Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ХРОНИЧЕН ГАСТРИТ С ЕРОЗИЙ И СИНДРОМ НА ДРАЗНИМОТО ДЕБЕЛО ЧЕРВО!!!!  (Прочетена 26328 пъти)

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

 ::)Добър ден на всички, сега се регистрирах и много се надявам да ми помогнете с препоръки.
От 7 г. имам хроничен гастрит и синдром на дразнимото дебело черво минала съм по всякакви лекари и много лекарства но няма ефект, имам болки постоянни , газове, подуване, оригвания и се чувствам много зле.Моля ви ако има някой с подобен проблем да пише как се справя то не се издържа:(
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Преди години бях с почти същите проблеми-хроничен колит,дразнимо черво.Излекувах се с помощта на гладолечение,макар,че има какво още да се желае.Доста упорити болести са.Смених и начина си на хранене-не консумирам месни,млечни,белобрашнести,захари.
Облекчение се получава и след плодово-чаен разтоварителен режим,но не и лечение.Червата ни отвътре са затлачени с килограми слуз,токсини,фекална маса.Точно тези "полезности" се изхвърлят от тях при гладуването и с помощта на повече глад червата лека полека се изчистват.Резултата е лечението на болестите,като тези на стомашно-чревния тракт се лекуват най-лесно с гладолечение.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Уважаема госпожо / господине,
променете начина си на хранене и провеждайте повече разтоварващи режими.Така дори и да не се излекувате напълно ще имате със сигурност някакво подобрение.Много са нещата , които трябва да правите.
1 . Спрете употребата на бяло брашно, захар, млечни продукти, риби и меса.
2.Преминете на добре смляна в блендер, пасатор или машинка за месо растителна сурова храна.
3. Приемайте кокосово масло, сок от сурови картофи / или комбинация с ябълки, тиква, цвекло /.
4.Намалете до минимум солта.Спрете употребата на силни и дразнещи подправки.
5.Правете зелени смутита с плодове или със зеленчуци.
6.Обезсолявайте маслините.
7.Употребявайте само пресни и добре узрели на естествено слънце плодове и зеленчуци, но характерни за сезона.
8.Спрете употребата на недобре узрели домати или кисели плодове / зеленчуци.
9.Употребявайте живовляк, спанак, тиква, батати, ябълки / смлени или на сок /.
10.Правете си сама кълнове от люцерна, слънчоглед, елда, лимец, нахут.Смилайте ги и ги добавяйте към смлените зеленчуци.На по - късен етап се включват др. бобови и житни растения под форма на кълнове.
11.Примайте отвара от сварен овес.Само течността без овеса.Сокът от зеле, съчетан с ябълка и морков е много полезен също.Изключете за известен период употребата на лук и чесън и суров жълтък.Ако употребявате топлинно - обработени яйца ги спрете.
12.Пийте сутрин на гладно топла / почти гореща /вода.
13.Не употребявайте в никакъв случай лютеници, топлинно обработени домати под друга форма - ястия, супи , сок и майонеза.
  Това са само част от нещата, които трябва да изпълните.Не е лесно, но нарушеното здраве трябва да се възстанови само с усилия от наша страна.Желая Ви успех в нелекия път към възстановяване на здравето.
Активен

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Много Ви благодаря, че писахте аз от години спазвам хранителен режим но пак нямам облекчение и вече не знам какво да правя суровите плодове и зеленчуци ми дразнят явно трябва да пробвам да си ги правя в блендера и все пак ако има някой излекувал се нека да пиши.
Благодаря Ви!!! :surpris_25:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това, което е добро за профилактика, не винаги е достатъчно за ЛЕЧЕНИЕ  ;) .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Уважаема госпожо / господине /,
аз също имам язва и спазвам хранителна диета.Не съм се излекувала напълно, но не стигам до тежки кризи.Преодолявам всичко с подходящ хранителен режим.Суровите плодове и зеленчуци / а дори и варените понякога / наистина дразнят.При тежка язвена криза ме е дразнил дори сока от моркови, който се препоръчва при язва.Затова е необходимо ВИНАГИ в периодите на обостряне много да се внимава.Всичко много добре да се смила, докато се получи много фино смляна смес.Млеката от ядки да се прецеждат през двойна марля.Млеката от кълнове също.Спазването на хранителен режим е важно, но е важно и какъв е този режим ? С готвена храна ли, със сурова ли или смесен начин.Лечението на вашето заболяване не е лесно, но не е и невъзможно.Винаги си четете молитви за здраве в Православна църква / пролет и есен в периодите на обостряне /.Гарантирам Ви,че ако имате силна вяра ще имате подобрение.Така правя и аз.Спазването на строг режим не ми е излекувало напълно язвата, след почти 15 години сурова храна.Но нямам и много тежки кризи.В периодите на обостряне спирам солта, маслините, зеленината смилам заедно с плодове, пия суров картофен сок и зехтин и се справям без лекарства, вече толкова години.От многото лекарства ще си повредите черния дроб, бъбреците и стомаха.Смилайте всичко, а при нужда, когато видите ,че имате болки или дразнене прецеждайте соковете допълнително през марля.Соковете, които правя пролет и есен винаги допълнително прецеждам през марля, за да не ме дразнят останали власинки.И в никакъв случай недозрели плодове или зеленчуци.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Уважаема госпожо / господине /,
аз също имам язва и спазвам хранителна диета.Не съм се излекувала напълно, но не стигам до тежки кризи.
А пробвали ли сте да излекувате язвата си с помощта на гладолечение?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

С разрешение може ли да попитам: Наложително ли е да се лекуваме от язва, при положение че е достатъчно да разберем само кои храни не ни дразнят и тях да изключиме от менюто, пък язвата нека си стои щом толкова иска да бъде в тялото, защо трябва да я махаме на всяка цена?    :surpris_23:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

С разрешение може ли да попитам: Наложително ли е да се лекуваме от язва, при положение че е достатъчно да разберем само кои храни не ни дразнят и тях да изключиме от менюто, пък язвата нека си стои щом толкова иска да бъде в тялото, защо трябва да я махаме на всяка цена?    :surpris_23:


И аз това се питам.  ??? ??? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нормално е да се питате  ( двамцата с Гроуи ) след като не сте запознати с това заболяване и до какви тежки последствия може да доведе , вкл. летални.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Благодаря ви, казвам се  Милена да спазвам хранителен режим от години не си позволявам пържено,газирано и тн.т но пак положението е зле аз нямам язва по скоро червото ми прави проблеми и не знам вече какво да правя.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Милена,
проблемите с червата и стомаха са идентични ,в смисъл дразнението на лигавиците и при двете заболявания се получава от определен тип храни.Вашето заболяване е много сериозно, както и язвата.От тези заболявания може да се умре / напр. при спукване на язва или рак на дебелото черво /.Стомаха се състои от няколко слоя и зависи увреждането до кой слой е стигнало.Има язви с наличие на Хеликобактер и без наличие на бактерия.При колитите проблемите са сходни, силно дразнение и болки.Но всичко това е от недоброто прочистване и затлачване по хода на цялото черво.Освен това може да липсват със сигурност и полезни бактерии.Лекувала съм язвата си с глад - на вода, на сокове, на плодове - дълги гладувания, но при всяко притеснение получавам кризи.А те явно се дължат на възпалението на лигавицата, кървенето и след силна нервна криза.Проблемите с червата могат да се решат след внимателно прочистване на дебелото черво с помощта на клизми, спазване на строга диета, която включва само смлени сурови храни и малко топлинно обработена, но без подправки храна / при нужда /.Но колитите също, както и язвите се влияят от психическото състояние на човека - много силно притеснение или тревога.Не е толкова лесно лечението.Ако беше така, нямаше да има гробища.Но важно е упоритост и постоянство.В краен случай при много тежко състояние се прави маслосвет./ В Православната църква - за здраве /.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Благодаря ви, казвам се  Милена да спазвам хранителен режим от години не си позволявам пържено,газирано и тн.т но пак положението е зле аз нямам язва по скоро червото ми прави проблеми и не знам вече какво да правя.
Имах същите проблеми преди 4 години.Колит и СРДЧ-остра форма.Ходих на лекар,пих лекарства,но не ми помогнаха.Започнах гладолечение-бавно,увеличавах дните.При по-дългите гладувания от стените на червата ми се отделяха "тонове" слуз и фекални камъни.Отделяха се и кървави образувания,които според мен са от колита-така явно се лекуваше лигавицата на дебелото черво.След време червата ми се изчистиха и чувствах голямо облекчение.Сега гладувам редовно-днес например ми е 2-ри ден на вода.Гледам да правя по 1ден в седмицата.
Бате Бино,баща ми имаше язва.Прокървя и едвам го спасиха.Той я излекува с улкапрол-пиеше го с месеци.Сега е добре,слава богу.И понеже съм чела,че язва се лекува с глад,затова съм учудена.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Милена,
ако не сте правили основно прочистване на организма има различни методики за това.Но ви съветвам да започнете не пролетта , а лятото.Тогава има пресни и узрели на естествено слънце плодове и зеленчуци.Можете да проведете гладувания на вода, на сокове ,на плодове.Аз също пия за прочистване глина или медицински въглен.Правила съм доста прочиствания, не съм се излекувала напълно, но поне нямам кризи.За мен това все пак е някакво постижение, поне за момента.
Активен

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Благодаря ви много, озадачена съм вчера в предаването на Гала една диетоложка каза, че не е хубаво да минаваме на соколечение защото отровите се изхвърляли чрез бъбреците а не чрез дебелото черво и не знам на кое да вярвам също знам , че в дебелото черво има много нервни клетки които се влияят от психическото състояние аз самата съм магистър психолог и гледам да нямам стрес но наистина влияе вчера си приготвих следната смес:В половин килограм мед се прибавя 0.5 л. зехтин, сока от три лимона, белтък от три пресни кокоши яйца и шест супени лъжици смял на прах изсушен жълт кантарион. Сместа се разбърква добре, затваря се в стъклени буркани с метална капачка на винт и се съхранява в хладилник. Всяка сутрин след ставане и всяка вечер преди лягане се изяжда по една супена лъжица от сместа до свършването й.Надявам да облекчи малко болките защото неиздържам :(
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

   Този който няма проблем сякаш "не е от значение" какво той се пита, важно е какво се пита човека който има проблем и дали се пита правилните неща. Ако даден режим на хранене не е помогнал за оправяне на конкретен дисбаланс в тялото през последните 5-10-15г. то е съвсем ясно че той не работи в посока здраве, поне не и в конкретния случай!, по една или много причини.
   От което следва, че няма как да е достатъчно ако даден "метод" само и единствено не оказва "-" вличние, но в същото време не оказва и "+" такова.
   Само с пробване и тестване на храни/субстанции, маниер на хранене може да се каже дали нещо има положителен ефект върху конкретен дисбаланс за конкретния човек. Аз мисля че тука във форума са обсъждани и споменавани всички необходими "съставки" които могат да върнат към здраве, не само раздразнена лигавица на стомаха и червата а и далеч по сериозни задълбали/хронифицирали и локализирани състояния на дисбаланс в тялото!

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Тук,във форума има много инфо.Полезни са книгите на Малахов-там има описани подобни случаи.Преди години положението при мен също беше крайно-след лечение пак получавах кризи-безсъние,болки,газове...След една такава криза се ядосах толкова силно на лекарите и колита,че...направих 7 дни само на вода.След това се чувствах страхотно,но и това беше мимолетно.Просто гладуването трябва да стане начин на живот,а суровоядния режим е естественият режим при този начин.Затова си мисля,че изхода е глад... :pensif_29:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тук има един проблем, който трябва да бъде решен най-напред. Ако не бъде, всички съвети са безполезни  :-\
 
Проблемът е ,че Милена не е готова за нашите съвети, защото в  момента е в орбитата на "другата" Медицина - официалната. И има доверие  само на нея.
Докато не се направи пробив към истинската, натуралната , "алтернативната" Медицина , всички препоръки от нас са безполезни, защото винаги ще има съмнения.
За съжаление "пробивът" , прояснението.., не могат да се случат бързо..Нужно е време за "пренастройване"-  да се прочете и да се осмисли известно количество литература ,  за да се разбере каква е истинската цел на "научната" Медицина, какви са истинските й възможности  за лечение на хронични болести ( жокер -  " абсолютно никакви" )  иначе постоянно Милена ще се лута измежду тоя лекар какво казал и оня "диетолог" какво препоръчал..

При Гала попадат и неграмотни хора, каквато е явно и тази "диетоложка". Да не би да е била великата проф. Байкова?  tooth ( ако е така, всичко е ясно  tooth ) Значи според нея  не трябва да се правят никакви прочиствания , защото ще ни спрат бъбреците?  :Content_4 - emotloader:  Бре , ще падам от смях ,дръжте ме tooth
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mxmx77@abv.bg

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Да много сте прав, че се лутам м/у традиционната и не традиционната медицина самата аз съм страшно объркана и не знам от къде да започна 3 месеца спрях всички лекарства и минаха само на хомеопатия докато една вечер не осъмнах в бърза помощ истината е, че и лекарите у нас са невежи за моето заболяване явно нещо някъде бъркам с храненето снощи хапнах сурови лешници е ето днес отново съм със страшни болки не знам какво да правя, имам висока киселинност в стомаха и не знам какво да се храня за да я намаля тази киселинност, страшно съм объркана и вече не виждам надежда много е страшно 7г да заспиваш и ставаш с болки затова и се обърнах към за което много ви благодаря за съветите .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

- Милена , прегледай темата ни "хомеопатия и странични ефекти". Вероятността да попаднеш на добър хомеопат е нищожна , с което изборът върху тази система се обезсмисля.
- Лекарите не само у нас са такива , "невежи".. :)  Те са толкова добри, колкото е добра медицината, която са учили.  ;) И затова те няма как да са добри, ако не са намерили (или проправили) път отвъд нея, към истинските знания , които грижливо са потулени, защото са  неудобни. Хората трябва да осъзнаят , че на Медицината здрави хора не й трябват! ( думи на проф. Неумивакин, а и на всеки мислещ човек  tooth) Трябват й пари! А където е бизнес ( особенно голям ) , място за морал няма. Ако ние искаме да оздравяваме, сме принудени да вършим работата на лекарите - да се докопаме да тези знания. Единственото лечение е разумното самолечение!  Това е и мисията на всички натурални  честни лекари - да ни подскажат как сами да се излекуваме ( с евтини природни средства)  ( Спешните състояния са отделно, там е ясно, че ще търсим официалната Медицина, но след като ни спасят, грижата за здравето ни ляга отново на нас )

- Как определи , че киселинноста в стомаха ти е висока? Да не би някой треторазряден лекар да те е избудалкал? Това се измерва единствено със сонда в стомаха, мушната там за 24 часа! По субективни признаци това не може да се направи!  А и какво като е висока? Радвай се ако е висока и се бой ако е ниска  ;)  Високата киселинност е подарък свише, смила всичко докрай. А и ако случайно е по-висока, лесно може да се намали.( Достатъчно е да пиеш по време на ядене - разрежда киселината. Или пък със сода.) Обратното обаче е трудно - да я увеличиш ,ако е ниска  ;) Ниска киселинност означава лошо смилане
 ( особено на белтъците) , което води до загниване в следващите отдели на храносмилателната система. С възрастта киселинноста отслабва, което е и една от причините за взрива от храносмилателни проблеми при възрастните.

И на мен ми се появиха храносмилателни кахъри , и аз тръгнах  по единственият верен път - сам да се образовам и да си търся варианти, след като видях , как никой от гастроентеролозите ,които посетих  , не си направи труда да помисли заедно с мен . На мен ми е ясно , че са безсилни в лечението , но поне за възникването на състоянието да дадат малко инфо.. Но как да дадат, след като никой не ги е учил да мислят? Учени са по симптоми и изследвания да РАЗПОЗНАЯТ състояние, което да облекат в диагноза и веднага след това - да изпишат  лекарствата, които се препоръчват при тази диагноза! И ако може да ги освободим от присъствието си , за да влезе следващият..
 Тоест, ние искаме от тях нещо, което те не могат да ни дадат! А и системата им плаща за изписана рецепта, или просто , че са ни прегледали. Но не и за мислене..  :pensif_29: :pensif_29:
          
« Последна редакция: 19-03-2015, 19:04:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.