Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135961 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #460 -: 12-02-2010, 10:00:55 »


[/quote]
Трябва да си следиш пулса и дишането по време на бягане и малко след това, също така за поява на умора и мускулна треска. ако някое от тях е налице значи си нарушила принципа за ненасилие спрямо собственото тяло. То не отговаря веднага, но отговора му все някога ще дойде.
[/quote]

В началото, преди 10 години като почнах с кросовете го следих. Пулса! Но вече не го следя. Смятам, че е добре и нямам поява на мускулна треска след тичане. Като свърши кроса вървя около километър пеш за да успокоя мускулите и да ги аерирам  :whistling2 - emotloader:  след този километър имам чувството че мога още 10 км да тичам. Но досега не съм го правила. Имам страхотна издържливост на вървене. Мога да вървя повече от 6 часа в без да се скапя. Регулирам дишането и съответно вървя според ритъма на сърцето и дишането. Така не се умарям. Между другото същото правя и с бягането.  И така мога да вървя с километри. Имам една мечта да се подготвя и да участвам в някои от маратон. Например в Ню Йорк  :whistling2 - emotloader:

Днес започнах деня перфектно- зелено нектарче  :Appetit_17:
ОСвен това слънцето не се скрива за облаци и това съвсем ми повиши настроението  :))
А  и кокичета има в двора ми. Едни такива любопитковци се появили зад  преспите  :Content_22:  много са красиви
Активен
Намасте :)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #461 -: 12-02-2010, 13:26:35 »

Дарби, бързам да се похваля с новия цвят на хибискуса ми.



Ако ти остане време, щракни кокиченцата да им се порадвам.  :kisss:

Без да съм спец, думите на йогинката ми се струват опростено виждане на нещата или жената не е изяснила добре.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #462 -: 12-02-2010, 22:01:08 »

Много красиво цвете  :Content_14: Аз не мога да отглеждам много цветя, нямам място у дома, но си имам едно каланхое и го чакам да цъфне някога  tooth
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #463 -: 12-02-2010, 22:48:36 »

Дарби, и аз съм чувал от Рашко за това, че не бива повече от пазарски чанти да носим. Даже за жените и те са тежки. А много тежко е добре, ако е възможно, да се избягва. Не е благотворно.
За бягането знам също, че не бива. От него ставите се набиват една в друга, а с асаните целим друго. А и нали трябва да сме гъвкави цял живот и да живеем поне
300 години ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #464 -: 13-02-2010, 10:48:13 »

Дани, благодаря! Не знам още колко ще оцелее. Тъкмо мислех да предупредя в дневника си, че даването на зелени нектари на малки деца е опасно ... за нашите цветя! Мамината отмяна толкова е свикнала сутрин да се бъркат зелении, че ми окъсала другия хибискус да прави зелен нектар на нейното си бебе.  :D

Петко, а мислех, че аз съм си поставила амбициозен план с моите 150 г.  :Content_4 - emotloader:

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #465 -: 13-02-2010, 15:08:53 »

Влади, ето една съвсем не добра снимка на кокиченцата. Но трябваше май да ги снимам предиобяд когато бяха огряни от слънцето.
Петко, сега ми е ясно защо зайците живеят кракто, а костенурките са  дълголетни  tooth
Обаче много обичам да бягам  :Confus_3:  не ми се отказва от това действие. Днес пак го направих. Обаче и аз като Власи смятам само 150 години да живея така че.... Ходя на йога да компенсирам отрицателното действие на кросовете  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #466 -: 04-05-2010, 08:15:37 »

 :kisss:Каде се изгуби ,бе жена...да не те отмъкна некой ергенин...чувствам се мааалко самотна сред младоците...Хай, стегни са...пък земи разпиша са... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #467 -: 25-05-2010, 09:11:26 »

Mariiina, благодаря, че се сети за мен!
Тъкмо исках да те поздравя с празника на културата и да ти пожелая много слънце в душата и да го разпръскваш около теб за да станат всички по-умни и по-добри!
Поздравявам и останалите във форума с най-българския празник!
Мили хора, аз се позагубих малко, но не съм забравила нито за миг вас и нашето общо дело.
Като цяло има доста промени около мен. Не съвсем приятни, но какво да се прави. Животът не винаги е това, което очакваме, а това което се случва. Не съм променила мирогледа и оптимизма си. По този повод се сещам за съвета на Сократ към един млад човек. Младежа попитал Сократ: "Кажи ми, Сократе да се оженя или да не се оженя?". Сократ му отвърнал: "Ожени се момко! Ако се ожениш за добра жена ще бъдеш щастлив! Ако се ожениш за зла жена ще станеш философ."  Е, моят живот постоянно ме кара да философствам, но това си е страхотно щастие .
Всъщност аз за друго влизам в  днивника си.
От днес започвам поредното  гладуване.
Надявам, се че ако почувствам несигурност ( в което се съмнявам) ще получа вашата подкрепа.
За днес съм изпила две чаши гореща вода и един чай с мед. Сега ще хапна ябълка.
Петко, Вал, Дани, Анджи, Деси, Лилка, Талита, Мегуста, Бенато, Бате Бино, Васке, Марулке, Мер! Също и всички останали, които в момента не споменавам, но това не означава, че съм забравила! Радвам се, че мога пак да си попиша с вас  :Content_22:
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #468 -: 25-05-2010, 12:14:21 »

Дарби, тази сутрин точно за теб си мислех!! Чудех се какво ли става с теб,не се включваш.. Стискам палци нещата, които не са наред- да се оправят; нещата, които са наред- да се развиват все по-добре, и гладуването да мине гладко. И да имаш наблизо вкусни черешки ;)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #469 -: 25-05-2010, 13:01:08 »

Дарби, усети се тук липсата ти  :love_026:
приятно плодуване  :Content_22:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #470 -: 25-05-2010, 14:12:06 »

Анджи, много ме развълнува това, че си мислила за мен  :heart_2:  та и се сетих за едно стихотворение на Валери Петров, което искам да ви напомня:

Толкова радост извика
Писмото с добри новини!
Гледам клеймото на плика
И пътя му смятам във дни.

Мисля си: значи, когато
Бях вчера така натъжен,
Листчето, с радост богато,
Е вече летяло към мен.


Значи, така ни се струва
Понякога черен светът.
Хора, недейте тъгува –
Добрите писма са на път!

 

Дани, много ти благодаря за милите думи :)  Форума и нашата идеята си се развиват въпреки липсата ми. Което много ме радва. Но още повече, ме радва, че не сте ме забравили  :thankyou:
Активен
Намасте :)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #471 -: 26-05-2010, 00:24:23 »


От днес започвам поредното  гладуване.

Били споделила какви са индикаторите,които ти показват кога да спреш поста,освен ,ако не си определила предварително срока.А също така какви съпътстващи процедури правиш по времето на поста,ако има такива ,разбира се.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #472 -: 26-05-2010, 08:55:57 »


 Били споделила какви са индикаторите,които ти показват кога да спреш поста,освен ,ако не си определила предварително срока.А също така какви съпътстващи процедури правиш по времето на поста,ако има такива ,разбира се.
[/quote]
Мио, правя тия гладувания по график. Правя ги два пъти в годината. 20 дни карам на вода, чай и плодове. После 10 дни се захранвам. Та спирам като минат тия 20 дни. Някой път ми се иска да изкарам и повече, но не искам да прекалявам. Ти знаеш ли за магарето на Хитър Петър?
Днес ми е вторият ден и се чувствам добре. Обаче много ме боли кръста. Там ли точно се натрупаха токсините в последните месеци  :surpris_23:
Приятели, понеже Mariiina (не ми идва да ти каже бабче, че нали съм лелята  tooth ) попита къде съм се загубила да ви кажа тъжната новина, че се наложи да се разделя с хубавата си къщичка и щедрото си дворче. Вече два месеца живея у приятели. Купих си апартамент  >:(  >:(  >:( , но ще се нанасям в него след 10-ти юни. С такива досадни неща се занимавам вече пет месеца.
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #473 -: 26-05-2010, 10:35:27 »

Дарби нали децата са здрави, и ти си добре. Всичко друго не е толкова страшно. :flowers2:
а в новия дом ти желая много щастливи мигове.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #474 -: 26-05-2010, 11:21:19 »

Дарби, радвам се, че се разписа и че най-вече всичко е наред със здравето.  :Content_22:
Аз също те мислех, но питах периодично Ескориал какво става.
 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #475 -: 26-05-2010, 14:02:18 »

Дарби много хубаво че отново се появи във форума! :) Пожелавам ти успех с гладуването!
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #476 -: 26-05-2010, 16:24:02 »

Благодаря, момичета! Верно са ми здрави децата и това е най-хубавия дар от живота.
Днес започнах вече да усещам глад и  леко ме понаболява главата.
Обаче да си призная през последните два месеца ядох и готвена храна. Целия ми багаж - блендери, миксери, сушилни, бъркалки, съдчета за покълване са в кашони и в един склад на фирмата на приятели. По тази причина немога да си приготвям моите манджи и се наложи да ям готвена храна. Щото гладно се не седи. Дори един ден ядох сирене.Беше сложено в постна мусака. После ми се надуха очите. Абе гадост. И веднага след това започнаха да се отделят секрети от носа ми.
Та докато се хранех 50/50 сурово-готвено всеки ден си правих кашичка сусам и лен и вземах пчелно млечице. Не съм спирала да ходя на йога.
Тази година си бях наумила да си прочистя черния дроб на 28-ми март. Понеже точно тогава си изнасях багажа от къщата въобще не се захванах с тази процедура.
ИСкам всъщност да кажа, че след тези два месеца готвена хране се чувствам като отровена. Сутрин съм сънлива, през деня не мога много хубаво да се концентрирам, бягането не ми спори - краката ми направо тежат, напълнях с 2-3 кг, излязоха ми пъпки по лицето и гърба, появи ми се и този секрет в носа, а също и езика ми е обложен сутрин. С нетърпение чакам да се нанеса в новото жилище и да си изкарам цялата суровядска менажерия и да започна отново с моето си меню. Сега ще се прочиствам първо де  tooth
Активен
Намасте :)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #477 -: 26-05-2010, 22:03:55 »

Дарби, токсините ще се натрупат в кръста само, ако имаш стара травма там. По-вероятно е да е заради липсата на дворчето. Дано скоро си намериш ново.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #478 -: 26-05-2010, 23:36:14 »

Ако намалиш асаните и пранаяма за периода, в който постиш ,тялото ти ще бъде в баланс и няма да страдаш, както посочваш.След това ,ако възстановиш ритъма на йога ще си също добре.Асаните и особено пранаяма изострят допълнително сетивата по време на пост.Йогите обикновенно не постят дълго ,но когато им се наложи за по дълъг период от време,изпълняват седящи асани и никога усукващи или обърнати.Помисли за това.Ако вземеш правилно решение сега, ще си добре още утре.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #479 -: 27-05-2010, 00:04:18 »

Дарби, ти се завърна!!! Много положителни емоции ти желая в новия дом. Дарби, аз готвено не съм помирисвала даже, но да ти кажа, че веднъж ми се наложи да ям маслини. Бях на екскурзия и макар, че си носих уреда за покълване  tooth все пак трябваше да ходя на ресторант с приятелите ни и мъжа ми. Та, там ядох салата и маслини, които бяха доста солени. На сутринта ми се подуха очите и като казах, че е от храната всички припаднаха от смях. После каквото и да се случеше, все ми викаха : "Аааа, то от храната ще да е!". Както се подразбира те не са суровоядци и затова не ми вярваха. Но по принцип е така. За съжаление не е приятно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.168 секунди с 24 запитвания.