бенато,ще намерим къде да ви заведем,спок ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #282 -: 18-10-2009, 08:16:08 »

Дарби на мен пък Палах ваобще не ми е удобен откъм транспорт, но ще си ходя един път в седмицата и то в петък. В понеделник и сряда ще си ходя на фитнес. Между другото незнам какво толкова сме правили, но на следващия ден след йогата имах мускулна треска, дори на краката продължава. В интернет могат да се намерят доста клипчета и информация за йога и асаните, така че по-нататък ще практикувам вкъщи.
За организираната парна баня аз предлагам в хотел Аква азур. Аз всяка седмица ходя там на сауна. Вие някакви други предложения имате ли?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #283 -: 18-10-2009, 08:24:38 »

Дарби,знам,че си пекана ;) :laugh: Не мога да те настигна,жената роди преди седмица :surpris_23: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:  Като има мерак,се намира решение,друго лекарство няма :love_007: :peperudi:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #284 -: 18-10-2009, 08:44:58 »

Между другото незнам какво толкова сме правили, но на следващия ден след йогата имах мускулна треска, дори на краката продължава.
Пък ако беше при нас не ти мърдаше поне 7-8 дни треската ;D :D :D
Миналата седмица един приятел почна, който се е занимавал до скоро с бокс и фитнес и се оплака от мощна мускулна треска ;D
При мен в началото треската също беше мощна - от ушите до големия пръст на краката ;D :D
3-4 сутрини ми трябваха по 2-3 опита за да се изправя в леглото :Content_4 - emotloader: ама бях много закърнял и атрофирал преди това ;D :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 18-10-2009, 08:50:06 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #285 -: 18-10-2009, 09:18:40 »

В интернет могат да се намерят доста клипчета и информация за йога и асаните, така че по-нататък ще практикувам вкъщи.
Вкъщи не бива изобщо...поне първите 4-5 години. Причини много. Това не е гимнастика. Асаните са само една малка, но важна част от йога. Но освен изпълнението на асаната, има си и специфично дишане за всяка, а и насочване на мисълта в определен участък.
Друго предимство е, че трябва регулярно да се добавят и нови асани, а и повечето са с по 3-4 варианта. Трябва да знаеш точно кога да навлезеш в другия вариант(който е по-сложен). Има няколко асани дето сам няма как да видиш дали ги изпълняваш правилно. Дори и с огледало не става. Триъгълниците, например.
Трябва също да знаеш къде колко да задържаш. Дори и да знаеш, не винаги е възможно да си броиш правилно секундите, а и умът ти не трябва да се занимава с това, а с други задачи. Енергията в група е много по-различна, отколкото вкъщи. Има редица разсейващи фактори вкъщи - или ще ти звънне телефона, или ще скръце нещо, съседът ще кресне нещо...в панелка не става...освен ако не решиш да го правиш между 3 и 5 сутринта ;D
Да не говорим, че е добре да има и теоретична подготовка, която се дава от инструктора. Създават се контакти, особено ако ходиш по-често от веднъж седмично ;D Обменя се опит, участваш в дискусии...научават се мнооого неща, а вкъщи.... ;D
Ти си знаеш. Аз само пояснявам, щото йогата не е фитнес, да може и в избата да се практикува ;D :D :D ;) :)
« Последна редакция: 18-10-2009, 09:21:07 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #286 -: 18-10-2009, 10:59:58 »

Дарби, има българска федерация по йога. Защо не се обърнеш към тях за информация къде и кой води йога въс Варна? В толкова голям град не ми се вярва само на 1-2 места да има..
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #287 -: 18-10-2009, 12:17:46 »

Петко мерси за предупреждението! Аз всъщност съм доста боса в йогата и това ми беше първото занимание. Дори може да се каже, че ваобще не съм наясно с основните неща. Инструкторката нищо като теория не каза. Аз само правих нещата, които тя показваше. Не можах да схвана и дишането, защото нещата се случваха бързо и гледах поне да се старая да изпълнявам правилно упражненията. Но предполагам че по-нататък ще придобия повече опит. Ако имаш нещо като теория с основните неща можеш да пратиш линкче. Много ще съм благодарна! :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #288 -: 18-10-2009, 20:57:17 »

Анджи, второто нещо, което напраих след като реших да се занимавам с йога беше дапроверя в българската федерация. Първото беше да питам Петко  ;D  Във Варна има три клуба. Аз вече посещавам единия. Посетих и други два.  Този в Палах е. Там часовете не са ми удобни. Затово се спрях на клуб Мареа. Цената е 3 лв. Има страшно много хора и това създава неудобства. Инструктора постоянно обяснява теорията на йога. Обяснява техниките на дишане и поправя при правенето на асаните. През седмицата се води от Цецо, а в неделя от Руми. Те са мъж и жена. Явно клуба е от много време, защото хората там се познават. На другото място, където ходих инструктора не обясняваше всички тези неща и не забелязах някой да познава някого.  Прави ми впечатление, че заниманията в Мареа не са с комерсиална насоченост. Явно там други са ценностите. За сега това е мястото, където ще ствам йогин(ка). Аз не получих мускулна треска при никое от посещенията си. Верно, че имам добре развита мускулатура и винаги след фитнес съм правила разтягания. Определено ми е са разтегнати само някои мускулни групи, защото някои асани са ми по-лесни от други. Някои асани (усуквания) определено не мога да правя. Аз по принцип имам проблеми с кръста. Но смятам, че ще се радвижи. Друго мое впечатление е, че не се изпотявам и не се уморявам от йогата. Свикнала съмна фитнеса да се лее пот. овен това в първия клуб , който посетих доста се изпотявахме от асаните. Незнам, кое е по-правилното. Но Усещам много приятно тялото си и изпитвам изключитлна бодрест след всяко занимание. А днес залата беше съвсем нормално запълнена. Явно повечето хора предпочитат в неделя да си поспят.
Толкова за беглия ми опит в йога.
Да ви кажа днес си направих мезето от патладжан от сайта на Вери.
Вери, много ти благодаря!
Мезето е страхотно. Малееееее... Ако знаете колко вкусно си хапнах. Малееееее.... Ако знаете как искам сега да изям и остатъка!  Има  превъзходен вкус. Мисля, че ми напомня вкуса на месото. Който иска да експериментира непременно да опита. Аз спазих рецептата на Вери, но не сложих канела. А! Вместо лук на прах сложих една скелитка чесън.  Дъщеря ми доведе едно момиче в къщи за няколко дни докато си намери квартира. Това момиче си е месоядка. Тя ми опита патладжана и много го хареса.
Другите неща, които ядох са си традиционните. За тях няма да пиша.
Днес се хванах да правя Рафаело и не се получи. Не могада си обясня защо. Стана много лепкаво тестото и не се оформяше на топчета. Затова го разстлах в стъклени чинийки на дъното, посипах ко с натрошени бадеми, отгоре полях с бананов крем със смокиня. Мммммммм! Това вместо торта за рожденния ден на дъщеря ми. Защото се хванах да правя и торта. Обаче не сурова. И моля ви се! Трябваше да я залея със какаов сироп. Забравих да сложа захар на сиропа.  Абе! Не трябваше да се хващам да правя традиционна торта!  Както и да е моите в къщи излапаха блата с неподсладения сироп 
Туй то!
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #289 -: 18-10-2009, 21:59:45 »

Ми той патладжанът по принцип си е с някъв месоподобен вкус, не само в тази рецепта...

Ай, честит рожден ден на щерката :love_006 - emotloader:, на колко става? (И що я няма в календара ни?)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #290 -: 19-10-2009, 09:16:57 »

ами щото не намерих начин да я турна...
пък то детенцето големичко... на 19 е...
 
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #291 -: 19-10-2009, 14:46:49 »

ето ми менюто за днес:
- шарланец  - жабур! жабур!
- чай с мед
- ябълка
- ядково кисело  мляко с овесени ядки, стафиди, сушен имперски плод, мед
- хумус от броколи, 4 житни кракера, 4 елданолки
- сега пия чай с мед
- довечера ще злоупотребя с патладжаненото мезе. ей, хора, много вкусно това нещо  :Appetit_17: значи представете си бургеритена Вери, поляти с кокосово масло и отгоро за разкош - патладжаненото мезе  :essen:  (моето мезе го направих кръгло, а не по дължина като на снимката в сайта на Вери). Отгоре червени чушки на кръгчета. Въх!  в маринатата от патладжаненото мезе съм накиснала карфиол. днес ще го дегостирам  :essen:
 
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #292 -: 19-10-2009, 14:54:38 »

ами щото не намерих начин да я турна...
пък то детенцето големичко... на 19 е...
 

понеже не е член на форума, трябва модератор да го вкара като събитие... на 18.10.1990 ли е родена (как се казва?)?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #293 -: 19-10-2009, 15:03:54 »

Аха...
Цветина - на 19,10.1990 г.
Имам и момче - Младен на 06.05.1995
Въх на мама магаретата  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #294 -: 19-10-2009, 15:06:03 »

оо, то бил днеска РД :flower: с мама са на 1 дата, и тя днес има РД... ама става на малко повече годинки де :P ей сега ще ги вкарам в календара...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #295 -: 19-10-2009, 15:26:55 »

Дарби,да са ти живи и здрави и с дух като твоя! :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #296 -: 19-10-2009, 15:27:49 »

 :love_026: Жива и здрава да ти е рожденничката Дарби  :peperudi:
...а моя син е 96г.  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #297 -: 19-10-2009, 16:35:05 »

Весел празник, Дарби! :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #298 -: 19-10-2009, 17:33:45 »

Да ти е здрава и щастлива дъщерята и да ти създава само радости!  :flower:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #299 -: 19-10-2009, 17:34:08 »

Да е жива и здрава Цветина, Дарби! Много да те радва!  :flower:  :flower:  :flower:

Пък аз съм доволна, че ти харесват разните наши предложения. Караш ме да се усмихна като те чета.  :-*
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.