Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте на всички!  (Прочетена 2822 пъти)

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Здравейте на всички!
« -: 15-01-2012, 16:40:01 »

 Четох, четох вече час и не мога да повярвам, че съм попаднала на толкова невероятно място!!! Невероятни сте, хора! :Content_14: Поздравления за всичко това, което сте успели да постигнете със собствения си живот - и не просто за начина ви на хранене или за отношението ви към собственото ви тяло, дух и свят, а за невероятната положителна енергия, която блика от всеки един пост! Това май е най-трудната част от всичко - да останеш положителен, обичащ и подкрепящ в една силно отрицателна среда, нагнетяваща околното пространство и енергия с лоши мисли, скръб и несвършващо никога нещастие и мизерия на духа... За съжаление повечето хора в България са си настроени така от самото си раждане (моето семейство не в толкова силна степен, но пак има залитания от време на време...) и третират всички различни положителни и щастливи от това което са и имат хора със страх и едва ли не като глупаци. Затова и толкова се зарадвах като попаднах на този сайт и на този форум  :). Странно е как понякога се стичат нещата - към този сайт ме насочиха почти едновременно две мои приятелки, които го бяха открили независимо една от друга. Ние с тях май сме нещо като малко тайно общество, което споделя голяма част от житейската философия на създателите на този сайт и на всички ви. Всяка една от нас си има собствена трактовка на това житейско кредо и е успяла да го приложи в различна степен на дело. Боя се, че аз съм най в началото на пътя... Направих първите си крачки принудително (то дебелата глава до там води  tooth) - в следствие на неправилния ми начин на хранене и много лошите неща, които ми се случваха продължителен период от време (повече от година и половина, като се замисля сега...), на които отреагирах силно негативно, се разболях - целият ми чревно-хранителен тракт се разбунтува и всяко нещо тръгна да се възпалява и увеличава и какво ли не... Всичко завърши с една операция от хроничен апандесит и с едновременно спазване на няколко медицински предписани диети (а тогава бях едва на 25!). Е, тогава просто ми се наложи да променя начина си на хранене, а с продължителното мислене какво ми се случва и защо, излезнах на един съвсем нов път, по който започнах да крача бавно на принципа на пробата и грешката. Е, няколко години след това с гордост мога да заявя, че съм изминала немалко, или поне с оглед там, където бях  ;), но всъщност пак съм още някъде в началото  :). Днес съм много по-положителен човек, и както една млада съфорумка споделя, това е едва ли не по-важно от начина на хранене, а аз бих добавила само две неща - това се "учи" или по-скоро е осъзната духовна нагласа към себе си и към света, а също и двете са взаимосвързани - едно хубаво плодче те кара да грейнеш отвътре също както то е поело от слънчевите лъчи, докато е растяло. От половин година се опитвам да бъда вегетарианка, сравнително успешно (за моя най-голяма изненада стана от раз при мен, но семейството ми реагира доста отрицателно и с насмешка на това...), и отклонението по празниците ми коства скъпо  :Confus_3: Но няма повече! Занимавам се активно с йога от май пак толкова време, но пак на пресекулки  :Confus_3: А другото ми основно занимание в духовен план е да се изучавам интуицията, а най-вече да се науча да й вярвам повече и да си отглеждам редовно ;) (практическият опит ми подсказва, че това някак си е свързано с чистотата на тялото?!) Е, това е най-общо за мен :) Наясно съм, че по този път се върви на малки крачки и всеки сантиметър напред е успех, затова си имам запланувани няколко малки крачки за тази година, основната от които е да стана постоянна в тези си начинания, и естествено, да се образовам. За това, без да го знаете, ми помагате вие (и затова май реагирам малко френетично сега...   ::) )! Радвам се да видя, че някой е успял да промени живота си успешно в такава насока, на мен понякога ми се струва трудно като да поместиш планина  :weight_lift: . А и че аз и двете ми приятелки не сме единствените, на които им идват такива луди идеи, ами отгоре на всичкото се опитват и да ги спазват и на практика  :) Поздравление, хора, за това, което правите и смелостта ви да го осъществявате ежедневно :fluretaa: ! Пожелавам ви много здраве и щастие за вас и хората, които обичате!
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #1 -: 15-01-2012, 16:46:06 »

Добре дошла от мен и успех по "правия" път :)
Информация има тук колкото щеш, ако нещо не намериш, не се стеснявай да питаш  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #2 -: 15-01-2012, 17:13:09 »

Добре дошла  :flowers2: :Content_22:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #3 -: 15-01-2012, 17:15:56 »

Здравей и от мен! :love_006 - emotloader:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #4 -: 15-01-2012, 17:24:33 »

Привет  :love_026:

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #5 -: 15-01-2012, 18:32:47 »

Здравей!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #6 -: 15-01-2012, 20:04:48 »

Привет и от мен  :flowers2:
Активен
Psychonaut

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #7 -: 17-01-2012, 12:00:07 »

Здравей ,Марияна! :)Открих много сходства със себе си докато четях поста ти.Много си права за това как негативното обкръжение е като зараза,докато се усетиш ,и ти самата вече пренасяш вируса...Проблемите на стомашно чревния тракт и при мен се бяха появили,само че  диагнозата беше нервен стомах.Абсолютен кошмар,сякаш от минал живот,така че напълно те разбирам :).Възхищавам ти се за усърдието,с което изграждаш новия си живот.От опит знам колко е трудно да си изградиш нови полезни навици и най-вече да загърбиш старите.Пожелавам ти много успехи за напред! :peperudi:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #8 -: 20-01-2012, 10:05:49 »

Здравей от още един новак! Успех и повече усмивки  :whistling2 - emotloader: И...като някой около теб е негативен-свиркай си!Аз така правя :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Здравейте на всички!
« Отговор #9 -: 30-01-2012, 16:24:28 »

Ей, благодаря ви за поздравите! А и за съвета - то е добре човек по принцип да си свирка малко повече в ежедневието - с повод и без повод...  :whistling2 - emotloader: А колкото до личните кошмари (особено тези, които си създаваме сами!), от опит знам, че е по-добре да ги оставиш в миналото и да ги загърбиш завинаги, и да си спомняш за тях само като добър личен опит... Хубав и успешен ден на всички!  :flower:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.352 секунди с 24 запитвания.