Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71259 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #120 -: 12-01-2015, 23:29:07 »

Здравей Лози,  извинявай че се намесвам. Разгледах снимки на Георги Костов. За мен този човек има вече проблеми с калция, така че Vov в това отношение е много прав.

Има един човек, който е изкарал 14 дни сухо гладуване в Атлантическия океан - преминават го за 40 дни без храна, но под лекарско наблюдение , гладувал е 54 дни на вода, изминал е 800 км в пустинята с 2,5 кг храна и 8 л. вода - последните 3 дни е изкарал без вода и храна; оживял е в иранската камера на смърта; бил е ухапан от най-отровната змия на света, защото е проявил момент на страх пред нея, но оживява и на следващия ден  продължава да върви...Никога през живота си не е боледувал и не е приемал лекарства. Работил е в руските спец-части. По Discovery Channel е създаден  филм за него.

Целта му е да докаже, че човешкият организъм е с много големи, безгранични възможности и човек, изпаднал в екстремални условия, не бива да се плаши и може да оживее. Но обръща внимание и на духовното, всичко постига след отслужени молебени в манастир и благословия на свещеник, иначе казва би бил загубен.

Не знам на какво мнение си, но ако човек има идол, мисля че би трябвало да е той. Това е Голтис. Човек с голяма буква, не само заради своите постижения, но и заради изключителната нравственост. Много смирен човек.

Както пишат - Голтис е човек - легенда.

http://goltis.info/
http://goltis.info/golodanie.html   -   тук е частичка от филма в Атлантика.

Ще се радвам ако и на теб ти хареса :).
Аз не разбрах, кой е Георги Костов и в каква връзка ги споменаваш с въпросният Голтис? То че човешкият организъм има по-големи възможности от общоприетите сред обществото е ясно.
Не знам защо, но аз лично не бих могъл да имам идоли. Ако човек уважава някоя друга личност повече от себе си, то това не означава ли автоматично, че на практика не уважава достатъчно себе си?
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Лози
« Отговор #121 -: 12-01-2015, 23:55:39 »

Имах в предвид пример, който е по-напред от другите в сухото гладуване, DeNiro.

Ако така като теб отричаме всичко и всички, то по тази логика трябва да отречем и личностите на Левски, Христо Ботев, Пасий Хилендарски, Васил Друмев...Ако не се стремим да подражаваме на тях и не са наши идоли, ние сме загубени като нация, като народ. Но това не означава, че не уважаваме достатъчно себе си, нали :)?
« Последна редакция: 12-01-2015, 23:57:11 от donna »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #122 -: 12-01-2015, 23:56:11 »

Чак пък идоли, хахаха. Открих го преди 3-4 дни и му се възхищавам за това, което прави за себе си и другите. Невероятно е и как изглежда. Не ми се е случвало често да видя човек на 50 години, който изглежда на 30. Освен това той има опит в сухото гладуване и това би било полезно за Евас. Отговорих й на въпроса. Идоли хахаха.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #123 -: 12-01-2015, 23:59:21 »

Дона, ама не е така, и предлагам да не намесваш Ботев и Левски. А и те са били водачи, а не идоли. И в Библията го пише човек да няма идоли. Наистина ми става смешно, извини ме. И аз като Де Ниро смятам, че слабите хора тендират към идолопоклонничество :-)
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Лози
« Отговор #124 -: 13-01-2015, 00:02:41 »

Права си за мен Лози, признавам че съм мнооого слаб човек :).
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #125 -: 13-01-2015, 00:05:18 »

Дона, аз просто не разбрах, кой е Георги Костов. Сега Виждам, че Лози е споменала името му по-рано в друг пост. Можеше така да ми отговориш. Както и да е. А за идолите всеки сам си преценя. Да, аз нямам идоли! За мен Ботев и Левски са герои от историята на България, различно е!
Поздрави
« Последна редакция: 13-01-2015, 00:13:22 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #126 -: 13-01-2015, 09:05:28 »

Еех, то така си върви - форумното общуване: някой нещо написал, искайки да каже нещо, друг го прочел забързано, разбрал го от своята камбанария, и, с присъщия ни ентусиазъм, подкрепен от това, че няма кой да ни прекъсва, жестикулира и пр., почва да разгромява...

Точният израз беше "...ако човек има идол..."... :angel:

Продължавам да смятам, че бихме имали повече ползи, ако при обсъждане на идеи, мисли, методики, билки, храни и т.н. и т.н. се съсредоточаваме на тях, а не на личността на автора и неговите личностни качества, предпочитания, слабости...  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #127 -: 13-01-2015, 09:36:27 »

Ха, дали някой прегледа страницата на "Голтис"?

Може да забележите поне 2 неща на първо четене при препоръките за сухо гладуване:

- "– Зубы чистим без пасты;" - зъбите да се мият без паста (!) ЗАЩО ЛИ?
- "Корректный вход в голодание, который может усилить эффект от всего голодания и сделать его менее болезненным – подобен описанным выше этапам выхода из голодания, только применяемым в обратном порядке.

То есть: за 11 дней до начала 3-дневного сухого голодания желательно отказаться от мяса, за 10 – от птицы, за 9 – от рыбы, за 8 – от куриных яиц и морепродуктов, за 6 – от творога, бобовых, сметаны и так далее…
" = "Правилното влизане в гладуване, което може да увеличи ползите от цялото гладуване и да го направи по-малко болезнено, е подобен на описаните по-горе етапи на излизане от гладуване, но използван в обратен ред.
Т.е. на 11 ден до началото спираме месото, 10 дни - птици и т.н..."

Има огромна разлика в целия процес на лечебно въздържане от храна, в зависимост от прилагането на всички (толкова времеемки, знам) малки стъпки, мисловни усилия и упражнения, неходене на работа през по-голямата част от времето и пр. и пр.
« Последна редакция: 13-01-2015, 09:38:09 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Лози
« Отговор #128 -: 13-01-2015, 11:24:16 »

Vov, ти успяваш винаги много точно да стигнеш до същността на нещата, харесва ми, че мислиш. Може би си един от малкото хора, които - за мен - притежават мъдрост! Бих се радвала един ден, когато и да е, да се запозная с теб :)!

Лози, извинявай за спама :love_006 - emotloader:.
« Последна редакция: 13-01-2015, 11:27:54 от donna »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #129 -: 13-01-2015, 18:49:47 »

Чакай, чакай, Дона,
Мъдростта е много високо понятие... Не се изживявам така...
Опитвам се да научавам неща, разбирам, че неизвестното е много повече от известното за мен, дори в такава отделна област като здравето ни.

Обсъжданията във форуми се случват защото са ни потребни, защото нямаме достатъчен брой събеседници-съмишленици всред роднини и приятели, а и защото има техническа възможност за това.
Без да се замислим, пренасяме навиците си от личното общуване на живо към общуванията в мрежата... а е необходима малко различна култура.

Първото нещо е като пишем, да внимаваме какво читателите ще разберат от това, което ние си мислим, че казваме.
Второто - като четем, да сме достатъчно внимателни в текста, а ако имаме съмнения - да питаме, вместо да се противопоставяме, силни изрази, нови изяснявания и пр.
Трето - и т.н. и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Лози
« Отговор #130 -: 13-01-2015, 20:01:45 »

Vov, харесва ми достойния ти отговор, което още веднъж ми показва, че не съм сгрешила в преценката си за теб! Както казват тук, където живея - моите комплименти!!

Лози, аз повече няма да пиша тук, това което според мен трябваше да ти напиша, вчера го направих. От известно време следях дневника ти и ми направиха впечатление сериозни грешки, които правиш  със здравето си. И тъй като понякога виждам с години напред развитието на нещата, се опитах да ти обърна внимание, за да не страдаш. Защото сърцето ме боли, когато виждам как някои погубват здравето си поради незнание или ред други причини... Много е трудно понякога неговото възстановяване.
За съжаление постът ми беше разбран погрешно и с присмех. Сигурно вината е моя, иначе ти не би реагирала така.
Показах ти път, който аз вярвам, че е правилен. Ако и ти мислиш така, следвай го. Моята съвест от тук нататък е спокойна, защото съм подала ръка на човек в беда. А дали ти ще я поемеш, това е право на избор. Поздрави
« Последна редакция: 13-01-2015, 20:17:56 от donna »
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Дневник на Лози
« Отговор #131 -: 13-01-2015, 20:40:59 »

Дона, много те харесвам да знаеш!
Мненията ни съвпадат по множество въпроси и по информация и по наблюденията върху дадени хора.
Радвам се, че не се повлия от някои мнения също така..
Благороден човек си, запази се такава!  :fluretaa:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #132 -: 13-01-2015, 20:48:38 »

Аз мисля, че Лози си е супер. Суровоядка е, прави от раз дълги сухи гладувания, последвани от водни. Сериозна воля се иска за подобни начинания. Иначе откъм критики, напътствия и съвети всеки може да го докара, фактите са важни.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #133 -: 13-01-2015, 21:38:35 »

Вов, не си прав за бързото четене, много внимателно прочетох първото изказване на Дона. Напротив, тя смята, че да имаш идоли е добре и дава пример с Ботев и Левски, като ги нарича точно идоли, които трябва да бъдат следвани, но за съжаление нямаше доблестта след твоето изказване да те поправи. Интересно. Да, присъщо е за слабите хора. Цитат от Дона: "Ако така като теб отричаме всичко и всички, то по тази логика трябва да отречем и личностите на Левски, Христо Ботев, Пасий Хилендарски, Васил Друмев...Ако не се стремим да подражаваме на тях и не са наши идоли, ние сме загубени като нация, като народ. Но това не означава, че не уважаваме достатъчно себе си, нали Smiley?"

Вов: ябълковия оцет създава алкална среда, а не киселинна. Никога досега не сме имали проблем с това захранване, напротив. И аз сериозно смятам Пол Брег за авторитет в сферата на гладуването, което той самият практикува цял живот. Досега нито един негов съвет не е бил излишен. Не мога да кажа същото за Шелдън.

Благодаря, Де Ниро :-)

Хронология: 10 ден пак на доматена супа и то вечерта. Прекрасно се чувстваме и двамата. Утре следват две салати: едната със зеле, моркови и цвекло полята с половин лимон или портокал, последвана ако човек иска от зеленчуци на пара и то зелени като къдраво зеле, зеле, листа от цвекло или синап. Могат да бъдат придружени от препечен до изсушаване хляб, намазан и от двете страни с чесън и от едната със зехтин(в нашия случай кракери от семена, дехидрирани до 45 градуса). Цялото това пиршество е сутринта, естествено след изпиване на добро количество гореща вода. През деня пием дестилирана вода. Вечерта следва салата от зеле, моркови, целина и авокадо, полята с половин лимон или портокал. После ако човек още е гладен следват задушени на пара зеленчуци като зелен фасул, грах, бамя, тиква(по избор или микс) и същите тези филийки изсушен хляб със зехтин и чесън.

Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #134 -: 15-01-2015, 00:05:51 »

Да, Лози, добре...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #135 -: 15-01-2015, 00:34:56 »

Най-накрая се добутах до писане в дневника след полунощ. Освен готвенето за захранването "готвих" и за следващите дни, което означава промиване на голямо количество кълнове от камут(за суровата пица) и елда(за пак суровия киш с пълнеж от спанак и авокадо). Следва десерт от замразените и размразени сега бадемовите остатъци от млякото. Добре че ми доставя удоволствие да приготвям този тип храна.

И третият ден от захранването си беше прекрасен. Човек усеща буквално как тялото усвоява храната и я превръща в енергия. Това един от ефектите, които много обичам при гладуването: да усещаш първичното предназначение на храната-да храни тялото и да му дава енергия.

Интересно защо все има хора, които критикуват другите заради грешки без да обърнат внимание на своите. Имам предвид Дона, която критикува и мен и тъй като правя захранването по Пол Брег, косвено и него, Георги Костов бил имал недостиг на калции(личало му по лицето). Явно само тя знае истината и сигурно гладува редовно, написала е много книги по въпроса и ръководи няколко клиники по гладолечение. Интересно. Мдаа, явно така е устроен света.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #136 -: 15-01-2015, 11:32:50 »

Лози , ако може един въпрос? Защо избра да гладуваш точно по Брег, а не например - по Ю. Николаев?
Запозна се с всички гладолечители и прецени , че от всички Брег е най-компетентен?  Или просто той беше първият , който ти попадна пред погледа?  ( както с онази статийка, в която се твърди , че ябълковият оцет алкализирвал..    ;D )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

melon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дневник на Лози
« Отговор #137 -: 15-01-2015, 13:50:33 »

Лози , поздравления за успешно проведеното  гладуване !   Донна, не разбрах точно в какво се състои критиката ти към Лози, още повече че даваш за пример човек който  гладува в доста по-големи срокове както сухо, така и на вода? Ако е само захранването, ок. Смятам, че захранването не е без значение, но толкова да се влиза пък в подробности.. !?!. Всеки си чувства и преценя според усещанията си и това е най-правилното за него, според пола, възрастта и т.н.      Вов, към теб  имам следния въпрос: как стигна до извода, че при сухото гладуване се губи калций, защото си го споменал няколко пъти?! Това въобще не е вярно ! Ако се губи калций , то той е неорганичен и думата "губи " не е подходяща. И какво мислиш за големия брой гладуващи хора сухо в Русия и не само там? Преглеждал ли си сайта на Филонов?! Определено мисля, че грешиш за калция!  :angel:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #138 -: 15-01-2015, 13:57:07 »

Здравейте,приятели,
чета ви отдавна и гледам,че тук полемиката е доста нажежена...
Аз лично нямам дългогодишен опит в гладуването, но все пак мога да споделя и моя опит.Миналата година правих 3 малко по-дълги водни гладувания (като включвах в тях и сухи дни).Имам наблюдения,обаче за хора около мен,които се занимават също с гладуване.Да се спори кое е най-доброто-дали по Брег,Малахов,Филонов и пр. е най-малкото смешно.За един човек най-доброто е едно,а за друг-коренно противоположното.Всичко е строго индивидуално. Да споделя и моите наблюдения...доша вата по Аюрведа-гладува 1 ден седмично,сухо.Захранва се на втория ден след обяд. Храни се вегетариански,но задължително с топли храни (особено зимата) и малко млечни.Повече от 2 дни да се убие не може да направи-направо колабира.Пречистването при тях е изключително бързо,поради много бързото протичане на процесите в организма им,бърз метаболизъм.От 3 години не е кихнала дори,а е на 50 години. Доша пита-гладува по-дълго без проблем.Токсините започват да излизат още на 2,3-ия ден. Горе долу бърз метаболизъм и по-лесно пречистване.Лесно захранване.Доша капха (моя милост ;D) - гладувам без проблем,но захранването-мама миа(аз бях жената със запека,която Лози спомена).5 дни не може да се задвижи локомотива.За мен е добър вариант суровоядството(е не че го спазвам де :)).Метаболизма ми е бавен и трудно се задвижва.За капха са дългите гладувания.
А колкото до нападките към Лози-за нея гладуването и захранването по Пол Брег е най-доброто.Така,че не виждам поводи за критика.Не съм забелязала лично тя да агитира някого да гладува по същата методика.
И конкретно - днес ми е 10-ти воден ден.Този път гладуването протече доста по-трудно-силни болки в гръбначния стълб,в черния дроб (изхвърлих камъни),а също и черна жлъч-предполагам от жлъчката.От утре ще се захранвам със зеленчукови сокове,2-ия ден-салата от моркови,зеле,цвекло,ряпа,3-ия+плодове,4-ия +варен картоф,здушени зеленчуци,5-ия +пълнозърнест хляб.Не смятам първите 5 дни да включвам сол и мазнини.
Поздрави! :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Лози
« Отговор #139 -: 15-01-2015, 14:16:00 »

Лози, привет  :)

И третият ден от захранването си беше прекрасен. Човек усеща буквално как тялото усвоява храната и я превръща в енергия. Това един от ефектите, които много обичам при гладуването: да усещаш първичното предназначение на храната-да храни тялото и да му дава енергия.

Радвам се, че гладуването ти върви много успешно.
Така е, когато човек знае какво иска,постига го грамотно и с много постоянство.

Даа, не бива да забравяме, че всичко е много индивидуално и всеки има своя "рецепта" , в случая за гладуване.

Поздравявам те, Лози и те подкрепям . :love_026:
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 24 запитвания.