Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236931 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #60 -: 08-03-2010, 17:14:26 »

Аз този месец ще направя всичко възможно да избегна ваксината,да видим дали ще стане.Макар,че тук темата не е такава,ще пиша тук,защото ми се струва,че има връзка.Как да противодействаме на тъй наречения НОВ СВЕТОВЕН РЕД,на разни илюминати или масони или каквито и да се наричат.Ако това,което четох се случи,просто по-добре да не бях раждала деца.
Бате Бино,в твоята статия са засегнати освен ваксините и други теми,както казваш обръча се затяга все повече.И още едно нещо не ми е ясно,каква е крайната цел на тези "управници" на света?
Четох и някакъв план за унищожение  или поробване (не се сещам точно) на славяните.Кому е нужна тази дивотия и защо?Не ми стига акъла явно. :surpris_23:
Акълът ти си е наред, просто не ти стига фантазия явно :D Нещата, които се случват имат толкова просто обяснение, а ние все търсим, я масони, я извънземни :Content_4 - emotloader:
Сега някой пак ще се обади, че не съм бил чел. Думите са заблуда. Голямата истина е в това да си буден и да чувстваш нещата. Думите винаги биват тълкувани, а божественото вътре в теб ти дава отговори, но без думи. Който ме разбрал, разбрал ;D :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #61 -: 08-03-2010, 17:58:29 »

Искам да ви кажа , че като отидохме с малкия на консултация и казах на лекарката , че съм решила да не правим ваксина тя се втрещи. Ама не се и преструваше, наистина се втрещи. Каза: "Не съм очаквала от теб. Ти си интелигентна жена, а как можа да вземеш толкова неадекватно решение и да експериментираш със здравето на детето?". На всяка майка й би станало лошо от такава реакция. Засега отлагаме, но не съм убедена, че ще надделея. Сигурно отстрани изглежда лесно, но не е лесно да се пребориш с модерната, традиционната медицина и с предразсъдъците на семейните - баби, дядовци и т.н. Знам, че всички са добронамерени, но какво от това? Малкия има 3 от задължителни ваксини. А колко още има да се правят, ужас! Мъжа ми , е много либерален към моя начин на хранене и живот. Проявява и разбиране, и интерес, но сме се разбрали , че за децата решенията ги взимаме заедно. Е, много ясно! Но като изслуша една "супернаучна добре обоснована лекция за нуждата от задължителното ваксиниране" и казва: "виж сега ти си голям човек, носиш отговорност сама за себе си, но за детето отговаряме ние.Ами ако стане нещо?"  А по принцип полека , лека се съгласява с доста от нещата , които всеки ден му демонстрирам и говоря, макар, че е далееееч от суровоядството. Като е за детето , обаче му е трудно да вземе решение. Отплеснах се малко, но ...мисълта ми беше, че тук в БГ се показва само едната страна на медала. Бълва от реклами, от пропаганда как трябва да се ваксинираме. Само май веднъж в предаванетона Гала съм гледала да се изкаже противоположно становище и да се обясни и за вредата от ваксинирането.
« Последна редакция: 08-03-2010, 23:56:26 от Val »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #62 -: 08-03-2010, 18:41:14 »

Вал, не се отчайвай
при нас не е по различно, навсякъде фармамафията и офиц.медицина омотават хората масово  :'(
и не само за задължителните ами и за другите ваксини. И колкото по "развит" и богат един район, толкова по силен натиск има. Например за грипните тук всяка година самите домашни лекари се обаждат и те викат, на категориите като млади майки, възрастни или имуннодепресирани в региона се ваксинират безплатно, както и децата, точно най слабите...а хората дето не са викани отиват сами и се редят и плащат, и за свинския стана подобно масово плашене
а да знаете каква промоция правят на ваксината за рака на матката, дето още е експеримент 
за момичета до 12 е безплатно, иначе 300 evro, ама остави цената, не се знае за ефекта >:(
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #63 -: 08-03-2010, 19:00:57 »

а да знаете каква промоция правят на ваксината за рака на матката, дето още е експеримент  
за момичета до 12 е безплатно, иначе 300 evro, ама остави цената, не се знае за ефекта >:(
Всъщност знае се...целта е безплодие!
За това се набляга на тази възраст, когато момичето се оформя като жена.Така се намалява популацията на населението в световен мащаб!
А голямата цел(в отговор на Катеринка) е да бъдем сведени до численост, която лесно може да се контролира,защото сега им е много трудно, макар да се справят доста успешно.Идеята е да им работим докато сме живи,а с парите да купуваме "лекарства" и всичко останало,което те ни кажат.Био-роботи-консуматори.
За да се оправят нещата обаче, както казва Петко, трябва да се обърнем навътре в себе си.Светът около нас е огледална проекция на самите нас, отвътре.За да променим това което виждаме, трябва да променим това, което излъчваме.Да променим гледната точка, начина по който виждаме нещата. :Content_22:
« Последна редакция: 08-03-2010, 19:02:38 от Svetlio »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #64 -: 08-03-2010, 20:28:20 »

Вал, натиск и пропаганда и тук има.
А мъжът ти не е информиран, затова така реагира.

Ето виж тук на първа страница колко линкове има:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=474515.0

И една книжка на Коток, която можете вече да си я изтеглите:

http://dox.abv.bg/files/listtree;jsessionid=B80D6D6C3CD47EBCA2108C231A187E0F
Активен

Светла

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #65 -: 08-03-2010, 21:27:12 »

Val, не се предавай и не се поддавай на натиска на тъй наречените лекари. Изобщо като се замисли човек - защо ти е това джи-пи? Като се разболее детето те освен да ти го натъпчат с химия и антибиотици друго не знаят. По-добре намерете свестен хомеопат и при нужда се консултирайте с него. Книжката, за която Вери споменава (при мен нещо посочения сайт дава съобщение за несъществуващ файл  :surpris_23: ) "Ваксините - въпроси и отговори за мислещи родители" на Александър Коток) е наистина много ценна и добро начало да започнем да се информираме - много добре на разбираем език и сбито е описано това, което на един родител му е нужно да знае за ваксините, за да вземе адекватно решение за детето си. Аз лично като я четох и косата ми настръхна, знаейки че самата аз съм била инжектирана навремето с всички задължителни ваксини. Сигурна съм, че ако дадеш на съпруга си да я прочете ще се замисли много по-сериозно и ще те подкрепи. Прегледай също и този сайт: http://www.holisticabg.com/pages.php?lang_id=1&page_id=26&curr_node=4
Активен
„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #66 -: 09-03-2010, 00:11:24 »

Аз имах предвид, че в сравнение с това което ни се натрапва от средствата за масова информация, агресивните реклами и кампании, тези статии тук-там са направо капка в морето. Ето вижте - в форум БГ мама. Че колко мъже четат този специализиран форум за майки? Това имах предвид, че в България робуваме на предразсъдъците на баба си още. Иначе мъжа ми е най-малкото  широко скроен човек. Отворен е към новото, както се казва "актуализира се". На мен направо ми съдейства в суровоядството - стърже ми хрянчето :D, полива кълнчетата, прави ни фрешчета на всички, купува ми от "моята" литература. Което като се има предвид, че всеяден направо си е геройство. Затова мисля, че и по този въпрос ще успея да го убедя. Като е за детето го знам, че внимателно всичко слуша и анализира. Сега ще му дам да чете и после дискусия и така,така. Но просто тук в БГ си е трудна работа. Не ме разбирайте погрешно, но аз самата като слушам доводите на традиционалистите съм имала моменти на разколебание. камо ли за повечето мъже , които си знаят едно и край. Изключвам съфорумците, разбира се. ;)
Вери, благодаря за линковете! :flower:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #67 -: 09-03-2010, 02:56:30 »

Да, няма го вече файлът. Не знам защо така. Отдеве като пуснах линка, все още си беше там.
Който я иска, мога да я пратя на мейла. Имам я сканирана и пратена на мейл. Така че няма много да ме затрудни да я препратя. :)

Ето вижте - в форум БГ мама. Че колко мъже четат този специализиран форум за майки?
По принцип, който търси, намира. :)

За България знам, че е трудно. Не ми е било на главата, защото, когато почнах да чета и да се интересувам, Маги вече имаше всички задължителни ваксини до 2 годинки. Дет' се вика след дъжд качулка. А и после заминахме. Но като чета споделеното от други родители в БГ, които не желаят да слагат ваксини на децата си, не им е лесно, но не и невъзможно.

Аз и в онази тема го писах. И тук ще го напиша:
Българинът като цяло е нетолерантно и злобно същество.
Това според мен е много по-голям проблем.

Онзи ден имаше кратък репортаж с една майка по БТВ / виртуално я познавам /. Ами да не ви казвам какви злобни и безмислени коментари прочетох за това, че тя отказва да ваксинира. Кои сме били ние да взимаме такива сериозни решения, когато не ни отбират главите от медицина, имунология, микробиология и не знам си още какво. Сякаш нямаме очи, мозък, съзнание и способност да четем...
« Последна редакция: 09-03-2010, 03:04:37 от Вери »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #68 -: 09-03-2010, 12:24:42 »

Ваксините да си ги слагат на тях. И на нас ни надуха главите с глупости и то позната,педиатър,която ходи на йога при Рашко.Сменихме я и толкова,ще си плащаме глобите.
Всичко е една голяма измама,скапват на децата имунната система,а уж я подсилвали :Confus_3:
На комшиите децата ги побъркаха от антибиотици и какво ли не,горките,три месеца не можеха да се съвземат,вадиха сливици,абе здрави ваксинирани деца tooth tooth tooth tooth Не е смешно ,а жалко обаче :surpris_23: :Confus_3: :Confus_3:
Ако ти е силна имунната система,ще се справи с всичко,ако е слаба и 1001 ваксини да имаш,сори,ще го духаш,това е простата истина.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #69 -: 09-03-2010, 13:46:44 »

И аз като Вал много се колебах и отлагах(до преди 1 година аз също виждах само ползите), но накрая след като нашето джи-пи се обади поне 10 пъти отидох и подписах информирано съгласие за отказ от ваксиниране на дъщеря ми (ваксината при навършени 6 години, а тя ги навърши миналата година май месец).
Медицинската сестра едва ли не ми се подиграваше....абе не се държа адекватно, а и аз се бях гипсирала, изпратиха ме в ХЕИ за консултация с незнам си кой за незнам си какво- не ми казаха защо да отида , но от бг-мамма ме посъветваха да не ходя, така да се каже да не се навирам много много, но не са ме и потърсили повече.
За дъщеря ми бих казала, че не болнаво дете, но тази година настина само 1 път!!!, искам да кажа за учебната година и всеки който има дете в ЦДГ знае, че това е едва ли не невъзможно. Не съм я спирала нито за ден (само ако се успим),а и ходи 4 пъти в седмицата след градина на художествена гимнастика и балет в доста студена зала само по едно тънко трико.
За мен първия видим плюс е налице :)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #70 -: 09-03-2010, 23:08:00 »

Вери, аз видях че не става мислех да опитам по-късно, но той просто си го няма. Та, щом не те затруднява пращай на и-мейла - този дето е в профила. Ще почерпя! :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #71 -: 10-03-2010, 00:27:37 »

На всички академични "корифеи" и пропагандатори  на ваксини,антибиотици и прочие , може да им зададете интересен въпрос :  
Защо ,(след като са така добре информирани и компетентни  ), средната възраст, до която доживяват докторите е 58г ??  /  в момента не мога да цитирам източника, но ще го намеря/  
Ако случайно някой се случи философ и отговори  : "Ами това е заради стреса от контакта с болните и болестите" , вие имате контравъпрос :  
" Ами защо тогава лекарите "еретици "  ,които също са до болните , ама имат малко по-други разбирания..  живеят по 90- 100 ?   - Галина Шаталова ( в момента на 94) ,акад. Углов ( хирург от световна класа,  оперирва до 101 г.възраст без очила!, умира на 104 )  д-р Норман Уокър ( 103 )  .... ами лечителите ? П.Димков(95), .. ит.н. ?

За ваксините - и да не е много умен човек, може да напрегне малко гънките :  Когато имунизираш организма срещу точно определен бацил, ти го караш да внимава най-вече за този бацил !  Ако го имунизираш за два бацила -той внимава за двата..  Ама когато някой   концентрира вниманието си само върху едно-две неща, той неминуемо ще отслаби вниманието си  за много други неща.  Така е и с имунитета - дори да пази ( да допуснем ,айде)  от един-два щама , той се оголва за стотици други щамове. ( потвърдено е , нищо че е и логично )
 Затова преди години се закачам с една докторка комшийка : " Татянче , защо ти се разболяха и двете деца от грип, нали ги ваксинира ? "    "Ама ,те се разболяха от друг щам ,срещу който не ги бяхме ваксинирали"  
    " Аааа, другата зима да ги ваксинирате и срещу другите щамове "   :pensif_29: :)  :)  

А пък по въпроса на Катето, дето се чуди и още не й е ясно :)    -  имам супер.ценна разработка на руски. Дава отговори , които няма да намерите по вестниците .  За напреднали като Светльо е задължителна. За другите (вкл.Петко,  - още повече ! :)  
http://www.arteksgroup.com/Article_about_crisis.html

четете, струва си.

 
« Последна редакция: 10-03-2010, 01:06:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #72 -: 10-03-2010, 01:53:35 »

Ихаааа , няма ли кой да го преведе това, измъчих се 1 час и до никъде не стигнах , а е много интересно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #73 -: 10-03-2010, 02:40:27 »

По принцип има, но това е много материал. Не знам дали ще се навие.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #74 -: 10-03-2010, 10:26:05 »

Питай го , ще е полезно за всички
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #75 -: 12-03-2010, 09:58:08 »

Тоя "мозък",както го нарича автора,действително е изключителен интелект.Но също мисля,че има сериозни отклонения от към милосърдие,хуманност,морал.И сега се питам, тези хора да не са от рода Маклауд?На всеки рано или късно му идва края,защо им е всичко това - пари,пари,власт,тотален контрол и какво по-нататък?Неизбежна смърт.Или греша?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #76 -: 12-03-2010, 16:59:13 »

Целта на "световния елит" е да ограничи популацията на Земята. Която от своя страна расте с всеки изминат час. Те пък от друга страна вкарват в употреба смъртоносни щамове , манипулират климата - земетресения ( като последните ) наводнения , урагани , суша , войни , болести , програми за съкращаване на човешкият живот. Трябва вече да си тотално сляп, за да не виждаш какво се случва по света. А колкото са по-тъпи хората , толкова по-лесно се манипулират и избиват. Пускам отделна тема в този раздел за захарта. Преди години , когато един образ ми каза,че в шоколадите МИлка слгали 100 пъти повече от необходимата захар не схванах за какво ми говори. О,виждам изпреварили са ме , браво :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #77 -: 14-03-2010, 22:27:57 »

Ами както и да го погледна няма никаква логика.
Ако целта на т.н. "Световен елит" е да прави пари по всевъзможни начини и същевременно а намаля популацията.. парите сами по себе си нямат никаква стойност ако срещу тях не можеш да си купуваш някакви блага, а кой ще е останал да произвежда такива?
Погледнато от обратната страна пак няма логика - голям процент от световните пари са "мръсни" т.е тези които произвеждат някакви блага какво реално получават срещу това -  някакви финикийски знаци. Все някога хората трябва да се усетят както е в приказката "Новите дрехи на краля" и да започнат да нариат нещата с истинските им имена. Надявам се, че не е далече времето когато финансите ще бъдат изместени от  стоково-разменната търговия. Ако не се случи нещата не изглежтат никак розови за никой от човешкия вид.

А сега по темата - като малък ме бодяха за щяло и нещяло и като натинех ми слагаха по сумата му пеницилин и гама глобулин - направо не можех да ходя, да сядам в някои моменти. И какъв е резултата - изкарал съм почти всички по известни респираторни заболявания освен тези за които не съм ваксиниран.
Единствено преди година и нещо си правих срещу тетанус - тя важи за 10 год.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #78 -: 15-03-2010, 00:23:33 »

ЗЛОЯД, нямаше да ти се налага  да си напрягаш логиката , ако  беше запознат с официалните изказвания на знакови фигури  по въпроса , който ТИТАН  разглежда.   В случая не говорим за полтъргайст - има ли го , няма ли го и кое е по-логичното от двете ..:)  
 Когато нещо е вече известно и е факт,  защо ни е да го подлагаме на изследване ?

Отдели малко време , намери информацията и сам ще се убедиш  в някои неща..
Логиката е добро оръжие , но при условие, че разполагаш с  достатъчно първична информация ,която да анализираш посредством тази логика :)
Нямаш ли я информацията, уравнението остава с много неизвестни..
Нали си учил математика? Уравнение с едно неизвестно се решава по-лесно , отколкото с няколко неизвестни   :)

Ето ти един чуден пример от мен за да се убедиш в правотата ми :
 /примерът е мой "патент " /
В кой от двата случая имаме по-силно усещане за студ - имаме леген с ледена вода (да кажем 4  градуса) ,в която трябва да си топим лицето.  
1.случай:   Натопили сме си лицето и го държим 25 сек. във водата.
2.случай:   Правим пет бързи потапяния по половин секунда .
Е, какво казва логиката ? В първият случай лицето ни е 25 сек. във водата, във втория е общо 2,5 сек.  (десет пъти по-малко !)
  Нещо логиката клони към първия случай , нали ? :)
      2+2 казват ,че било 4 ?
Ама като си направиш опита в домашни условия , ще установиш ,че кой знае защо ,логиката нещо се е провалила този път .. :)  и във втория случай усещането ти за студ е много по-силно !  
Бре, какво ми стана с логиката!?  :)
Ами стана точно това, за което аз говоря - че знаейки едно малко фактче от физиката ,би насочил логиката си в съвсем друга насока .. :)
Кое ли е това фактче ?  Това фактче се нарича конвекция.  Благодарение  на тази конвекция  когато топло лице се пъхне в ледена вода ,  слоят вода най-близко до кожата се затопля за сметка на отдадената топлина от страна на кожата . (която пък се охлажда за сметка на студената вода)  И така този по-топъл слой обгръща  лицето ,като намалява усещането му за студ ,защото контактната повърхност на водата просто е по-топла и това рецепторите ни за студ го регистират.   За да се случи това обаче ,просто е нужно  известно време за да се затопли този слой. Което обаче няма как да се случи във втория случай с бързите потапяния и тогава водата наистина направо "реже" .  

Затова пъзелите се нареждат най-добре ,когато имаме повечко от парченцата . :)  




« Последна редакция: 15-03-2010, 00:27:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #79 -: 15-03-2010, 01:12:54 »

Бате Бино, усещам, че пак си скрил някое парче от пъзела в ръкава  ;)
Дай още някоя от неизвестните да се помъча пак със задачата  -  със сигрност не съм единствения дето иска да знае отговора.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 23 запитвания.