Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135960 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #240 -: 08-10-2009, 17:41:48 »

знаете ли че си купих овесени ядки на кито пише "сурови ядки"  :whistling2 - emotloader:) нали наскоро коментирахме, че са бланширани
Дарби, дай малко повече инфо за тези интересни овесени ядки - производител...как са на вкус...като другите ли или по-твърди? Колко струват?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #241 -: 08-10-2009, 18:24:30 »

Въх,  незнам колко струват  :Confus_3: Даже не помня от къде ги купих  :Confus_3:  Но или е Пикадили или е СВА. Това са двата маркета в които пазаря.
Още съм на работа, но като се върна в къщи ще ги щракна и ще ги публикувам. Не са твърди, като другите ядки са си на вид. На вкус също
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #242 -: 09-10-2009, 12:29:12 »

Снимах ги пустите ядки. Купила съм ги от Пикадили. Утре или в неделя ще мина през този супер и ще проверя колко струват. А снимките са в телефона ми. Ще ги публикувам също утре, че снощи се прибрах късно. Включих пералнята, съдобиялната, бойлера, но компютъра не ми се включваше  :Confus_3: 
Днес от ранни зори съм по задачи и не съм си приготвила нищо за ядене. Сутринта се нажабурих с шарлан, после пих билков чай с мед, после ядох грозде. Сега се прибирам в офиса и понеже нямам нищо за ядене ходих в нашия стол и си взех салата от зеле  >:(  салатата е с моркови и целина, обаче е много солена и овкусена с олио  >:(  обаче съм много гладна и я изядох.  Сега ще съм много  жадна следобяд и ще се наливам с вода.
Туй то...
Пеци, благодаря за разрешението да отида на йога с колелото  :thankyou:  ОБаче да не ми се разсеят положителните енергии, дето ще съм ги събрала по време на тренировката  :Confus_3:  А като си толкова добър да те питам, може ли с колелото да отида на плаж след това  ::)
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #243 -: 09-10-2009, 13:07:11 »

да те питам, може ли с колелото да отида на плаж след това  ::)
Мисля, че може...не съм чак толкова наясно...не съм питал инструкрура за това точно ;D :)
Утре или в неделя ще мина през този супер и ще проверя колко струват.
Мисълта ми беше да не би да са 5 пъти по-скъпи от другите, които са бланширани :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #244 -: 14-10-2009, 08:36:24 »

Тия дни много съм заета и влизам само за няколко минути тук. В следствие на което пуснах един фишек в дневника на Петко и съответно не съм отговорила на въпроса му тук.
Та - ядките струват 90 ст. не съм публикувала снимката, че ми е телефона а не съм отваряла в къщи лаптопа за да прехваля чрез блутут. Влизам във форума само от работа, а тук нямам блутут и.... абе кво се оправдавам...
Това, което искам да кажа е че посетих друг клуб за йога. Разликата е чувствителна. В първият, който посетих само два пъти, имаше много гимнастика, почти никакво дишане, обяснения от водещия - тцък. Много уморителна гимнастика бих казала - излизах плувнала в пот. В понеделник ходих в друг клуб. Водещия (който не мога да нарека гуру, защото не го чувствам така) започна с обяснението какво е йога, как йогините трябва да са добри към себе си и другите, как трябва да възпитават в себе си доброто. Каза още, че йога не е само асани, а начин на живот и отношение към света. Започнаха асаните, които се изпълняваха бавно, спокойно, след всяка асана имаше релакс. Имаше дихателни практики. Накрая завърши с релакс.  Първо въобще не се изпотих. Второ почувствах се превъзходно. Трето, езика ми се обложи, също като при гладуване. Тук искам да питам Петко - така ли трябва да бъде. Асаните помагат ли за отделяне на токсини от организма?
Това са ми впечатленията. Сега съм сигурна, че ще посещавам този клуб. Довечера пак ще ходя. В събота обаче ще посетя другия с "гимнастиката". За да ми станат три пъти в седмицата. Петко, хубаво ли е да се ходи в два клуба, при различни "водещи"?   Ако трябва  и трети път да ходя в същия клуб ще си променя графика на кроса. Не че е невъзможно, но от 12 години бягам в неделя ... И ми е такъв навик ...
Тъй ... За сега няма отказване от йогата обаче .... Спирам фитнеса  :whistling2 - emotloader:
Хрененето ми е обичайното. Сурово си хапвам. Експериментирах с кълнове и ядки и авокадо. Направих си чудни неща за хапване. Въобще тази седмица много си угаждам  :essen:  Чувствам се прекрасно  :Appetit_17:
По парливата тема   - суровоядски начин на живот, любов, патньор, секс имам да пиша . Пеци, благодаря ти за мнението. Сега обаче много бързам пак, че началника ме гледа страшно като почна да пиша дълго време  :Confus_3:   Хайде до скоро, приятели  :Content_22:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #245 -: 14-10-2009, 08:44:50 »

Здравей, Дарби!
Мерси за инфото за ядките...аз мислех да не би да са некви от 10 лв пакетчето ;D :D
Силно непрепоръчително е да ходиш на две места за йога. Избери си само едното.
За обложен език от самата йога - не знам :surpris_23: не съм чувал...питай инструктора, виж какво ще каже, хем да си поговорите...да усетиш какъв човек е ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #246 -: 14-10-2009, 08:51:57 »

Ще се изпотяваш в началото,после организма свиква и става все по лесно,попитай инструктора защо не завършвате с йога нидра.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #247 -: 14-10-2009, 11:36:27 »

Оф с тая йога във Варна.......
Лелче,ти в Марея ли ходи?
Сега като ми свърши сесията и се мятам пак,ама къде,къдееее ???
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #248 -: 15-10-2009, 07:26:11 »

Елате в сърцето на Тракия ;) Тука има всичко ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #249 -: 15-10-2009, 08:34:48 »

Василенче и аз мисля да ходя на йога! Една приятелка ми каза че ходила в Палах. Има в понеделник и петък от 11 до 13часа-5лв. е едно посещение. Аз мисля утре да отида и да видя как ще е! ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #250 -: 15-10-2009, 08:40:21 »

Варненската група е много сериозна :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #251 -: 15-10-2009, 08:48:12 »

Бенато, трябва да стягаме редиците и да се представим и ние образцово ;D :D :D
Всъщност ти ако дойдеш не знам колко хора ще познаеш...пълно е с нови...поне 20-на души :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #252 -: 15-10-2009, 09:02:32 »

Хубаво е,само да се възтанови жената и започвам. Схванах се здраво,липсва ми много,а как се чувствах...... :surpris_23: :surpris_23: :surpris_23: :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #253 -: 15-10-2009, 09:19:48 »

Деси,айде кажи как е там,като отидеш.5 лв за 2 часа,ако е така наистина си е добра оферта,въпреки че Палах не ми е много близко,но...
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #254 -: 15-10-2009, 09:29:02 »

Утре ще докладвам! ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #255 -: 15-10-2009, 10:00:08 »

Ееееееееееее, почвам да си мисля, че йога клубовете работят за неработещи  >:( 
Никак не са ми удобни часовете  >:(  >:(  >:( Немога да ходя нито от 8 нито от 11, нито от 18. На работа съм от 9 до 18. Направо ще се пръсна от яд. Деси, моля погледни какви други часове има за йога в Палах, че на мен той ми е наблизо и ми е удобен.
Както и да е - аз снощи пак ходих в Мареа, Весиленке .... Лошото е, че в петък занятията са в 18,15, а аз работя до 18 в западна промишлена и е изключено да стигна навреме. ОСтава ми неделя, но аз от 12 години ходя на крос в неделя и ми е терсене сега да си променя този навик  >:(  >:(  >:(
Инече се чувствам страхотно от йога. В този клуб Мареа е много тъпкано и мирише на изпотени крака, но все някакъв компромис ще се прави ... Даже снощи при релакса инструктора като каза сега "усетете аромата в залата и го анализирайте" ми стана много смешно... А от тъпканицата при някои асани се ритаме и си удряме ръцете. Абеее.... Май варненската група ще си прави нов клуб  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: Тогава ще поканим пловдивската за да обменим опит  :Content_22: 
Аз вече ходих четири пъти на йога. Това, което усещам е много хубаво. Тази сутрин в леглото усетих как гръбнака ми е гъвкав и почти усетих енергията която минава успоредно на него. По принцип се събуждам със схванат гръб и кръст и тази сутрин като ги усетих по друг начин се изненадах приятно. Другото нещо, което е различно е глезена на левия ми крак. Той е изкълчван многократно, защото още от детството ми имах травма, чупила съм го и сего почти вясака година по един път го навяхвам. Много слабо място ми е. Снощи след йога го усетих подвижен и някак си по друг начин. Даже по време на едната асана изпука. Казах си а! измести се! Но не! Съвсем си е добре. Може би се е наместил  :whistling2 - emotloader: 
Тази неделя ще пропусна кроса и непременно ще отида на йога в този клуб. Лошото е, че освен, че аз бягам,  сме група. Как сега всички да си сменят навиците заради мен.... Като аз съм ги придумала в неделя да ходим да бягаме. А не че не мога да бягам сама в събота, обаче първо: с група е по-приятно; второ: някои хора ще се откажат от бягането заради това, че ме няма...  :surpris_23:  или поне така си мисля  :Confus_3:  защото бягаме в една гора, а повечето хора все още си мислят, че ще се загубят без мен в гората.  Или пък ми се иска да съм не заменима и затова си мисля така   :Confus_3:
Хапвам си сурово. Вчера следобяд обаче злоупотребих с две филийки хляб пълнозърнест с фъстъчено масло - печени фъстъци с мед. Купено готово от щанда за здравословни храни. Направо толкова ми беше тежко на стомаха и имах газове след това. Втори път няма да посмея да ям от това чудо.
Вери, направо си натъпкала сайта с рецепти  :flowers2:  Не знам как да изразя огромната си благодарност, че го правиш  :flowers2:  :Content_14:  :thankyou: Не успявам да ги пробвам всички  :Confus_3:  Пробвах крема с авокадо  :Appetit_17:  също банановия със смокини  :Appetit_17:  Патладжана тофу е направо превъзходен  :Appetit_17:  тази събота ще си направя патладжаненото мезе  :essen: 
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #256 -: 15-10-2009, 10:20:58 »

Лелче, ако си правиш скоро леща, моля те качи снимки. На мен въобще не ми хареса, и подозирам че нещо не правя както трябва :( Благодаря ти!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #257 -: 15-10-2009, 10:33:59 »

Вчера следобяд обаче злоупотребих с две филийки хляб пълнозърнест с фъстъчено масло - печени фъстъци с мед. Купено готово от щанда за здравословни храни.
Колко вредни неща има на щанда за здравословни храни ;D
Ееееееееееее, почвам да си мисля, че йога клубовете работят за неработещи  >:( 
Никак не са ми удобни часовете  >:(  >:(  >:( Немога да ходя нито от 8 нито от 11, нито от 18. На работа съм от 9 до 18 
Емиии...да бяхте в Пловдив...Рашко има курсове и от 19,30 до 21,15 всяка вечер от понеделник до петък....за такива като Дарби, които ходят на работа ;D ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #258 -: 15-10-2009, 12:15:51 »

Ееееееееееее, почвам да си мисля, че йога клубовете работят за неработещи  >:( 
Никак не са ми удобни часовете  >:(  >:(  >:( Немога да ходя нито от 8 нито от 11, нито от 18. На работа съм от 9 до 18. Направо ще се пръсна от яд. Деси, моля погледни какви други часове има за йога в Палах, че на мен той ми е наблизо и ми е удобен.
Както и да е - аз снощи пак ходих в Мареа, Весиленке .... Лошото е, че в петък занятията са в 18,15, а аз работя до 18 в западна промишлена и е изключено да стигна навреме. ОСтава ми неделя, но аз от 12 години ходя на крос в неделя и ми е терсене сега да си променя този навик  >:(  >:(  >:(
Инече се чувствам страхотно от йога. В този клуб Мареа е много тъпкано и мирише на изпотени крака, но все някакъв компромис ще се прави ... Даже снощи при релакса инструктора като каза сега "усетете аромата в залата и го анализирайте" ми стана много смешно... А от тъпканицата при някои асани се ритаме и си удряме ръцете. Абеее.... Май варненската група ще си прави нов клуб  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: Тогава ще поканим пловдивската за да обменим опит  :Content_22: 
Аз вече ходих четири пъти на йога. Това, което усещам е много хубаво. Тази сутрин в леглото усетих как гръбнака ми е гъвкав и почти усетих енергията която минава успоредно на него. По принцип се събуждам със схванат гръб и кръст и тази сутрин като ги усетих по друг начин се изненадах приятно. Другото нещо, което е различно е глезена на левия ми крак. Той е изкълчван многократно, защото още от детството ми имах травма, чупила съм го и сего почти вясака година по един път го навяхвам. Много слабо място ми е. Снощи след йога го усетих подвижен и някак си по друг начин. Даже по време на едната асана изпука. Казах си а! измести се! Но не! Съвсем си е добре. Може би се е наместил  :whistling2 - emotloader: 
Тази неделя ще пропусна кроса и непременно ще отида на йога в този клуб. Лошото е, че освен, че аз бягам,  сме група. Как сега всички да си сменят навиците заради мен.... Като аз съм ги придумала в неделя да ходим да бягаме. А не че не мога да бягам сама в събота, обаче първо: с група е по-приятно; второ: някои хора ще се откажат от бягането заради това, че ме няма...  :surpris_23:  или поне така си мисля  :Confus_3:  защото бягаме в една гора, а повечето хора все още си мислят, че ще се загубят без мен в гората.  Или пък ми се иска да съм не заменима и затова си мисля така   :Confus_3:
Хапвам си сурово. Вчера следобяд обаче злоупотребих с две филийки хляб пълнозърнест с фъстъчено масло - печени фъстъци с мед. Купено готово от щанда за здравословни храни. Направо толкова ми беше тежко на стомаха и имах газове след това. Втори път няма да посмея да ям от това чудо.
Вери, направо си натъпкала сайта с рецепти  :flowers2:  Не знам как да изразя огромната си благодарност, че го правиш  :flowers2:  :Content_14:  :thankyou: Не успявам да ги пробвам всички  :Confus_3:  Пробвах крема с авокадо  :Appetit_17:  също банановия със смокини  :Appetit_17:  Патладжана тофу е направо превъзходен  :Appetit_17:  тази събота ще си направя патладжаненото мезе  :essen: 

 :kisss:Лявата страна на човек отговаря за правилното мислене...дясната за правилните дела...Ако неща не е наред , нещо е нарушено ...човек бива подръчкван от съответната страна ...Помисли, какво там нещо както трябва не стои и го изправи...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #259 -: 15-10-2009, 14:10:06 »

Баби,има нечисти плътски помисли,затова, :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 22 запитвания.