Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 237065 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #100 -: 01-04-2010, 23:11:48 »

Най-здравите индивиди (пък и най-красивите) са от най-несмесените райони, това не е случайност. Не искам да прозвуча прекалено расистки - всяка раса си има предимства и недостатъци, както и място под Слънцето.
Това не ми звучи много вярно.Едни от най-красивите жени са Българките.Това е така,защото ние сме смесена нация от всички,които са минавали през нашите земи.
За сравнение например,виж англичанките. :surpris_23:
В Англия браковете между братовчеди са нещо нормално затова са толкова деградирали.
Аз също намирам китайките и японките за едни от най-привлекателните жени - това са едни от най-затворените нации. Има разбира се и добре изглеждащи кръстоски, но това рядко се уцелва да е така.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #101 -: 01-04-2010, 23:23:46 »

Петко ,къде си ? Както ти обещах, помолих авторът за уточнения. Той беше любезен и НЕЗАБАВНО  ми отговори в цели два поста! (на мой въпрос 5149, отговори с  номера 5151 , 5153 ) Редно е от уважение да ги прочетеш.  
Отговорите са най долу под статията.Тук е единият :
 http://www.ivanstamenov.com/?p=482#comments
Тук е вторият : http://www.ivanstamenov.com/?p=482&cpage=5#comments
 
Нещо май не са "гнусни статийки от жълти вестници" :)

И май трябва да имате повече вяра на бате Бино :)  (или най-малкото да не отслабва досегашната :)  )  
« Последна редакция: 01-04-2010, 23:35:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #102 -: 02-04-2010, 07:29:13 »

Ще извиняваш , Томирис, но ти е убягнала същината.  Говориш за нещо съвсем различно.  Евгеника не е равно на естествен подбор. Бъркаш ги нещата.  Прочети цялата статия , към която има линк -  да си свериш часовника.  
Не съм се объркала, прочетох я. Просто казвам, че има различни страни, не всички от които лоши, поне според мен. Свръхпопулацията наистина е проблем, но има и по-хуманни начини за нейното ограничаване, като например ограмотяването. Третият свят отдавна освен източник на ресурси си е и една голяма медицинска лаборатория.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #103 -: 02-04-2010, 18:00:12 »

На моя син преди 6м.(той е на 3г.и 2м.в момента)...му сложихме "Превенар" седем валентна ваксина срещу минингит,бихте ли споделили някакви мнения,всъщност май не е само за минингит,защото беше 140лв...в европа била задължителна към имун.паспорт,но от нея малкият никакви странични симптоми не показа,макар че очаквахме пак да вдигне температура като при някой други.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #104 -: 02-04-2010, 18:28:34 »

В Европа няма задължителни ваксини.
Мнението ми е, че сте натоварили изключително много организма на детето с тази 7 валентна ваксина.
Страничните симптоми не са само вдигане на Т веднага след слагането и.
Листовката не прочетохте ли, Кристиан? Педиатърът не ви ли разясни?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #105 -: 02-04-2010, 18:51:44 »

Абе ,вече сте нагазили в лука , Кристиянчо, по-добре да мислите, че му се е разминало отвсякъде, защото друг вариант май нямате :) .  Но поне внимавайте от сега нататъка :)    Хубаво пак ,че не са ви "убедили"  ,че в европа е задължително и да му изрежат това-онова :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #106 -: 02-04-2010, 21:10:59 »

На моя син преди 6м.(той е на 3г.и 2м.в момента)...му сложихме "Превенар" седем валентна ваксина срещу минингит,бихте ли споделили някакви мнения,всъщност май не е само за минингит,защото беше 140лв...в европа била задължителна към имун.паспорт,но от нея малкият никакви странични симптоми не показа,макар че очаквахме пак да вдигне температура като при някой други.
Нашето поколение такива май няма, пък сме живи още...Всяка изминала година ваксините стават все повече и повече, а с тях и болните. Сега, например, е плъзнала туберколоза, а сме уж с по няколко БЦЖ-та.
« Последна редакция: 02-04-2010, 21:17:57 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #107 -: 02-04-2010, 21:17:14 »

Нали и ние сме израснали с ваксини,пък сме си добре,бате Бино сега да не почнеш да обвиняваш майкати че те е ваксинирала,има си явно основни положения който са важни,а специално за менингита работата е сериозна,дано не се стига до там.Струва ми се че май почнахме тотално да забиваме петите за всичко,и това отрицание на всйо и вся.........неможе постоянно всичко да отричаме,при положение че виждаме как мутират доста сериозни вируси,изключвам грипозната мания.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #108 -: 02-04-2010, 21:41:48 »

"Вълкът си остава вълк, дори да не е изял твоята овца"

Кристиянчо , пак имам чувството, че даваш  антитеза само да се намираш на приказка.
Ако беше се парализирало детето ти май щеше друга песен да подхванеш..
Пак ти препоръчвам приятелски , за да не биеш на очи като лисица на пазар, попрехвърляй малко литературка по въпросите, които коментираш, много е възможно да ти се  променят възгледите , които иначе  се  базират само на едната логика.
Дори и да си интелигентен- не стига. Без яко четене и умуване никъде не тежиш. Дори и изолации да лепиш по блоковете - и там трябва познание.
( Оня ден срещнах един , дето каза ,че много разбирал. Като го накарах да ми обясни какво е абсолютна и относителна влажност, какво е термомост, точка на замръзване, кои са факторите за конденз, коефициент на топлопроводимост   -  той ме погледна като чели съм морският цар Нептун.  
И такива после "консултират" горките хорица  по блоковете и ония простодушните им вярват    и плащат, плащат..   )
« Последна редакция: 02-04-2010, 21:43:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #109 -: 02-04-2010, 22:33:39 »

Абе по принцип си прав,обаче недей така да ме атакуваш,ти сам виждаш настанаха такива времена,че всяка информация може да се смята и за дезинформация,колкото и да чета немога да се преборя с всичките който ще ме убеждават от нуждата поне на някой ваксини,имам чувство че вече никой не знае от къде ще му дойде и никой не е сигурен в нищо,дори микробиолози със завиден опит,настава една каша-маша и всеки само хвърля медийни бомби,всеки правил някакви изследвания,този починал от еди какво си,а дали е от това,всеки вади нещо от нафталина,някой му плаща...това е за мен истинското положение.Ти ако мислиш,че си изградил някакво правилно мнение,поне го сподели,за да знаем каква е тактиката на отсяване и недей да се палиш. :police:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #110 -: 03-04-2010, 03:57:26 »

Не мисля, че някой някого убеждава. Всеки трябва сам да седне, да чете, да се информира, да намери своята си истина и направи своето решение.
Навремето може и да са ни ваксинирали, но не с такива коктейли.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #111 -: 03-04-2010, 08:40:17 »

Само не разбирам,защо изведнъж казват че нямало отделени и доказани носители на болести,ами чумата,холерата,сифилис и др....с тях има доказана положителна борба,значи определено знаят как да се борят с тези вируси или там както ги наричат,а щом имаш положителен резултат значи знаеш кой ти е врагът.....тези болести са доказано заразни,може да не е доказано как са мутирали,но те съществуват.Вярно е че експирементите върху нас са налице,но не бива да се подаваме на психозата,освен това засега поне в Б-я няма масови отрицателни резултати и дано и да не се чуват.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #112 -: 03-04-2010, 08:50:43 »

Чумата, холерата и сифилисът си отиват сами с подобряването на хигиената и култувата на хората. Без ваксини...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #113 -: 03-04-2010, 09:21:20 »

Няма отрицателни резултати, защото не се говори за тях.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #114 -: 03-04-2010, 09:40:51 »

Нямало отрицателни резултати ;D А през колко време боледуват в градините? През седмица! :Confus_3:
То целта не е да умре детето,а да му се срине имунната система. Да е един хроничен болник,да не може да зачене нормално и да си замине на 50-60 години от някоя модерна болест.
Родителите ни са ваксинирани само за туберкулоза,такива 100 валентни филми е нямало.
Поне не давай съвети,като искаш си слагай ваксини колкото желаеш.
Имало доказана положителна борба,голям смях. tooth tooth
Тая логика дето я изкара е за седмокласник.
Чума и холера с тази хигиена и препарати не става в развити държави.Водоизточниците са проверявани и хлорирани.
Когато пораснат децата ,да си избират дали искат ваксини. За месата е същото. Все едно сега да го научиш да пуши и пие и когато стане на 18 да му кажеш,това е вредно. :laugh:
Личните лекари са загрижени да сме здрави,колкото готвача се притеснява да не му е много топло на пилето във фурната.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #115 -: 03-04-2010, 11:38:30 »

Eeе, Кристиянчо , ако кажеш, че  точно аз не споделям.. грях ти на душата. Хвърли един поглед на постовете ми за да си направиш самокритика. Нескромно звучи да , но само няколко човека сме тук ,дето  губим толкова време  и хъс да пускаме  задълбочени ,информативни  и образователни  постове.  Не казвам ,че ми тежи, напротив- приятно ми е ( иначе не бих го правил :)  )  ама  нека да има и някаква полза - някой да схваща по нещо отвреме на време :)

Айде пак ( от мен да мине ) да ти споделя една ценна препоръка . Хелвеций е казал : "Непознаването на някои факти се компенсира  с познаването на някои принципи"
Затова не е разумно винаги да се опитваш да изследваш отделните парченца от мозайката, няма смисъл.  По-добре да  уловиш духа на цялостната концепция ( в случая- на модерната медицина )    и няма да се луташ насам -натам, зная че е така, ние всички се лутаме в областите , в които сме некомпетентни.  
 Затова прочети "световната конспирация срещу здравето" , "Признанията на един лекар -еретик "  и повече няма да имаш питания и чуденки нито по ваксините, нито по храните, нито по  нищо в тази област почти.  Проста работа :) направи  го, и после сам ще ми се похвалиш колко съм бил прав :)

Защото както има поговорка : "  Ако нахраниш днес гладния с една риба , утре той пак ще бъде гладен. По-добре го научи да си служи с въдицата за да оцелее " , така и  да ти казваме за всяко нещо по отделно дали е добро или лошо, няма да ти направим кой знае каква услуга.  Важното за теб е ти сам да си изработиш интуицията.  

Предполагам ,че си шофьор? Представяш ли си някой ден детето ти да дойде и да ти каже: " Тате, искам винаги да си до мен когато шофирам - да ми казваш кога да превключа на скорост, с колко газ да превключа, на коя предавка да изпреваря... "  
Ти ще му кажеш : " Не ,тате, така не бива. Аз ще те науча  да вземаш сам (сама)  необходимите решения във всяка една ситуация ,защото няма да съм постоянно до теб "  ,    нали ?  :)
 
Удовлетворен ли си от отговора ми ? :)   
« Последна редакция: 03-04-2010, 11:43:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #116 -: 03-04-2010, 13:19:26 »

Нямало отрицателни резултати ;D А през колко време боледуват в градините? През седмица! :Confus_3:
 :laugh:
Абсолютно точно! Ние сме живият пример :surpris_22:Сложиха всичките ваксини и от втората си година се започнаха едни инфекции на горните дихателни пътища. Пет дена здрава и пак на опашка пред кабинета на лекаря. Ама то било от яслите, някой деца били по-кекави.... и пак антибиотик. Сега на второто ми дете останаха да му направят още две реимунизации. Вече като знам тази информация сърцето ми се свива и си блъскам главата какво да правя. :surpris_23: На ясли няма да ми я вземат, а се налага да ходи. После и на детска градина ??? Бенато, вие с жена ти какво ще правите? Сигурно има баби, които ще помагат.
Активен
С желание всичко се постига!

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #117 -: 03-04-2010, 13:45:26 »

Аз още преди 11 години,когато родих първото си дете някяк инстинктивно,без да имам информация, отлагах ваксините до последния момент.Вече като ме притиснат много лекарите го водех.
Бих казала,че детето ми е здраво(не боледува никак често),но ми се иска да се огледаме в по- късна възраст - след 30 години.Какво се случва и защо? Аз не познавам човек,който да е напълно здрав на тия години.А 30 год. са твърде малко.Комшийката ми на 25 год. ония ден и отрязаха гушата!!!???Не ми се струва  нормално това положение.Разбира се нещата са комплексни - начина на живот като цяло.Та, аз ваксини няма да сложа повече,няма какво да умувам.Като имам предвид и НГМ няма никаква полза от ваксини,има само вреда.Също си мисля,че Еболата от поуста на бате Бино няма да улови тези,които не са ваксинирани поради силен и здрав организъм ;).
« Последна редакция: 03-04-2010, 16:15:37 от катеринка »
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #118 -: 04-04-2010, 18:09:40 »

Бате Бино, моля те дай някакви бързи и надеждни аргументи против тези ваксини,защото жена ми много ме изнервя вече,то бива -бива ама ......работа,немога да излеза на глава с тяхната вечна халосия.ХЕЛП :surpris_22:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #119 -: 04-04-2010, 21:20:01 »

Аз се съмнявам ,че може някой да ни ги пусне на запис, както и да ни даде инфо  какво бельо са носили в момента на изказването им , така както е невъзможно да чуем и всяко друго изказване ,за което някъде сме прочели  вкл. за йога , храна и т.н. , но   "доказателства" ще бъдат дадени .)
Информираността не е нищо, ако е сама, тоест необвързана с практика. Каквото и да знаеш, ако не можеш да го провериш и да се увериш, е безполезно.
Информация, информация, и пак информация...резултатът е, че с времето се превръщаме в едни професори, дървени философи.
Да, бате Бино, има въпросителни и относно храната и йогата, както казваш. Но не си прав, че не може да се провери. Аз мога да проверя всяка храна и метод в йога, като го вкарам в практиката си. Може го и всеки, който има волята да се самоусъвършенства на дела, а не на думи.
Не съм съгласен с някои неща от най-известните йоги в света. Подлагам на съмнение доста неща.

Прочетох отговорите на Иван Стаменов. По-добре да не коментирам. Ще се отклоним прекалено от темата.
Благодаря ти, че си направи труда да го питаш, заради мен :angel: :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.