Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135972 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #520 -: 01-10-2010, 06:45:00 »

А ядат само младите кокоси, когато са пълни с вода и ядката е съвсем мека.
Тарикати са те. :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #521 -: 21-10-2010, 11:15:43 »

След като се задръстих с танзанийска храна още не мога да дойда на себе си  :Confus_3:  Хич не ми е конфортно на тялото. Уж се храня вече месец правилно, но трудно се получава изчистването. А от вчера нищо не ми се яде!!! и не ям защото да не си насилвам организма. Трябва да си направя някакви очиствания, но съм всеки ден на работа и нямам свободно време. Поднових ходенето на йога, а всяка събота и неделя се изтормозвам до припадък на дълги кросове. И пак не ми се оправят задръстените черва. Не съм болна и нищо ми няма на пръв поглед, но чувствам как отвътре съм задръстена. Даже и на йогата не мога да правя доста асани, както ги правех преди. А не съм надебеляла! Хора - не коносумирайте готвена храна! Да не се задръстите като мен!  :pensif_29:
И се оказа, че ваксината за жълта треска въобще не ми е била нужна! Направо ще полудея!!! :surpris_22:
Активен
Намасте :)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #522 -: 31-10-2010, 16:53:42 »

Дарби, ще се оправиш. Ти си силна жена.  :fluretaa: По повод асаните - значи аз също съм имала такива моменти. Има някои асани , които в някои дни са ми по-трудни, но после се оправям и пак ги правя с лекота. Държа да подчертая, че това е било при сто процента сурово. Доста странно, но факт!
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #523 -: 13-03-2011, 17:31:21 »

Аз не съм отваряла дневника отдавна! Мислех да се оправдавам са разни съвсем обясними причини, но не искам да звуча тъпо! От време на време (поне два пъти в седмицата) чета форума.  Тук стана много интересно с появата на марулката. Радвам се, че се е върнала и отново е с нас. Т.е. с вас. Въпреки, че не се чувствам отцепена. Много ми се иска повече да пиша тук иповече да чета. Ама като няма игри за стари вегани  tooth  марул, вземи помисли по въпроса  :whistling2 - emotloader:  шегувам се де  :bleh  да сте ми живи и здрави. само да се похваля, че още двама души съм привлякла към правилното хране. освен това моите колежки определено вече са вегетарианки, а покрай любимия са се амбицирали и неговите колеги, като виждат добрите резултати от  правилното храненето. Мултиплицира се ефекта като даваш пример и околните виждат какво се постига с този така отричан и охулван начин на живот. 
 :Content_22:
и да не забравя  да се изфукам, че през април заминавам за Непал.  :bleh   
Активен
Намасте :)

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #524 -: 13-03-2011, 22:04:23 »

страхотно  :Content_14: честито пътуване
и червена точка за извън-класна дейност  :pensif_29:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #525 -: 18-03-2011, 11:23:29 »

Дарби, ти си супер!!!!  :flowers2:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #526 -: 18-03-2011, 16:13:47 »

Лелче, аз игра измислих, а ти къде си пак? :surpris_25:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #527 -: 06-06-2011, 16:56:01 »

Е, върнах се, хора! Пък то марулката я няма  :Confus_3:  Марулииииииии, давай играта! Трябва даси сменя снимката на профила. Това с Килиманджаро вече не е актуално!  Следващото ми пътуване ще бъде в Аржентина през януари. Някой ако иска да идва да почва да трупа парички в касичката    :Content_22:
Смятам да почвам да пиша в дневника, обаче сега незнам какво. Ще взема да ви напиша с какво се хранят в Непал  :Content_14:  ама друг път  :whistling2 - emotloader: 
Активен
Намасте :)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #528 -: 06-06-2011, 17:46:46 »

Ей, Дарби, пиши за Непал, пиши скоро, че аз ще ходя наблизо през август и ми трябва актуална информация...Ще ходя в Ладакх, Индия (щата Джаму и Кашмир). Хубавото е, че там, където ще живея в къщата, ще мога да си готвя сама, така че аз ще избирам. Само се притеснявам, че тъй като градът ми е на 3500 м., а ще работим и на по-голяма височина в планината, не знам дали ще имам достъп до пресни плодове и зеленчуци...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #529 -: 07-06-2011, 13:22:37 »

Ехее, зеленичко цветенце! Много вълнуващо да отидеш в Индия! Пожелавам ти невероятни преживявания!
То Непал -  Индия  едно исъщо е. Много хубаво!
 За  втори път отивам в Непал. Предния път се качвах на високо – бяло и студено! Сега ходих по долини и паланки. Хората са щастливи и работят! Това ми е впечатлението. Който ви казва, че са бедни – не му вярвайте! Какво означава да си беден!?! 
С група приятели обиколихме из страната доста местенца. Ходихме по древни градове с много храмове и дворци, качихме се в зелени и красиви гори с много растителност, вървяхме пешком през села и минавахме през градини и поля. Това, което ми направи най-силно впечатление е, че всяко  парче земя се обработва. Теренът е стръмен, но обработен на тераси и абсолютно всичко е окопано и засято. Гледам една педя земя, но оградена с камъчета и стърчат три стръка царевица там. Многомило ми стана. Отглеждат по няколко реколти годишно защото  климата позволява. Основно ориз, житни и бобови култури.  Имат страхотен ориз и над 10 вида боб. Зеленчуци нямат много. Споделих с групата, че не са вкусни, но може би техните зеленчуци са истински, отглеждат се по естествен начин и затова нямат познатия ни нас вкус. Незнам! Но основно моркови, домати, алабаш. Страхотен червен лук! Зеле имаха, но така и никой не ми го даде да го ям сурово. Все го готвят. Доматите също не ги дават сурови. Те са едни такива дребнички. Правят от тях страхотна доматена супа. Абе исках да ми направят сурова такава, но никой не разбра какво точно искам, по точно се чудеха защо трябва да е сурова. За да се предпазя от някоя непалска амеба дето ще ме държи в тоалетната не настоявах много. Непалците са вегетарианци. Въобще където и да съм ходила по света (аз ходя по бедните държави) – хората се хранят с растителна храна. Националното ястие в Непал е „далбад”(незнам как се пише само устно ми го казаха, а в ресторанитте е като „типична непалска храна”) Та далбад представлява сварени и сервирани поотледно ориз, леща, спанак, картофи, бамя. Слагат ти ги в купички и ти си ги омесваш с някакъв джнджифилов сос. Всичко е невероятно вкусно. Ядохме го в ресторанти за туристи, ядохме го и в неприветливи местни заведения. Познайте къде беше по-вкусно. В мърлявите. Да ви кажа основно това ядахме. Всеки ден. Явно този състав на храната е специален и много добър за храносмилането. Никой от групата не получи констипация, както обикновено се получава на такива пътувания. Нали захранването след шанката е ориз с леща и ги. Ей такова нещо ядат в местните.  В Непал растат доста плодове – ядохме дини, манго (но не е така сочно и голямо като в Пару например), папая (не беше така вкусна като в Занзибар), много сладки бананчета от мъничките, кокос, тикви (леле какви тикви имаше). Друго не се сещам. Ние основно ядохме банани и диня.
Държавата е древна и има богата  история. Религията е така просмукана във въздуха и човек се чувства съвсем лек и близо до небесата. Цялата обстановка е много вълшебна и си като в приказка. Храм до храма, дворец до двореца!
Ходихме на сафари в една джунгла – Читауан. Невероятна гора. Там яздихме слонове. Досега не бях се доближавала до слон. Много мили животни, ей! Едни такива големи и топли очи с дълги мигли! Невероятно! Самата джунгла не е така богата на животни като Африка. Но имаше много носорози, пауни. В реките пълно с крокодили.  Джунгла, река, ние яздим слонове – екзотика. Въпреки горещината и насекомите това си беше едно невероятно изживяване.
Непал има зелени долини  и високи бели върхове. Върховете се виждат от долините и гледките са зашеметяващи, защото си на топло а над теб е надвиснал някой осемхилядник. Много рязко се променя релефа, затова терените са стръмни и пътищата са тесни и бавно проходими с много завои. Непалския шофьор е най-добрия шофьор в света.
Не видях хора сърдити, хора ядосани, хора намръщени, хора недоволни.
Всички деца учат! Гледаш едни рошави, с униформи  дечурлиги тичат с едни големи раници. Отиват или се връщат от училище! Дори и в най-високите селца – не можете да си представите какви стръмни терени – децата отиват на училище пеша. Сигурно ходят поне час само в едната посока.
Пожелавам на всеки да му се случи да отиде в Непал! 
Активен
Намасте :)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #530 -: 07-06-2011, 14:10:27 »

Здравей, ДарбиМак!Всичко е много вълнуващо!Благодаря за споделените впечатления!Те ме пренесоха в някаква степен на местата, където си била!  :flowers2:

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #531 -: 07-06-2011, 18:00:00 »

Еххх  благодаря за разказа Дарби, мечтая да имам времето и възможността да обикалям и аз така с приятели...за сега такива кандидати не познавам   ;D  :Content_22:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #532 -: 09-06-2011, 16:55:10 »

Дани, приятели мераклии сигурно имаш за обикаляне! Явно парите са проблем всъщност. Но да ти кажа не се знае какво ще се случи! Аз преди 15 години въобщене съм си и помисляла, че някога ще бъда  на такива места. А ето на -  в Непал вече ходих два пъти. Не е много скъпо. Ако някой се интересува от цена да ми пише на лична и ще му отговоря. Въпросът е да не наемаш туроператори а сам да си организираш пътуването. Ще ви дам контакти и всичко каквото ви интересува. :Content_22:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #533 -: 09-06-2011, 21:51:26 »

Парите ги нямам за едно голямо пътуване, ама не са проблем, ще си дойдат при мене някой ден  tooth ;) Аз искам да обиколя много места в южна Индия, все натам ме отнасят мислите, има много красиви храмове там  :heart_2:
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #534 -: 09-06-2011, 22:09:34 »

Благодаря за хубавия разказ  :Content_14:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #535 -: 10-06-2011, 11:00:00 »

Много се радвам, че има какво да ви разказвам  tooth още повече се радвам, че има на кой да му е интересно  tooth
Споменах ли, че започнах прочистването! Значи не съм! Е започнах го! Всяка година по черешово време правя моето прочистване! Обаче толкова много съм писала за режимите си, че сега незнам дали на някой ще му е интересно! 20 дни плодово-чаен режим и 10 дни захранване. Всеки път е едно и също!
Другата седмица отивам в Желен да видя какво и как правят там хората! Като се върна ще разказвам ако ви е интересно  tooth
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #536 -: 10-06-2011, 11:34:52 »

...винаги е интересно човек да научи нещо повече....аз много обичам да чета различни пътеписи  ;D  :Content_22:
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #537 -: 11-06-2011, 22:57:36 »

този дневник го открих в петък и започнах да го чета от самото начало, стигнах до 20-та страница :Content_4 - emotloader:, много интересно проследяване :Content_14:
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #538 -: 14-06-2011, 12:37:03 »

Ох, толкова положително Ми подейства всичко. Дарби, мислила ли си за Камино в Испания? Аз откакто прочетох книгата на Ш. Маклейн, бих искала да ги извьрвя тез 800 km.
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #539 -: 15-06-2011, 08:32:33 »

Дарби,и аз се пренесох с теб в екзотичните страни.Много хубаво си описала всичко,продължавай в същия дух,разбира се,че има кой да чете.Благодаря,че сподели и поне мислено бяхме на прекрасни места.Трябва да прегледам от начало дневничето ти,със сигурност ще има още вълнуващи преживявания.Като малка бях влюбена в кокосовите палми-незнам защо.Рисувах ги навсякъде и на всичко.Мечтата ми беше да видя истинска такава и да застана до нея ,да и се наслаждавам.Все още не се е сбъднало желанието ми,но пък нали живота е пред мен! :)
За черешите - и на мен са ми много любими-вчера бях на 1,5кг от тях+чай от джинджифил.От снощи на сухо/две тръби/и утре пак на черешки.Едно мини месечно прочистване за профилактика :)
Чао за сега,бъди здрава и дано обиколиш още много красиви места и да споделиш!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.