Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135965 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #420 -: 06-01-2010, 13:32:11 »

Йога много добре ми се отразява. :whistling2 - emotloader: Направо чудо! :sorcerer - emotloader:
Хора, не се колебайте! Занимавайте се с йога! Това ще промени живота ви!
Радвам се, че го казваш! И това е само началото....ще видиш колко блаженство ще има след още няколко месеца практика ;) :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #421 -: 06-01-2010, 14:28:44 »

Аз в понеделник направих челна стоика за първи път :bleh
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #422 -: 12-01-2010, 17:27:40 »

Неможам аз да правям челна стойка  :Confus_3: И гарван неможам да правям  :surpris_25:  Ама много съм слаба у ръцете и главата ми е чалната - не ме държи  tooth
Иначе йогата е голяма работа. Който се чуди да спре и  да хуква към залата.
Новото, което открих в себе си е, че неусетно започнах да спя по гръб. А преди не можех. Болеше  ме кръста, болеше  ме врата. Сега съм си изпружена по гръб и си спя съвсем спокойно. И това си е станало съвсем естествено без да се насилвам.
Кво ям няма да пиша, щото то все се повтаря. Пък и немам таквиз красиви фотографии кат на Дани, че да ви потекат лигите  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #423 -: 12-01-2010, 17:48:40 »

Гарвана и аз не мога да го правя  ;D още ми натежава дупето  :Content_4 - emotloader:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #424 -: 12-01-2010, 18:11:57 »

 дарби, чудесно е, че има ефект и не те боли гърба, но спането не е ли добре да е по корем. Повечето животни спят така
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #425 -: 12-01-2010, 23:12:57 »

Аха. По корем и главата наляво ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #426 -: 13-01-2010, 13:47:11 »

 :o
нашата йогинка каза, че не трябва да  спим по корем, защото притискаме органите си.
безкрайно съм изненадана  :surpris_22:
Петко, защо трябва да спим по корем и с главата наляво?
Активен
Намасте :)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #427 -: 13-01-2010, 21:32:52 »

Свами Дев Мурти препоръчваше да се спи по корем - предполагам, че е имал впредвид в поза подобна на макарасана.
Когато се случи да съм хапнал обилно и легна по гръб на сутринта ме болят бъбреците и гръбнака, защото цяла нощ са били подложени на тежеста на пълните черва (когато човек спи храносмилането става много бавно). Когато съм хапнал и легна по корем нищо не ми тежи. Много рядко се случва да легна след ядене.
Не мога да спя по корем защото лицето ми трябва цяла нощ да е забодено във възглавницата или да си изкривя врата. Винаги лягам на дясната страна - така чандра нади става по-активна и заспивам веднага. Сутрин когато се събудя се оказва, че съм по гръб.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #428 -: 20-01-2010, 13:45:10 »

и аз все по гръб се събуждам, незнам това от възрастта ли е или от леглото  :surpris_23:
Едно време си спях на страни. Има обаче хора, които от самосебеси им идва да спят по корем и не се оплакват май  :surpris_23:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #429 -: 20-01-2010, 16:35:24 »

По корем и без възглавница е супер. Нужни са 2-3 нощи за адаптация на мускулите на шията и после всичко е тип-топ ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #430 -: 20-01-2010, 19:12:53 »

и аз все по гръб се събуждам, незнам това от възрастта ли е или от леглото  :surpris_23:
Едно време си спях на страни. Има обаче хора, които от самосебеси им идва да спят по корем и не се оплакват май  :surpris_23:
Не може да е от възраста, защото и аз спя така
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #431 -: 21-01-2010, 09:53:51 »

Вай, вай , голям студ  :fun_096:  и голям сняг  :fun_096:
неудобството да живееш в къща извън града е, че много сняг има да се изрине докато си подкараш колата. Хеле с туй са занимавах снощи и къде два тона сняг изринах, че да мога да си върша работата. То в тез времена без кола немож свърши нищо.  Иначе хич не си падам по автомобилите и предпочитам да ходя пеша. Ще трябва да си сменя професията май.
Както и да е - исках а кажа, че ме болят ръцете от ринене на сняг.
Понеже е голям студ и се врем все в камината. Съответно и постоянно се дъвчи нещо, щото няма какво друго да се прави. Прекалих с тахана, прекалих с ядките, прекалих с меда... Нямам мерак да си приготвям разни хапвания и само рупам натурални моркови, ябълки. Даже не ми се покълват семенца. Установих, че вече няколко дни не съм хапвала нищо зелено и започнах да се тревожа, че ще си докарам някой недостиг на нещо си.
Днес съм на:
- топла вода две чаши
- чаша билков чай
- портокал и банан
- салата от марули, магданоз, червена пиперка,домат,авокадо, зелен лук, кълнове от слънчоглед, шарлан, ябълков оцет, щипка сол
- орехова майонеза (по идея на Пецата) с две филийки пълнозърнест хляб "Вита"
по заник кво ши ям - хич не знам  :surpris_23: 
имам цвекло, зеле, моркови, ряпа... все ще измисля нещо  :whistling2 - emotloader:
снощи ядох кисело зеле. ама не че съм се наяла ами хапнах едно, две листа. това  вредно ли е за суровоядеца?  сега незнам да се тревожа ли или да не се тревожа  :Content_4 - emotloader: 
Активен
Намасте :)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #432 -: 21-01-2010, 10:25:13 »

Кое да е вредно? Киселото зеле ли?
Не, не е вредно. Даже е полезно. Особено, ако ние сме си го направили. :) Сурово е.
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #433 -: 21-01-2010, 11:36:52 »

Това с тахана и меда си е голямо зарибяване. Много е вкусно! И аз снощи хапнах тахан, дето си направих сама с медец, че и с какао си бях направила шоколад и резултатът ... днес само на водичка!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #434 -: 21-01-2010, 13:50:02 »

Комбинацията тахан с мед е много тежка храна - тахана е мазен и забавя усвояването на меда, което удължава времето в което вътрешностите работят на макс.
След това съм като разбит а не съм усвоил толкова енергия от храната, колкото е отишла за асимилирането.
Направо го смятам за тамастична комбинация и ако попадна в ситуация да имам само тахан и само мед бих ги хапвал поотделно.
Някой може ли да ми даде идея с какво върви най-добре дресинга от тахан с лимонов сок и чесън? - това ми изглежда по-разумен начин за консумация на този продукт
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #435 -: 21-01-2010, 16:06:56 »

Вери, то ясно че е сурово... киселото зеле ... аз се чудех за това, че е много солено  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #436 -: 21-01-2010, 18:10:48 »

Злояд, да, лимонов сок и чесън е добре. А и това са част от съставките на хумуса.
Дарби, ти за соленото се притесняваш. Не те разбрах. Наш'то зеле не е солено.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #437 -: 22-01-2010, 14:56:53 »

Вери, аз нямам нашо. Имам на родителите ми, но доста е солено за моя вкус. Въпреки, че майка ми се оплака, че не било  :surpris_22:
Въобще аз с това солено имам голям проблем. Готвя в къщи на магаретата разни манджи и все не им стига солта. А аз не вкусвам щото не ям таквиз неща.
Вери, а как си правите сами зелето? По традиционния начин ли? То вече няма да правя зеле аз, но през есента може да туря някое бидонче с няколко зелки  tooth
Активен
Намасте :)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #438 -: 22-01-2010, 22:31:55 »

Вери, благодаря ти за идеята с хумуса. Разгледах някои такива рецепти от твоя сайт и като събера повечето от продуктите ще си направя някоя орязана версия  tooth
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #439 -: 23-01-2010, 02:44:57 »

Най-обичам да спя по корем, главата на ляво и без възглавница  ;D Редовно така си спя. Понякога с възглавница...

Злояд, ако добавиш и вода, ще стане тахини - чудесен сос за залати ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 24 запитвания.