Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71228 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #40 -: 31-10-2014, 16:56:56 »

Интересно явление се получи този път в края на гладуването. След като ми дойде в последните дни, периодът ми продължи този път около 10 дни "нормално" и след това много изобилно следващите 5-7 дни. Подозирам, че кистите, които имах са били отмити. Смятам да го проверя идната седмица.

Обмяната на веществата се е нормализирала и не качвам вече толкова рязко както преди. Е, гледам и да се движа, но пък ям много. И от плодове в огромни количества се дебелее  ;D

Човешкото тяло явно има неподозирани възможности за самовъзстановяване. Трябва ми само още търпение, защото когато човек години наред е злоупотребявал(не ям месо от 25 години, но ядях много готвено и др. неща) му трябва и време за лекуване. А и повечето болести се причиняват от негативните мисли така или иначе.

Оказва се, че комбинацията от сухо гладуване и на вода е най-добрата за мен.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #41 -: 16-11-2014, 23:03:49 »

16.11.14 настинах за първи път от две години насам май. Мисля, че в Германия прекалихме с нездравословна и готвена храна. Може би има и друго обяснение, не знам. Във всеки случай след 1 ден сух глад имам значително подобрение. Окуражена от това на 2 ден ядох, макар и полезни сурови неща, но тялото ми почна да храносмила вместо да се лекува. Утре имам среща и трябва май да присъствам, но от вдругиден почвам пак сух глад. И този път никакви лекарства. Преди 2 години парацетамола ми излезе през носа при едно последващо гладуване. Така че сега ще изчакам, колкото и да ми е неприятно заради хрема, главоболие, температура и болки в крайниците.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #42 -: 17-11-2014, 20:57:56 »

След еднодневното сухо гладуване се почувствах добре. В момента, в който ядох започна истинската криза: почти не мигнах от болки в крайниците, много силна хрема и силни болки в гърлото. Днес взех солен разтвор за носа и малко хомеопатия. Смятам или от утре или от вдруги ден да почна пак да гладувам макар и само за 2-3 дни. Голямото гладуване сме насрочили за януари.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #43 -: 18-11-2014, 20:04:00 »

Днес гладувам сухо. Ако бях продължила след първия ден сега да съм здрава. След като попрочетох тук за настинките намерението ми се затвърди съвсем. Вчера опитах и рецепта от приятел лекар за лекуване на хрема:капки от сок от лук. Боли ужасно, но слузта започва да изтича.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #44 -: 18-11-2014, 23:40:34 »

Цикълът ми, разбира се, пак се появи. Не е добре при гладуване, но нямам избор, не ми се влачи с тази настинка(температура, главоболие, силна хрема) още дълго. Е, поне нямам аменорея. Явно при последните гладувания са се поорегулирали нещата с цикъла.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #45 -: 19-11-2014, 22:15:28 »

19.11.14 втори ден сухо гладуване без прекъсване. Чувствам се значително по-добре. Единственото по-странно нещо е, че цикълът ми е ужасно обилен, както и при предишния път. Странно.
Смятам утре да пия дестилирана вода и може би да се захраня. Ще реша утре. Може и да реша да остана само на дестилирана вода и вдругиден, на 21.11.14 да се захраня. Ще послушам тялото си.

Започвам да ожаднявам, или по-скоро чувствам устата си доста пресъхнала. Надявам се да издъжа до утре сутринта.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #46 -: 20-11-2014, 14:24:48 »

Лози, вярвам, че незабавно е добре да си направиш сокове:
-сутринта - от плодове, напр. ябълки. Малки количества, 1 чаша, незабавно пиене - на малки глътки, с премляскване...
След 1 час - пак.
- след обяд - от зеленчуци, същата методика...
Количества - по твоя преценка.
Желая ти успех! :Cherries :Appetit_4:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #47 -: 20-11-2014, 17:33:49 »

Благодаря! Наистина го направих сока. Сега чакам зеленчуците! Страхотна интуиция, Вов, или/и знание. Интуицията е всъщност знание. Имах нужда. Тези малко дни гладуване ме вдигнаха на крака и сока днес беше правилното решение. Все още подсмърчам и се чувствам слаба, но вече не толкова болна.

Как стигна до този извод? Наистина беше добре. Поздрави.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #48 -: 21-11-2014, 07:39:45 »

Интуицията е нищо повече от проявление на духа.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #49 -: 21-11-2014, 09:23:28 »

Лози, лозинка,
Не знам дали четеш останалите теми в този форум...
Според наученото и изпитано на собствен гръб от мен, при недостиг на вода в тялото биха се случили няколко ужасни неща (според други, възможоно е и някои полезни неща да се случат). За да попречи на ужасните неща - пукане на кръвоносни съдове и много други - мъдрият ни организъм предприема спешни, аварийни действия. При всички спешни, аварийни действия, постиганият положителен резултат е на много висока цена. В случая с непиене на вода най-малкото, но достатъчно тъжно нещо е, силно увеличеният разход на калций от костите ни... Друга, парадоксална на пръв поглед проява, е необичайно продължителен месечен цикъл, причиняващ много повече вреди, отколкото ползи.
И т.н... Не бих правил и не препоръчвам т.нар. "сухо гладуване" на никого, освен в мнооого крайни, специални случаи, и то за малко.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневник на Лози
« Отговор #50 -: 21-11-2014, 12:59:38 »

Прав си Вов, сухото гладуване може да е много опасно при заболявания на бъбреците и не само, затова при всички гладувания аз искам благословия от свещеник.Те могат да изцеляват, но и да вредят.Така при едно гладуване на вода през пролетта получих силни киселини, имам язва.Имах чувството ,че ще умра.Сега , когато правя дори някакъв пост строго на плодове или на сокове или смутита искам да ме благословят за поста.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #51 -: 21-11-2014, 13:52:11 »

Ели , от гладуването ли се появи язвата?   :surpris_23: Че нали язва се лекува точно с гладуване, имам двама приятели, които са се отървали от язва точно по този начин - 15-20 дни на вода. ( на Анжела даже й беше кървяща, имаше назначена операция за следващият ден :) )

А днес бай Митю  (от когото купувам петмез и други домашни благинки,) ми разказа как се излекувал от язва на дванайсетопръстника . Това е било преди повече от 20 г. така че , явно наистина се е излекувал  ,след като не е имал оплакване от тогава tooth
Един месец ял само варени охлюви в бульон от лапат.  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

навигатор

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Дневник на Лози
« Отговор #52 -: 21-11-2014, 19:25:32 »

Един месец ял само варени охлюви в бульон от лапат.  :surpris_23:

Бате Бино, аз от моята баба го знам това, но в още по-хард вариант. Да се ядат сурови охлюви. Не, не се шегувам!!! И за стомашна язва помагало.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Дневник на Лози
« Отговор #53 -: 21-11-2014, 20:33:36 »

Да уточним, навигаторче - става въпрос за голи охлюви. Щото иначе знае ли се кой какви варианти ще измисли... А може подобен опит да се окаже полезен и за желаещите да се сдобият със стомашни течности за измерване на Ph-то - това на вниманието на бате Бино.

P.S.
Желаещите могат спокойно да гълтат. Засега няма регистрирана организация за защита правата на охлювите.
« Последна редакция: 21-11-2014, 20:37:14 от Евгени »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневник на Лози
« Отговор #54 -: 21-11-2014, 21:03:20 »

Моята баба също събираше и ядеше голи охлюви срещу язва. Консумираше страшно много мляко, от домашно отглеждани в сърцето на Родопите крави ( като дете винаги са ми я давали   за пример , че заради това имала бяла и опъната кожа). За съжаление си отиде от този свят твърде рано ( на 55 години ) буквално за 2-3седмици( преди 20 години медицината не даде диагноза , но се говореше за Рак на панкреаса. )
Другата ми баба ( живееща
и хранеща се при същите условия , и мноого мляко ) и до ден днешен ( на 75 г е вече ) не спира да работи по ниви и ливади.
 Извинявам се Лози , че така нахълтвам в дневничето ти.
Имаш поздравления от мен за куража да се самоопознаваш  :thankyou:
Просто исках да споделя факти. За причинно-следствена връзка мога само да гадая....
« Последна редакция: 21-11-2014, 21:05:23 от zinaida »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #55 -: 22-11-2014, 01:44:25 »

О, Зинаида, намесвай се. Чета с удоволствие и научавам много :-) Само за млякото не съм много много съгласна. Когато го пиех и консумирах млечни продукти усещах реакциите на тялото си и те не бяха добри. Една впечатляваща статия, освен задръжките ми по отношение на тормоза над животните при добиването му, е http://zdravjivot.org/8402/%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0/

Иначе, майка ми е на 73 е също много активен човек, за съжаление не веган. Този тип хора, ако не пият мляко биха минали лесно границата на 100 години.

Мисля си, че най-важния фактор, за да живее човек дълго и да не се разболява са мислите, или по-скоро спокойствието. Там, където има крайни емоции, хората умират бързо, а хората при които цари цял живот спокойстивие просто не се разболяват. Най-добрата ми приятелка не живее особено здравословно, майка й, също не е веган, но и двете почти никога не са били болни и не са вземали лекарства. По-възрастната жена е над 70 и не помисля и за лекарства за кръвно или каквото и да било друго лекарство. Дъщеря й е лекарка.

Така че, явно, ако овладеем духа си и тялото си, имаме добри шансове да бъдем здрави и щастиливи. В този дух  лека нощ и успех на всички тук.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #56 -: 16-12-2014, 10:09:57 »

Приятели, нали никой не забравя да се сети  ;), че храната на охлювите от спомените на баби и дядовци е била доста различна от храната на сега живеещите охлюви...
Ако нямам специална ферма, с доказано чиста земя и растения, от които се хранят "лечебните" охлюви, не бих се осмелил да ги ползвам...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #57 -: 17-12-2014, 14:24:58 »

Лози, поздрави за последователността и упоритостта ти в гладуването. Възхищавам се на устремеността ти също. Не каза доша си, според аюрведа. Споменаваш за килограмите ти, че са около 50, но на какъв ръст?
Сподели с кутрето как минават разходките :)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #58 -: 17-12-2014, 17:31:57 »

http://zdravjivot.org/8402/%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0/
.......
Така че, явно, ако овладеем духа си и тялото си, имаме добри шансове да бъдем здрави и щастиливи.
   :Content_14:

Браво Лози! Ако някой има съмнения относно млякото, добре е да прочете интервюто показано от Лози...
Единствено ме интересува да прочета някое истинско, не лъжливо изследване за киселото мляко... макар, че не очаквам кой знае какво и от него.

Ако мааалко разширим и задълбочим обсъждането, според мен има значителна разлика между случай когато на натровен с нещо човек му се даде чаша мляко, и всекидневното приемане на огромни, както се оказва, количества от мляко и млечни съставки в най-различна форма. Ако човек би умрял от някаква погълната отрова и наоколо има само мляко и трябва да се действа бързо, разбира се, че е добре да изпие 1-2 чаши мляко. Всекидневният прием е друго нещо.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #59 -: 18-12-2014, 16:20:16 »

Шок и ужас! Още не съм дочела статията и ми става зле. Някои неща не ми се струват достоверни, но по - същественото от посланието е истина, според мен.
А това с лекарството, което се прави от урина на бременни кобили, откровено ме отврати. Какво ли друго изтърпяваме, без да знаем?
А как обичам млекце... Тонове сигурно съм изпила.  :o
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.