Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50839 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #60 -: 23-05-2014, 18:44:55 »

защо ли имам чувството, че уплесках нещата?  tooth да, от аптеката е, грешната ли е?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #61 -: 23-05-2014, 21:02:43 »

ми, не, не, аз не знам нищо  по въпроса, не съм го проучвала и затова питам!   :)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #62 -: 25-05-2014, 13:20:57 »

Тест период 30 дни на режима 80/10/10. Днес превиших мазнините доста, но ще ми трябва малко време да свикна.
Въглехидрати: 76.4%, Протеини: 6.2%, Мазнини: 17.4%

- Диня 1кг.
- Банани 4, Череши 200г.
- 100г. кафяв ориз, 1/3 авокадо, 1ч.л. зехтин (това ми беше грешката хаха), 200г. домати, копър, чесън, магданоз, лимон, 100г. тиквичка

За вечеря като хапна 3-4 ябълки ще ми станат 14% мазнини. Почти влизам в рамките.  :angel:
Общо 1800 калории. Явно ще трябва да се яде още  tooth може би варени картофи или спагети  :essen:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #63 -: 25-05-2014, 19:23:29 »

Следобедната закуска ми беше още 3 банана + 2 голями, сочни, тъмно червени ябълкиии  :heart_2:, а сега за вечеря съм си подготвила 1л. сок от портокали. Ентусиазирана съм. Още първия ден усещам това, на което се надявах, а именно добро настроение и шут в д-то от енергия. Тичах в гората като невидяла, кучето се умори преди мен, което до сега не се беше случвало.  tooth Чувствам се прекрасно.  :angel: От спирането на солта ходих 231235 пъти до WC, тъй че ще изхвърля всичко ненужно от себе си и може би ще спадне някой друг излишен килограм. хаха Идеално. :Content_14: :Content_22: :Content_22: :Content_22: :Content_22: Намерих моят режим!!!  :Content_4 - emotloader:
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #64 -: 25-05-2014, 22:18:53 »

На мен не ми харесва този режим 80/10/10. Мисля си, че с тази прекалено много фруктоза черния дроб се обременява и съсипва. А и мазнините и протеините са твърде малко. А именно при белтъчините и мазнините са незаменимите хранителни вещества - 8 (9) аминокиселини и омега 3 и 6 мастни к-ни. Едно дете хранено по такъв начин няма да порасне и да се развие дори..
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #65 -: 26-05-2014, 00:34:08 »

абсолютно небалансирана диета....
а и ако спреш солта напълно, после си се сърди на себе си...
то, в началото уж всичко е ок, ама после...
« Последна редакция: 26-05-2014, 00:39:25 от iskrena »
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #66 -: 26-05-2014, 11:57:41 »

хаха  ;D
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #67 -: 26-05-2014, 12:46:14 »

"добавянето на натриев хлорид води до загуба на всички други соли – измества ги. Сложим ли щипка сол, задължително губим калций, магнезий, цинк и мн. др. – настъпва дисбаланс. Солта променя целия човешки метаболизъм, без изключение." -Д-р Гайдурков. Плюс това задържа вода, а не мен това не ми трябва, ама въобще. Вярно, в момента хич не ми е приятно да ходя 100 пъти до 00, но се надявам до няколко дни да изхвърля всичко излишно и да ми се нормализира организма.
 
Не знам дали е балансирана или не, но определено сега се чувствам много по-добре. Сутринта тичах, след 1-2 часа пак тичах  tooth и огладнях чак в 13;00. Тъкмо имах време да пия много вода.  :angel: Сега обядвах 2 банана + 5 круши.  :essen: Относно черния дроб не мисля, че ще имам някакъв проблем... Преди година омитах по половин кутия вафли Боровец  :Content_4 - emotloader:, а пък и познавам хора, които не спират да се тъпчат с бонбони и разни др. Не вярвам от плодовете да стигна техните заветни количества.

Клипчето, което ме тласна в тази посока: https://www.youtube.com/watch?v=A1nS5E0HRn0
The Woodstock Fruit Festival 2012 Documentary  :heart_2: Надявам се догодина да съм там.  :Content_22:
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #68 -: 26-05-2014, 13:52:04 »

Аз наскоро някъде пуснах линк точно към тази статия на д-р Гайдурков.

Всъщност, малко след издаване на една от първите му книги той имаше доста скептици тук във форума, а и не само. Точно хора, които имат много постове тук се изказаха негативно за него. Обаче истината е една -философията, системата, разбиранията на д-р Гайдурков нямат аналог на нашата Земя, тоест, книгите му трябва да видят отзвук навсякъде на земното кълбо. Трябва да бъде преведена на всички езици
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #69 -: 26-05-2014, 18:04:39 »

Аз миналото лято се опитах да се доближа максималко до 80/10/10. Изразявам се така защото никога не съм си смятал точното съотношение, но в повечето дни ядох само плодове и зеленчуци (примерно дневно меню: закуска - пъпеш, обяд - кайсий, вечеря - пъпеш, домати и краставици). Резултата беше перманентно добро настроение, отлично здраве и високо ниво на енергия ... или казано с други думи наслада от живота.  ;D От тогава направо се влюбих в пъпешите...освен всичко друго, направо преобразяват настроението ми.

Това, че протеините или мазнините били малко...все повече вярвам че 'препоръчителните количества протеини' според 'официалната наука' и организаци, са директно спуснати числа от PR отдела на месната и млечната промишленост в една голяма държава, и всички папагали са ги взели от там и повярвали.

Нуждата от сол също ми се вижда доста съмнителна. Само растенията могат да усвояват неорганични вещества и да ги превръщат в органични. Единствения ефект е да задържа водата, което не ми звучи добре. :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #70 -: 26-05-2014, 21:20:25 »

неее неееее.... никаква млечна, никаква месна промишленост  :Confus_3:

Това са доказани и работещи работи. Чрез една ,,Зоната'' например стотици хиляди по Света са влезли във форма, колкото и да не го харесвам този хранителен режим, даже аз съм писал някъде в този форум 3 основни причини, които хич не ми допадат на мойта концепция, на моето виждане..

Ами една палеолитна диета ???? Която наскоро нашумя и е супер здравословна бих казал.

Ноо.. Здравето е въпрос на баланс. Баланс м/у протеини, мазнини и въглехидрати. Както и баланс на минералите.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #71 -: 26-05-2014, 22:41:56 »


Нуждата от сол също ми се вижда доста съмнителна. Само растенията могат да усвояват неорганични вещества и да ги превръщат в органични. Единствения ефект е да задържа водата, което не ми звучи добре. :)

много добре си звучи даже - ако водата не се задържа, ще си ходиш дехидратиран и  отчаян   tooth
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #72 -: 27-05-2014, 09:36:49 »

или казано с други думи наслада от живота.  ;D
Exactly. :essen: Този режим всъщност е това, което очаквах от суровоядството. :surpris_23: Само да станат малко по-евтини плодовете и ще изключа ориза от менюто (и без това ми е безвкусен без сол  tooth).

Това, че протеините или мазнините били малко...все повече вярвам че 'препоръчителните количества протеини' според 'официалната наука' и организаци, са директно спуснати числа от PR отдела на месната и млечната промишленост в една голяма държава, и всички папагали са ги взели от там и повярвали.

Това, че вече има слънцеяди си е живо доказателство за мнението ти.  :pensif_29:
Смятам, че след като се чувствам добре всичко е наред, ако се появи някакъв проблем веднага ще го усетя.  :)

много добре си звучи даже - ако водата не се задържа, ще си ходиш дехидратиран и  отчаян   tooth
Кафа няма този проблем с водата.  tooth Трябва да бъде в движение, а не застояла.  :kisss:
Отивам да "омета" една голяма диня :essen:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #73 -: 27-05-2014, 10:08:21 »

Доша капха по аюрведа трябва да употребява минимални количества сол. Солта се замества с много подправки,които са разрешени за тази доша.
За водата-също.Препоръчват се най-много до 6 чаши вода на ден. Режима им по принцип трябва да е около 80% суровояден. Без мазнини (само слънчогледово и царевично масло), без ядки(рядко-бадеми),без млечни (може сурово козе мляко или масло гхи,но по малко),месни и зърнени храни.Най-добре действат на тази доша зеленчуците-зеленолистните.Вкус - стипчив,горчив,лютив.Гладуването е най-доброто за тях. :peperudi:
Това всичко е изпробвано и доказано!!! :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #74 -: 27-05-2014, 15:34:58 »

съншине :3
Цитат на: salvaje в Вчера в 18:04:39
Това, че протеините или мазнините били малко...все повече вярвам че 'препоръчителните количества протеини' според 'официалната наука' и организаци, са директно спуснати числа от PR отдела на месната и млечната промишленост в една голяма държава, и всички папагали са ги взели от там и повярвали.

Това, че вече има слънцеяди си е живо доказателство за мнението ти.  мъдър
Смятам, че след като се чувствам добре всичко е наред, ако се появи някакъв проблем веднага ще го усетя.  Smiley

feliks
Сигурно ''слънцеядците'' са много и са еталон и аз незнам вече за кво.. Това са изкривени информации. Живи глупости. Дори тези, които се пишат за такива - слънцеядци, тайно са си хапвали вафлички и всякакви други неща и някои от тях са си го признавали и също така са били разкривани от други хора.

Зоната е истинско доказателство за това, че особено в този хранителен режим където най-силно застъпени са животинските протеини всичко си е наред. Нормализира теглото се без последващ уо-уо ефект, нормализира се кръвно, кръвна захар

Палео диетата, която пък отрича всякакви зърнени/бобени и разчита почти изцяло на животиснки протеини и мазнини

Dieta Okinawa

Критската диета...

Та, дори ескимосите са само и единствено на животинска храна, с изключение на някои ''глобализира ли се''
и прочие и прочие..
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #75 -: 27-05-2014, 15:54:10 »

ПАПАГАЛСТВО е и това да повярваш, че кафето е вредно,
че ''суровото козе мляко'' е полезно
че якото набиване на плодове и много мед е полезно
че зехтина е полезен и т.н.

Утре като кажат, че и рибата е вредна няма да се удивя като повярвате.


Крадеца вика дръж крадеца ;дддд
Сиреч, в нашия случай - Папагал вика на папагал  :Content_14:
« Последна редакция: 27-05-2014, 15:58:13 от feliks »
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #76 -: 27-05-2014, 15:56:42 »

Мислех, че е малко по-буден този форум, ала не..

Но има и такива единици във форума - будни, които мислят критично. Тоест, анализират, подлагат на критика, работят с няколко информационни източника. Това е към, което трябва да се стремите  ;)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #77 -: 28-05-2014, 10:01:59 »

Зоната е истинско доказателство за това, че особено в този хранителен режим където най-силно застъпени са животинските протеини всичко си е наред. Нормализира теглото се без последващ уо-уо ефект, нормализира се кръвно, кръвна захар

Феликс аз до 17-18 годишна възраст приемах животински протеини и чесно да ти кажа не се чувствах никак добре. Имах си акне, постоянна депресия, голяма агресия (мразех света, хората, себе си), наднормено тегло и т.н. Сега не слушам никой, а опитвам върху себе си, тъй че няма как да ме убедиш, че се толкова "полезни". И Айнщайн да го е казал пак няма да повярвам, въпреки че той е бил вегетарианец. tooth + това дори и да бяха полезни пак не бих се хранила с тях.  Човек се познава по това как се държи с по "нисшите" нему. Поставям "нисшите" в кавички, защото човек се мисли за Цар, притежател на света. Животните не са инструмент. Те са живи същества, които имат чувства и изпитват болка и страх точно както теб... Предполагам не са никак приятни тези чувства? Или когато не се случват на теб няма проблем?

Относно това, че "нормализират" кръвното е пълна глупост! Баща ми и майка ми не сядат на масата без месо, но не са в никак цветущо здраве, а са на по 40 години. От високо кръвно, та до камъни в бъбреците.  ;) Не. мерси  tooth


Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #78 -: 28-05-2014, 10:34:09 »

Но има и такива единици във форума - будни, които мислят критично. Тоест, анализират, подлагат на критика, работят с няколко информационни източника. Това е към, което трябва да се стремите  ;)
Слушам, ШЕФЕ!!! tooth tooth tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #79 -: 28-05-2014, 12:14:36 »


Зоната е истинско доказателство за това, че особено в този хранителен режим където най-силно застъпени са животинските протеини всичко си е наред. Нормализира теглото се без последващ уо-уо ефект, нормализира се кръвно, кръвна захар

Да, тя и Дюканската беше така, всичко наред, никакво йо-йо, страшна работа ти казвам. Познавам достатъчно от спазвалите я, включително и аз, всичко се върна с лихвите.
Сънче е много млада и бих внимавала какво я съветвам. Не, че тя се дава лесно, де.
« Последна редакция: 28-05-2014, 12:16:58 от Мимиту »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
 

Страницата е създадена за 0.339 секунди с 22 запитвания.