Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ХРОНИЧЕН ГАСТРИТ С ЕРОЗИЙ И СИНДРОМ НА ДРАЗНИМОТО ДЕБЕЛО ЧЕРВО!!!!  (Прочетена 26326 пъти)

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Отново благодаря, имам 7 гастроскопии и 2 колоноскопии казаха , че имам рефлукс 2 степен и казаха, че имам висока кислеинност но явно тази киселина като попадне в червата и ги дразни не знам наистина вече на кое да вярвам и на кое не.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Рефлуксът винаги е СЛЕДСТВИЕ. Трябва да се търсят причините за него. Те може да са различни. - гастрит, дискинезия на жлъчния мехур, хиатална херния..

Колоноскопията е много опасна процедура! Особено ако е правена под упойка! А и самата тя може да предизвика дългосрочни  допълнителни проблеми в червата и в цялата система! ( Аз се излъгах, гледайте да не ме повтаряте  tooth )

Да се прочете обезателно статията на американският лекар (от украински произход) - Константин Манастирский

СМЪРТ ОТ КОЛОНОСКОПИЯ

Колоноскопия - струва ли си риска?
Colonoscopy: Is It Worth The Risk?
https://www.gutsense.org/crc/crc_colonoscopy.html

Странични ефекти от колоноскопия.
SIDE EFFECTS OF SCREENING COLONOSCOPIES
https://www.gutsense.org/crc/crc_side_effects.html

( цитирани са и  публикации в научни медицински списания!)
« Последна редакция: 19-03-2015, 19:33:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Аааа, ако някой се лута, може и да не го избута -"проблема", но ако се съсредоточи - тук, може и да му провърви  :D
т.е. не става само с ядене, трябва и да се Чете!  :Confus_34:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Здравей бате Бино, можеш ли с няколко думи да опишеш какво пише за колоноскопията, за такива като мен дето не чаткат много английски? Интересувам се, защото може би трябва да се подложа. При мен проблема е, че от години имам  имам затруднения с ходенето по голяма нужда, благодарение на глупостта ми стана зависима от майчиният лист. Както и да е де,но  в последно време имам болки  по протежението на д. черво и  много ниско серумно желязо, при реф. с-ти 50-100, аз имам 20. Косата ми окапа на половина за 2 месеца и  имам постояно сърцебиене. Тоест анемията може би е следствие от кръвозагуба.  Не съм пращала фекалий за изследване за наличие на кръв, но ако се установи такава, каква е следващата стъпка?? Колоноскопията.. от, която ми призлява. Естествено ми минават най-лошите мисли хех, на 33 съм. Доколкото знам колоноскопията само на единият дял на 4ервото може и без упойка, но при сгъвките май е доста болезнено..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

rossyd , ще ми отнеме много време да го преведа, а и недей да искаш да е с няколко думи в тоя случай.  :-[
Намери някой, който да го направи заради теб, сигурно си пълна с ухажори  :Content_22:

- Изследвай първо за окултни кръвоизливи, това поне не боли  tooth

- за колоноскопията : Ако решиш все пак  да правиш, две са нещата , които СИЛНО ще минимизират риска и страничните ефекти от нея -
  1. Трябва да е без упойка! Задължително! Ще те пратя при добър лекар в София , при който не боли никак! Той ми прави на мен, евала, майстор ! Предпочитам 10 колоноскопии пред една гастроскопия. (Ама на- за дисбактериозата не ми каза, та пак виждаме до какво води "позитивното мислене"  tooth tooth )  
  2. Червото да се почисти с клизми и глад 1-2 дни , а не с оная гадост , дето я дават лекарите за случая - Ендофалк. Това е страшна химия, която освен че е страшно вредна , ами избива и всичката флора вътре и пламва страшна дисбактериоза. Цели месец-два после не мога да се оправя, изгълтах сума ти и цярове, за парите да не говорим .  :-\
« Последна редакция: 19-03-2015, 23:18:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Отново благодаря на всички бате Бино тези клизми с какво да се правят в смисъл с някоя билка или как(моите гастроскопии са без упойки:(  )А да попитам когато гладувате пиете ли си лекарствата?
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Благодаря бате Бино, че ми обърна внимание, че чак и ме разсмя.  Това мисля, като първа стъпка да направя (лаб. изследване). Не се съобразих, че мога да ползвам преводача, абе аз едно 60% разбрах за какво иде реч де. Пълна колоноскопия без упойка или частична?? Абе каквото и да е, лекарите не ще ми помогнат, ами да се вземам аз в ръце. До сега не съм гладувала, за клизми да не говорим хех. Месо не ям от години, но пък наблягам на шоколадите ( животът е горчив), дано не ми се вгорчи повече  :surpris_25:  ще продължавам да досаждам с въпроси, благодаря ви пак.  :flower:
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей Милена,

горещо ти препоръчвам да се обърнеш към д-р Михайлов от "Часът на мама".

rossyd, препоръчвам ти го и на теб :).

« Последна редакция: 20-03-2015, 00:22:57 от donna »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Милена,
от всичко написано от теб ми става ясно, че на теб много неща не ти са ясни.За съжаление не са ясни и на много от нашите лекари.Така и аз преди години се лутах и ходех от лекар на лекар, правех куп изследвания, издадох доста пари.Пиех много лекарства.Но една вечер при тежки кризи много се молих на Бога да ме запознае с хора опитни практици.Желанието ми се сбъдна, попаднах при Димитър Станев ,който ме научи как да гладувам на вода и как сама да си правя клизми.А после се запознах и с Мария - суровоядката от Варна, която ми показа пътя на храненето с кълнове.Ядките в периодите на обостряне на колита / лешници / се спират, защото предизвикват киселини.Особено орехите, затова всички ядки се накисват във вода и се смилат.Но най - добре е за известен период да се спрат напълно, а после да се прави мляко от тях.
Хубаво е да се знае точната диагноза и да се направят изследвания, но това автоматично не значи, че ще се излекуваш.Има много хора с една и съща диагноза, които са се излекували по различен начин.
За киселините, които имаш - ето ти връзката между язвата и колита  - всяка вечер настъргвай една глава лук на ситното ренде, обърквай всичко с малко мед , а сутрин изпий само сока.Киселините ще спрат.Освен това суровият сок от картофи, също спира киселините, ще имаш подобрение и на колита.Можеш да го смесваш със сок от моркови или ябълка.
За твоето състояние за момента е подходящо да преминеш на гладуване с плодови и зеленчукови сокове.Плодовото  гладуване ще дразни стомаха и червата.Гладуването на вода през пролет и есен - период на силно обостряне на колит и язви не е подходящ.Можеш да пиеш водата, получена от варенето на овес - 1 кг. овес се вари в 3 литра вода, докато остане наполовина.Водата се пие за 1 ден.Има много литература, която можеш да прочетеш, но сега е по - важно да действаш, защото заболяването се е обострило.
По този повод ще ти кажа, че много хора знаят точната си диагноза, но не знаят как да се излекуват напълно.
Писах, че молитвите и то индивидуалните молитви за всеки конкретен човек, които се четат за здраве в Православните църкви имат голям ефект.Случвало ми се е да имам много тежка язвена криза, дни наред, веднага след молитвата всички болки спират и започвам да се храня нормално.Хлябът ,който се раздава за здравето на българския народ и нафората в Православната църква се приемат за здраве на душата и тялото.След кризи съм приемала от този хляб сутрин на гладно , а на обяд вече съм била в състояние  да се нахраня.
Ако не вземеш сериозни мерки ще продължиш да се луташ като пате в кълчища и то в този много важен период на обостряне на колита.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Мога да ти кажа как да си правиш клизми, при гладуването се спират всички лекарства.Ето адреса ми : Elidimitrova@abv.bg На този адрес можеш да кореспондираш с мен.
Активен

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Elia страшно много ти благодаря за подкрепата имам нужда от нея защото съм отчаяна а тази болка ме вкарва в депресия, сега си изцедих един картоф с морков ,магданоз  и копър Благодаря и на всички други които се отзоваха на моето запитване.Пия и лекарства за депресия защото имам доста труден живот сега съм в процес на спиране понякога си мисля,че от тях ми идва проблема истината е ,че наистина съм объркана но с ваша подкрепа се надявам лека полека нещата да се оправят.Днес ще отида и църква аз съм много вярваща макар, че на моменти губя кураж.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Милена,не искам да те отчайвам,но трябва да вземеш нещата в свои ръце.Съмнявам се лекарите да ти помогнат.Знай,че следващата стъпка след гастрита е язва,а след СРДЧ е колит,след него-улцерозен колит (доста хора страдат от тази болест),а след отва е...рак на дебелото черво. >:(
Затова нещата трябва да се овладеят навреме.Продължавам да твърдя,че въпреки,че заболяванията са упорити,то те се лекуват с гладолечение.Лечението със сокове също е добър вариант,но истинското подкиселяване на организма и изхвърляне на токсините и шлаките (както и цялостното почистване на затлачените ни с годините черва) става чрез глад - воден или сух.
Успех по пътя към здравето! :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

cherry,наистина си права за гладуването на вода.Това е най - доброто.Но пролетта не е подходяща, защото аз съм изпробвала това и вместо да се подобря съм ставала по - зле.Най - добре за сега според мен е на сокове, за да свикне организма и вече след отминаване на пролетта да се направи гладуване и на вода.Но наистина всеки трябва сам да се вземе в ръце.Няма много полза от ходене по доктори.Само могат напълно да те объркат още повече.
Активен

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте цял ден чета и се чудя какво да правя и накрая реших да постъпя в клиниката на д-р Емилова какво ще кажете според вас?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ами какво да кажем.. освен , че не сме се представили задоволително със съветите си  :-[  
А и  още в началото се усещаше, че не смееш да ни се довериш.
Това, че на нас не се доверяваш, не е лошо или обидно ( за нас). Лошо би било ако продължиш да подценяваш себе си , и да вярваш, че някой друг може да бъде по-добър от теб самата в борбата за ТВОЕТО здраве  ;)  
« Последна редакция: 20-03-2015, 21:58:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Напротив аз много ви благодаря проста аз самата не смея да се подложа на глад невежа съм в нещата и ме е страх да не объркам нещо за това мисля, че е по доброто решение аз искам вашето мнение какво мислите за д-р Емилова?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Не бой се , че не знаеш. Бой се , че не учиш "  :pensif_29: арабска поговорка
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

И все пак вашето мнение и на всички тук е важно за мен моля ви кажете нещо за Емилова.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

И към д-р Емилова и към д-р Михайлов както те съветва donna, можеш да се обърнеш, но само с дупе, да ги поздравиш  ;D, и туй то!

@rossyd   "Месо не ям от години, но пък наблягам на шоколадите ( животът е горчив), дано не ми се вгорчи повече "
    Честно според мене с шоколадите можеш да направиш по-голям демидж в тялото отколкото с консумация на месо.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


    Честно според мене с шоколадите можеш да направиш по-голям демидж в тялото отколкото с консумация на месо.



ако имат много захар и ГМО соя, да!
иначе месото е много зле не само поради ГМОтата, но и заради съдържанието на кръв поради неправилното клане и отцеждане,  а това е супер вредно и забранено за консумация.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.196 секунди с 22 запитвания.