Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135959 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #480 -: 27-05-2010, 11:58:12 »

Вал, надуването на очите със сигурност е от соленото! Който не се храни правилно само той не знае. Остави ги да си подмятат неуките  tooth
Мирчо, ще имам предвид съвета ти  :thankyou:
Злояд, много вярно ми се струда, което ми казваш. Моето обяснение е същото като твоето. Имала съм тежка травма в кръста наистина  :Confus_3:
Днес кръста ме боли по-малко. Или вече свикнах  :Confus_3:  Сутринта ходих в градината, но не посмях да тичам, че то наистина боли пък  и да не стане по-лошо.
Днес съм трети ден на плодово-чаен режим  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #481 -: 28-05-2010, 09:15:21 »

 :kisss:Хай да ги деветиш...дните!!! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #482 -: 30-05-2010, 21:27:06 »

Днес съм шести ден на чай и плодове. Чедесно ми се отразява. Вчера вървях 30 км. Така каталясах, че съм спала повече от 10 часа като бебе. Отдавна не съм изпитвала такава умора. Гърба продължава да ме боли. Днес обаче като отидох на йога и ми мина след асаните. Мио, казва, че не трябва да се практикува йога докато съм на прочистване, но аз не послушах. Абе добре ми се отразиха днес  асаните. Пък и аз не съм чак толкова напред с техниките.
Много добре се чувствам. От днес се усетих, че почнах да кроя планове за новия апартамент. Как да го боядисам, как да го обзаведа... Ще го направя кукла. Въпреки, че няма да имам градинка, но ще пробвам да живея по новия начин с много настроение.
Активен
Намасте :)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #483 -: 30-05-2010, 21:34:01 »

Дарби, ти се завърна!!! Много положителни емоции ти желая в новия дом. Дарби, аз готвено не съм помирисвала даже, но да ти кажа, че веднъж ми се наложи да ям маслини. Бях на екскурзия и макар, че си носих уреда за покълване  tooth все пак трябваше да ходя на ресторант с приятелите ни и мъжа ми. Та, там ядох салата и маслини, които бяха доста солени. На сутринта ми се подуха очите и като казах, че е от храната всички припаднаха от смях. После каквото и да се случеше, все ми викаха : "Аааа, то от храната ще да е!". Както се подразбира те не са суровоядци и затова не ми вярваха. Но по принцип е така. За съжаление не е приятно.
Майка ми веднага се подува от каквато и да е солена храна. За това вкъщи сол се ползва много умерено от години. Хората понякога се държат изключително просташки...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #484 -: 17-06-2010, 13:49:43 »

Аз вече се захранвам. Днес ми е 3-ти ден. Изкаах гладуването перфектно, даже ми се искаше да го продължа, но до 26-ти трябва да съм се захранила, че хуквам по планините.
Първият ден ядох един домат на обяд, вечерта една краставица.
Вторият ден - морков с картоф на пара на обяд, вечерта краставица и домат
Трети ден - на обяд: два домата с кълнове от пшеница. Довечера ще ям домат, карсатвица и чевена пиперка.
УТре не знам скакво ще се захраня. Точа се на едни овесени ядки, но пък не са сурови и се чудя още  ???
В останалото  време пия чай и ям плодове: 8.00 чай с лимон и мед, 10.00 плодове, 16,00 чай с мед.
Много ми се иска да си направя  прочистване на черния дроб и се чудя дали да не използвам случая, че съм след прочистване  ???
Още съм пред дилемата дали да се ваксинирам за жълта треска. Задължително е за да отидеш в Африка, а аз съм се запътила нататък.
Активен
Намасте :)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #485 -: 17-06-2010, 14:43:36 »

Дарби браво за лечебното гладуане но за съжаление за другото не мога да те посъветвам! По-компетентните да кажат!
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #486 -: 18-06-2010, 14:06:29 »

Деско, знам, мила! Благодаря ти за подкрепата!

Днес е пореден ден захранване:
8,00 - чай с мед
10,00 - ябълка
12,00 - две филийки пълнозърнест хляб с две червени пиперки
16,00 - чай с мед
19,00 - морков, краставица, домат, един сварен на пара картоф

за първи път поемам сол (хляба съдържа) от началото на прочистването и  се убих да пия вода.
дано не се надуя сега  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #487 -: 18-06-2010, 15:05:04 »

Дарби, колко дни направи на плодове?
Аз днес започвам едно по-дълго хранене на плодове, иска ми се 21 дни да направя.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #488 -: 21-06-2010, 16:13:28 »

Дани, направих 21 дни. Някои от тях бяха само на вода. Просто така се случи. Нямах нито време нито възможност да поема друго освен вода. Ще изкараш сигурна съм. После трябва да се захраниш постепенно. А как ще го правиш това с плодовете?

Днес ми е 7-ми ден захранване.
Сутринта - чай с мед
10,00 - пъпеш
12,30 - краставица и 30гр. бадеми
16,00 - чай с мед
20,00 - салата - домати, краставици, магданоз, авокадо, лимонов сок (без сол и мазнина), покълнала пшеница

Много вкусно е всичко при захранването.

В четвъртък ще се бодна за жълта треска. Направо много се тревожа заради тази ваксина. Дано не пукна.
 :surpris_25:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #489 -: 22-06-2010, 10:12:25 »

Аз изкарах два дни само- на дуди, череши и праскови, но вчера вечерта вечерях малко ядки и стафиди
а днес сутринта пих сок от моркови  :Confus_3:
плодовете ще започна отново от днес, а след два дни отивам на море, там ще ми е по-лесно да продължа само на плодове  :Content_22:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #490 -: 22-06-2010, 11:05:12 »

О, Дани, чудесно!
Къде ще ходих на море?
Защо не оставиш плодуването след морето? Плуването изчерпва доста енергия и на човек му се отваря апетита.

Днес:
6,30 - топла вода
8,30 - чай с мед
10,00 - череши
12,00 - сурова тиквичка настъргана, домат настърган, връзка копър, покълнала  пшеница, щипка хималайска сол, 1 с.л. шарлан, 1 скелидка чесън пресован.
16,00 - чай с мед
20,00 - чудя се далида не се натъча с диня  ???  обаче трябва да ям зеленчуци май  :Confus_3:

Обикновено на захранване съм гладна като вълк и всичко искам да ям. Сега минава спокойно.
От вчера поднових дългите кросове, че бях ги изсотавила. Вчера сутринта 3 км, Днес сутринта 4км.
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #491 -: 22-06-2010, 12:02:02 »

хапни си диня, ама без натъпкване  :essen: :Appetit_17:

аз само планове правя, но е възможно на морето да не издържа и да си карам на 100% сурово. ше видим... :Content_22:...на Албена ще ходим  :Content_22:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #492 -: 22-06-2010, 12:07:48 »

аууууу! обади се да се видим! ако имаш желание  :surpris_23:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #493 -: 22-06-2010, 19:46:35 »

сигурно няма да имам време Дарби, но желание имам да се запознаем  :love_026:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #494 -: 22-06-2010, 23:37:22 »

Дарби, и преди и сега се чудех много дали да пиша на едно момиче от друг форум, което живее в Африка и не ваксинира. Бях го споменала пролетта още, но не помня в коя тема.
В крайна сметка писах и ваше рано вторник сутрин, но все още нямам отговор.
Сигурно няма да има време да помислиш, а и не се знае кога ще ми отговори.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #495 -: 23-06-2010, 23:50:50 »

Дарби, писах ти ЛС!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #496 -: 30-06-2010, 10:16:16 »

Хей, Дарби, пътешественик, много ти се радвам!! :) Къде отиваш?
Ти преди време май пита за ваксината, аз бях питала моите хора и те май се бяха ваксинирали.. Не че съм компетентна, но ако можеш се информирай ако се пипне тази жълта треска, с какво и как се лекува. За някои заболявания, и особено ако нямаш време да киснеш в болница под лекарски контрол, в бедните страни при тази лоша хигиена можеш направо да си пукнеш. На един семинар за ваксините, на който ходих преди време жената точно това каза, за някаква болест от която в Европа те оправят за 1-2 дни, в Индия си си пътник, още повече че се хващаше май по места където и лекарската помощ е кът. Тъй че информирай се добре за самата болест, при какви условия се хваща, как се лекува ако нямаш ваксина и въобще лекува ли се там, където отиваш. Жената изнесе цял семинар против ваксините но си спомням, че каза, че съвет да не се ваксинираш срещу определени неща, когато сменяш климат и континент, не се наема да даде. Сещам се и за друг вариант (трик) който мой приятел маратонист преди години приложил, за да не му бият някаква ваксина за Северна Африка- поискал си да му бият минимално количество, за да види дали няма да направи реакция. После си мушнал ръката в кошера и така оттървал ваксината. Ако имаш време, защо не пробваш и ти за реакция?
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #497 -: 02-07-2010, 11:57:36 »

Тюх! Нямам време за тоя дневник и това си е :Confus_3:
Като съм се хванала да бачкам на дев места  :Confus_3:
Не се оплаквам, но много ми липсвате! И на йога не ходя редовно  :surpris_23:
Вери, благодаря ти за личното съобщение, но то дойде съвсем скоро след като се боцнах!
Анджи, благодря и на теб за съвета.
Да знаете, че вече съм ваксинирана за жълта треска и би трябвало сега да не се разболея от нея - освен заради грижата на СЗО за мен, сезонът в Африка не е епидимиологичен. Ваксината ми понесе добре. Само първия ден леко бях замаяна и със съвсем леко неразположение. Имам си жълта книжка, която удостоверява манипулацията.
А аз ще ходя в Африка през септември, та който очаква вече разкази няма да има скоро. Но като се върна ще почне голямото фукане  tooth
Отивам да се кача на Килиманджаро! След това ще зяпам по лъве, слонове и жирафи из саваните на Танзания, а най-накрая ще се цопкам в Индийския океан по плажовете на Занзибар. 
Хай кажете сега, че животът е скучно нещо  :bleh
Активен
Намасте :)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #498 -: 02-07-2010, 12:49:52 »

 ехаааааааааааа много вълнуваща екскурзия си си подготвила :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #499 -: 02-07-2010, 13:50:09 »

еха  :peperudi: Дарби, искам и аз по твоя маршрут, започвам да мечтая  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 23 запитвания.