Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135919 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #120 -: 25-08-2009, 20:03:24 »

Петьофка, защо не повтори кръдодаряването  ;D  от поста ти се разбира, че само и единствено тогава си давал кръв  ???
абе аз съм давала няколко пъти кръв :) и по принцип искам да съм полезна на хората. все на някого може да свърши работа моята кръвчица . Ама на! не ми я взеха :surpris_23:  верно, че два дни отпуска няма да ми се отразят зле  :whistling2 - emotloader:   
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #121 -: 25-08-2009, 20:38:04 »

Да ти кажа на мен ми е интересно колко ли ще е хемоглобинът ми сега ??? Точно седмица преди да започна прехода в храненето беше 136, но оттогава не съм го изследвал :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #122 -: 26-08-2009, 13:26:28 »

днес съм много кахърна  :surpris_25:
колоездачите от колоклуба хукнаха за Троя, а аз дремя на работа  :surpris_25: 
за да си успокоя душата зяпам по сайтове за туризъм в източните Родопи. И се тъпча с фъстъчено масло, което хич не е сурово, излапах бая а то си е калорично толкова, че да отидеш до Троя и да се върнеш    :Confus_3:   
обаче заформих някаква идея за шматкане по Кърджалийския край. Марулке, ще да отседна в хотел около Момчиловци. Ще да се домъкна с велосипедя и да обикалям тъдява по тез чудни места  :whistling2 - emotloader:
Веке не ми се ядат ни зеленчуци ни плодове  :surpris_23:  като се върна дома ще се натъпча с тахан и мед, че да се пукна барем  от калории, а не от мъка    :Confus_3:
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #123 -: 26-08-2009, 16:00:31 »

кога ще идваш насам? искам и аз да се шматкам така, ама си нямам колело... :(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #124 -: 28-08-2009, 11:43:46 »

Марулке, на 5-ти тръгвам. Вечерта смятам да бъда в родово имение Васил Левски. На 6-ти пътувам към Момчилград. От 7-ми до  9-ти ще се мотая в района. Смятам да понаобиколя Перперикон, гроба на Орфей, скалните образувания, Дяволския мост до Ардино. Последно като говорих с любимия ( той също ще дойде) ще мааме пешком. Защото нямаме багажник за велосипеди, а всъщност истината може би е, че той няма велосипед или по-скоро има обаче не е читав  :P  Ако искаш да се включиш в нашата семпла група няма да имаме нищо против.
аз за манджата нямам какво да пиша, освен че не съвсем сурово се хранех тези дни. освен вчера.
вчера:
7,00 - цветен прашец и пчелно млечице
8,00 - бадемово мляко с банан
12,00 - краставица, домат, червена чушка, тиквени семки около 50 гр.
16.00 -  овесени бисквитки купени от магазина, без захар, но печени  :Confus_3:
20,00 - 4 филийки хляб без брашно намазани с кокосово масло и поръсени с червен пипер и кълнове от люцерна
22.00 - чаша бяло вино, задушени гъби ( на повече от 45 градуса)

менюто днес:
7,00 - цветен прашец с пчелно млечице
8,00 -  сусамово мляко с пъпеш и мед
10.00 - 4 нектарини
12.00 - две филийки хляб "без брашно", едно пакетче соев пастет с маслини, 1 краставица, 1 корни без захар
16.00 - нося си ябълка
вечерта незнам какво ще ям. имам покълнала елда и ще взема да я кльопна с нещо, че се натрових тия дни
 :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Обаче живота много ме иска в края на лятото, а аз никак не се дърпам   :Confus_3:  Всяка вечер се мотам някъде и нямам време да си приготвя вкусна и полезна храна  :surpris_23: 
 
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #125 -: 29-08-2009, 11:00:08 »

Днес започнах перфектно деня с дъъъъъъъъъъъълъг крос. А не! Първо консумирах цветен прашец с пчелно млечице и сусамово мляко с пъпеш.  :Appetit_17:
като се върнах уморена от кроса си хапнах сини сливи една купичка.  :Appetit_17: после нагънах три елданолки с фъстъчено масло  :essen: за обяд смятам да си хапна гуакамоле с кракери.  Днес любимия има рожден ден. ще му направя бонбонки "рафаело"  :love_007: аз пак ще трябва да изпия поне една чаша вино и ще злоупотребя с варени картофи  :surpris_23:  другото ще е салатаот пресни зеленчуци  :essen:  "Рафаелото" е ясно :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: Няма да го оставя само на любимия  :whistling2 - emotloader
А утре смятам да изкарам всичковредно от себе си с колопоход до село Припек и обратно, което си е около 40 км  :weight_lift:
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #126 -: 30-08-2009, 21:00:55 »

Такаааааа, снощи не пих вино, но изядох поне две парчета печен картоф. А може би бяха три. Не помня  :surpris_23:  обаче пък хапнах 2 хапки от шоколадов сладкиш и направо ми стана гадно  >:(  основното ми ядене беше салата от домати краставици и червени чушки, лук, мгданоз със зехтин.
Това беше сощи, а днес направо си беше нормален ден:
- цветен прашец с пчелно млечице, две филийки препечен хляб "без брашно" намазани с кокосово масло и поръсени с къри, половин кафяна чашка тахан с мед;
- карах колело до едно близко село, където сепродава някакво място. самото място не ми хареса, но поразпитахме хората на около и нагледахме доста места за продаване. при, което се получи чуден коло плодов поход, защото си хапнах смокини, грозде... въобще по разни изоставени места има доста неща за  хапване.
- като се върнах към 2 часа ми се ядеше диня, но нямам  :surpris_23: и ядох сини сливи, грозде, ена червена чушка с една филийка хляб "без брашно"
- цял следобяд спах сладко, сладко. много обичам да спя следобяд, а ми се случва изключително рядко.
- в пет часа ядох бананов сладолед с две елданолки
- в осем си хапнах кюфтенца от леща, доматки чери, една червена чушка, 1 филийка хляб "без брашно".

Общо взето май разбрахте, че нямам кракери. Но утре вече ще си изсуша. В момента покълвам нужните семенца. Цялата минала седмица се отдадох на срещи с приятели и скитосване по заведенията по плажа. Това не ми позволи да си приготвя нужната ми храна и даже в къщи всички са изумени, а дори ми подметнаха въпроса дали ще почна да се храня като хората  :)  още днес им показах, че наистина ще се храня като хората и няма да ям от тяхната храна. Да ви каже вчера какво напрових за домочадието - пържоли на барбекю. Направо много съм добра, че чак не мога да се понасям :)
« Последна редакция: 30-08-2009, 21:04:02 от DarbyMac »
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #127 -: 30-08-2009, 21:31:58 »

даже в къщи всички са изумени, а дори ми подметнаха въпроса дали ще почна да се храня като хората  :)  още днес им показах, че наистина ще се храня като хората и няма да ям от тяхната храна. Да ви каже вчера какво напрових за домочадието - пържоли на барбекю. Направо много съм добра, че чак не мога да се понасям :)
ух...замалко да ме заблудиш и мен ;D ;D ;D ама се успокоих, де ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #128 -: 31-08-2009, 08:16:26 »

Хе, хе, Пеци  :peperudi:  Няма толкова лесно да се дам на  другия отбор  :laugh:   трябва нещо наистина изключително да се случи  :love_028:  но не вярвам  :bleh
днес менюто е:
- цветен прашец с пчелно млечице, половин пъпеш
- елданолки - 3 бр.
- зелен боб на пара полят с доматен сос- домати, морков, магданоз, лук, копър, чесън, чушка, ленено масло, солчица
- нещо като тахомед, но се яде с лъжица от буркан - тахан,мед, орехи
- кюфтенца от леща, салата от доматки и чушка


Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #129 -: 31-08-2009, 09:13:03 »

Пчелното млечице в какъв вид го приемаш? Откъде го купуваш и на ква цена?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #130 -: 31-08-2009, 10:42:42 »

Пчелното млечице в какъв вид го приемаш? Откъде го купуваш и на ква цена?
Купувам го от пчеларски магазин тук във Варна. 5 мг струвт 6 лв., 10 мг струват 11 лв.
Държи се в хладилник и е гъсто като крем. вземам една клечка за зъби потапям я в бурканчето и оставям клечката в чашката с цветния прашец за няколко минути, после облизвам клечката, а течността изпивам.
Знам, че може да се разтвори в буркан с мед и така да се взема (пчелното млечице). За един буркан трябват 10 мг. От този мед трябва да се яде по една две лъжици дневно. Но понеже у нас меда върви като водата, а съответния буркан трябва да стои на специално място, а пък у нас мишки много и незнам кой кога ще нагъне точно този мед и какво количество ще излапа, та затова по този начин - с клечката за зъби  :police:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #131 -: 31-08-2009, 10:47:34 »

Купувам го от пчеларски магазин тук във Варна. 5 мг струвт 6 лв., 10 мг струват 11 лв.
Верно ли говориш за мг(милиграм) :surpris_22:Сигурно има грешка, щото то едно кило ше излезе колкото една къща :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #132 -: 31-08-2009, 13:28:12 »

толко струваше и в Пловдив, аз съм взимала, ама само си седи в хладилника и ше го фърля скоро... това вече е съвсем животински продукт и ако знаете колко пчелички умират когато пчеларите го вадят от кошера... произвежда се в малки количества, затова и тази цена... ай, да ви е сладко... :surpris_22:

лелче, през Джебел няма ли да минете с любимия (май и Силвърсмит ше е с вас?) да се пошматкате, знаеш ли кви убави гори има наоколо? ;D аз съм се зафанала с цял куп глупости, но ако имам време ще се включа в дружината :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #133 -: 31-08-2009, 19:03:40 »

Ах, Марулче, ти от моята партия!!  :Content_22: :peperudi: :love_007:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #134 -: 31-08-2009, 21:11:22 »


Верно ли говориш за мг(милиграм) :surpris_22:Сигурно има грешка, щото то едно кило ше излезе колкото една къща :Content_4 - emotloader:
[/quote]
Верно говоря за мг. То е едно малко шишенце. На ден се взема по една капка. И отива много време ползването му.
Ненаех,че убиват пчели зада вземат млечицето  :surpris_23: 
Тая вечер съм мното тъжна  :surpris_25:
Купих си нова рокля  :peperudi: която е страхотна, но няма къде да я нося  :surpris_23: работата ми е да ходя по пристанищата, а там е доста мръсно и ходя с вехти дрехи  :surpris_23:  роклята ми е подходяща за ресторант, театър, концерт, котейл ... обаче на такива места ходя много рядко  :surpris_23:  а за родовото имение Васил Левски е съвсем неподходяща  :surpris_23:  и сега какво да я правя тая рокля  ??? ще взема да се снимам с нея и да сложа снимката тук, че да ме виждате колко съм прекрасна  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #135 -: 31-08-2009, 21:17:11 »

Верно говоря за мг. То е едно малко шишенце. На ден се взема по една капка. И отива много време ползването му.
Ненаех,че убиват пчели зада вземат млечицето  :surpris_23: 
Тая вечер съм мното тъжна  :surpris_25:
Купих си нова рокля  :peperudi: която е страхотна, но няма къде да я нося  :surpris_23: работата ми е да ходя по пристанищата, а там е доста мръсно и ходя с вехти дрехи  :surpris_23:  роклята ми е подходяща за ресторант, театър, концерт, котейл ... обаче на такива места ходя много рядко  :surpris_23:  а за родовото имение Васил Левски е съвсем неподходяща  :surpris_23:  и сега какво да я правя тая рокля  ??? ще взема да се снимам с нея и да сложа снимката тук, че да ме виждате колко съм прекрасна  :Confus_3:

Марулке, естествено, че ще минем и през Джебел. Пътя за Дяволския мост минава от там.
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #136 -: 31-08-2009, 21:32:02 »

Дарби, поне за аватар я сложи новата рокля тогава, да ти се радваме тука...много обичам рокли :)....може и аз да се щракна с някоя рокля ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #137 -: 31-08-2009, 21:51:19 »

Ненаех,че убиват пчели зада вземат млечицето  :surpris_23: 
Тва не е задължително :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #138 -: 31-08-2009, 22:26:28 »

О, Дарби, задължително се снимай  :) И си измисли подов да си я сложиш! Просто отиди на театър, или на другите работи....  ;)  :peperudi:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #139 -: 31-08-2009, 22:29:48 »

Darby, твоя убавец да не се услушва, ами да те заведе на театър... Бе ше си я носиш роклята, не си кат мен, половината ти дрехи да са ти малки, другата половина - големи :Confus_3:

Петко, ай да не си ги говориш наизуст тия, иди при произволен пчелар да ти обясни как го зимат пчелното млечице и колко пчелички умират за самата му направа защото се жертват за да хранят майката... Да не говорим, че зимате храната й, а кошер без майка - се сещаш... >:(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.