Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 46590 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #100 -: 11-06-2014, 07:34:46 »

"Кажи ми какво да ям за съм ОК. Ама не, не, кажи ми първо, второ, трето. И от всяко по колко грама. Ама не и по колко пъти на ден". Няма такъв филм, приятели. Няма. Здравето е награда за интелигентния човек. Мислещият човек. Осъзнаващият се. Награда. Защото телата ни не са двигател в който като сложиш 10 литра гориво и знаеш, че ще минеш 100 километра. Те са живи творения движени от космическа енергия. Живи. Реагиращи на светлина и тъмнина, смях и сълзи,любов и нелюбов. Това разбиране е вселенски дълбоко за изтерзаните от материалната ни битност умове. За жалост.
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
съншине :3
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #101 -: 11-06-2014, 08:48:09 »

Не знам.  ухилен Накрая ще взема най-накрая да мина на сокчета или слънцеядство и да се знае. И без това ненавиждам да се мотам в кухнята, обичам нещо бързичко, което да ми даде изстрел от енергия и да тичам цял ден в гората като маймуна...  ухилен а може и в града, но не обичам критични погледи.  амии... знам ли

Активен
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #102 -: 11-06-2014, 10:21:33 »

Аааа, аз се чудя що толкова налитало на банани, а то било маймунче...  bleh
Активен

Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #103 -: 11-06-2014, 18:21:27 »

Оценявам факта, че подходи деликатно за да не ме убидиш случайно, но в случая си е чиста маймуна.   bleh ангелска целувка
Активен
notexactly
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #104 -: 13-06-2014, 10:38:45 »

Извинявай, аз имам едно въпросче Smiley Smiley
Колко тежиш и на каква височина? Интересно ми е при този режим какъв е ефекта при теб Smiley
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #105 -: 13-06-2014, 13:05:32 »

175/65kg.

http://indigota.com/index.php?topic=3758.0
« Последна редакция: 13-06-2014, 13:15:31 от съншине :3 » Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #106 -: 16-06-2014, 23:31:14 »

Чувствам се изтощена психически и емоционално.. В обкръжението ми в момента има човек, които никак не ми е приятен, но за известно време ми се налага да го търпя, надявам се по-бързо да приключи. Чела съм, че когато си научим даден урок от човек, които е в живота ни ще спрем да го срещаме, ще има нови предизвикателства. Чудя се какво може да се научи от толкова злобен човек. Дано по-скоро ми дойде просветлението...

В такива моменти се досещам за "Всеки заслужава любов", но сега осъзнавам всъщност колко трудно е това. От части се чувствам леко виновна, но ще ми мине.  Grin

- праскови 500г.,
- нектарини,
- салата,
- кафе
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3863

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #107 -: 17-06-2014, 10:02:54 »

Съншайн, пробвай да проникнеш малко навътре в тоя, "злобният" , дето викаш.  Вие ,жените ,нали си падате по психологията - ето ти предизвикателство - изследвай го!  Smiley Възможно е "злобна" да му е само обвивката  намигам , а сърцето му да е добро. Има напр. такива хора, които са с високи изисквания към другите ( и към себе си ) и когато не могат да видят тези високи критерии изпълнени, реагират остро, което се интерпретира като "злоба" от недостатъчно проницателните Smiley  ( това са много ценни хора, нищо че  много трудно се  изтрайват  Smiley ОБикновено има какво да се научи от тях и то не е малко..)
/ "Необщителен почти винаги означава способен" , "Негодниците са винаги общителни и любезни" - Шопенхауер.  ухилен /
 Но дори да се окаже , че и сърцето му е лошо , пак ще се намери какво да научим и от такъв.. , най-малкото - с какво ни дразни и  как да не бъдем като него  ухилен

« Последна редакция: 17-06-2014, 10:05:09 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1110

« Отговор #108 -: 17-06-2014, 21:49:40 »

ако се научиш да го обичаш е възможно злобата му да поизветрее   ухилен
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #109 -: 17-06-2014, 22:47:41 »

Сърцето му не е лошо, но интерпретира информацията по-грешен начин. Не е глупав, но е някак си враждебно настроен, както се казва "прави от мухата, слон". Явно си прав бате Бино за взискателността. Козирозите са страшна работа. Толкова много съм си патила с тях, че вече като чуя, че някой е козирог и гледам да не се привързвам към този човек.  амии... знам ли Трябва да махна това етикиране, но мозъка ми има панически страх.  ухилен Ест. не казвам, че всички са такива, но поне от моя опит...

Искрена, в момента съм доста лицемерна в интерес на истината. Държа се добре за да не го нараня, но това е против вътрешното ми чувство. Опитвам се да намеря доброто, но не ми се получава. Изневерявам на интуицията си и това ме изтощава.  ама че съм Ще мине... още 1-2 месеца само.  ухилен

Днес бях само на плодови сокчета и ми е добре на коремчето.  ам-ам Беше ми тооолкова лекичко.  love_007 Нямаше и следа от мързел.   weight_lift
Активен
nortifox
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« Отговор #110 -: 18-06-2014, 04:28:01 »

Съниине ,за козирозите те подкрепям напълно,  те са и големи интригaнти.
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #111 -: 18-06-2014, 17:24:29 »

Нека не ги определяме всички така, защото не желая някой да се засегне.  ухилен Да кажем, че са с много, много труден характер и трудни за разбиране.

Днес си купих чай от каркаде, бях го забравила, но действа супер освежаващо.  С лимон, джинджифил, мента и лед е върховно!  ам-ам

« Последна редакция: 18-06-2014, 17:30:31 от съншине :3 » Активен
nortifox
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« Отговор #112 -: 18-06-2014, 22:48:37 »

Да,да съгласен  ама че съм ама че съм ама че съм
Активен
purelove
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #113 -: 19-06-2014, 01:03:40 »

Ели, не че искам да ти разваля "ледените емоции", обаче снижаването на топлотворните функции в организма не е на добре, нито за черния дроб, нито за колона, нито за яйчниците. Чела ли си "Макробиотиката" на Мичио Куши?  ама че съм Не знам дали си наясно, но 90 % кистите на яйчниците се образуват от втвърдяване на слуз и шлаки от мастен или нешестен произход. Яйчниците (по принцип чифтните органи - бъбреци, бели дробове), са много деликатни органи. Снижаването на температурата вследствие прием на ледени напитки и добре изстудени блюда, води до нарушено кръвоснабдяване на органа,причинено от кръвен застой. Според същия този автор глезенето със сладолед е главния фактор за рак на гърдата, заболяването на простатната жлеза.
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #114 -: 19-06-2014, 21:14:19 »

Не съм чела, но си правя аналогия с това, че както не ми е приятно външно да се поливам със студена вода, така няма да ми е и вътрешно. По-принцип се старая да пия течностите с поне нормална температура, а сутрин и вечер по 1 чаша гореща вода, но не мога да спра с ледените емоции (много правилно си го казала). Това ми е единствената "награда", която знам, че е вредна, но все пак ме пази от залитане по по-лоши продукти. Психиката ми е много отмъстителна и ако й спра и това "удоволствие" ще ми го върне тъпкано.  ухилен Наясно съм, че една топла чаша вода през лятото би ме охладила много повече от студената.  амии... знам ли Все пак не знаех, че може такива големи неприятности да си навлека с това. Аз си имам в изобилие слуз и ще гледам от тук-натам да внимавам повече.   ама че съм

Днес си поръчах ново колело и нямам търпение утре да го тествам по някои стръмни пътища в гората.  love_007

- (смес) куркума, джинджифил, чер. пипер, кориандър (отвратително хаха)
- 3 банана
- половинка нектарини
- кг. пъпеш (смути)
- салата: червени/зелени чушки, чевен лук, магданоз, краставица

Чувствам, че не ми се получава това 811. И преди бях го опитвала за по-кратко време, не знам защо пак се върнах. Имам много, много енергия и като не мога да я изразходвам не се чувствам добре. Явно това си е режим за атлети, които тренират по няколко часа на ден или по-ексцентрични хора. Мислите ми са по-активни от колкото ми се иска, непрекъснато нервнича за нещо и искам, и искам това и онова... От утре си се връщам на предишния режим, а може би дори малко подобрен. Повечко зеленолистни на сокчета, салатки, бадеми.. и чат-пат някой плод. Е... поне спрях солта. Все пак не стигнах заветните 3000 калории на ден, и по-добре, май. Cheesy

Не знам дали е писано някъде във форума относно паста за зъби от куркума. Прочетох за нея (някъде из мрежата), че става за избелване на зъби/болни венци... и реших да опитам. Зъбите никога не са ми били перфектно бели, е и сега не са, но има някакъв малък ефект. Имах няколко петна по зъбите, а на по-задните дори черни точки и ги поизчисти. Достатъчно ми беше да хвърля Колгейта и да продължавам с това.
За направата е нужно: 1ч.л. куркума с малко вода (колкото да се получи хомогенна смес); разбиркване и търкане  Grin Чувството след това е все едно някой ми беше полирал зъбите. (Започвам да звуча като в рекламите хахаха)  Grin
« Последна редакция: 19-06-2014, 21:39:00 от съншине :3 » Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #115 -: 19-06-2014, 22:01:56 »

Според същия този автор глезенето със сладолед е главния фактор за рак на гърдата, заболяването на простатната жлеза.

то по - гадното са боклуците в сладоледа, не температурата му.
не може да е главен фактор предвид всички други, къде по- гнусни съвременни убости  - антените на мобилните оператори да не би да са по- малък фактор от студа на сладоледа   амии... знам ли
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #116 -: 19-06-2014, 22:06:59 »

не знам за паста с куркума, но ако само си топне човек четката в смлян карамфил се получава супер почистващо средство, точно като полирани са зъбите   Grin
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #117 -: 30-06-2014, 12:00:53 »

От няколко дни прилагам една измислена програма на хранене, но ми се отразява сравнително добре. По-скоро, вече се адаптирам. В началото си беше тормоз над психиката ми.  ухилен

до обяд - вода
12:00 - 1/4 авокадо с куркума,чер.пипер, кориандър 1ч.л. (смес)
12:30 - лют червен пипер, чер. пипер, джинджифил 1ч.л. (смес)
обикновенно след тези отвари огладнявам 3-4 часа след това
- зеленолистен сок
- салата с ядки или кафяв ориз

гледам да не приемам нищо освен вода след 18:30, тъй че повечето дни пропускам вечерята
първите дни не беше особено приятно, тъй като си лягам след 12 часа и едвам, едвам заспивах, но пък съня ми се подобри, дори започнах да си спомням сънищата от всяка вечер  олееее, амиии....
Главата ме боли от 2 дни, което мисля, че е добър симптом.  ухилен По време на тренировките чувствам бърз спад на енергията, но не знам как да се оправям с това.. Толкова много правила. Тялото се чисти до 12:00 - не яжте. Тялото започва да усвоява храната след 17:00 часа - не яжте. Ужас.  ухилен Не казвам, че са грешни правила, но не мога да си организирам времето. амии... знам ли Може би ще е добре да заменя местата на храненето с билките. Или билките да ги приемам след 18 часа и да си имам 2 храненя  ама че съм
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #118 -: 30-06-2014, 13:41:18 »

http://themindunleashed.org/2013/12/166-documentaries-expand-consciousness.html
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #119 -: 06-07-2014, 22:12:45 »

- орехово "мляко", мед, канела, 2ч.л. сусамов тахан
- още орехи.. към 100г., салата от зеле, моркови, лук, оцет
- към 50г. халва. Знам, че не е много добър избор, но цял ден ме изкушава и реших да си взема малко, вместо утре да я омета цялата.  Grin

вода: 2л.
чай от каркаде, джинджифил, мента: 1л.
За утре сутринта съм си приготвила вода с джинджифил, лимони, мента, мед и канела.  ам-ам

Забелязвам от известно време, че ушите ми спряха да произвеждат кал и се чудя дали това е нормално? На някой друг случвало ли му се е?   Ъъъ?
Активен
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: