Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Белтъчини, спорт и други :)  (Прочетена 3204 пъти)

Vitamina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Белтъчини, спорт и други :)
« -: 27-10-2011, 17:16:48 »

Здравейте,

Този сайт и форум са страхотни ресурси за знание благодарение на вас. Много се радвам че има такива места където такива като мен да могат да попрочитат за да се насочват към по добри навици и начин на живот.
Накратко за мен само ще кажа че за пръв път намерих сайта преди 4 или 5 месеца. Четейки тук а и на други места стигнах до някакъв балансиран вариант за това как да подобря собствената си диета. Кокретното подобрение или просто промяна ме разтовари с около 7 кила, до тук добре, започнах да употребявам животински продукти по 2 пъти само в седмицата в останалото време веганска диета. Разбира се подобрих и качеството на храната си както и количеството от нея което консумирам сурово. Мисля че спокоино мога да си карам само веган с преобладаващо сурова храна ако говорим за чисто вкусови характеристики.
Обаче това което ме притеснява са белтъчините. Спортувам по 4-5 пъти в седмицата фитнес и плуване. Стремя се да правя тялото си по силно и да трупам мускулна маса. И тук идва въпроса с набавянето на белтъчини. Ок карам го на веган, но за белтъчини ми се налага да ям на всяко ядене по нещо бобово, зърнено, ядки, елди, семена и т.н. и на всичкото отгоре ми се налага да хапвам по повечко защото за да си докарам едни да кажем 70(по малко от грам на кило) грама протеин на ден сигурно трябва да се натъпча с нахут или леша или боб или ядки много сериозно. Започнаха едни преяждания и чуство на незаситеност, едно ядене на въглехидрати страшно и да си кажа не го чуствам като да е правилно или особенно полезно. Като си погледна в чинията нямам чуството че това е нещото от което тялото ми се нуждае. Просто почти на всяко ядене да ям варива ми се струва безумно и невъзможно. От друга страна стана калориите ми на ден също са се покачили и даже имам чуството че започвам да трупам запаси(сланинка.)

Така, тук ви моля за съвет за това откъде да си набавям така ценните ми белтъчини. Дали да не започна да похапвам морски дарове и риба не на всяко ядене но няколко пъти в седмицата. Имам чуството че доста ще ме поразтовари и по лекичко ше се чуствам. Може би пък нещо друго? Моля ви предлагайте, аз ще пробвам.  :essen:
 Мотивацията и целта ми заради които изменям диетата си е стремежа към по добро здраве и повече енергия.


П.с. Прочетох темата за белтъчините няколко пъти и пробвах повечето храни описани в нея. Това за което се опитват да ме убедят в фитнеса ми е коренно различна диета по ето тази книга „Good calories, Bad calories” тези дни ще заповам да я чета но общо взето казаха че става дума за по малко въглехидрати и захари(даже и плодове) и повече протеини и мазнини.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #1 -: 27-10-2011, 21:38:26 »

Привет, Витамина , отдавна не си ни навестявал-  цяло лято , че и есента .. :)
За радост , дългият срок не се е отразил негативно на симпатичният ти подход - първо  да похвалиш , а чак после да поставиш проблема си  :)
( добър пример си в това отношение  ;) )

Имахме доста подробна тема , касаеща въпросите , които те вълнуват. Наистина са актуални, защото спортът поставя вече допълнителни изисквания.  
Ето тук виж първо :
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1312.0
професионален спорт и суровоядство.

После надзърни в дневника на Веско.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2159.0
дневникът на Веско

Веско прекрасно комбинира веганство с яко спортно натоварване. За съжаление отдавна не е влизал, иначе можеше да си побъбрите по темата, натрупал е доста опит,  а и подходът му към нещата е почти научен.

Най-важното за теб е да си видиш какъв тип си ( ако се затрудняваш , пусни една снимка по шорти , ще ти кажа)  за да се прецени дали да рискуваш веганство + сериозно спортно натоварване.  Колкото повече клониш към "вата" ,толкова повече трябва да внимаваш.  Да, има спортисти суровоядци, но те не са "вата"  ;)
Има и културисти такива - Бил Пърл.
Но трябва да знаеш, че веганство и "трупане на мускули " (както се изрази ) са малко неприемлива комбинация, нещо като евреинът и миньорството :)
Така че , като тоя няма как да станеш, дори и втори път да се родиш :)   :
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://men.hotnews.bg/uploads/tinymce/2_markus_ruel.jpg&imgrefurl=http://men.hotnews.bg/n/najgolemite-bodibilduri-v-sveta.10271.html%26page%3D2&usg=__VAVSW2tRq7_oMNx6s3e7Nw5vmZ0=&h=586&w=450&sz=46&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=oIVJ_SVImThUCM:&tbnh=170&tbnw=134&ei=p_OdTaSSIYf5sgaAlNGkBA&prev=/search%3Fq%3D%25D0%25BC%25D1%2580%2B%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25BF%25D0%25B8%25D1%258F%26hl%3Dbg%26sa%3DG%26biw%3D910%26bih%3D1364%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=137&vpy=259&dur=1413&hovh=256&hovw=197&tx=115&ty=199&oei=OvOdTd3VEsfHsgbw2ti0BA&page=1&ndsp=28&ved=1t:429,r:4,s:0

Аз няма как да те съветвам за рибата ( нелоялно е към форума а и аз самият никога не съм я обичал :) )  но мога да те посъветвам да пробваш  пъдпъдъчите яйца.
 Тук малко бях нахвърлил :
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3381.0
 Можеш и по 15 на ден да потребяваш.  
Собственикът на "Херкулес" във Варна  е голям спортяга( не яде месо , но не е и "вата"!) , последно беше ходил на някакъв тежък маратон в Турция, нещо супер екстремално било, въпросът бил да се издържи до края :)  .. , та той се похвали , че бил много доволен от яйцата , аз го зарибих, даже той купува от същия човек.
 Та според мен - пробвай и споделяй.
« Последна редакция: 27-10-2011, 21:44:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #2 -: 28-10-2011, 08:45:33 »

Витамина , хората по света, в нормалните държави , разбира се, не страдат от липса на протеини , а от техният излишък, както и в опита на организма да усвои протеини , които не са създадени за него.
В растенията се съдържат аминокиселини , които изграждат протеините, така че няма притеснение за недостига им. Една шепа накиснати бадеми на ден е достатъчна, малко нахут , боб или леща, пробвай и с кълнове от леща, яж суров карфиол и сурово броколи . Аз не зная какъв тип съм , по-точно забравих определението на бате Бино , но от 7 години не съм ял никакво месо , сирене, кашкавал , яйца ...масло обаче слагам внимателно в някои ястия, но с оскъдна храна напоследък взех да развивам добре тялото си. И с правилните упражнения , разбира се.
Като писах една шепа бадеми - в бадемите се съдържат всички аминокиселини , за които се говори,че организма сам не може да синтезира, което също днес е под въпрос. Така че няма да имаш недостиг на никакви протеини . Просто редувай орехи , лешници и бадеми и всичко ще е наред. Навремето жреците на са давали на простолюдието да яде орехи , за да не поумняват :)) Сега простолюдието само не иска да яде орехи , яде банички и пие кафе :))
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #3 -: 18-01-2012, 03:38:25 »

Ананаса разлага разни белтъчини.
Друго нещо е люцерната,или кълновете от нея.
Конопеното семе е много добро като качество и усвояемост.
За кафяв ориз знам че е качествен,но с много въглехидрати и не се сещам как се яде суров,сигурно на брашно.
Накиснатите бадеми,слънчогледови семки,жълт грах,сусам,нахут,ленено семе.
Хлорофил,зелени салати,кореноплоди,има едно растение синя жлъчка,яде се корена.
« Последна редакция: 18-01-2012, 03:44:21 от vogon »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #4 -: 18-01-2012, 10:21:45 »

Привет! Aз мога да кажа, че суровоядството само ми качи енегрията(след стабилни прочиствания естествено, като глад, чернодробно, противопаразитно и др). В момента тичам и правя йога всяка сутрин, ходя на акробатика 1-2 пъти седмично и на катерене пак 1-2 пъти. Нямам ден без спорт. Това което най-много ми качва енергията е пчелен прашец, разтворен в мед, много кълнове, зеленолистни и водорасли (хлорела и спирулина). От скоро ям сурови пъдпъдъчи яйца, но енергия специално си имах и преди това. Не пия кафе, нито други стимуланти и ако случайно имам нужда от екстра сила, хапвам шепа сурови какаови зърна.
Успех!  :Content_22:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #5 -: 18-01-2012, 10:29:17 »

Бре тая Теодорка бе.. браво, браво.  :Content_14:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #6 -: 19-01-2012, 12:00:38 »

Бре тая Теодорка бе.. браво, браво.  :Content_14:

Дам, явно и е проработила епифизата, след като проявява пророческа дарба,  и след като е налучкала част от тази звездна диета => http://life.dir.bg/news.php?id=10284453&nt=13

Остава само един въпрос, над който да си блъскам главата... как ли точно изглежда хлорофила, който този готвач "слага" в соковете на този звезден баскетболист... :surpris_22: :o :surpris_23: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Белтъчини, спорт и други :)
« Отговор #7 -: 19-01-2012, 12:12:10 »

Зелен...  tooth  tooth  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.