Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50841 пъти)

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #80 -: 28-05-2014, 14:30:23 »

Аз не съм казал нищо за диетата на Дюкан.

Животинските протеини - ами то зависи какви и как си ги консумирала съншине :3. Млечните белтъчини са най-поразяващи здравето.

Айнщайн е ционист и аз не коментирам такива екземпляри.

Зоната отдавна се е доказала като балансирана и повлияваща добре здравето диета, начин на хранене.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #81 -: 28-05-2014, 16:02:19 »

Сънче е много млада и бих внимавала какво я съветвам. Не, че тя се дава лесно, де.

Аз съвети приемам, тъй като още не съм открила топлата вода, но стига да не са свързани с убийства!  tooth  :flowers2:

- смути: 3 банана, 400гр. замразени череши   :Cherries стана прекрасен сладолед  :essen: брат ми искаше да ми го вземе, но се наложи да му направя друг  tooth Като изяде един такъв и цял ден рита навън без умора.  :Content_14:
- варен картоф, салата: домати, краставица, червена маруля. За дресинга: сок от 2 портокала + 1ч.л. сусамов тахан
За вечеря: чай от сена мисля да използвам. Искам да направя едно кратко гладуване, но на пълен стомах не ми е приятно.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #82 -: 28-05-2014, 16:04:24 »

Не мога да се сдържа да не го споделя, любимо ми е.  tooth

 “Най-често се разстройва храносмилателният орган след месна храна, защото тя скоро го затлачва и оставя лоши последици. За човека ще бъде най-добре да не яде никак месо, защото земята ни дава достатъчно много предмети, които ни служат не само за храна, но и за наслада. Но човек от алчност се нахвърля върху всичко, за да задоволи прищявките на своя апетит, опитва всичко, вкусва всичко и сякаш, търсейки това, което трябва да е за него, става едно всеядно животно. Той употребява месо не защото има нужда или необходимост, а от сластолюбие и пресищане, понеже вижда, че му се дава да прави свободен избор между тревите и плодовете, чието изобилие е неизчерпаемо. Той търси и намира нечиста и неудобна храна, която се доставя с цената на убиването на живи същества. И по такъв начин излиза по-жесток от най-кръвожадните диви зверове. Кръвта и месото на убитото животно могат да нахранят ястреба, вълка и змията, но за хората те са излишни храни.”
    “Вие ме питате на какво основание се е въздържал Питагор от употребяването месото на животните. Аз пък от моя страна се чудя какво чувство, мисъл или причина е ръководила оня човек, който пръв е решил да оскверни устата си с кръв и е позволил на устните си да се допрат до месото на убитото същество; който е наредил на своята трапеза обезобразените форми на мъртвите тела и е поискал да има за всекидневна храна това, което преди малко е било същество, надарено с движение, чувство и глас.”
    “Защо хулите земята, че уж тя не е в състояние да ви нахрани и напои?”
    “Вие наричате хищни и жестоки лъвовете, тигрите и змиите, когато сами вие никак не им отстъпвате по варварство. И все пак за тях убийството е едничкото средство да съществуват, а за вас то е излишен разкош и престъпление. Всъщност ние не убиваме и не ядем лъвовете и вълците, което ние бихме сторили за самозащита, а напротив, оставяме ги спокойни, а преследваме и убиваме невинните, домашните, безпомощните същества, които са лишени от оръдие за самозащита.
    Горко на нашето дивашко човечество! Страшно е да се видят трапезите на богатите, заобиколени от тези, които простират върху тях убитите тела - касапите и готвачите. А още по-страшна гледка представлява същата трапеза подир пира, защото оголените мощи са по-грозни, след като бъдат оглозгани.”
    “Ако въпреки всичко, вие все още твърдите, че природата ви е предназначила за такава храна, тогава убивайте поне сами това, което вие искате да изядете, но вършете това само с вашите природни оръдия, без да употребявате нито ножа на месаря, нито брадва, нито сопа. И така, както вълците, лъвовете и мечките убиват сами всичко, с което те се хранят, така и вие убивайте кравата или вола, като ги захапвате с вашите челюсти, като гризете свинята с вашите зъби, като се хвърляте върху заека или овцата и ги разкъсвате на парчета, без да търсите време и място. Като извършите сами всичко това, тогава седнете на вашата трапеза. Но ако вие чакате някое живо и мислещо същество да бъде лишено от живот от други хора, и ако на вас самите е противно да изтръгнете сърцето на своята жертва и да пролеете нейната кръв, то защо вие, питам ви аз, в разрез с природата, се храните със същества, надарени със съзнателен живот?
    Нещо повече: даже след като са убити вашите жертви, вие не ще ги ядете в тоя вид, в какъвто са доставени от кланицата. Вие ги варите, печете и съвършено ги изменявате с огън и подправки. Вие напълно видоизменяте убитото животно, като употребявате десетки хиляди миризливи треви и зеленчуци, за да излъжете по тоя начин вашия естествен вкус и да го приготвите да приеме неестествената храна.” – Плутарх
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #83 -: 28-05-2014, 20:46:06 »

Мир и любов  :) :heart_2:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #84 -: 28-05-2014, 23:33:08 »

На мен не ми харесва този режим 80/10/10. Мисля си, че с тази прекалено много фруктоза черния дроб се обременява и съсипва. А и мазнините и протеините са твърде малко. А именно при белтъчините и мазнините са незаменимите хранителни вещества - 8 (9) аминокиселини и омега 3 и 6 мастни к-ни. Едно дете хранено по такъв начин няма да порасне и да се развие дори..
Ако се опитваш да си докарваш въглехидратите само от фруктоза наистина ще си докараш цироза. Аз си взимам въглехидратите от 50% нишестени несурови и от сурови храни съдържащи целулоза (примерно червеният лук когато е още на листа или зеления чесън)
А нишестето може и сурово да се яде (в бананите) ама не е много гот и по-добре да изчакаш банана да узрее и да се превърне в по-лесно усвоими захари.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #85 -: 28-05-2014, 23:59:54 »

Ами кълновете? Те не съдържат ли нишесте? Или май бяха изключени от този режим. Не, наистина незнам. 80/10/10 - т.е. 80% плодове/10% зеленчуци/10% сурови ядки или се лъжа.. нз
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #86 -: 29-05-2014, 09:59:01 »

От дневните калории: 80% въглехидрати, 10 протеини и 10 мазнини. т.е. въглехидратите мога да си ги набавям и от ориз, картофи, спагети, но главно се набляга на суровото - банани, мангота: по-калорични плодове, че и не толкова, но в по-големи количества. Ако изям 2000 кал. от въглехидрати трябва по около 250-280 г/д да са ми протеините и мазнините, което не е никак малко.  :surpris_23: Само, че на този режим бързо се засищам и 2000кал. от въгл. не мога да ги стигна. Тялото ми иска по-малко храна  tooth или по-малко захар.  :surpris_23:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #87 -: 01-06-2014, 19:43:43 »

- 1 ябълка
- салата: чушки, домати, краставици, тиквичка, многоооо червен лук, морков. Полята с: 2 портокала, 1 лимон, черен пипер
Сега за вечеря нещо се чудя  :surpris_23: хем ми се яде, хем не ми се.  tooth Щеше да бъде хубаво, ако имах нещо за хрупане, но за съжаление нямам дехидрататор за да си направя здравословен чипс.  :'( Ще пробвам с печката, пък дано стане нещо.  ::)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #88 -: 03-06-2014, 23:09:00 »

Днес най-накрая се престраших и си направих клизма.  tooth Не е особено приятно, но се свиква. От началото нещо не ми се получаваше, явно се бях стресирала, но като направих повече опити да дишам по-дълбоко, до корема - всичко си тръгна по вода и сол.  tooth tooth tooth В интерес на истината най-неприятното от цялата процедура беше купуването на иригатора, продавачката ме гледаше като...  :Confus_3: tooth

Менюто за днес:
- 3 банана, череши
- салата: някакви странни зеленолистни, които си намерих в хладилника  tooth не бях яла до сега подобни, но  :essen: . + лук, краставици, авокадо
- 2 таблетки сена. Май беше грешка, защото малко след това ме заболя главата, не виждам друга причина.  :) Трябва да приемам по 1 капсула като децата от 2 до 6 годинки  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #89 -: 06-06-2014, 17:01:57 »

Черешките и кайсиите са по 1.30.. отварям сезона на 100% сурово.  tooth  tooth tooth
Днес направо се разбих  :essen: 3кг. кайсии, а за вечерта имам 1кг. череши  :essen: :love_007:
Нямам търпение хахахаха  :Content_14:
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #90 -: 06-06-2014, 21:35:07 »

Къде ги видя тия череши по 1,30, бе дребен? Петарка ги взимам и ми плаче душата, а тая Чери и иде да я удуша с вратовръзка ти казвам.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #91 -: 06-06-2014, 22:59:40 »

В Благоевград близо до Каулфланд има пазар за плодове, зеленчуци, ядки... всичко. Старите хора продават по-евтино, а понякога като си купя солидно количество стока ми подаряват нещо.  :Content_22: Как да не ми е кеф да пазарувам от мили хора? Поне знам, че плодовете ми не са събирали негативна енергия.  :pensif_29:
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #92 -: 06-06-2014, 23:07:00 »

Как да не ми е кеф да пазарувам от мили хора? Поне знам, че плодовете ми не са събирали негативна енергия.  :pensif_29:
Кой кат теб! :Appetit_17:
 На къщата имам три череши, дъртофини са вече, въшлясват, червясват, ае мъчно ми е. Отрупани с плод, но не стават за ядене. Но каква ракия стана.... ммм...
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #93 -: 09-06-2014, 22:48:51 »

Като чета направо ми се приядоха кайсии :Д  :Confus_34:
Имаш свежо меню  :peperudi:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #94 -: 10-06-2014, 08:37:36 »

Ох, нямаш си на идея... от 3 месеца ми течат лигите за летния сезон и плодовете.  tooth
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #95 -: 10-06-2014, 16:51:43 »

Менюто днес беше супер  tooth
закуска: 6 праскови
на обяд намерих в хладилника 15 занемарени банана, почернели и си направих смути с тях + 1кг. нектарини, 1с.л. сусамов тахан, 1ч.л. семена от Мак, 10 листенца от мента  tooth  като ми пригладнее минавам покрай хладилника и си пия.  :essen: Не знам дали днес няма да пропусна вечерята с зеленчуци (още по-добре  :surpris_23: tooth). Обичам 811  :heart_2:
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #96 -: 10-06-2014, 18:43:54 »

Понеже хората ядат по причини, които не се основават на действителните физически нужди и обикновено консумират заради удоволствието от хранителните или вкусови усещания, все пак да попитам. Колко банана вложи в смутито? Предполагам не си използвала цялото количество от 15 банана? Като знам Фрилий и Дуриандър какви са егоцентрици и как се фукат с телата си, знам ли, може да си се вързала на историите за "храната на боговете" - 30 банана на ден  tooth
« Последна редакция: 10-06-2014, 18:46:10 от purelove »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #97 -: 10-06-2014, 22:55:30 »

Вързах се.   tooth :surpris_23: Но след филма, които ми изпрати ще преосмисля храненето си отново.  ;D Въпреки, че от доста време го мисля.. има една поговорка "Една патка мислила, мислила - пък се удавила."  :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 10-06-2014, 22:57:55 от съншине :3 »
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #98 -: 10-06-2014, 23:38:53 »

Аз ги гледам тези двамата за забавление :Д  tooth

Мисля, че мацката е много добре изглеждаща сега, ноооо диетката й е доста опасна с тази захар. Хайде суровоядство, ок. Хайде суровоядно веганство, ок. Ама да яде по 52 банана на ден (има клип), 500 гр паста, не знам си колко фурми-е от какъв зор, баси? :Д Освен това течението 811 се основава на метода на д-р Грахам (Гришъм, как беше забравих), а не на някакви установени човешки нужди, познати от хиииляди години. Не знам през коя ера човекът е нагъвал фурми до спукване, но всеки сам си избира в крайна сметка. АКо при теб работи без лоши последици, значи си е ок всичко. :)  :peperudi:
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #99 -: 11-06-2014, 00:23:13 »

Аз попаднах на една веган групичка докато живеех в Лондон. Не всички бяха суровоядци, повечето изпълняваха Роу тил 4 диетата. Като цяло принципа, който изповядваха начинаещите, е че човек е плодояд и ядяха по много плодове. Интересното е, че практикуващите над 10 години 80/10/10 вече беряха "изгнилите плодове" на своите разбирания и бяха преминали към класическо суровоядство - 60% зеленолистни и зеленчуци, 20% плодове, 10% ядки, 10% варива и зърнени. При повечето острия завой в разбиранията беше логично продължение на развръзката от неспособството на организма да оползотвори огромните количества захар. Това неминуемо води до продуциране на инсулин, за да се стабилизира кръвно-захарния профил. Високите нива инсулин за предшественик на болестите на кръвообръщението. И ако не сте в състояние да изгорите приетите захари, което горе долу означава всеки ден да сте на олимпиада, излишната захар като четка изшкурва кръвоносните ви съдове и се получава възпаление в артериите. Първите 5 години според натуропатите са адаптивен период, след това ендокринните жлези по братски и сестрински се подкрепят и започват същинските проблеми в организма. Аз имах възможността да разговарям с такива хора страдащи от хиперинсулинизъм, придобит вследствие преяждане с 20-30 банана на ден и 1-2 кутии фурми. Не изглеждаха никак добре. А и по кой природен биохимичен закон точно комбинацията фруктоза с мазнина е ОК ? Недейте да правите по емоционални и  психологически причини такива грешки. Когато имате рецептори да усетите истинския вкус на храната, тя ще ви се стори вкусна. Не насилвайте нещата с тези безумни комбинации за да ви стане по питателна храната. Не го правите в услуга на организма си.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.