Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71229 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #60 -: 18-12-2014, 22:54:36 »

Дааа, нали обсъждахме нашите зависимости... Струва ми се, че човек може да се "направи" зависим от каквото и да е, включително храна, дори и към мляко... Става в най-ранното ни детство, когато нищо не можем да направим. След това няма значение дали и колко е вредно, промяната на навици е много трудна - по обичайните начини.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #61 -: 22-12-2014, 00:09:18 »

Не знам точно какъв тип съм според аюрведа. Висока съм 168 и тежа между 53(когато имам късмет) и 56(когато ям късно и попреяждам).

Млякото от бадеми е прекрасно: 1 чаша бадеми се киснат в буркан със студена вода през нощта. На следващия ден се измиват обилно, за да се премахнат следите от ензимни инхибитори, слагат се в блендера с 2 или 3 чаши изворна вода(все не успявам да си набавя и използвам чешмяна), ванилия, 2 фурми. Смила се всичко ситно и се прецежда. Течноста е прекрасно бадемово мляко. Издъжа в хладилника до 5 дни. С остатъка от бадемите и фурмите правя един хубав десерт. Ако нямам време го замразявам в камерата и после го използвам. Успех :-)

Да си запиша тук, за да не забравя, че последните две седмици успяваме в къщи да гладуваме 1 ден седмично. Само преди 3 седмици се поразхайтихме. С нетърпение си чакаме гладуването през януари.

Поздрави на всички и прекрасна вечер.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #62 -: 22-12-2014, 08:55:08 »

То ако по ръст и килограми се определяше. Майсторлъка е да се определи с какво съотношение на енергиите си се родила и към него да се стремиш. Това го могат само големите майстори, а те по нашите земи не виреят.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #63 -: 22-12-2014, 08:59:04 »

Лози , ако обичаш да бъдеш така любезна да дадеш рецепта за този сладкиш , дето приготвяш от остатъка от бадемите?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #64 -: 22-12-2014, 10:39:05 »

Веднага ще пробвам бадемовото мляко. Правих си по едно време конопено, което доста ми хареса, но се чудих после какво да правя с остатъка, мъчих се да го ям, но нещо май ми стана тежко. Та от тогава не съм си правила. Предполагам по тая причина. Щото ми е жал да хвърлям гъстото, което остава. То май не става за още веднъж да се употреби, нали?  ::)

И аз искам да започна редовно по веднъж седмично да гладувам, но... все отлагам началото.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #65 -: 02-01-2015, 23:16:39 »

Бате Бино, ето: изваждам от камерата остатъка от бадемите, смесвам го с още 2-3 фурми, които предварително съм накиснала 15 мин в топла вода, след това нарязала на дребно. Добавям кокосова мазнина и цялата смес я поставям в миксер с въртящ се нож или в блендера, за да се смеси още по-добре. Сместта я разпределям във формички за сладкиши като я оформям с ръце по стените така, че да остане вътре, по средата на всяка формичка място за пълнеж, където го изливам и след това оставям всичко в хладилника. И после се консумира.

Пълнеж: 2 чаши горски плодове(може и други като киви или праскови), може и замразени, 1/2 чаша сок от агаве(има го по повечето здравословни магазини, във Варна, в центъра има един много симпатичен био магазин:-), сока от половин лимон, 1 чаена лъжичка прах от айриш мос(прах от едно червено водорасло, което има свойства, подобни на желатин), може да се замени с агар-агар, само че на мен не ми харесва толкова. и 1 лъжица слъчогледов лецитин(в БГ има соев предимно, така че може да се замени). 2/3 от горските плодове заедно с останалите съставки слагам в блендера и смилам. Напълвам в бадемовото тесто, а най-отгоре разпределям другата 1/3 горски плодове цели. Става абсолютна приказка.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #66 -: 02-01-2015, 23:21:20 »

Newly, веднъж да почне човек е трудното. После се чувстваш толкова добре, че постепенно го превръщаш в навик и чакаш с нетърпение това усещане на лекота и оптимизъм.

Тихия, още не съм стигнала до там. Интересна мисъл.

За хрониката тук да отбележа, че започваме с мъж ми на 4.1.2015 първото за 2015 гладуване от общо 4, които възнамерявам пак да проведа и тази година. Нямам търпение пак да опознавам тялото си. Всеки път е различно в зависимост не само от това, което съм яла и пила, а и от онова, което съм мислила.

Успех на всички тук.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #67 -: 04-01-2015, 00:51:41 »

Тази вечер вземаме английска сол и утре, 4.1.15 е първия ден от гладуването ни: за мъж ми на вода, за мен сухо. Този път се надявам да мина границата на трите дни сух глад. Целта ми е 5 дни сух глад и 6 дни на вода. Интересно ще успея ли този път  ;) Успех на всички гладуващи в момента.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Лози
« Отговор #68 -: 04-01-2015, 15:14:15 »

Желая ти успех, Лози!  :) :Content_14:

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #69 -: 04-01-2015, 15:20:32 »

Успех и от мен.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #70 -: 04-01-2015, 18:57:37 »

Много ви благодаря, Рос и Де Ниро:-)

Първи ден минава спокойно без вода. Сутринта подейства английската сол. Разходха в снега в с кучето.

Хубава вечер на всички.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #71 -: 05-01-2015, 17:38:44 »

Как върват нещата при вас Лози? Аз лично не съм привърженик на очистителни преди гладуване. Само след денонощие сух глад, оргазнизма сам си изкарва всичко, освен това някак си страничните ефекти протичат по-плавно. Иначе невероятен глад приижда от раз след подобно очистване, като че ли.
« Последна редакция: 05-01-2015, 17:42:36 от DeNiro »
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Лози
« Отговор #72 -: 05-01-2015, 18:13:36 »

Извинявам се за намесата, но тъкмо обратното Де Ниро. Колкото по-добре се изчистиш предварително, толкова по-бързо гладът напълно отминава и самия процес на лечебно гладуване е по-лек. Идеята с очистителните е именно да се мине на вътрешно, ендогенно хранене при което няма чувство за глад. Друг е въпроса,  че процедурите по очистване не са приятни по принцип, но все пак имат край. Нека Лози каже. И между другото, поздравления за упоритостта на Лози и съпруга й. :Content_14:
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #73 -: 05-01-2015, 18:44:37 »

Благодаря на мак и Де Ниро. Всъщност при сух глад не се препоръчват очистителни процедури. Този път реших просто да експериментирам.

Миналия път не взех очистително преди сухия глад и когато минах на вода си правех редовно клизми, защото ми ставаше по-добре от тях. Кризите и болките се облекчаваха.

Що се отнася до глада: при водно гладуване би трябвало да се вземе очистително и наистина мъж ми усеща значително по-малко глад от друг път, когато не е вземал очистително в началото.

При сухото гладуване нямам никакво усещане за глад и с очистителното и без него. Просто ми се искаше да видя как е.

Втори ден сух глад: понасям го като че ли по-леко от всеки предишен път. Абсолютно никаква жажда, усещането в устната кухина също не е толкова неприятно както друг път. Разходих се с кучето: е усещам малко слабост, която може да се дължи на късното ми лягане, тъй като четох до 2 в руския портал golodanie.su. Карането на колата, което си припомням пак след години ми достави огромно удоволствие днес. Бях по-концентрирана от преди. При сутрешната ежедневна медитация имах повече проблеми, както се получава обикновенно при гладуване: по-трудно се концентрирам, идват повече мисли на повърхността и имам по-малко търпение.

Успех на всички и хубава вечер.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #74 -: 05-01-2015, 19:25:36 »

Браво Лози. И аз се движа един ден след теб в сухото.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #75 -: 05-01-2015, 20:59:20 »

O, De Niro, успех! Стискам ти палци. Колко дни искаш да направиш?

Заради хронологията: крайниците ми са мааалко по-студени. На мъж ми, който е 2 ден водно са му ледено студени. Аз понасям по-лесно засега глада, той е малко по-слаб и по-раздразнителен :-) Иначе всичко е нормално.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Лози
« Отговор #76 -: 05-01-2015, 21:37:01 »

Успех и от мен, Лози. Много по-лесно е гладуването, когато си имаш съмишленик и правите нещата заедно. А като килограми следите ли се?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #77 -: 05-01-2015, 21:49:06 »

Ами не съм планувал брой дни Лози. Може би до утре сутрин, не знам. Забелязал съм, че когато се мотивирам да изкарам определен брой дни и никога не ми се получава да издържа планувнаият срок. Започнах съвсем спонтанно това сухо гладуване и така и ще приключа, предполагам още утре.
Поздрави
« Последна редакция: 05-01-2015, 22:31:03 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #78 -: 05-01-2015, 23:22:30 »

Желая ви успех, Лози и Де Ниро, надявам се, че поне не си миете зъбите с паста и първите ви сокове няма да съдържат никакви киселини...  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #79 -: 05-01-2015, 23:34:56 »

Много благодаря, Вов!

От сухо смятам да мина на водно гладуване някъде към 6 ден, ако успея, и някъде към 10-11 ден(освен ако мъж ми не настоява да приключим по-рано) да започна захранване по Пол Брег. Досега винаги е минавало добре и след комбинирани гладувания.
Иначе пастата ни за зъби е хомеопатична: Билка.

Поздрави и хубава вечер.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.197 секунди с 22 запитвания.