Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 47412 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
съншине :3
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #60 -: 23-05-2014, 18:44:55 »

защо ли имам чувството, че уплесках нещата?  ухилен да, от аптеката е, грешната ли е?
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1116

« Отговор #61 -: 23-05-2014, 21:02:43 »

ми, не, не, аз не знам нищо  по въпроса, не съм го проучвала и затова питам!   Smiley
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #62 -: 25-05-2014, 13:20:57 »

Тест период 30 дни на режима 80/10/10. Днес превиших мазнините доста, но ще ми трябва малко време да свикна.
Въглехидрати: 76.4%, Протеини: 6.2%, Мазнини: 17.4%

- Диня 1кг.
- Банани 4, Череши 200г.
- 100г. кафяв ориз, 1/3 авокадо, 1ч.л. зехтин (това ми беше грешката хаха), 200г. домати, копър, чесън, магданоз, лимон, 100г. тиквичка

За вечеря като хапна 3-4 ябълки ще ми станат 14% мазнини. Почти влизам в рамките.  angel
Общо 1800 калории. Явно ще трябва да се яде още  ухилен може би варени картофи или спагети  ам-ам
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #63 -: 25-05-2014, 19:23:29 »

Следобедната закуска ми беше още 3 банана + 2 голями, сочни, тъмно червени ябълкиии  сърце, а сега за вечеря съм си подготвила 1л. сок от портокали. Ентусиазирана съм. Още първия ден усещам това, на което се надявах, а именно добро настроение и шут в д-то от енергия. Тичах в гората като невидяла, кучето се умори преди мен, което до сега не се беше случвало.  ухилен Чувствам се прекрасно.  angel От спирането на солта ходих 231235 пъти до WC, тъй че ще изхвърля всичко ненужно от себе си и може би ще спадне някой друг излишен килограм. хаха Идеално. браво, аплодирам слънце слънце слънце слънце Намерих моят режим!!!  търкалям се от смях
Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 121

« Отговор #64 -: 25-05-2014, 22:18:53 »

На мен не ми харесва този режим 80/10/10. Мисля си, че с тази прекалено много фруктоза черния дроб се обременява и съсипва. А и мазнините и протеините са твърде малко. А именно при белтъчините и мазнините са незаменимите хранителни вещества - 8 (9) аминокиселини и омега 3 и 6 мастни к-ни. Едно дете хранено по такъв начин няма да порасне и да се развие дори..
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: 26-05-2014, 00:34:08 »

абсолютно небалансирана диета....
а и ако спреш солта напълно, после си се сърди на себе си...
то, в началото уж всичко е ок, ама после...
« Последна редакция: 26-05-2014, 00:39:25 от iskrena » Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #66 -: 26-05-2014, 11:57:41 »

хаха  Grin
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: 26-05-2014, 12:46:14 »

"добавянето на натриев хлорид води до загуба на всички други соли – измества ги. Сложим ли щипка сол, задължително губим калций, магнезий, цинк и мн. др. – настъпва дисбаланс. Солта променя целия човешки метаболизъм, без изключение." -Д-р Гайдурков. Плюс това задържа вода, а не мен това не ми трябва, ама въобще. Вярно, в момента хич не ми е приятно да ходя 100 пъти до 00, но се надявам до няколко дни да изхвърля всичко излишно и да ми се нормализира организма.

Не знам дали е балансирана или не, но определено сега се чувствам много по-добре. Сутринта тичах, след 1-2 часа пак тичах  ухилен и огладнях чак в 13;00. Тъкмо имах време да пия много вода.  angel Сега обядвах 2 банана + 5 круши.  ам-ам Относно черния дроб не мисля, че ще имам някакъв проблем... Преди година омитах по половин кутия вафли Боровец  търкалям се от смях, а пък и познавам хора, които не спират да се тъпчат с бонбони и разни др. Не вярвам от плодовете да стигна техните заветни количества.

Клипчето, което ме тласна в тази посока: https://www.youtube.com/watch?v=A1nS5E0HRn0
The Woodstock Fruit Festival 2012 Documentary  сърце Надявам се догодина да съм там.  слънце
Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: 26-05-2014, 13:52:04 »

Аз наскоро някъде пуснах линк точно към тази статия на д-р Гайдурков.

Всъщност, малко след издаване на една от първите му книги той имаше доста скептици тук във форума, а и не само. Точно хора, които имат много постове тук се изказаха негативно за него. Обаче истината е една -философията, системата, разбиранията на д-р Гайдурков нямат аналог на нашата Земя, тоест, книгите му трябва да видят отзвук навсякъде на земното кълбо. Трябва да бъде преведена на всички езици
Активен
salvaje
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

« Отговор #69 -: 26-05-2014, 18:04:39 »

Аз миналото лято се опитах да се доближа максималко до 80/10/10. Изразявам се така защото никога не съм си смятал точното съотношение, но в повечето дни ядох само плодове и зеленчуци (примерно дневно меню: закуска - пъпеш, обяд - кайсий, вечеря - пъпеш, домати и краставици). Резултата беше перманентно добро настроение, отлично здраве и високо ниво на енергия ... или казано с други думи наслада от живота.  Grin От тогава направо се влюбих в пъпешите...освен всичко друго, направо преобразяват настроението ми.

Това, че протеините или мазнините били малко...все повече вярвам че 'препоръчителните количества протеини' според 'официалната наука' и организаци, са директно спуснати числа от PR отдела на месната и млечната промишленост в една голяма държава, и всички папагали са ги взели от там и повярвали.

Нуждата от сол също ми се вижда доста съмнителна. Само растенията могат да усвояват неорганични вещества и да ги превръщат в органични. Единствения ефект е да задържа водата, което не ми звучи добре. Smiley
Активен

Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: 26-05-2014, 21:20:25 »

неее неееее.... никаква млечна, никаква месна промишленост  ама че съм

Това са доказани и работещи работи. Чрез една ,,Зоната'' например стотици хиляди по Света са влезли във форма, колкото и да не го харесвам този хранителен режим, даже аз съм писал някъде в този форум 3 основни причини, които хич не ми допадат на мойта концепция, на моето виждане..

Ами една палеолитна диета Ъъъ?? Която наскоро нашумя и е супер здравословна бих казал.

Ноо.. Здравето е въпрос на баланс. Баланс м/у протеини, мазнини и въглехидрати. Както и баланс на минералите.
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: 26-05-2014, 22:41:56 »

Нуждата от сол също ми се вижда доста съмнителна. Само растенията могат да усвояват неорганични вещества и да ги превръщат в органични. Единствения ефект е да задържа водата, което не ми звучи добре. Smiley

много добре си звучи даже - ако водата не се задържа, ще си ходиш дехидратиран и  отчаян   ухилен
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: 27-05-2014, 09:36:49 »

или казано с други думи наслада от живота.  Grin
Exactly. ам-ам Този режим всъщност е това, което очаквах от суровоядството. амии... знам ли Само да станат малко по-евтини плодовете и ще изключа ориза от менюто (и без това ми е безвкусен без сол  ухилен).

Това, че протеините или мазнините били малко...все повече вярвам че 'препоръчителните количества протеини' според 'официалната наука' и организаци, са директно спуснати числа от PR отдела на месната и млечната промишленост в една голяма държава, и всички папагали са ги взели от там и повярвали.

Това, че вече има слънцеяди си е живо доказателство за мнението ти.  мъдър
Смятам, че след като се чувствам добре всичко е наред, ако се появи някакъв проблем веднага ще го усетя.  Smiley

много добре си звучи даже - ако водата не се задържа, ще си ходиш дехидратиран и  отчаян   ухилен
Кафа няма този проблем с водата.  ухилен Трябва да бъде в движение, а не застояла.  ангелска целувка
Отивам да "омета" една голяма диня ам-ам
Активен
cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 411

Любовта е смисъла на живота.

« Отговор #73 -: 27-05-2014, 10:08:21 »

Доша капха по аюрведа трябва да употребява минимални количества сол. Солта се замества с много подправки,които са разрешени за тази доша.
За водата-също.Препоръчват се най-много до 6 чаши вода на ден. Режима им по принцип трябва да е около 80% суровояден. Без мазнини (само слънчогледово и царевично масло), без ядки(рядко-бадеми),без млечни (може сурово козе мляко или масло гхи,но по малко),месни и зърнени храни.Най-добре действат на тази доша зеленчуците-зеленолистните.Вкус - стипчив,горчив,лютив.Гладуването е най-доброто за тях. пеперуди
Това всичко е изпробвано и доказано!!! bleh
Активен

„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: 27-05-2014, 15:34:58 »

Цитат на: salvaje в Вчера в 18:04:39

Това, че вече има слънцеяди си е живо доказателство за мнението ти.  мъдър
Смятам, че след като се чувствам добре всичко е наред, ако се появи някакъв проблем веднага ще го усетя.  Smiley

feliks
Сигурно ''слънцеядците'' са много и са еталон и аз незнам вече за кво.. Това са изкривени информации. Живи глупости. Дори тези, които се пишат за такива - слънцеядци, тайно са си хапвали вафлички и всякакви други неща и някои от тях са си го признавали и също така са били разкривани от други хора.

Зоната е истинско доказателство за това, че особено в този хранителен режим където най-силно застъпени са животинските протеини всичко си е наред. Нормализира теглото се без последващ уо-уо ефект, нормализира се кръвно, кръвна захар

Палео диетата, която пък отрича всякакви зърнени/бобени и разчита почти изцяло на животиснки протеини и мазнини

Dieta Okinawa

Критската диета...

Та, дори ескимосите са само и единствено на животинска храна, с изключение на някои ''глобализира ли се''
и прочие и прочие..
Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #75 -: 27-05-2014, 15:54:10 »

ПАПАГАЛСТВО е и това да повярваш, че кафето е вредно,
че ''суровото козе мляко'' е полезно
че якото набиване на плодове и много мед е полезно
че зехтина е полезен и т.н.

Утре като кажат, че и рибата е вредна няма да се удивя като повярвате.

Крадеца вика дръж крадеца ;дддд
Сиреч, в нашия случай - Папагал вика на папагал  браво, аплодирам
« Последна редакция: 27-05-2014, 15:58:13 от feliks » Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #76 -: 27-05-2014, 15:56:42 »

Мислех, че е малко по-буден този форум, ала не..

Но има и такива единици във форума - будни, които мислят критично. Тоест, анализират, подлагат на критика, работят с няколко информационни източника. Това е към, което трябва да се стремите  намигам
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #77 -: 28-05-2014, 10:01:59 »

Зоната е истинско доказателство за това, че особено в този хранителен режим където най-силно застъпени са животинските протеини всичко си е наред. Нормализира теглото се без последващ уо-уо ефект, нормализира се кръвно, кръвна захар

Феликс аз до 17-18 годишна възраст приемах животински протеини и чесно да ти кажа не се чувствах никак добре. Имах си акне, постоянна депресия, голяма агресия (мразех света, хората, себе си), наднормено тегло и т.н. Сега не слушам никой, а опитвам върху себе си, тъй че няма как да ме убедиш, че се толкова "полезни". И Айнщайн да го е казал пак няма да повярвам, въпреки че той е бил вегетарианец. ухилен + това дори и да бяха полезни пак не бих се хранила с тях.  Човек се познава по това как се държи с по "нисшите" нему. Поставям "нисшите" в кавички, защото човек се мисли за Цар, притежател на света. Животните не са инструмент. Те са живи същества, които имат чувства и изпитват болка и страх точно както теб... Предполагам не са никак приятни тези чувства? Или когато не се случват на теб няма проблем?

Относно това, че "нормализират" кръвното е пълна глупост! Баща ми и майка ми не сядат на масата без месо, но не са в никак цветущо здраве, а са на по 40 години. От високо кръвно, та до камъни в бъбреците.  намигам Не. мерси  ухилен

Активен
cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 411

Любовта е смисъла на живота.

« Отговор #78 -: 28-05-2014, 10:34:09 »

Но има и такива единици във форума - будни, които мислят критично. Тоест, анализират, подлагат на критика, работят с няколко информационни източника. Това е към, което трябва да се стремите  намигам
Слушам, ШЕФЕ!!! ухилен ухилен ухилен
Активен

„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #79 -: 28-05-2014, 12:14:36 »

Да, тя и Дюканската беше така, всичко наред, никакво йо-йо, страшна работа ти казвам. Познавам достатъчно от спазвалите я, включително и аз, всичко се върна с лихвите.
Сънче е много млада и бих внимавала какво я съветвам. Не, че тя се дава лесно, де.
« Последна редакция: 28-05-2014, 12:16:58 от Мимиту » Активен

Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: