Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50876 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #40 -: 17-04-2014, 15:54:20 »

Не спрях солта, но днес си купих хималайска.  tooth Може да е малко глупаво, но като я смеля дали повреждам по някакъв начин структурата й?  :surpris_23: Дали се задържа вода от нея? Чувам доста добри отзиви за нея, но предпочитам да чуя и мнения от опит.

Вчера до нас отвориха прекрасен магазин с органични плодове/зеленчуци.. сурови ядки, маслини. :Content_22:
За пръв път опитах бразилски орехи и какаови зърна. Бразилския орех беше прекрасен. Смлях си го и го намазах на домашен хляб, а отгоре сложих всички подръчни зеленчуци и си направих сандвичи за училище.  :essen:

Какаовите зърна не бяха насипни, а пакетирани.. Когато отворих пакетчето ми замириса леко на кисело и се чудя дали не са развалени или така си миришат по принцип?  :surpris_23: На вид си изглеждат ок.


Ползи от хималайска сол (това, което намерих. Не помня от кой сайт беше..)

Хималайската сол възстановява солевия баланс в организма, като в същото време подпомага детоксикацията. Нормализира кръвноното налягане и укрепва кръвоносните съдове, намалява нивата на лошия холестерол в кръвта. Хималайската сол стимулира дейността на нервните клетки, като в същото време подобрява процеса на обмяна на информация. Тя оказва положително действие при кожни болести и заболявания на дихателната система. Подобрява клетъчния метаболизъм и храненето, благоприятства по-доброто усвояване на лекарства и хранителни добавки. Предотвратява болезнени мускулни крампи и укрепва костите, значително намалява риска от развитието на остеопороза. Препоръчва се за употреба от бременни жени, защото подобрява състава на амниотична течност. Хималайската сол може да се използва за гаргара, промивки на устната кухина при възпаления на венците, за прочистване на синусите, за маска на лицето. Тя е чудесна добавка към солите за вана.

За детоксикация на организма ви предлагаме солен разтвор от 1 ч.л. хималайска сол, изсипана в 1 чаша вода. Разтворът се пие на гладно всяка сутрин. Редица хора, които са опитали тази детоксикация твърдят, че така се регулира дейността на червата и стомаха, регулират се храносмилането и обмяната на веществата.
« Последна редакция: 17-04-2014, 16:09:55 от съншине :3 »
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #41 -: 17-04-2014, 19:30:25 »

Тези ползи от хималайската сол ми се струват силно преувеличени; говорим за сол все пак... На мен ми идва малко като пясък тя... Не можах да я възприема и вкъщи консумираме по малко морска...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #42 -: 17-04-2014, 21:47:11 »

Когато солта попадне във вода тя се дисициира на йони - т.е. и да е имала някаква структура след като я погълнем дотам с тези работи. Аз също я счуквам.
Готварска сол спрях да ползвам преди няколко месеца, когато прочетох в един сайт (който рекламира хималайската сол, но все пак го взимам под внимание), че в готварската се слагат съединения на алуминия, за да не поема влагата от въздуха толкова бързо и съответно алуминия води до алцхаймер.
Само в салатите слагам хималайска, защото остават едни червеникави нещица на дъното на чинията, а за останалите храни използвам вакуумно изпарена морска сол - тя е съвсем бяла и няма пясък.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #43 -: 19-04-2014, 22:19:51 »

Не знам дали е трик, но лично на мен повече ми харесва. Това за алцхаймера не го знаех.  :)

3 кафета*
2л. чай от джинджифил*
1.5л. чай от каркаде*
600гр. сок от лимони + 400мл. вода* 3 ч.л. сода бикарбонат*
1л. сок от цвекло, магданоз, моркови, ябълка + вода*
50гр. кокосов орех*





Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #44 -: 20-04-2014, 19:32:40 »

Цитат
2л. чай от джинджифил*
2л. чай от каркаде*
600гр. сок от лимони + 400мл. вода* 3 ч.л. сода бикарбонат*

Днес се чувствам прекрасно.  :angel: Цял ден мързелуване/четене/медитация/хубава музика.  :Content_22: Остават само малко упражнения за - перфектния ден.  :love_007:

https://www.youtube.com/watch?v=M3G2Jaxc6G4
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #45 -: 24-04-2014, 19:24:43 »

Последните 4 дни:
 
5-6л. чай (дневно) от: джинджифил, каркаде, ройбос, мате, пу-ер
Чувствам се в безтегловност, уникално е!  :peperudi:  :Content_14: :Content_14:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #46 -: 27-04-2014, 15:12:25 »

Вчера се "захраних" с малко плодове, но днес се пръснах от ядене.  tooth Като няма какво да се прави и ме удря на ядене  :surpris_23:

- 800гр. банани
- 500гр. круши
- салата: маруля, домат, морков + 1 варен картоф
- смути: маруля, морков, 2 ябълки
- 50гр. бразилски орехи, бадеми, мед
- 1л. вода, кафе, 1л. чай от каркаде и джинджифил, 200мл. сок от лимони, 300мл. портокали
Надявам се това да ми е за днес.  ;D Сметките ми излизат към 2200 калории... Явно са ми много малко зеленолистните и затова така изгладнявам, като вълк.  ::)

От вчера много ми се яде ориз, та утре може да си сваря малко.  :whistling2 - emotloader: Става божествен с малко куркума  :essen:
« Последна редакция: 27-04-2014, 15:23:56 от съншине :3 »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #47 -: 27-04-2014, 21:54:51 »

И на мен винаги са ми малко зеленолистните...уж са много полезни, но са толкова нискокалорийни, че ми втръсва да ги дъвча и пак съм гладен.  ;D А колко мразя да ги мия...
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #48 -: 27-04-2014, 22:28:32 »

дали е верно, че бразилският орех е най - богат на селен?   ???
ти отде го купуваш?
аз никога не съм купувала такъв и не знам дали го има в повечето магазини.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #49 -: 02-05-2014, 11:24:05 »

А колко мразя да ги мия...
Най-отегчителното нещо на света!  ;D Марулите като ги залъскам и ми става лошо  tooth
дали е верно, че бразилският орех е най - богат на селен?   ???
ти отде го купуваш?
аз никога не съм купувала такъв и не знам дали го има в повечето магазини.
В един сайт проверих и в 100гр има 1917 мг селен, но не знам дали той е най-добрия. Има едно магазинче до нас, където продават почти всичко...  Златен магазин  :heart_2: В Благоевград се намира, ако си от там кажи, ще ти дам кординати, но иначе съм виждала и в Билла да се продава. Колко е качествен това е друг въпрос...
Преди няколко дни от там си взех кокосов орех и беше мухлясъл от вътре.. а така ми се пиеше "мляко"  ::)

Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #50 -: 03-05-2014, 23:01:05 »

Менюто за днес:
- 2кг. мандарини
- 1.5кг. пъпеш
- сусамов тахан
- 2л. вода, 1л. чай от каркаде и джинджифил

Увеличаването на течностите определено ми помогна доста. Свикнах на много чай и сега само трябва да разменя количествата, повечко вода и по-малко чай. Забелязах, че откакто започнах да пия повече течности, съзнанието ми работи по-добре. Не знам, може и да си внушавам, но това няма значение. Медитациите започват да ми се получават все по-добре, и по-добре, за което съм много щастлива.  :angel:
« Последна редакция: 03-05-2014, 23:04:32 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #51 -: 05-05-2014, 22:32:27 »

- 100гр. ориз (варен) с лют черен пипер
- салата от краставици, зехтин, сол
- 2 банана
- около 2-3л. гореща вода

Реших да си направя спорта навик. Мина ми през главата плуване и тенис на корт, но мозъка се опита да се оправдае с финансовите средства. ::) Реших да бъде тичане сред природата, но мозъкът ми пак се опита да ме обори под предтекст, че сега е сезона на кърлежите.  ;D Затова остана - велосипед сред природата и тичане в парка, или тичане сред природата с анцунга мушнат в маратонките + йога за здраво гръбче  :weight_lift:. Голяма борба е с променянето на навиците.  :Confus_3:


Намерих една лечебна рецепта, която ще си спретна утре. Само трябва да изчакам сместа да стане готова и след това ще кажа дали има някакъв положителен резултат.  :)

Въздействие:
Oсвобождава организма от излишни мазнини и калциеви отлагания, подобрява обмяната на веществата, кръвоносните съдове стават по-еластични; предпазва от инфекциозни заболявания, склероза, стенокардия, кръвоизлив в мозъка, предотвратява образуването на тумори, хронични заболявания на белите дробове; разтваря сгъстена кръв и кръвни тромби, премахва шум в главата и главоболие, гастрит, язва, подобрява зрението, подмладява организма и възстановява половите функции. Подобрява състоянието на целия организъм.

Приготовление:
350 г. чесън се очиства и се счуква старателно в дървено хаванче. Прибавя се 200 мл чист спирт 96%. Затваря се плътно в стъклен съд и се държи на хладно място 10 дни. След това се отваря, прецежда се през гъсто платно или 5-7 слоя тензух чрез изстискване. На 3-тия ден сместа е готова за употреба. Дозирането се извършва с капки по приложената схема. Взима се 3 пъти на ден 10 мин. преди храна, в някакъв фреш или вода.

Рецептата може да се повтори след 5 години.

Схема
Пореден ден …. Закуска …..Обяд …..Вечеря
1………………………1………….2…………3
2………………………4………….5…………6
3………………………7………….8…………9
4………………………10………..11………12
5……………………..13…………14………15
6……………………..15…………14………13
7……………………..12…………11………10
8………………………9………….8…………7
9………………………6………….5…………4
10…………………….3………….2…………1
11 и всеки следващ ден – 25 капки по 3 пъти на ден до
свършване на лекарството.


« Последна редакция: 05-05-2014, 22:54:48 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #52 -: 06-05-2014, 19:19:21 »

Направих си половината рецепта, след 5 дни ще направя и другата. Любопитно ми е как ще ми се отрази.  ::)

- смес: овесени трици, канела, мед, черен пипер, лют червен, кориандър (не е особено приятно на вкус и мирис, но пък дава невероятен старт за деня, а и много полезно  :))
- 500мл. портокалов сок
- 100гр. кафяв ориз с куркума + салата (домати, краставици)
- 1л. вода, 1л. чай (някаква смесица  ;D)

* 30 минути тичане, изнанагорно в гората.. изкарах си дробчетата, но за сметка на това след това се чувствах прекрасно, а и медитацията ми се получи зашеметяващо добре. Досетих се за динамичната медитация на Ошо, която исках да я пробвам, но все отлагах. След тичането си поуспокоих сърцето за 1-2 минути и продължих с 15 минути викане на мантрата - Ду-Ху-Ху. Един човек минаваше и май ме помисли за луда, но няма проблем.  tooth
Забравих за тяло и ум.. и всичко останало. Незаменимо чувство.  :heart_2:
« Последна редакция: 06-05-2014, 19:58:39 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #53 -: 10-05-2014, 21:09:52 »

- куркума, кориандър (по 1 ч.л.)  - разтворени във вода
- мед, овесени трици, ленено семе, сумам (смляни) - разтворени в малко вода
- салата: домати, краставици, лук, зехтин, сол
- слънчоглед 50гр.
- 2 кафета
- една доза Ошо, за душата ;D
« Последна редакция: 10-05-2014, 21:11:29 от съншине :3 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #54 -: 11-05-2014, 00:58:15 »

демек - глад   tooth
и за тялото, а за душата ич да не говорим   tooth
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #55 -: 11-05-2014, 17:50:00 »

Това за тялото е вярно, през ноща бях примряла от глад.  tooth

- салата с дресинг - ленено семе, сусам, 1 варен картоф
- 3 банана
- 50гр. слънчоглед
- 2 ябълки

Нещо се усещам напоследък, че менюто ми е много еднообразно, трябва да си измисля нещо ново.  :Confus_34:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #56 -: 13-05-2014, 17:35:47 »

Ох, вчера ми излезе някаква алергична реакция, нямам си на идея от какво.  :surpris_23: Лицето ми стана на червени петна. Днес съм по-добре, само имам малко дребни пъпчици по лицето, надявам се утре да си заминат. Днес бях на вода, мед и лимони.  :)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #57 -: 21-05-2014, 17:44:49 »

Свършиха ми изпитите за тази година, най-накрая.. Бях толкова стресирана, че още не може да ми отпочине главата. 2 дни не знам къде се намирам.  tooth Днес ще ходя да потичам в гората, пък дано ми мине!
-1.5 вода с 2-3г. хималайска сол  :-X дано изхвърли всичкия стрес!!  tooth
- 5 капки от лекарството, за което съм писала по-нагоре(не съм особено постоянна)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #58 -: 22-05-2014, 19:48:19 »

Стигнах до 30 капки на ден кислородна вода, а от лекарството с чесъна 8. Не знам кое ми влияе, тъй като ги пия заедно, но чувствам голям прилив на енергия и по-голяма будност, ако мога така да се изразя.

1кг. банани
500г. сладолед от пъпеш  :essen:
1кг. тъъъмно червени ябълки  :essen:

още малко време остава до  :Cherries :essen: аз и сега си намерих био, но 6лв./кг.  ??? не ми се вярва толкова рано да са узрели Естествено.  tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #59 -: 23-05-2014, 14:55:47 »

кислородната вода каква ти е?
обикновена, от аптека ли?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.