Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236731 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #120 -: 04-04-2010, 21:35:12 »

Добре , Петко, мъдро разсъждаваш, особено за възрастта ти. :)
 
Кристиянчо , най-бързо е в едната от книгите , дето ти препоръчах - "Световната конпирация срещу здравето" .  Има я цялата в нета. Намери я . Отиваш на раздел 2-ри .Ваксини и имунизации . После четеш. 73 странички са, няма как. Темата е специфична ,има за четене,  не е като "как да убием муха с мухобойката"  :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #121 -: 04-04-2010, 22:10:28 »

Имаше един лаф,ама не се сещам от къде е.... "кажи баба тенкюууу"....не че ти си баба или деди,майтап да става ,между другото дай да се запознаем,ти по принцип тук най-големият ли си,ооооооооо забравих шотландският боец Марлина.Поздрави :flowers2:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #122 -: 04-04-2010, 22:15:45 »

Бате Бино, моля те дай някакви бързи и надеждни аргументи против тези ваксини...

Бате Бино добре те насочи към книгата на Атанас Гълъбов. Аз пък тъкмо изгледах Vaccination - the Hidden Truth с жената и тъщата. Падна охкане, ахкане и изобщо пълен потрес.

Филмът го има на колибката тук със субтитри тук. Удобен е, точно защото представя информацията бързо и увлекателно. Иначе я успея да накарам жената да отдели време за цялата книга на Атанас Гълъбов и сайта на Иван Стаменов, я не. С филма лесно може да се изкара една вечер на научнопопулярна тематика и после да се започне продуктивен диалог. Дърпай филма и сядайте пред телевизора. (И не пропускай да прочетеш книгата след това -- пиши ми лична бележка да ти я пратя, ако не я намериш!)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #123 -: 04-04-2010, 22:21:53 »

E,поправям се тогава!Но си мисля,че би трябвало генофондът да се обогатява когато се смесваме. ???

Точно това е целта на двуполовите видове. Най-здрави и най-подготвени за вируси, спори и бактерии са децата от смесени раси.  Това с конспирациите поредната жажда за интерес трябва да е.
Има хора гълтащи топчета живак като здравословна практика. Зъбните пломби още щяха да са от живак ако не се беше намесила технологията на фото полимерите.

« Последна редакция: 04-04-2010, 22:25:44 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #124 -: 07-04-2010, 18:59:47 »

Една статия, нямам линк към нея:

По отношение на ваксинациите законодателят съвсем заряза всякакви лицемерни опити да се съобразява с разните му там демократични принципи, правила за информирано съгласие и тем подобни детинщини. Тук вече той е абсолютно категоричен - ваксинациите, включени в имунизационния календар, са задължителни. (Чл. 58. ал. 1. За предпазване на гражданите от заразни болести се правят задължителни имунизации.) Депутатите не се впечатлиха от факта, че например родителите във Великобритания и Норвегия се ползват от суверенното си право да решават дали да ваксинират децата си или не. И никой не си позволява да ги представя за невежи и безотговорни, ако откажат ваксинация, още по-малко пък се сеща да ги наказва за това. Категоричната позиция на "нашите" депутати по този въпрос недвусмислено доказа, че те гледат на народа си като народ от "втора ръка".

Ако някой откаже да подложи тялото на детето си на задължителна ваксинация - глоба. Ако има дързостта да го направи повторно - двойна глоба. (Чл. 209 ал. 3. Родители или настойници, които не осигуряват провеждането на задължителните имунизации на децата си, се наказват с глоба от 50 до 100 лв. При повторно извършване на нарушението глобата е от 100 до 200 лв.). Тъй като номерът с магистърската степен по медицина или стоматология, който беше приложен спрямо хомеопатите, не може да се приложи към всички родители и настойници в България, се преминава към по-директен вариант - родителите нямат думата; те имат само един избор -

 

1. да изпълняват височайшата воля

или

2. да плащат глоби и пак да изпълняват височайшата воля.

 

Дано не прозвучи мелодраматично, но нека все пак си представим дилемата на родители, чието по-голямо дете е пострадало от някаква ваксина и сега трябва да подложат на същата ваксина по-малкото.

Ваксинациите се прилагат като профилактична мярка повече от сто години. През това време е натрупан грамаден масив от данни за техните благоприятни и неблагоприятни последици. В епохата на Интернет те са достъпни за всички интересуващи се - и лекари, и пациенти. Защо тогава не бъде приложено перфектното правило за информираното съгласие. (Чл. 87. ал. 1 Медицинските дейности се осъществяват след изразено информирано съгласие от пациента. ал. 2. Когато пациентът е непълнолетен или е поставен под ограничено запрещение,

 

 

за извършване на медицински дейности е необходимо освен неговото информирано съгласие и съгласието на негов родител или попечител.)

 

Ако ваксинациите са медицинска дейност, по силата на каква логика чл. 87 не се отнася за тях?

 

А ако не са медицинска дейност, как да гледаме на ваксинирането? Може би като на търговска дейност? Топло, топло... Уважаеми читателю, свидетели сме на историческо събитие; свидетели сме на сбъдването на една мечта - мечтата на търговеца цялото население на държавата да бъдат задължено със закон да купува неговата стока. Ако ти си производител или търговец на нещо, кое би предпочел - да хвърлиш маса пари за реклама, която да трябва да достигне до милиони потребители или да минеш много "по-тънко" като "убедиш" само 120 души да си вдигнат ръката (или да натиснат правилното копче) в подходящия момент?

Ние не призоваваме родителите да отказват извършването на имунизации на техните деца. Ние ги призоваваме да използват правото си и да изпълнят задължението си да вземат решенията, касаещи децата им, а това означава преди да вземат решение, да обмислят всички обстоятелства.

Със съжаление трябва да отбележим, че в частта си, касаеща "Неконвенционалните методи за благоприятно въздействие върху индивидуалното здраве" и тази, регламентираща имунизациите, Законът за здравето звучи по-скоро като "Закон за установяване на монопол на алопатичната медицина". В този си вид законът ограничава граждански права, към които законодателят не би трябвало да посяга под никакъв предлог. Но фактът си е факт - на полувремето Законодателят води срещу Народа с 1:0. Мачът, обаче, продължава.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #125 -: 07-04-2010, 19:24:03 »

Вери това от кога е?
Отдавна не съм влизала да чета в темата на бг-мамма а и новини скоро не съм гледала.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #126 -: 07-04-2010, 19:31:55 »

Днес едно момиче я е пуснала.
Пзволих си да я копна, защото не всеки влиза там.
А по новините и по Хоризонт също са говорили на тема ваксини.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #127 -: 07-04-2010, 19:39:19 »

Тук да прегледам и отивам там, вече съм твърдо решена и няма да си ваксинирам детето, ще плащам, м...ка му и п.....те.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #128 -: 07-04-2010, 19:53:40 »

Имам трима авери адвокати,доста се оядоха и вече търсят интересни противници,единият постоянно ходи до Брюксел,че именно той им подхвърлил за тази наша, велика, законодателна инициатива....та сега са се наели да ровят по този казус......но тепърва ще става мазано,не се отчайвайте,има много адвокати с малки деца!!!!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #129 -: 14-04-2010, 08:41:28 »

Гледахте ли по БТВ тази сутрин?

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos

За или против ваксините
Нямало е кой от родителите, които искат ваксините да са по избор, да се яви в студиото.
Аха, по телефона са се включили родители.
« Последна редакция: 14-04-2010, 08:43:00 от Вери »
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #130 -: 14-04-2010, 09:14:16 »

Гледах го.Това докторче пак се опита да изкара хората глупави и незнаещи за какво говорят.Ани Цолова можеше да се подготви с въпроси доста-по добре,но защо не го е направила......?А финала беше велик!

"Добре дошли в инфекциозна болница,чакаме ви!"
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #131 -: 14-04-2010, 09:22:53 »

Докторчето винаги го канят по такива въпроси да си защитава тезата За ваксинирането. През 2 минути ръсеше определено обиди. Най-вече, че родителите били глупави. А примерът със секса....нямам думи. Другият пък от къде го изкопаха...хомеопат бил! таратанци. Имаше хубави въпроси в коментарите оставени още вечерта преди предаването. Но не е изгодно да се зададат, особено от пристрастен водещ.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #132 -: 14-04-2010, 09:40:44 »

Гледах го. Ани Цолова беше хмм... турбозле. "Вярвайте на докторите", "Как може да спориш с доктор". Това ако е журналист, който гледа да представи и двете страни на темата, здраве му кажи. Тук само ще цитирам другаря Тодор Живков и ще спра "Добър журналист е тоя, който пише не това, което се говори, а това, което трябва.".

Докторът беше нагъл и постоянно ръсеше обиди вместо да дава аргументи, а "хомеопатът" си мълча като..., айде да не казвам като какво.  tooth

Е, аз не съм и очаквал нещо друго по национална телевизия. Все пак браво на хората, които се обадиха по телефона. Един човек да са подбутнали да се поинтересува от материята, пак е файда.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #133 -: 14-04-2010, 09:57:07 »

Аз си имам мнение за тази юдейска телевизия, но не желая да ви ангажирам с него, освен ао сами не поискате. Не мога обаче да разбера откъде в ръководството им спускат заповедите какво да плямпат.
Имам няколко човека вътре, които работят и те недоумяват защо им се спуска непрекъснато негативна и заблуждаваща информация. Явно на някакво ниво става договаряне с фармацевтични и някакви други картели и след това се пуска. Това, което вероятно не знаем е колко ваксини имат на склад вносителите, какви ще им бъдат печалбите, кой ще финансират с парите, каква политика провеждат спрямо населението , геноцид ли се нарича ?
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #134 -: 14-04-2010, 10:42:56 »

Снощи в новините казаха,че родителите са отчаяни,защото новите две ваксини в имунизационния календар липсват при джипитата.Едната от новите била петвалентна срещу три нови болести в нея плюс две стари.Освен това,за да получават детските си надбавки(35лв),родителите вече трябва да представят и документ от джипито за направени задължителни имунизации.
Нямам думи просто!
Титане,кажи за Би Ти Вито,все на някой ще е от полза.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #135 -: 14-04-2010, 11:12:51 »

Липсвал Пентаксима, който от 1-ви април бил вече по ЗК. Нали за това се бореха? За великата пречистена 5 валентна ваксина.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #136 -: 14-04-2010, 11:20:24 »

 Я я поразкажи малко по-подробно за твоите хора в телевизията ,Титанич, че ми е много интересно. ( Като цяло знаем кой зад кого какво ..) но как точно им спускат ?

Гледах предаването. Тоя Пашкулев бил голям мушморок, много се изненадах. Мислех ,че е поприхванал поне малко от дузината книги , на които се набута като "редактор"  и консултант. (Възможно е да не ги е чел май даже.)  Има излъчването на безгръбначен , вероятно и затова е избран за "опонент" именно той.  А това че не се беше подготвил - си е жива излагация за него самия.
 А докторът, той си е типичния високомерен упорит едногънков  представител на медицинското съсловие. ( Не всички са като него ,но повечето - да )  
Но човекът  изобщо не ми се струваше съвсем наред - не съм виждал отдавна някой да ръкомаха така и да не може да намери подходящата дума . А и начина му на изразяване   е далеч от типичния за  един образован човек. ( Беден ограничен речник ,вероятно заради непрочетена нито една книга от времето на следването си , ако не броим машиналното преписване за дисертацията си) )
 Сигурен съм че след десетина години у този човек  ще се проявят вече и някои клинични симптоми  ,характерни за хората на които малките деца се смеят и сочат с ръка , когато ги видят на улицата.  
« Последна редакция: 14-04-2010, 11:23:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #137 -: 14-04-2010, 11:21:01 »

Като чета коментарите ви и настръхвам.Имате ли представа,че въвеждането на ваксините като задължителни е довело до сериозно ограничение на заболеваемостта от доста сериозни болести.Докато човек не се опари му е лесно да критикува и да си мисли,че на всяка цена се гони само печалба.Да има го и този момент,но не за всички болести според мен.Имам близък с вирусен хепатит Б,който в момента е с цироза.Ако е бил ваксиниран,сега нямаше да си задава въпроса до кога ще ме има.Всички родени след 92г подлежат на задължителна ваксина срещу хепатити и това е променило доста ситуацията.Лошото е,че след пет години антителата се изчерпват и ако не се ваксинираш отново си незащитен.Знаете ли че можете да се заразите при зъболекар,при полов контакт....и след 10-15г случайно да разберете,че черният ви дроб е скапан и нищо не може да се направи....Знаете ли колко струва едномесечното лечение-хиляди.Вероятността да се излекувате е почти нищожна.Ако се набодете на пирон къде отивате в градината да ядете марули или да ви сложат инжекция против Тетанус?Или може би опикавате мястото където детето ви се е наранило...Колко деца умряха от морбили???Дали са чували за здравословно хранене или изобщо дали се хранят.Да чакаме да се научат родителите на суровоядство????Аз също съм против противогрипните ваксини,но има заболявания,които са достатъчно жестоки за да ги подминаваме ,защото вижте има световна конспирация срещу здравето.Скоро правиха на сина ми проба Манту.След 72 часа никакава реакция,което значи,че вероятността да се разболее от туберкулоза съществува и изобщо няма да се замисля за това да го ваксинирам.Имали странични ефекти-сигурно имат, но колко деца познавате сериозно увредени точно от васкина,не за колко пишат че има в Америка например?Ако се появи васкина срещу HIV ще си я направите ли или ще продължите да си мислите,че като се храним здравословно даже да имаме контакт няма опасност да се заразим.Несериозно е да слагаме всички ваксини в един кюп.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #138 -: 14-04-2010, 11:27:36 »

Щастлива си ти Иванинке, имаш да учиш още много за живота...:)
Но бъди така добра , ваксинирай себе си и детето си с всички възможни ваксини незабавно. Само така ще бъдеш здрава. Ние сме си тук , ще ни споделяш..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #139 -: 14-04-2010, 11:31:52 »

бате Бино,ако утре разбереш,че си болен от вирусен хепатит Б или Ц какво ще направиш?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 22 запитвания.