Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71298 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #180 -: 20-01-2015, 15:48:50 »

Сериозно нещо е бгмама. Ако и от автофорума са изразили същото мнение, значи няма две мнения по въпроса. Ако пък случайно в изготвянето на становището са участвали Дулева и Байкова, направо бих преминал само на топлинно-обработена храна. За по-сигурно, ще подгрявам и плодовете и зеленчуците, а за най-сигурен топлинен ефект, бих използвл микровълновата  tooth
« Последна редакция: 20-01-2015, 15:52:32 от DeNiro »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #181 -: 20-01-2015, 19:31:51 »

...
1. Важното в една храна на първо място са ФЕРМЕНТИТЕ ;) , които да й осигурят "самосмилане",  в следствие на което храната бързо  да премине, без да ангажира голям ресурс от страна на организма ( да товари бъбреци и дроб )  , да образува по-малко отпадни вещества.
2. От варена храна организмът не може да си произведе недостигащото!  ( напр. "незаменимите" аминокиселини, вит. В12 , вит. С дори! ) Докато от сурова - МОЖЕ.  ;)
3. Животинските мазнини  не се променят, но какво става с белтъка  ?  ;)  Става в пъти по-трудноусвояем! (денатуриран) И товари! ( бъбреците най-вече )
4. Готвенето  подкиселява храната! ( и организма ) Суровото краве мляко е алкално. Свариш ли го - става киселинно . ;)


Е, има все някакви проблясъци авторът - някои зеленчуци наистина може и да се задушат - заради целулозата .  ...

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #182 -: 20-01-2015, 20:35:32 »

Не разбирам какво имаш предвид:
хаха, Лози, много бързо се вкиселяваш, бе човек, явно повечко оцетец за алкализиране на средата ти трябва!   tooth

Смятам, че е важно за хората да знаят истината за това колко е полезен ябълковия оцет. Нито една статия не беше дадена като пример за "противоречива" информация. Смятам егото на хората, които държат винаги да са прави за по-маловажно от истинските ползи на този форум. Те бяха и са много за мен. Но информацията трябва да е достоверна и основана на факти, а не на многословни изказвания.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #183 -: 20-01-2015, 20:40:44 »

Лози, ако правилно съм разбрала:
- Гладувате (с мъжа ти) един ден всяка седмица
- Суровоядци сте, не знам на колко %, но доста, съдейки по споделеното меню
- Гладувате всеки сезон, т.е 4 пъти годишно.
А как си избираш дните за глад?

Тихия, мерси, че поясни за мен. Ти с какво си правиш клизма?

Един ден седмично при едно хранене обикновено правим изключение от суровите храни. Първата година не правехме това изключение. Е, и сега може би не е всяка седмица, но се случва. Седмичните дни за глад ги избра мъж ми, защото на него му е най-удобно в неделя. Този път имахме ангажимент и затова гладувах по изключение в понеделник. Преди, когато живеех сама също гладувах 1 път седмично(правя го от около 25-26 години), и тогава го правех в зависимост от това как усещам тялото си. Сезонните гладувания ги правим според пътуванията и служебните ангажименти, които имаме.

Предполагам един ден ще започна да внимавам кога е екадаши и кога деня на двете тръби, което несъмнено е по-разумния вариант. Още не сме стигнали до там.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #184 -: 20-01-2015, 20:41:27 »

Сериозно нещо е бгмама. Ако и от автофорума са изразили същото мнение, значи няма две мнения по въпроса. Ако пък случайно в изготвянето на становището са участвали Дулева и Байкова, направо бих преминал само на топлинно-обработена храна. За по-сигурно, ще подгрявам и плодовете и зеленчуците, а за най-сигурен топлинен ефект, бих използвл микровълновата  tooth

 :Content_4 - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Лози
« Отговор #185 -: 21-01-2015, 00:13:21 »

много ми хареса "спама" ти за "егото", Боби!    tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #186 -: 21-01-2015, 11:33:31 »

Лози , ти май пак не разбра - тук обсъждаме PH-то на оцета , а не ползата му  ;)
По ползата спорове няма. ( Аз всеки ден пия по две чаши с оцет вода и медец   :essen:)


Ама вие с Тихия с това вашето " заради его" много ме веселите ..Това явно е някакъв дежурен коз , някакъв спасителен пояс  във всяка дискусия  . Вместо аргумент по темата - лепва му се на човека  щампата "ГОЛЯМО ЕГО" и  дискусията е приключена.. tooth

 Разсъжденията си ( за които се изказа Искрена ) преместих тук, според мен има какво да се осмисли  
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7302.msg73491#msg73491
Нека тук да си остане акцентът към действията на Лози, които определено са за похвала. ( Да говорим можем мнозина, но да действат могат само малцина  ;) Една от които е Лози. )
« Последна редакция: 21-01-2015, 11:50:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневник на Лози
« Отговор #187 -: 21-01-2015, 15:34:06 »

За Его-то ясно , има си тема за него.
Аз да си продължа с моят спам : в крайна сметка кои зеленчуци е по-добре да се ядат сурови, и кои задължително готвени?

Ако прецените преместет и моите въпроси другаде, но все пак ми се иска (тайно се надявам ) да разнищим по-навътре темата....

А че Бг Мама не може да бъде авторитет, то е ясно.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #188 -: 21-01-2015, 23:59:09 »

Бате Бино, ти май пак не разбра: тук става въпрос точно за PH то на оцета. В една от статиите беше описано съвсем подробно, отделно, че и аз го цитирах: ако PH то на организма е алкално, което е много рядък случай, то ябълковия оцет го регулира, същото става и в обратна посока: при по-висока киселинност, то ябълковия оцет регулира PH то в посока основност.

Предлагам ти да отвориш нова тема, тъй като тази дискусия явно живо те интересува, така ще могат и повече интересуващи се да се включат.

Ние ядем ВСИЧКИ зеленчуци сурови. Освен когато решим съзнателно да правим изключение и излизаме с приятели. От боба и лещата стават прекрасни кълнове и от тях могат да се приготвят суровоядни ястия като чили без месо например(с авокадо, кориандър, сос от сушени и свежи домати с чили, моркови, лук и т.н.) От сладки картофи правя сурови спагети, които заливам с доматен сос(пак суров) и т.н. Могат да се правят супички пак от кълнове и да се загряват до 45 градуса. От броколито става страхотна салата със сос от кашу(изкиснато цяла нощ) и т.н.
« Последна редакция: 22-01-2015, 00:02:44 от Лози »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #189 -: 22-01-2015, 14:27:28 »

Хм, Лози и всички интересуващи се,
Според мен отделното обсъждане на ябълковия оцет започна след като изразих силни съмнения в полезността му при потребление в първите дни на захранване, точно при човек със стомашни проблеми.

Предполагам, никой не забравя, че желаното от всички излекуване в дълбоко здравословния, или медицински смисъл, при (правилно) въздържане от храна, настъпва плааавно постепенно в края на захранването и след него.
Бляскавите ни организми, (създадени по Образ и Подобие...) увеличават значително производството на здрави стволови клетки, които тепърва биват превозени до увредените места (колко гениално, а?) и там "поправят", доизграждат и пр. каквото има за оправяне.  :pensif_29:
Следователно към началото на захранването няма да има полза от нищо силно-действащо включително всякакви концентрирани(изцедени) мазнини, топлинно обработени белтъци, сол, алкохол, бързи въглехидрати... сигурно има и още.
Две супени лъжици истинско козе/краве кисело мляко (с лактоба... булгарикус) добре разбъркани в 250-300 милилитра вода, изпити на малки глътки, непрекъснато за 10-тина минути след 3-5 ден на захранване, се смята, че подпомага завъждането на добрите бактерии в червата ни

[Това са само мои разсъждения, основаващи се на ръководени, наблюдавани и прочетени от мен невероятно добри и отлични резултати на излекуване на много тежки страдания. Да не се приемат за ръководство, налагане на мнение или подобни.] :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #190 -: 22-01-2015, 23:39:11 »

Дискусията започна с изразяване на съмнения в предложението на Пол Брег. Тъй като смятам, че той има повече успехи по отношение на гладолечението И на захранването от теб, Вов(прости ми) това първо и второ тъй като вече 9-10 пъти правим с мъж ми захранването след 7-9 дневно гладуване точно така: първия път домати задушени и ябълков оцет и зехтин и малко чесън И се чувстваме прекрасно, то ябълковия оцет на първия ден както препоръчан от Пол Брег и от моя личен многократен опит е ПРЕКРАСНО средство при захранването.

Тъй като по убеждение съм веган, не само по здравословни причини, а и защото смятам, че е противно измъчването на животни с цел пиене на кърмата им, предназначена за техните малки, а не за нас, никога не бих и сънувала да препоръчам тук, в страниците на този дневник мляко. Вов, препоръчвам нова тема!

И не обяснявай, ако обичаш точно пък тук, че млякото и млечните продукти, които предизвикват киселини в организма и са канцерогенно образуващи, биха били полезни по какъвто и да било начин, моля.

Един от най-значимите филми на нашето време: http://filmisub.com/dokumentalni/3778-cowspiracy-the-sustainability-secret-kravokonspiraciya-istinata-za-zhivotnovadstvoto-2014.html#tabs-4

и тук: http://www.zemianazaem.com/archives/65

И за Бога, не се тровете с мляко и млечни продукти.

Днес научих и нещо ново по отношение на PH на тялото. Колкото и алкални храни да консумира човек, киселинността се увеличава, когато човек е ядосан, има негативни емоции или стрес. Вижте предаването в края на тази статия(лакмусовите лентички) http://www.svoizbor.com/2014/02/how-my-mother-was-healed-from-cancer/
« Последна редакция: 23-01-2015, 00:24:36 от Лози »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Лози
« Отговор #191 -: 23-01-2015, 00:30:29 »



Днес научих и нещо ново по отношение на PH на тялото. Колкото и алкални храни да консумира човек, киселинността се увеличава, когато човек е ядосан, има негативни емоции или стрес.

е, ок, ама ако пък  консумира, на връх стреса, и киселинни храни много тогава нещата хептен може да не са ... сини / не розови /  :)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневник на Лози
« Отговор #192 -: 23-01-2015, 09:54:33 »

Мисля, че не трябва в никакъв случай да се спекулира с употребата на един или друг продукт.Пол Брег е правил гладувания, но доколкото знам от неговите книги, които имам клизми не е правил.Е аз изпробвах няколко пъти по този начин, но нямах добри резултати.
За доматите - те образуват различни видове камъни, когато са топлинно обработени.Причина са за киселини при гастрити, язви, рак на стомаха.
За млякото - хората го пиеха сурово, току що издоено и бяха здрави.Така го пиеше баба ми цял живот и правеше сирене от сурово мляко.В много райони на света хората се изхранват с мляко, пият го сурово, нямат много плодове и зеленчуци / пустинни области /.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #193 -: 23-01-2015, 10:26:53 »

За тези домати трябва да пускаме отделна тема за изясняване на истината :)
Явно са противоречива храна  :-\
 Първо, че са плод , пък ги водят зеленчук  tooth, после според  Неумивакин било точно обратното - сурови правели проблеми заради оксаловата киселина..И трябвало да се консумират само термичнообработени.
А според Китайската Медицина - въобще не са добра храна , защото били "ин"..  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневник на Лози
« Отговор #194 -: 23-01-2015, 12:41:56 »

За доматите съм сигурна.Не употребявам въобще термично обработени домати, защото получавам киселини и болки в стомаха.Имам познати, които вече починаха от рак на стомаха, но при употреба на готвени домати изпадаха в толкова силни болки и се стигаше до болница.Когато са сурови доматите трябва да са естествено много добре узрели.Ако узряват в оранжерия и се берат зеленкави предизвикват много силни болки в стомаха и червата при заболявания.Има също домати, които ги берат зелени и ги потапят в някакъв разтвор.Те след това за една нощ узряват.
Ние си отглеждаме домашни, добре узрели , месести и с тънка ципа домати и при консумация нямам проблеми.Но ако ползвам купешки с твърда ципа, недобре узрели болките са страшни.
Поздрави !
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневник на Лози
« Отговор #195 -: 23-01-2015, 12:50:25 »

Оксаловата киселина във всички сурови продукти е органична, а в топлинно обработени става неорганична.Поради тази причина спанака, доматите и други зелении могат термично обработени да ни предизвикат сериозни проблеми.Спомням си на времето дядо ми, който при котсумация на готвен спанак щеще да умре от спукване на язва.Термично - обработената оксалова киселина образува най - трудно разграждащите се оксалатни камъни в бъбреците.
Поздрави !
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Лози
« Отговор #196 -: 23-01-2015, 13:10:15 »

Днес научих и нещо ново по отношение на PH на тялото. Колкото и алкални храни да консумира човек, киселинността се увеличава, когато човек е ядосан, има негативни емоции или стрес. Вижте предаването в края на тази статия(лакмусовите лентички) http://www.svoizbor.com/2014/02/how-my-mother-was-healed-from-cancer/

Много важно уточнение . :)
Лози, благодаря ти за линка! :flowers2:

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневник на Лози
« Отговор #197 -: 23-01-2015, 14:38:13 »

И аз благодаря за уточненията  относно готвените и сурови зеленчуци (плодове). Точно това имах предвид да разкажете кои точно и защо е по-добре да се консумират по единият или другият начин
 :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Лози
« Отговор #198 -: 23-01-2015, 16:24:21 »

Elia , и аз от сто години съм знаел същото за доматите, обаче нещо ме смущава в казаното от Неумивакин и Китайската.. ще си направя допълнителни проучвания  :whistling2 - emotloader:

Лози, ти, както  и мнозинството представителки от твоя пол, си надарена да можеш  да четеш едно, а да разбираш друго  tooth .  СЪМНЕНИЯ по Брег не съм изразявал, просто  попитах - защо точно  Брег е предпочетен, а не Николаев, Малахов, Войтович, Шелтън, или Столешников.. :surpris_23:
Да не вземеш сега пак да се засягаш.., това не е обида , а си е "психология на пола" :) , напълно нормално си е . .
Понеже и в говоренето жените обикновено казват едно, а имат предвид друго,  съответно и когато тълкуват  текстове е същото - тълкува се не буквално , ("по мъжки") , а "по женски" , търси се винаги подтекста   :)
Затова се налагат и множеството последващи изяснявания, особено когато в дискусията присъстват мъже  :love_007: Ама не че се оплаквам, все някога ще се изясним  :D Тъкмо по-дълго ще си общуваме
     
 
« Последна редакция: 23-01-2015, 16:31:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #199 -: 23-01-2015, 20:09:41 »

Това не е вярно, че не изразяваш съмнения по отношение на Пол Брег: ти започна дълга дискусия, твърдейки, че ябълковия оцет, препоръчан от Пол Брег при захранването не бил полезен точно при захранването, защото причинявал киселинност в организма, което също не е вярно.

Не не се обиждам, защото намирам за смешно да се разделят половете по това какво четат и какво разбират. Това не са полово определящи белези. В нашия случай, ако човек прочете твоите постове тук, които са сравнително разсеяни, без да следват една логична линия и са изпъстрени с емотикони, и моите, които обикновенно са отговори на конкретни въпроси, придружени с факти и имат определена логическа постройка, то човек би стигнал до обратния извод, т.е. че мъжете са многословни, емоционални, разсеяни и се опитват да избегнат конкретна дискусия. Както виждаш подобни генерализация са абсурдни. Не споменавам сексизма въобще, само абсурда на подобно изказване.

А че отделно пита защо  Пол Брег, а не някой друг, пита, също. Бях вече писала, че след 9-10 пъти успешно и много приятно захранване по Пол Брег, няма придчина да сменям метода, освен от любопитство.

Друга причина е (пиша го отново и почва да ми омръзва) е, че съм веган и повечето от руснаците препоръчват кефир или някакви млечни субпродукти или пък рибен бульон. Смятам консумацията на мляко и млечни продукти за крайно нездравословна идея, защото са канцерогенно образуващи, а и защото са продукти на жестокостта към животните.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.