Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [5] 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 47991 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 121

« Отговор #80 -: 28-05-2014, 14:30:23 »

Аз не съм казал нищо за диетата на Дюкан.

Животинските протеини - ами то зависи какви и как си ги консумирала съншине :3. Млечните белтъчини са най-поразяващи здравето.

Айнщайн е ционист и аз не коментирам такива екземпляри.

Зоната отдавна се е доказала като балансирана и повлияваща добре здравето диета, начин на хранене.
Активен
съншине :3
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #81 -: 28-05-2014, 16:02:19 »

Сънче е много млада и бих внимавала какво я съветвам. Не, че тя се дава лесно, де.

Аз съвети приемам, тъй като още не съм открила топлата вода, но стига да не са свързани с убийства!  ухилен  flowers2

- смути: 3 банана, 400гр. замразени череши   черешки стана прекрасен сладолед  ам-ам брат ми искаше да ми го вземе, но се наложи да му направя друг  ухилен Като изяде един такъв и цял ден рита навън без умора.  браво, аплодирам
- варен картоф, салата: домати, краставица, червена маруля. За дресинга: сок от 2 портокала + 1ч.л. сусамов тахан
За вечеря: чай от сена мисля да използвам. Искам да направя едно кратко гладуване, но на пълен стомах не ми е приятно.
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #82 -: 28-05-2014, 16:04:24 »

Не мога да се сдържа да не го споделя, любимо ми е.  ухилен

“Най-често се разстройва храносмилателният орган след месна храна, защото тя скоро го затлачва и оставя лоши последици. За човека ще бъде най-добре да не яде никак месо, защото земята ни дава достатъчно много предмети, които ни служат не само за храна, но и за наслада. Но човек от алчност се нахвърля върху всичко, за да задоволи прищявките на своя апетит, опитва всичко, вкусва всичко и сякаш, търсейки това, което трябва да е за него, става едно всеядно животно. Той употребява месо не защото има нужда или необходимост, а от сластолюбие и пресищане, понеже вижда, че му се дава да прави свободен избор между тревите и плодовете, чието изобилие е неизчерпаемо. Той търси и намира нечиста и неудобна храна, която се доставя с цената на убиването на живи същества. И по такъв начин излиза по-жесток от най-кръвожадните диви зверове. Кръвта и месото на убитото животно могат да нахранят ястреба, вълка и змията, но за хората те са излишни храни.”
    “Вие ме питате на какво основание се е въздържал Питагор от употребяването месото на животните. Аз пък от моя страна се чудя какво чувство, мисъл или причина е ръководила оня човек, който пръв е решил да оскверни устата си с кръв и е позволил на устните си да се допрат до месото на убитото същество; който е наредил на своята трапеза обезобразените форми на мъртвите тела и е поискал да има за всекидневна храна това, което преди малко е било същество, надарено с движение, чувство и глас.”
    “Защо хулите земята, че уж тя не е в състояние да ви нахрани и напои?”
    “Вие наричате хищни и жестоки лъвовете, тигрите и змиите, когато сами вие никак не им отстъпвате по варварство. И все пак за тях убийството е едничкото средство да съществуват, а за вас то е излишен разкош и престъпление. Всъщност ние не убиваме и не ядем лъвовете и вълците, което ние бихме сторили за самозащита, а напротив, оставяме ги спокойни, а преследваме и убиваме невинните, домашните, безпомощните същества, които са лишени от оръдие за самозащита.
    Горко на нашето дивашко човечество! Страшно е да се видят трапезите на богатите, заобиколени от тези, които простират върху тях убитите тела - касапите и готвачите. А още по-страшна гледка представлява същата трапеза подир пира, защото оголените мощи са по-грозни, след като бъдат оглозгани.”
    “Ако въпреки всичко, вие все още твърдите, че природата ви е предназначила за такава храна, тогава убивайте поне сами това, което вие искате да изядете, но вършете това само с вашите природни оръдия, без да употребявате нито ножа на месаря, нито брадва, нито сопа. И така, както вълците, лъвовете и мечките убиват сами всичко, с което те се хранят, така и вие убивайте кравата или вола, като ги захапвате с вашите челюсти, като гризете свинята с вашите зъби, като се хвърляте върху заека или овцата и ги разкъсвате на парчета, без да търсите време и място. Като извършите сами всичко това, тогава седнете на вашата трапеза. Но ако вие чакате някое живо и мислещо същество да бъде лишено от живот от други хора, и ако на вас самите е противно да изтръгнете сърцето на своята жертва и да пролеете нейната кръв, то защо вие, питам ви аз, в разрез с природата, се храните със същества, надарени със съзнателен живот?
    Нещо повече: даже след като са убити вашите жертви, вие не ще ги ядете в тоя вид, в какъвто са доставени от кланицата. Вие ги варите, печете и съвършено ги изменявате с огън и подправки. Вие напълно видоизменяте убитото животно, като употребявате десетки хиляди миризливи треви и зеленчуци, за да излъжете по тоя начин вашия естествен вкус и да го приготвите да приеме неестествената храна.” – Плутарх
Активен
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #83 -: 28-05-2014, 20:46:06 »

Мир и любов  Smiley сърце
Активен
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

« Отговор #84 -: 28-05-2014, 23:33:08 »

На мен не ми харесва този режим 80/10/10. Мисля си, че с тази прекалено много фруктоза черния дроб се обременява и съсипва. А и мазнините и протеините са твърде малко. А именно при белтъчините и мазнините са незаменимите хранителни вещества - 8 (9) аминокиселини и омега 3 и 6 мастни к-ни. Едно дете хранено по такъв начин няма да порасне и да се развие дори..
Ако се опитваш да си докарваш въглехидратите само от фруктоза наистина ще си докараш цироза. Аз си взимам въглехидратите от 50% нишестени несурови и от сурови храни съдържащи целулоза (примерно червеният лук когато е още на листа или зеления чесън)
А нишестето може и сурово да се яде (в бананите) ама не е много гот и по-добре да изчакаш банана да узрее и да се превърне в по-лесно усвоими захари.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
feliks
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #85 -: 28-05-2014, 23:59:54 »

Ами кълновете? Те не съдържат ли нишесте? Или май бяха изключени от този режим. Не, наистина незнам. 80/10/10 - т.е. 80% плодове/10% зеленчуци/10% сурови ядки или се лъжа.. нз
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: 29-05-2014, 09:59:01 »

От дневните калории: 80% въглехидрати, 10 протеини и 10 мазнини. т.е. въглехидратите мога да си ги набавям и от ориз, картофи, спагети, но главно се набляга на суровото - банани, мангота: по-калорични плодове, че и не толкова, но в по-големи количества. Ако изям 2000 кал. от въглехидрати трябва по около 250-280 г/д да са ми протеините и мазнините, което не е никак малко.  амии... знам ли Само, че на този режим бързо се засищам и 2000кал. от въгл. не мога да ги стигна. Тялото ми иска по-малко храна  ухилен или по-малко захар.  амии... знам ли
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: 01-06-2014, 19:43:43 »

- 1 ябълка
- салата: чушки, домати, краставици, тиквичка, многоооо червен лук, морков. Полята с: 2 портокала, 1 лимон, черен пипер
Сега за вечеря нещо се чудя  амии... знам ли хем ми се яде, хем не ми се.  ухилен Щеше да бъде хубаво, ако имах нещо за хрупане, но за съжаление нямам дехидрататор за да си направя здравословен чипс.  Cry Ще пробвам с печката, пък дано стане нещо.  :Smiley
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: 03-06-2014, 23:09:00 »

Днес най-накрая се престраших и си направих клизма.  ухилен Не е особено приятно, но се свиква. От началото нещо не ми се получаваше, явно се бях стресирала, но като направих повече опити да дишам по-дълбоко, до корема - всичко си тръгна по вода и сол.  ухилен ухилен ухилен В интерес на истината най-неприятното от цялата процедура беше купуването на иригатора, продавачката ме гледаше като...  ама че съм ухилен

Менюто за днес:
- 3 банана, череши
- салата: някакви странни зеленолистни, които си намерих в хладилника  ухилен не бях яла до сега подобни, но  ам-ам . + лук, краставици, авокадо
- 2 таблетки сена. Май беше грешка, защото малко след това ме заболя главата, не виждам друга причина.  Smiley Трябва да приемам по 1 капсула като децата от 2 до 6 годинки  търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях

Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #89 -: 06-06-2014, 17:01:57 »

Черешките и кайсиите са по 1.30.. отварям сезона на 100% сурово.  ухилен  ухилен ухилен
Днес направо се разбих  ам-ам 3кг. кайсии, а за вечерта имам 1кг. череши  ам-ам love_007
Нямам търпение хахахаха  браво, аплодирам
Активен
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #90 -: 06-06-2014, 21:35:07 »

Къде ги видя тия череши по 1,30, бе дребен? Петарка ги взимам и ми плаче душата, а тая Чери и иде да я удуша с вратовръзка ти казвам.
Активен

Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #91 -: 06-06-2014, 22:59:40 »

В Благоевград близо до Каулфланд има пазар за плодове, зеленчуци, ядки... всичко. Старите хора продават по-евтино, а понякога като си купя солидно количество стока ми подаряват нещо.  слънце Как да не ми е кеф да пазарувам от мили хора? Поне знам, че плодовете ми не са събирали негативна енергия.  мъдър
Активен
Мими
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #92 -: 06-06-2014, 23:07:00 »

Как да не ми е кеф да пазарувам от мили хора? Поне знам, че плодовете ми не са събирали негативна енергия.  мъдър
Кой кат теб! мммм
 На къщата имам три череши, дъртофини са вече, въшлясват, червясват, ае мъчно ми е. Отрупани с плод, но не стават за ядене. Но каква ракия стана.... ммм...
Активен

Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
notexactly
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #93 -: 09-06-2014, 22:48:51 »

Като чета направо ми се приядоха кайсии :Д  помощ
Имаш свежо меню  пеперуди
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #94 -: 10-06-2014, 08:37:36 »

Ох, нямаш си на идея... от 3 месеца ми течат лигите за летния сезон и плодовете.  ухилен
Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #95 -: 10-06-2014, 16:51:43 »

Менюто днес беше супер  ухилен
закуска: 6 праскови
на обяд намерих в хладилника 15 занемарени банана, почернели и си направих смути с тях + 1кг. нектарини, 1с.л. сусамов тахан, 1ч.л. семена от Мак, 10 листенца от мента  ухилен  като ми пригладнее минавам покрай хладилника и си пия.  ам-ам Не знам дали днес няма да пропусна вечерята с зеленчуци (още по-добре  амии... знам ли ухилен). Обичам 811  сърце
Активен
purelove
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #96 -: 10-06-2014, 18:43:54 »

Понеже хората ядат по причини, които не се основават на действителните физически нужди и обикновено консумират заради удоволствието от хранителните или вкусови усещания, все пак да попитам. Колко банана вложи в смутито? Предполагам не си използвала цялото количество от 15 банана? Като знам Фрилий и Дуриандър какви са егоцентрици и как се фукат с телата си, знам ли, може да си се вързала на историите за "храната на боговете" - 30 банана на ден  ухилен
« Последна редакция: 10-06-2014, 18:46:10 от purelove » Активен
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #97 -: 10-06-2014, 22:55:30 »

Вързах се.   ухилен амии... знам ли Но след филма, които ми изпрати ще преосмисля храненето си отново.  Grin Въпреки, че от доста време го мисля.. има една поговорка "Една патка мислила, мислила - пък се удавила."  търкалям се от смях
« Последна редакция: 10-06-2014, 22:57:55 от съншине :3 » Активен
notexactly
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #98 -: 10-06-2014, 23:38:53 »

Аз ги гледам тези двамата за забавление :Д  ухилен

Мисля, че мацката е много добре изглеждаща сега, ноооо диетката й е доста опасна с тази захар. Хайде суровоядство, ок. Хайде суровоядно веганство, ок. Ама да яде по 52 банана на ден (има клип), 500 гр паста, не знам си колко фурми-е от какъв зор, баси? :Д Освен това течението 811 се основава на метода на д-р Грахам (Гришъм, как беше забравих), а не на някакви установени човешки нужди, познати от хиииляди години. Не знам през коя ера човекът е нагъвал фурми до спукване, но всеки сам си избира в крайна сметка. АКо при теб работи без лоши последици, значи си е ок всичко. Smiley  пеперуди
Активен
purelove
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #99 -: 11-06-2014, 00:23:13 »

Аз попаднах на една веган групичка докато живеех в Лондон. Не всички бяха суровоядци, повечето изпълняваха Роу тил 4 диетата. Като цяло принципа, който изповядваха начинаещите, е че човек е плодояд и ядяха по много плодове. Интересното е, че практикуващите над 10 години 80/10/10 вече беряха "изгнилите плодове" на своите разбирания и бяха преминали към класическо суровоядство - 60% зеленолистни и зеленчуци, 20% плодове, 10% ядки, 10% варива и зърнени. При повечето острия завой в разбиранията беше логично продължение на развръзката от неспособството на организма да оползотвори огромните количества захар. Това неминуемо води до продуциране на инсулин, за да се стабилизира кръвно-захарния профил. Високите нива инсулин за предшественик на болестите на кръвообръщението. И ако не сте в състояние да изгорите приетите захари, което горе долу означава всеки ден да сте на олимпиада, излишната захар като четка изшкурва кръвоносните ви съдове и се получава възпаление в артериите. Първите 5 години според натуропатите са адаптивен период, след това ендокринните жлези по братски и сестрински се подкрепят и започват същинските проблеми в организма. Аз имах възможността да разговарям с такива хора страдащи от хиперинсулинизъм, придобит вследствие преяждане с 20-30 банана на ден и 1-2 кутии фурми. Не изглеждаха никак добре. А и по кой природен биохимичен закон точно комбинацията фруктоза с мазнина е ОК ? Недейте да правите по емоционални и  психологически причини такива грешки. Когато имате рецептори да усетите истинския вкус на храната, тя ще ви се стори вкусна. Не насилвайте нещата с тези безумни комбинации за да ви стане по питателна храната. Не го правите в услуга на организма си.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [5] 6 7   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: