Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ХРОНИЧЕН ГАСТРИТ С ЕРОЗИЙ И СИНДРОМ НА ДРАЗНИМОТО ДЕБЕЛО ЧЕРВО!!!!  (Прочетена 26327 пъти)

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Милена,
прочетох въпроса ти за мнението ми относно д-р Емилова.Лично аз от нея никак не съм доволна.И ще ти обясня защо.Накара ме да направя гладуване на плодове за 15 дни, без да ми обясни какви точно плодове да използвам.Динята обаче съдържа 90 % вода, а ябълката - по - малко нали ?А какво да кажем за банана ?Освен това, когато на 5 - 6 ден станах много зле и се обадих в кабинета и за да поискам лично посещение тя не само, че не се обади, но каза на др. нейни колеги да ми кажат да взема рициново масло.Не бях ходила по  голяма нужда през тези дни и имах чувството, че ще умра, защото според нея не трябва да се правят и клизми.Станах много зле, взех рициново масло без ефект, после сок от червено цвекло и моркови - също нямаше ефект.Започнах силно да се потя и да вдигам температура, но не само д- р Емилова, но и др. нейни колеги не счетоха за нужно да ме посетят.Имах книгата на Димитър Станев " Самолечение само с вода ".Обадих се на посочен телефон в друга негова книга " 25 години след смъртта " на една жена от Варна.Тя ми каза как да си направя сама клизми и така се спасих.После се запознах и със самия Димитър Станев, който ми обясни всичко подробно от неговия опит и от практиката.Така проведох серии от гладувания на вода.
Мария суровоядката, също е ходила при д -р Емилова, но тя не е наясно с храненето с кълнове, защото просто не го практикува.Ако някой пациет има някъкъв въпрос относно кълновете тя го изпраща при Мария.Много неща на тази лекарка не и са ясни и ако човек няма необходимите знания, търсения и опит при лечението на дадено заболяване просто може и да го умори.Има два смъртни случая при нея, ако не знаеш и то на млади хора..Даже шеше да почине и още едно момче, понеже не е правило клизми.Добре,че беше Мария суровоядката за да му помогне и да го спаси.Ако не знаеш нещо питай, дала съм ти имейл.Но не си давай парите на такива лекари като Д -р Емилова.Не са достатъчно компетентни и нямат необходимите знания.
Това е личното ми мнение , от личния ми опит.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

И без да съм ходил лично при Емилова , знам , че е точно така, както казва Elia. И не ми трябват никакви отзиви, за да преценя един лекар,  а и всеки друг "авторитет"  Как го мога ли?  :surpris_23:
Ами има си белези, които аз разпознавам и които не са ме подвеждали  никога.  ;)
 Няма нищо сложно,  най-елементарна психология ..  :Appetit_4:
Нещо като - "по дрехите ще ги посрещна , но и по дрехите ще ги разпозная"  :)

Има (най-общо) две групи лекари ( макар това да важи и за всички др. специалности , но нека в случая да говорим за лекарите)  
 
Първата е много по-малка. Това са лекарите "по призвание"! Които са станали такива за да бъдат от полза на пациентите. Такива ще си дадат душата , но ще  направят всичко възможно за да помогнат. И то няма да е за пари! Нито за слава! Това е тяхната вътрешна потребност да се почувстват достойни , удовлетворени,  щастливи! Тези лекари са по правило скромни, нравствени, почтени, няма да вземат и лев за нещо, за което знаят , че би навредило. Тези хора не търсят известност , почти никога не   растат в йерархията, стоят до болните и използват свободното си време за познание и усъвършенстване. Не се рекламират, не обикалят като лектори по всевъзможни мероприятия. Ако пуснат  книжка или статия в някое списание, то ще е заради науката , а не за слава. Това са истинските "хуманни" лекари.  
Ако попаднеш на такъв лекар,  може да ти отдели и половин ден. С него ще си говориш като приятел. И ще е за символична сума.
За съжаление , Емилова не е от тази група..  :-\

Разказвал съм преди време за срещите ми с няколко такива лекари в руската част на Украйна.
Изключителни като специалисти и като хора, които ще помня цял живот.  Това са лекарите ( естествено „алтернативни”  ), от които съм бил най-силно впечатлен.
 (А съм бил при стотици, просто имам някаква слабост  към това съсловие..  tooth )
  Да не говорим, че за три часов! първи разговор не ми поискаха и лев! Безплатно си говориха няколко часа с мен, един непознат за тях чужденец.Досаждащ им с безброй въпроси на развален руски. Който я дойде пак при тях, я не..Пазя си записите с тях като нещо много скъпо.
  Вижте какво излиза за тях в интернет. Нищо! ( д-р Андрей Алексеевич Герасименко и д-р Валентин Леонидович Хрущев )
Никой от двамата няма дори сайт, не пуска обяви, (Герасименко има кабинетче в едно кюше на порутена държавна болница в провинциално малко градче, в което прави 7 вида диагностика със супер скъпи уреди, и е бил на стотина обучения за повишаване на квалификацията..  а Хрушчов- суровояден, лекар-гладолечител, който приема по един пациент на ден,  е в Крим, Евпатория, но няма дори табела пред кабинета си!  Посреща те сестра на тротоара и те води през едни лабиринти до кабинета му.)

Внимание, тук попадат и лекари, които са човечни и мили, без да са твърде добри специалисти.
Въпреки обаче, че не са най-добрите , те чистосърдечно ще насочат към някой наистина вещ техен колега, ако чувстват, че лично те не могат да помогнат.
При духовните хора "конкурентите" не се разглеждат като съперници, те си помагат и  подкрепят помежду си !


Другата група лекари  май ни е по-позната:  Имаме чувството , че тези хора са станали лекари, само за да бъдат в „елита” на обществото  - те постоянно  са лектори по семинари, по телевизия  , по радио, рекламни лица са на лекарств , добавки,  имат собствени мед. центрове,  за тях е определящо да станат професори,  а след това – в политиката! По характер -  болезнено егоцентрични, (почти нарциси), авторитарни, пробивни, с груба душа, в голяма степен – безскрупулни. ( Един такъв акушер във  Варна , дава на жените хапчета за задържане, само и само да не се случи така , че да родят в смяната на  колегата му , нищо  че това може да е страшно вредно за родилката! )    Дават скъпи консултации ( защото са известни и търсени, а не защото са компетентни ) Ако изобщо се домогнеш до тях , ще ти бъдат разрешени максимум два въпроса , за които ще  бъдат отделени не повече от 3 минути, защото „специалистът” е зает. ( естествено, с поредна изява по радиото или  друга административна работа) .

Не дай си Боже се осмелиш да спориш или задаваш „неудобни” въпроси на такъв велик специалист.. жална ти майка..  tooth)  Дълго ще помниш срещата си с него  tooth
                  

( А може би на него и това му е целта ? Да остане завинаги в сърцата на пациентите  tooth))


Ако мога да перефразирам Оскар Уайлд – „популярността е лавровият венец, с който обществото удостоява посредственото изкуство” , това със същата сила важи и за лекарската професия.  Просто КРИТЕРИИТЕ на обществотоза преценка  са специфични, емоционални.. За дилетантите този който е известен, значи е достатъчно добър , за да е станал известен..

За съжаление , в тая група слагам и другият хубавец, при който ходих до Киев на семинар ,ето го -сайтче, снимчици, предавания по радиото, скъпо облечен, екстравагантен, със скъпа кола дойде..http://www.varikoz.kiev.ua/Rm05.html
 Пълен е със знания и практики, йога, суровоядец, натуропат.. Обаче след семинара когато останах на  саме с него и се пробвах да му задам някои въпроси , ми отговори, както застарял херцог пожелава лека нощ на иконома си :  - " Не ми се занимава , а и съм уморен.. какво точно ви интересува.. ?  tooth tooth
Обаче не пропусна да ми продаде на двойна цена два препарата  tooth
Но всяко зло за добро - благодарение на него разбрах за двата доста яки препарата - Ветом (Стелкор) и АСД-2   които употребяваме вече много години и аз и доста хора около мен.

Естествено,  измежду  известните имена има немалко изключения! Като напр. проф. Владимиров, шефът на голяма столична гастроклиника  
http://www.credoweb.bg/prof-borislav-vladimirov-nyakoy-tryabva-da-ukroti-svetilata-ot-chastnite-bolnitsi-content-61230.html
ОБаче  наистина добрите ИЗВЕСТНИ лекари са отдавна надушени и за тях чака половин България . Човекът и да иска, няма как да следи състоянието на хилядите си  пациенти, които съвсем естествено, имат нужда да се консултират с него през ден и да обсъждат методиките..
Затова , без значение , дали ИЗВЕСТНИЯТ лекар е наистина  вещ или е само позьор, той не е вариант за такива като нас, които постоянно имаме някакви въпроси и се стремим да направим оптималното за себе си.  Ако ще търсим лекар,  най-добре е ако можем да разберем за какво мечтае – дали мечтае да знае , или мечтае да расте и да се показва ..                

  

И да не е толкова голям, че да не може да чуе какво му казват малките хора  ;)  
« Последна редакция: 22-03-2015, 11:56:19 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Много ми хареса интервюто с проф. Владимиров , в горният пост съм дал линк към него.

- Изреждате дълъг списък със сериозни неща, а като че ли за вас не се чува много. От скромност ли е, или има друго обяснение?

- Ние никога не сме се рекламирали за разлика от някои частни болници, които в последните години заливат медиите с „постиженията си” и твърдят, че едва ли не само те познават медицината. Този дисбаланс е нелеп и не е добър за държавата. Нашата сила са знанията и уменията ни, квалитетната медицинска грижа, която даваме на пациентите, а не умението ни да управляваме пари или да си плащаме на медиите да ни рекламират. Не може само едни и същи „светила” да се пъчат от страниците на вестниците и списанията само защото частните болници имат пари. Време е някой да ги укроти, да внесе ред, да се създаде лекарска организация, която да регулира тези аномалии

Трябва да сме по-скромни. В крайна сметка пациентите няма да ни оценяват по снимките във вестниците. Обидно е, когато лекарите виждат по медиите измислени личности, хора, които дори не стъпват на научните форуми и срещите на гилдията. Провеждаме симпозиуми, конгреси – тях ги няма. А когато се появят, не могат да кажат повече от 10 изречения в присъствието на водещите специалисти. В същото време ги виждаме да се снимат с хубавите си дрехи, с луксозните си коли по разни курорти. Това в цивилизованите държави се санкционира от лекарската гилдия. Лекарят трябва да бъде скромен. В момента, в който е облякъл бялата престилка, той трябва да се отдаде на пациента, а не да мисли за реклама, за визията си и да обгрижва егото си.

- Да разбирам ли, че лекарите от университетските болници страдат от звездеенето на колегите си от частните, които имат средства да рекламират специалистите си?

- Обидно им е. Понякога се получават наистина нелепи ситуации. Трябва да има някаква обективна професионална оценка и адекватно публично присъствие. Защото пациентът може да оцени специалиста само донякъде – по неговото поведение, отношение и знанията му. Но той не може да оцени нестандартните решения и схеми на лечение.
« Последна редакция: 22-03-2015, 12:06:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Благодаря ви на всички и най вече на Ели.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

това намерих току - що за каланхоето, което се оказва не само цвете, но и полезна билка за много неща... абе, както всичко, що Бог е сътворил - всичко е полезно за много неща, за разлика от лабораторния синтез, който за нищо не е полезен, но за сметка на това пък има изобилна гама от вредности   ;D


лечебните видове каланхое са дегремонтиана и каланхое пината:

"Киселини в стомаха. Сдъвква се лист, без да се поглъща. Получената кашица се прецежда през зъбите така, че в стомаха да отиде само сокът. Той моментално неутрализира киселините, в резултат на което се получава оригване и облекчение. Целулозният остатък след отделянето на сока се поглъща, както това се прави при консумация на чесън, лук…

Стомашна язва. Описаният в миналия брой начин за неутрализация на стомашни киселини успешно се прилага за лечение на стомашна язва. В такъв случай лечебният сеанс се провежда сутрин, обед и вечер, 30 мин. преди ядене. След 30-дневно лечение болките и язвата отшумяват. При язвени болки сокът действа обезболяващо, не по-лошо от новокаина. "
« Последна редакция: 22-03-2015, 14:46:04 от iskrena »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Брей, че активна тема - само за 2 седмици... :Content_14:

Клизмата е винаги полезна.

Всички думи, изрази, изречения и пр. обяснения как и защо "да не се намесваме в природните неща..." и др. подобни, изказвани във форума, че и от "учени" лекари, може да са верни единствено ако обсъждат прекрасна здрава храносмилателна система... а ние обсъждаме замърсени, почти напълно задръстени такива, за да ги възстановим, нали?

Ако на стомах с "повишена" киселинност му се поднасят:
- 2 - 2,5 л вода на ден;
- сурови, отлично сдъвкани добре узрели зеленчуци, покълнали семена и т.н., след искрена молитва-благодарност към ...Вселената да речем, в отлично, благодарно и благотворно настроение,
той ще се оправи. Отлично сдъвкани означава - никакви разговори по време на цялото хранене и настойчиво броене на броя дъвкателни движения ...до 99 - на всяка хапка.
Не е много лесно и бързо, но е напълно постижимо. Стига да не търсим решение от типа "На ти 1000 лв, дай 1 хапче, гълтам го и - готово" - без промяна на грешно възпитаните вкусови, хранителни, пиителни и пр. навици... :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Тук има един проблем, който трябва да бъде решен най-напред. Ако не бъде, всички съвети са безполезни  :-\
 
Проблемът е ,че Милена не е готова за нашите съвети, защото в  момента е в орбитата на "другата" Медицина - официалната. И има доверие  само на нея.
Докато не се направи пробив към истинската, натуралната , "алтернативната" Медицина , всички препоръки от нас са безполезни, защото винаги ще има съмнения.
За съжаление "пробивът" , прояснението.., не могат да се случат бързо..Нужно е време за "пренастройване"-  да се прочете и да се осмисли известно количество литература ,  за да се разбере каква е истинската цел на "научната" Медицина, какви са истинските й възможности  за лечение на хронични болести ( жокер -  " абсолютно никакви" )  иначе постоянно Милена ще се лута измежду тоя лекар какво казал и оня "диетолог" какво препоръчал..

При Гала попадат и неграмотни хора, каквато е явно и тази "диетоложка". Да не би да е била великата проф. Байкова?  tooth ( ако е така, всичко е ясно  tooth ) Значи според нея  не трябва да се правят никакви прочиствания , защото ще ни спрат бъбреците?  :Content_4 - emotloader:  Бре , ще падам от смях

Случайно попаднах на тоя пост на Батето и смятам ,че трябва да го поставим в рамка и всички новопристигнали и търсещи помощ да прочетат първо него, говоря сериозно.




Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Живко,
наистина е много важно човек да е готов да направи някакво прочистване с цел да подобри здравето си.Това е въпрос на преосмисляне, на лично отношение и желание да промениш някои привички и навици по отношение на хранене, мислене и начин на живот.Но познавам и друг тип хора - те промениха много неща относно хранене и начин на живот, но резултат пак не идва.Болестта си хронифицира и това е.Така,че наистина нека оставим всеки сам да вземе своето решение за себе си.Така е най - добре.Защото иначе няма да има ефект.Особено за по - сериозни проблеми познавам много хора - суровоядство практикуват, правят всичко, което разберат,че е полезно за тяхната болест и пак изцеление не постигат.Даже от прекалено много и дълги прочиствания някои стават и по - зле.Особено това се отнася за артрита, множествената склероза и още нелечими болести.Така,че е добре един незапознат човек с природолечението да чуе различни мнения, да ги осмисли най - напред и след това да започне практика.А какъв ще е резултата след време ще се види.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ели,
Като казваш, че познаваш хора, които правели много неща, но не настъпвало излекуване, имаш ли истинска убеденост, че са правили правилните неща, са ги правили достатъчно дълго време, докато са ги правили, не са добавяли и от грешните неща (грубо казано - сок от нещо - с водка и подобни)? Аз познавам много такива. Те разказват на всеослушание колко жестоки мерки са взели, какви скъпи лекарства са пили и т.н.... и пак няма и няма излекуване. Тук няма значение с какво съчетание от медицини се е "лекувал" някой.
За да имаме такава истинска убеденост, трябва човекът да е под 24 часово непрекъснато наблюдение:whistling2 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Правилен въпрос.   Моите лични наблюдения са , че огромното болшинство хора  имат посредствен подход! Във ВСИЧКО ! ( просто нямат потребност да е друго.. :)  )
 И съответно да питаме тях ( за каквото и да е ) , не е особено  мъдро .
Освен ако и ние не сме "от същата порода" , разбира се  tooth tooth
« Последна редакция: 01-10-2016, 12:13:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Правилен въпрос.   Моите лични наблюдения са , че огромното болшинство хора  имат посредствен подход! Във ВСИЧКО ! ( просто нямат потребност да е друго.. :)  )
 И съответно да питаме тях ( за каквото и да е ) , не е особено  мъдро .
Освен ако и ние не сме "от същата порода" , разбира се  tooth tooth

Нещо не работят емотиконките,
напълно подкрепям.
« Последна редакция: 02-10-2016, 05:16:00 от zhivko »
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Вов,
познавам такива хора, за които със сигурност твърдя,че не постигат изцеление макар и да правят наистина много неща.Става въпрос пак казвам за тежките форми на артрита и други подобни тежки болести.Тези хора правиха 40 дневни гладувания на вода, практикуват и суров режим, но още навремето при поставянето на самата диагноза някои са били объркани и са правили преди години много прочиствания на своя глава - тогава нямаше толкова много информация.Но днес вече правят съзнателно също много и различни лечебни прочиствания и наистина болестта както се казва " не мърда " - хронифицира.Аз също за себе си твърдя,че моята язва също не се затваря, а аз също съм правила и продължавам да правя куп неща.Едва миналата година при четене на молитви от свещеник специално за тази болест положението се пооправи и аз сега макар,че е есен нямам сериозни проблеми.
От години вече процедирам така - правя нещо за лечение, но наистина трябва и сам Господ да реши да ме оттърве от тази болест.Иначе само по моята воля - да се излекувам вероятно няма да стане.Защото ние сме грешни хора и никога не знаем във всяка секунда дори правилно ли действаме или не.Има наистина методики, но те според мен не дават при всеки човек необходимите резултати.При един ще има по - добър лечебен ефект, при друг няма да има никакъв лечебен ефект.И това според мен зависи не само от нас.Има сила, която е извън нас и тя контролира нещата.
Наскоро в руски сайт гледах следният случай - мъж на средна възраст обясняваше,че преди години е бил инвалид, в инвалидна количка.Отишли са при о.Николай Горянов / прозорлив с дарба от Бога / с майка си.И още от вратата той е казал : Момче, ти ще се излекуваш от тази тежка болест и три деца ще имаш, ще създадеш семейство.Този човек не е повярвал, не е повярвала и майка му.Но след време той на улицата среща руски професор, който му предлага да го излекува.Така по молитвите на о.Николай Горянов този човек е бил излекуван напълно и самият той казва,че ако не са били тези молитви той и до сега ще е инвалид - точно такава е била и диагнозата и прогнозата на всички лекари и професори , които са го лекували.
Така,че не е само важно това - правим гладувания, прочиствания , суров режим, упражнения или йога практики.Без наистина измолване от Бога изцеление не можем на практика дори и по - леки форми на болести да лекуваме.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ели, приятели, съфорумци,

Предлагам да разделим и подредим, поне до някъде, нещата. Да бъдем по-еднозначни и ясни, че в писменото общуване лесно се недоразбираме.
1. Почти всички състояния, наричани болести, може да бъдат отстранени. "Може" тук означава, че е възможно, със съвместните усилия на страдащ и ръководещ, да се дадат възможности на тялото да се освободи от многото натрупвания и да прояви уж невероятните си възстановителни способности.
2. Усилията за възстановяване на здравето са поне 3 групи:
2.1. Усилия на ръководителя да разбира непрекъснато състоянието на участника и да подбере подходящи действия.
2.2. Усилия на участника да разбере точно какво се случва в тялото му, да го съобщи на ръководителя и да изпълнява точно и на време указанията.
2.3. Усилия на участника да насочи всички свои мисли, цялото си същество в продължителен порив, дори полет, към възстановяване на здравето.

Дори когато ръководителят е много образовен и способен, няма 100% гаранция, че всичко в курса за лечение ще протече по най-добрия за дадения участник начин.
Необходимо е почти непрекъснато наблюдение и общуване между двамата през целия курс на лечение и понякога - месеци след това. Както всички тук знаем, каквото и да ни казват лекарите(ръководителите), ние често си правим промени - в хранене, пиене, времена, дозировки, скорости и т.н. свързани с лечението дейности. Точно тези промени и грешки на ръководителя, може да компрометират лечебния процес.
Друг изключително важен фактор е вътрешното отношение на участника. Обичайно мислим, че всеки болен много иска да е здрав и по тази причина ще прави всички действия по време на оздравителен курс.
"Да, ама - не." Изненадващо за мен, преди години открих това, което е било известно много отдавна: доста хора просто имат нужда да привличат внимание, да бъдат важни и пр. и избират това да стане като боледуват и занимават лекари, лечители, ръководители, близки и роднини със своите болежки. Те нямат за цел да се излекуват, не са устремени с душа и сърце към здравето, светлината, радостта и щастието, да не говорим за мъдростта.
При най-различни поводи те почват да обучават лекуващия ги и да обясняват защо и как няма да се излекуват...

Затова, Ели, разказите как някой много се лекувал - с еди кой си метод - и нямало резултат (или пък - изпил 1 чаша сок от бучиниш и се излекувал),  нищо не доказват и не ме впечатляват.
Още по-грешно е да правим изводи за качествата на даден метод по такива разкази.

Четенето на молитви, отправянето на лични молитви, даването на обети и много други практики могат да помогнат, особено ако човек вярва в тяхната сила за изцеляване. Както Бино каза, и както е известно, Вярата, личната ни вяра в нещо, е голяма сила и може да направи чудеса. Но това няма нищо общо с правилността или грешките при лекуване/възстановяване на здравето.
За това питах, Ели, дали имаш съвсем точни знания как точно, колко време, с какви средства и т.н. са били лекувани примерно артрити с въздържане от храна (та и цели 40 дни) и ...нямало резултат. Според мен тези хора са правили някакви неща, но повечето или част от тях са били далеч от лечебните дейности. А после са наричали своите действия примерно "лечение с глад".
Така много лесно се компрометират методи, които иначе са си добри, дори отлични... Артрит, дори дългогодишен, ревматоиден и пр., се лекува много успешно с подходяща форма на временно въздържане от храна + упражнения.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Вов,
познавам такива хора, за които със сигурност твърдя,че не постигат изцеление макар и да правят наистина много неща.Става въпрос пак казвам за тежките форми на артрита и други подобни тежки болести.Тези хора правиха 40 дневни гладувания на вода, практикуват и суров режим, но още навремето при поставянето на самата диагноза някои са били объркани и са правили преди години много прочиствания на своя глава - тогава нямаше толкова много информация.Но днес вече правят съзнателно също много и различни лечебни прочиствания и наистина болестта както се казва " не мърда " - хронифицира.Аз също за себе си твърдя,че моята язва също не се затваря, а аз също съм правила и продължавам да правя куп неща.Едва миналата година при четене на молитви от свещеник специално за тази болест положението се пооправи и аз сега макар,че е есен нямам сериозни проблеми.
От години вече процедирам така - правя нещо за лечение, но наистина трябва и сам Господ да реши да ме оттърве от тази болест.Иначе само по моята воля - да се излекувам вероятно няма да стане.Защото ние сме грешни хора и никога не знаем във всяка секунда дори правилно ли действаме или не.Има наистина методики, но те според мен не дават при всеки човек необходимите резултати.При един ще има по - добър лечебен ефект, при друг няма да има никакъв лечебен ефект.И това според мен зависи не само от нас.Има сила, която е извън нас и тя контролира нещата.
Наскоро в руски сайт гледах следният случай - мъж на средна възраст обясняваше,че преди години е бил инвалид, в инвалидна количка.Отишли са при о.Николай Горянов / прозорлив с дарба от Бога / с майка си.И още от вратата той е казал : Момче, ти ще се излекуваш от тази тежка болест и три деца ще имаш, ще създадеш семейство.Този човек не е повярвал, не е повярвала и майка му.Но след време той на улицата среща руски професор, който му предлага да го излекува.Така по молитвите на о.Николай Горянов този човек е бил излекуван напълно и самият той казва,че ако не са били тези молитви той и до сега ще е инвалид - точно такава е била и диагнозата и прогнозата на всички лекари и професори , които са го лекували.
Така,че не е само важно това - правим гладувания, прочиствания , суров режим, упражнения или йога практики.Без наистина измолване от Бога изцеление не можем на практика дори и по - леки форми на болести да лекуваме.
Поздрави !           Съжалявам но това се лекува с много физически разтегателни упражнения. Само с гладувания  няма да се получи ,гладуването спомага за лечението. Колко лесно да намериш вълшебното хапче и да не се положи никакъв труд . Колко лесно би било само с вярата, може би са ни нужни чудеса като в приказките.

Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Папа 64,
не е толкова лесно изцелението.Дори и с физически упражнения не е ли дадено от Господ да се излекуваш и да се оправиш няма излекуване каквото и да правиш.То ако беше така само с глад, диети, упражнения едва ли толкова болници и болни хора щеше да има.Много хора познавам, които полагат усилия и особено тези, които не са патили казват - тази болест се лекува.Лекува се обаче когато я нямаш и не знаеш какви точно последствия и болки има.Те и пародонтозата зъболекарите казват ,че се лекувала обаче и те си ги имат проблемите.Човешкото тяло е грешно и смъртно и без силни молитви - измолване от Бога изцеление едва ли само с различни методики ще се оправи човек.Страшно много болни хора има , няма гаранция ,че като се правят някакви гладувания или упражнения изцелението ще дойде.Имам двама познати болни от артрит, положиха години наред усилия обаче болестта никак не се повлиява.И не е само артрита, множествената склероза и тя е същата тежка болест.
Много, много са сложни нещата.Да лекуваш и да излекуваш не е проста и лесна работа.
Поздрави !
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Тоест казваме, че на световно ниво няма нито един излекуван юдеист, мюсюлманин, хиндуист или будист, католик или протестант ?
Единствено православните християни, които се вричат и почитат Библията са избраните да получат избавление.

Никога, никой не е чувал за случай на излекуван мюсюлманин? (Говорим не за лечение с медицина, а за методите обсъждани и поддържани в този форум).
Повече от 2/3 от населението на земята си е направо обречено. Хората, които живеят в страни с различна от християнството вяра и не се молят на Бог, не могат да бъдат излекувани, да правят осъзнато добро и да са щастливи и спокойни  :surpris_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.179 секунди с 22 запитвания.