Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135843 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #540 -: 15-06-2011, 15:26:20 »

Ех, много позитивно ми подействаха вашите коментари  :Content_14: Да кажа чесно имам изписани много (шест) тетрадки с впечателния от местата, където съм ходила. Някой ден ще трябва да ги събера и да напиша нещо, цяло което ако не други, поне внуците да четат. А и никой да не го прочете - какво от това!
Сега планирам пътешествие в Аржентина. Ако някой суровоядец проявава интерес може да дойде с мен :)

Върви ми прочистващия режим съвсем нормално. Днес ми е 11 ден. Още девет и почвам със захранването. А утре отивам във фермата в Желен. Какво и как ще ям там идея нямам. Дано има плодове по дърветата тъдява  :surpris_23:   Като се върна ще ви разкажа Желен, че писах тема за да чуя мнения, а само Мер ми отговори.
Активен
Намасте :)

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #541 -: 15-06-2011, 17:43:32 »

Някой ден ще трябва да ги събера и да напиша нещо, цяло което ако не други, поне внуците да четат.

Запазвам си ред за копие от ръкописа, с удоволствие бих го прочела.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #542 -: 18-06-2011, 11:04:09 »

Дарби, много ти благодаря за разказа... аз май така и не седнах да напиша такъв за моето преживяване из Индия и Югоизточна Азия, но съм с намерение да направя презентация на фестивала на Беглика в края на август, ако успея, сте поканени ;) Мен лично повсеместното присъстрие на религия ме задуши, а посещението на Варанаси направо ми отвори очите за цялата тиня, която седи зад неща като вяра, религия и особено карма.
Зелено цветенце, как го правиш този номер да работиш в Ладах? Моя приятел кара там в онзи район колелото в снега, аз както обикновенно изпуснах по-яката част от Хималаите, но все пак добих представа..
Лелче, пак ти благодаря за разказа! Мен в момента така ме е затрупала злобата на хората, но разказа ти ми напомни, че човек трябва както да внимава за водата в лъжичката, така и да разглежда двореца... Целувки, все още от Тайланд.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #543 -: 19-06-2011, 21:33:58 »

Анджи, и твоя разказ чакам с нетърпение, поне мислено ще се пренеса на тези места  :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #544 -: 20-06-2011, 07:22:11 »

Скоро, Даниелче, скоро. Аз между другото планирам да се прибера от Истанбул до Велинград през Източни Родопи, тъй че ако на някой му се кара, може да си правим компания ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #545 -: 20-06-2011, 09:50:20 »

Село Желен е едно прекрасно място. Там се е разположило сдружението за устойчиво развитие Желен. Няма да ви описвам скакво се занимава. Имат сайт в интеренет и подробностите са описани. Аз ходих там. И исках там да остана. На върха на планината се прави нещо, което да спаси света. Може да звучи съвсем незначително, може скептичите да не вярват, но от едно зрънце може да се роди цяла вселена. Всяко добро дело сигурно е започнало от една такава идея, звучаща на хора като нас по-скоро безумно. Толкова сме се отделили от природата и от себе си, че не можем да повярваме в истинските неща. Който си няма село и не може да посети старите си роднини за да види и запомни как и с какво са били щастливи може да посети това местенце и да се наслади на човешкото в човека и на връзката между себе си и природата. Да се потопиш в същността си и да станеш част от нещо толкова първично и истинско може само да те върне на мястото ти.
Бяхме няколко приятели и отидохме там от любопитство и от желание да помогнем с нещо. Посвършихме някоя и друга работа. Но да ви кажа ползата беше обратна. Ние се запълнихме с много настроение, живот и любов. Помежду си и към това, което ни заобикаля. Всъщност искам да кажа, че много повече взехме от колкото оставихме. Това с което напълнихме душите и сърцата си няма материално измерение, но е много по-скъпоценно от всичкото материално богатство на земята.
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #546 -: 20-06-2011, 09:52:13 »

продължава фотосесията  tooth
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #547 -: 20-06-2011, 09:53:50 »

и още малко ...
Активен
Намасте :)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #548 -: 20-06-2011, 13:06:39 »

 :kisss:az ne sam li po blizo...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #549 -: 21-06-2011, 08:35:57 »

Чудесни снимки! Вьзхищавам се на такива хора и мисля, че стават все повече! 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #550 -: 21-06-2011, 08:39:32 »

Дарби, всичко е така прекрасно , дето си го описала. Само това " сдружение  за устойчиво развитие" нещо не ми дава мира  дълго време след като го срещна някъде .. :)
Неволно ме връща във времето на подобни лозунги като например:
Планината е извор на прогресивни идеи.
Хигиенизацията е враг на бактериологическата диверсия.
Да строим социализма с подръчни средства!
Теляшка бригада за комунистически труд "Н. В. Гогол"
Рейгън - враг номер едно на Тутраканска селищна система!
(Лозунг на входа на град Тутракан)
Ако и на други им навява подобна аналогия , да вземем да им предложим да го редактират някак си ? :)

(Ще си го изтрия поста, да не ти разваля чудната поредица, само така малко весело да стане :) )

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #551 -: 21-06-2011, 08:48:29 »

Бино, не го трий!  :pensif_29:  Остави си го поста! И не ти се сърдя!  :Content_22: Те така са се кръстили. Не съм го измислила аз.  :peperudi:

Мариина, ти си ми в програмата за това лято. tooth  Само не мога да определя кога ще отделя време.  :Confus_3: Обаче не искам да дойда и да лежа. Все някоя работа не ми намериш нали?
Активен
Намасте :)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #552 -: 21-06-2011, 10:39:04 »

Пуснах в чесалката даже още лозунги от "нашето "време. :)
 Може ли да не се разчувстваш и умилиш , особено ако си бил жив по него време :)

Дарби, завиждам ти благородно , че успяваш да се озовеш сред "истинските неща"  и сред "истинските хора" .( За това помагат естествено и специфичните дестинации, които избираш . И аз как да обясня на хората, които  правят странни физиономии когато разберат, че  обичам да ходя до Украйна и Русия , а до Западна Европа- вече не..  Казвам им кратко :   Ами когато си тръгвах от курорта Мисхор, до Ялта, момчето на бариерата ме изпрати  с усмивка и с  думите : " И пак да заповядате! " .  
А когато през 2003 тъкмо бях влязъл   в един огромен белгийски къмпинг и започнах да си разпъвам палатката , веднага дойде охраната ( цели трима души , на велосипеди)  и ме разпитва половин час - защо съм отишъл, защо съм там, колко ще остана , как така съм сам...  Като ги зачиластрих на английски и на немски, сигурно още го помнят...  Цялата вечер стояха на почтено разстояние да ме дебнат каква ли пакост ще им направяи този българин ..! Установи се че предния месец някакви българи обрали нещо си , та затова съм им бил подозрителен .. Така унизително не помня да съм се чувствал в "демократичния"  Запад.
Трябва да се знае от всеки , че тези велики "европейци"  зад лицемерните си усмивки таят силно презрение към нас, славяните. Ако искаме да сме сред хора неподправени ,сърцати , благоразположени, хора себеподобни , трябва да се ходи точно по такива кюшенца ,както кака Дарби , и евентуално аз, понеже не летя със самолет, по рускоговорящите страни. Веднъж-дваж като огледаш помпозността на Запада почва да ти писва , защото навсякъде е само "фасада" .Красива фасада.  И празна..  )

Дарби ти си загатнала за една тема, която и мен много ме вълнува. Но аз ще пробвам да го фокусирам по-силно. Когато споменаваш за "истинските неща" .. Често тъгувам, когато се сблъскам с хора, които не могат да дадат нищо от себе си даром.  Явно не им доставя  удоволствие и затова не го правят. И се замислям дали ако получиш някой лев за "добрината" си, ще бъдеш повече удовлетворен, отколкото  ако го направиш наистина безвъзмездно , (но и безрезервно) . Колко дълго ще те радва този "лев"..?  
Ще си купиш с него един сладолед и ще получиш своята доза  сетивно удуволствие. Но ако има начин да получиш  много по-мощното ментално удоволствие ?
Обаче явно за да можеш да получаваш наслада от това да даваш безвъзмездно, трябва да имаш и рецепторите за това. .. Дали това не е един по-висок стадий на духовното развитие?  
Има обаче тънки нюанси в причините , поради които хората правят добрини...
Когато дават на просяка, те вероятно го правят неосъзнато   " да не се озоват някога на неговото място"..
Когато дават на сакатия - по същата причина .
Когато дават/помагат     " от съжаление" , тогава движещият мотив подсъзнателно е гъделичкане на егото..
Когато дават така ,че после да се разбере ,че са дали... - същото
Когато висшестоящия дава на нискостоящия -тогава пак е друго, още един повод за подхранване на себелюбието
Когато дават християнски   (" Пусни рибата в морето. Ако самата риба не разбере това - Бог ще научи! " )  те подсъзнателно очакват да им се възвърне някога някак си тази им добрина..
 Но най-възвишена вероятно е добротата, която не очаква никаква отплата. Но все пак е уместно да се запитаме  " За какво все пак изобщо да помагаме, ако не изпитваме и най-малката радост от това? "
Може ли да бъде 100% безвъзмездно? А и трябва ли? :)  
Нека да споделя  при мен как е. Хем е безвъзмездно, хем не е  :)
Тоест материално е бъзвъзмездно, но емоционално - не. Но това е и очарователното и мотивиращото май :)
 Правейки някому добро , аз залагам на неговата положителна емоция ,която евентуално ще се роди  по този повод. После "вибрационно" ставам част от тази хубава емоция. В известен смисъл тя става и моя.  Оказва се че това е просто още един начин да си доставим положителна емоция?  Дали това е наистина благороден мотив обаче? Дали в основата не стои пак онова пусто Его..?
(Но съвсем без него пак не бива. Егото е тясно свързано със себеуважението. Разликата е много фина. А когато не се уважаваш сам - и другите не те уважават, защото се равняват инстинктивно по теб.. Нормално е..  А когато усещаш ,че не те уважават, ти се свиваш в себе си , затваряш в себе си всичко позитивно, прогресивно , което би могъл да споделиш   и така ощетяваш нуждаещите се , "потребителите на твоите достойнства" .Защото знаеш, че ако не те уважават, те няма да ги оценят! )
 Но дори и да е мотивирана подсъзнателно от негово величество Егото ( заради "размяната  на положителни емоции" ) наистина ли е лошо? И дали е точно "его"?
Явно във всички случай присъства емоцията. Но на какво ниво? 
Срещам момченце, което се опитва да си поправи колелото на улицата. Недоволства и е на път да се разплаче. Спирам се и му го оправям. Момчето продължава доволно разходката си.  Щом и двамата се разделяме с подобрено настроение , положителни вибрации , при това - получени съвсем безплатно :) , дали наистина е лошо? :)
"Най-богат е този, чиито удоволствия са най-евтини"
Вие какво мислите? Темата е достойна за дълги размишления .. :)

Стана пак голяма тема. Ще я копна и в раздела "психология" защото май се получиха интересни  въпроси в дълбочина - "различните мотивации за правене на добро"  какво ни дават и какво вземат от нас :)

 
« Последна редакция: 21-06-2011, 10:53:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #553 -: 21-06-2011, 11:20:54 »

Бате Бино, страхотна публикация!Ще я чета многократно!Просто уникално!Пресъздал си всичко 1:1!Много харесвам и съм убедена, че:
"Най-богат е този, чиито удоволствия са най-евтини"

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #554 -: 21-06-2011, 11:32:14 »

Дарби, здравей!
Наистина е чудно да си свободен човек в най-добрия му смисъл!Желая ти много такива полети! :love_026:

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #555 -: 21-06-2011, 11:32:53 »

Благодаря, в раздела "психология" е  редактираният вариант.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #556 -: 21-06-2011, 11:53:38 »

Прекрасно казано  :peperudi: абсолютно съм съгласна и съм щастлива, че в последно време срещам все повече хора, които са отворили душите и сърцата си.
Не виждам нищо лошо в това да доставиш радост на един човек. Дори само една усмивка и добра дума е достатъчна.

Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #557 -: 29-08-2011, 11:00:28 »

 :kisss:Ехоооооооо....Даринке, скъпа ,бабина....лятото мина и баба без гости остана...що така :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #558 -: 07-09-2011, 11:20:34 »

 :kisss:Къде са пак запиля... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #559 -: 27-10-2011, 13:53:06 »

 :kisss:Пък щяла и да ми помага...че аз окопах, реголвах и разбира се вече засях... :weight_lift:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.