Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71311 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Дневник на Лози
« -: 25-01-2014, 23:25:33 »

Започнах гладуване на вода на 3.01.14 и го прекъснах на 10.01.14 както бях решила. За разлика от предишно 7 дневно гладуване това беше съпроводено от много мускулни болки, повръщане на 3 и 4 ден и слабост.

Четейки в този форум открих обяснения за тези признаци: 1. не бях направила адекватна подготовка, т.е. не бях минала само на плодове и зеленчуци, не бях гладувала един ден и след това захранване както предишния път. 2. бях взела парацетамол дълго време, тъй като бях болна. В момента на разболяването трябваше да спра да ям, а не да вземам медикаменти. 3. имах цикъл, когато започнах. 4. не взех очистително и клизма си направих едва на третия ден, след което се почувствах много по-добре.

Много съм благодарня на окуражаването на хората от този форум, които имат повече опит с гладуванията. Това ми помогна да не прекъсна 7 дневното гладуване преждевременно. Отслабнах с около 3 кг.

Захранването направих по Пол Брег(прекрасно мина). Следващата седмица бях само на плодове, зеленчуци, кълнове, сирене от кашу, хляб от кълнове(суров, изсушен при около 45 градуса). След 1 семица още един ден и половина бях на вода.

Следващата седмица също суровоядство. Опитах много рецепти на Мими Кърк(youtube) други суровояди кулинари. Имах много енергия, бягах на пътечката и в планината. След втората суровояда седмица днес съм на сухо гладуване, т.е. без храна и вода. Чувствам се прекрасно. Приготвих сурова храна за съпруг ми и въобще не изпитах глад. Бяме следобед на гости, вечерта на веджи ресторант със съфорумци. Все още имам много енергия и се чувствам прекрасно.

Стискам палци на всички. Гладуването наистина ми помага много при някои дребни заболявания, които си влачех от предишните месеци, когато бяхме престанали за няколко месеца да се храним със сурови плодове, зеленчуци и кълнове.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #1 -: 28-01-2014, 00:19:05 »

Прекъснах сухото гладуване на 2 ден, тъй като в къщи мъж ми беше крайно обезпокоен и ми омръзна да слушам какви вреди нанасяло то. Към края на 2 ден имах сухота в устата и това беше всичко. Целия ден бях на курс по медитация Випасана(мълчание от 9 сутринта до 17 часа следобед и медитиране с малки почивки). Много леко го понесох и бях изпълнена с енергия. Надявам се следващия път да успея поне два пълни дни и на третия да се захраня.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #2 -: 10-02-2014, 23:25:09 »

третото сухо кратко гладуване минава прекрасно, 9.02 и 10.02. Предишните дни пътувахме от БГ за Берлин с кола, спирайки за по две пренощувания в Тимишоара и Прага. В Прага открихме прекрасен суровояден ресторант. Иска ми се да се върна пак там: вълшебен. По пътя бях приготвила сурово суши, супа(сурова), хляб(суров), дипове, сурова майнеза, кетчуп, горчица, салати, плодове и пресата за цитрусови плодове, която се включва с един адаптер към запалката на колата. Прекрасно пътуване беше.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #3 -: 09-03-2014, 21:20:39 »

Започнах пак едно кратко гладуване: на 7.03 бях на чай и вода, на 8 и 9 сух глад. Все още се чувствам добре. На 9 може би малки по-слаба от вчера. Още не съм решила кога да го прекъсна. Смятам да попрочета пак Филонов и другите съратници тук във форума :-)
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #4 -: 12-04-2014, 15:02:22 »

Започнах отново гладуване на 10.04.14 като този ден, 11.04. и днес съм на сухо гладуване. Първите три дни минават добре, без никакво чувство за глад или за жажда. Прекрасно. Единствено чувството за слабост е увеличено на третия ден. Въпреки това засадих 5 храста малини и къпини в градината. Имам засилено течение и устата ми доста понамирисва. Явно очистителните процеси са набрали темп.

Трябва да отбележа тук, че гладувах всяка седмица 1 ден на сухо и това месеци наред. От януари до април в къщи сме се хранили само със сурови неща, вкл. суров хляб, сирене от кашу, супи до 43 градуса затоплени, спагети от тиквички и сос от сушени и пресни домати, лазаня от тиквички. Предполагам, че този път тялото ми е по-добре подготвено отколкото миналия път. Ах да, правихме и един път седмично изключения: нещо като гала вечеря или обяд с приятели в ресторант, тогава пак храната беше предимно веган и сурова, но не винаги сурова. Пием си и по нещо алкохолно на тези вечери(веднъж прекалих).

Интересно колко дни ще издържа на сухо преди да мина на водното гладуване.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #5 -: 13-04-2014, 20:21:06 »

Издържах точно три дни на сухо гладуване. Психиката е голямо нещо, бях си наумила в началото три дни сухо и 7 на водно. После си помислих, че мога и повече, но го прекъснах на 4 ден(днес) с дестилирана вода. Тялото няма нужда от много вода. За целия ден 1 литър е достатъчен. Интересно е как се саморегулира организма.

Ацидозна криза имах снощи и до днес около 17 часа, тоест на 3тия срещу четвъртия ден. Телата ни са невероятни: изпитах всички болки от едно старо заболяване отпреди 23 години. Буквално същите. Този път не се изплаших, тъй като бях прочела, че болките от предишни заболявания се проявяват преди болестта да излезе окончателно от тялото. Ахх, така се надявам. Когато бях на 22 спах през нощта на плажа на дясната си страна, беше съпроводено с много стрес, наистина много и дни преди това психическо и физическо изтощение. Завърши с неврологични болки по цялата дясна страна, а лявата беше безчувствена. Продължи около година, болници, силни лекарства и т.н.

Оттогава се опитвам да водя здравословен начин на живот и тези болки не се бяха появявали в тази силна степен както снощи и при предишното гладуване. При предишното водно гладуване не бяха така осезаеми.

След като почнах да пия вода днес, направих и клизма с иригатор, с вода с ябълков оцет(малко) и сок от цвекло(прочетах го като пречистващо средство тук във форума, срещу паразити). Изведнъж болките изчезнаха. Излезоха сумати малки твърди остатъци въпреки че преди глаудването взех английска сол.

След сън от само 3 часа заради болките потренирах, работих в градината и движението успокояваше болките. Това означава, че посредством движението отровите излизат по-лесно.

Надявам се следващите 6 дни да минат добре.
« Последна редакция: 13-04-2014, 20:22:39 от Лози »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник на Лози
« Отговор #6 -: 14-04-2014, 09:53:44 »

Лози, следя дневника ти с интерес :Content_14: Радвам се, че виждам все повече хора да поемат отговорността за собственото си здраве! Успех и смело напред :kisss:
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #7 -: 14-04-2014, 23:59:48 »

Много благодаря Съншине :)
Продължавам да си проследявам гладуването тук, за да не забравя какво се случва, а и може да е полезно за другите. И така днес е 5 ден, от които 3 сухо и 2 водно гладуване. На 4 тия ден сутринта езика ми почти нямаше облагане, но затова пък си изживявах ацидозната криза, което е добър признак, че тялото ми лекува това отдавнашно заболяване, което имах преди 23 години.
В края на 4 ден кризата отмина, през цялото време се движих, тренирах и работих. Днес на 5тия ден забелязах, че езика ми е пак обложен и имам болки в гърлото. Последните два дни, тъй като минах на вода си правех клизми с вода, малко ябълков оцет и сок от цвекло, тъй като четах, че действа противопаразитно. Изумителното в случая е, че след 5 дни гладуване още излизат неща и то доста. Явно човешкия организъм е доста замърсен и би трябвало да гладуваме доста редовно. Пол Брег препоръчва 4 по-дълги гладувания годишно(от 7 до 10 дни) и ежеседмични еднодневни гладувания. Така че смятам да го спазвам. Това ми е второто гладуване за тази година. Следва късно лято(надявам се, ако не сме на море) и късна есен или зима.
Забелязах, че когато се движа токсините в тялото ми излизат някак си и се чувствам значително по-добре. Първите пъти кой знае защо(а, да: самосъжаление) бях свела движението до минимум. После прочетох тук на няколко места, че е препоръчително човек да се движи: и наистина, в пъти по-добре е.
Мисля че самосъжалението и погрешното мнение, че правим някаква жертва са може би причина за прекъсване на гладуването. Аз напоследък си се радвам(както и мъж ми, който също гладува) когато ни предстои гладуване. Човек опознава състоянието на тялото си е много работоспособен, е, ако се движи. Предишния път не беше така за мен.
И така, успех на всички. Утре с радост ще мина пак за 1 ден на сух глад, после следват 2 на вода, пак 1 ден сух и следващия ден пак дестилирана вода и в 18 часа начало на захранване по Пол Брег.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #8 -: 15-04-2014, 23:41:20 »

6ти ден: този ден е сухо гладуване след 3 дни сухо, 2 на дестилирана вода, и сега сухо, следват още два на дестилирана вода, 1 на сухо, 1 водно и в края захранване по Пол Брег.

Направи ми впечатление, че днес имах усещане, описано вече някъде тук във форума: временно заглъхване и си чувах гласа някак си странно. Хм, радвам се, че и аз мога да споделя това усещане.

Единственото, което не усетих е топлината в тялото. Чувствах само, че имам нужда от чист въздух и прекарах много време навън, в градината. Филонов пише, че температурата е признак, че тялото се лекува. Интересно от колко гладувания имам още нужда докато и аз изпитам тази топлина.

Пак се движих много днес-около 5 или 6 часа прекарах в градината. Днес изпитвам жажда за разлика от първите три дни. На какво ли се дължи?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #9 -: 17-04-2014, 00:44:29 »

7 ден гладуване на дестилирана вода. Ама наистина върши чудеса това гладуване(особенно сухото от предишните дни). Имам аменорея и кистозни яйчници. Нямах менструация от 6 февруари и ми дойде. Ура!

Днес с мъж ми постигнахме консенсус да гладуваме още два дни и в петък вечерта да започнем със захранването на Пол Брег.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #10 -: 18-04-2014, 00:08:03 »

8 ми ден от смесеното сухо-водно гладуване: имах малка ацидозна криза сутринта. Предната вечер заспах около три и се събудих в 8 часа и точно тогава почнаха силни болки пак по нервите на десния крак. Легнах си, спах до 13 часа и всичко изчезна като по чудо. Явно втората криза е по-кратка.

Бях чела, че първата криза е между 3 и 5 ден, а втората между 7 и 9 мисля. Аз явно се вписвам доста точно в тези рамки. Малко ме е яд, че последните два дни освен обичайните от 25 години йога упражнения за около 20 мин не тренирах на пътечката. Но за сметка на това имах доста екшън тези дни в подготовката към хранене: приготвяне на 5 вида кълнове, пазаруване в Гимел, био щанда на Хит и онлайн от Моравско село, изсушаване на едни нещастни зеленчучета останали в хладилника(направих чипс), накисване на слънчоглед и ленено семе за кракерите, посрещане, изпращане на майки и лели за Германия...екшън. Във всеки случай рецептата е глад и много непременно движение. Това произвежда някак си енергия.

В суровоядството трябва доста да се планира кога какво ще готви човек, за да се накисват разни неща 1 ден по-рано и после евентуално да се сушат други още 12 часа. Но пък ефекта е зашеметяващ.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #11 -: 18-04-2014, 12:37:39 »

9 ден от сухо-водното ми гладуване. Снощи заспах в 3 и се събудих в 9. Чувствам се прекрасно. Е, езикът ми е все още обложен, така че може би щеше да е добре да продължа още мъничко, но обещах на мъжо, който гладува с мен да почнем днес в 18 часа със захранването: по 4 обелени домата, кипнати за минутка, т.е. ще бъдат полусурови, чесън, маалко ябълков оцет. Всичко това по Пол Брег. При него захранването почва вечер, а не сутринта на следващия ден.

Получихме си био поръчката от Моравско село(големи симпатяги) и съм на седмото небе. Дано и много много други съфорумци се чувстват така добре както и аз.

Винаги ще си провеждам гладуванията с много движение. Този път гафовете ми май не бяха много. Човек се учи от опита и грешките си ;)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Лози
« Отговор #12 -: 18-04-2014, 14:07:19 »

Лози, здравей! :)
Дневничето ти е много приятно  и полезно. :)
Харесва ми упоритостта и постоянството ти, гаранция за успех по пътя  към желания резултат. :love_026:
И аз ти го пожелавам. :)



Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #13 -: 21-04-2014, 00:20:13 »

Много благодаря, Ros!

И кратко резюме на захранването: след доматите(кипнати само и обелени) и малко чесън вечерта на 9 ден, на 10 ден дойде ред на две салати по Пол Брег, както и на домашно дехидрирани кракери от ленено семе, намазани с чесън. Салатите бяха от зеле, моркови, цвекло и целина и поляти с лимон, една на обед и една вечер. Пол Брег препоръчва силно препечен чер хляб, натрит с чесън, но тъй като не ядем хляб от магазина в къщи, а си го приготвяме суров, направих крекери.

На 11 ден, днес, включихме и различни плодове и вечер пак салата със зеле, моркови и целина, полята с лимон и крекерите(малко).

През тези дни продължаваха очистителните процеси, почувствах се изведнъж уморена сякаш храносмилането отнемаше цялата енергия. Обложен език. До тоалетна отидах едва на 3 тия ден от захранването. Мъж ми си ходеше всеки ден от захранването до тоалетната, както и по време на гладуването: невероятно! Той взе само английска сол в началото на гладуването и след това си ходеше редовно до тоалетна. Аз правех клизми с иригатора по време на влажното гладуване и се чудя дали перисталтиката ми не се измързеливи малко. Както и да е, сега всичко е наред.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #14 -: 24-04-2014, 20:46:48 »

И наистина ми се иска да потвърдя наблюденията и на другите съгладуващи съфорумци: след всяко гладуване, тялото става все по-мъдро, приближавайки се до първоначалната си форма.

Важното е да свикна да не го замърсявам и отравям пак. Е, не фанатизирано, но пък ми се иска да запазя тази чувствителност. Вчера се видях с бивши съученици в един ресторант в София, където се пуши. Преди това гладуване не бях забелязвала, че понасям толкова зле вторичния дим от цигарите. Тази сутрин се събудих с прегракнал глас и виене на свят, сякаш самата аз бях пушила.

И втора промяна след това гладуване: не мога да пия алкохол. Ура! Опитах глътка червено вино(много добро, май от най-добрите, които имаха) и не можах да изпия втора глътка. Много ми харесва този ефект.

Това всичко се случи след като от почти седмица се храня норамално(тоест суровоядство). Бях забелязала всъщност и преди, че когато не правим изключения(т.е. не излизаме с приятели по веган ресторанти), а се храним само сурово, не мога да пия алкохол. Сега усещането е още по-осезаемо.

И не на последно място се пречиствам и духовно. Направи ми впечатление, че разговори от сорта на " всеки, който е различен няма право да съществува" ме правят тъжна някак си. Повече от преди.

Надявам се всички тези феномени да останат в живота ми.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневник на Лози
« Отговор #15 -: 24-04-2014, 22:24:41 »

Лози, видях, че пишеш, че си гладувала на дестилирана вода. От къде си я набавяш?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #16 -: 28-04-2014, 21:02:40 »

Има я в някои аптеки: например аптеката на Левски в близост до Граф Игнатиев.(тоест когато се тръгне от Графа по посока на НДК е от лявата страна.).
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #17 -: 28-07-2014, 20:58:59 »

Започнах(на 27.07.) третото си за годината по-дълго гладуване.  Смятам да правя 4 пъти годишно по-дълги гладувания, т.е. от по 7-8 до 10 дневни. Мисля зимното да го направя 10-дневно.

Досега, от януари 2014, се опитвам да имам един път седмично ден на сух глад. Тази прекрасна традиция, обаче, беше прекръсната през последните 3 седмици. Отиването на море някак си ме разхайти.

Днес ми е втори ден на сух глад. Спи ми се постоянно. Вчера спах дълго време и днес също. Днес поне успях да бягам 20 мин. на тренажора. Не успях с интелектуалните ми задачки, но се надявам на по-добър ден утре. Ах да в началото на гладуването направих клизма от хладка вода и сок от ряпя. Някъде тук четах, че сок от ряпа изчиства паразитите.

Съпруг ми ми прави компания след дълги дискусии. Той си е измислил напоследък, че глада му стресирал организма. А в неговия случай това съвсем не е така, защото ние си гладуваме двамата редовно, по-дълго и по-кратко и сме суровояди. Понякога правим малки веган изключения, но се опитваме да ядем рядко готвена храна. Той обаче има здравословни проблеми е много много важно точно сега да гладува. Така че, добре че се съгласи.

Пожелавам успех на всички, които гладуват по това време.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #18 -: 29-07-2014, 07:55:59 »

Бягането, особено в такова състояние, според мен е неуместно. Вместо да ползва енергията за прочистване, тялото ти трябва да я разхищава за бягане. Сок от моркови, особено сега когато са пресни, е прекрасно средство против паразити.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #19 -: 29-07-2014, 20:29:38 »

Да го бях прочела по-рано! Наистина усещам, че това с бягането си беше неуместно и прекалено. Повече не! Много благодаря, Тихия. И я, това със сока от моркови не го знаех, благодаря!

Днес ми е третия ден от сухото гладуване. Имах киселини в стомаха и в момента някак си всичко ме боли. По-уморена съм от друг път. Имам болки в гърба и главоболие. Май не трябваше да се изтощавам с бягане вчера 20 минути на пътечката. Много си падам по крайностите, ей. И докога ли. Иска ми се да намеря накрая равновесието в себе си. Май ми трябват още много дни Випассана медитация. Което ми напомня, че днес не можах да медитирам добре. Еххх търпение.

Смятам утре да пия дестилирана вода и да продължа с водно гладуване, като пак го редувам след 2 дни със сухо до 3 или 4 август(водим преговори с мъж ми). Току що тая лакомия :-) ми поднесе изненада, че концепцията му вече не било да гладува, щял бил да правел диети цял живот и концепцията му вече не включвало суровоядството. Той качи много килограми, защото се разхайти, яде и други неща и сега гладолечението и суровоядството му виновни! Направо съм бясна! Как може човек да не чете и да дрънка глупости. Е, той твърди, че чете.

Пожелавам на всички по хубави дни от този моя и успех.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 23 запитвания.