Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ-РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ  (Прочетена 25538 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Няма Бог с такова име , нещо си се объркал :)) Я дай пак ?
Любов :) Но това е по-скоро качество, което отразява същността на Бог. Иначе християнският Бог си е Троица - Бог Отец, Бог Син (Иисус Христос) и Св. Дух.... ама ти не ме питаш за трите лица на Бог поотделно, а за името - Троица е ;)
Но като цяло това, което ме питаш няма общо с материала, който пуснах. Пък него го пуснах да представя по-различна гледна точка за християнството, което много черно се представя. И може и така да е като се замисля, но проблема е повече в християните, отколкото в християнството. Хората всичко са способни да опорочат. Май Бог трябваше да е по-лош и да ни наказваше повече, че да се вразумим.... прекалено много свобода ни е дал. Както и да е... искам да кажа, че статията не я пуснах, за да споря и т.н., просто да дам различна гледна точка - ако някой намери нещо интересно в нея за себе си - добре, ако не - здраве да е. Даже предпочитам да остане без коментар и всеки за себе си да размисли. Щото ако се коментира... това означава да се търсят от 100 кладенеца вода само и само да се обори нещо..... в случая християнството. Както в случая - за едно нещо пише в статията, ти съвсем различни неща ме питаш. После сигурно ще кажеш за кръстоносните походи, инквизицията и т.н. Да, това са неща правени от името на "християнството", ама само от името.... такива неща изобщо не могат да се нарекат християнски.  :police:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Християнството е една смешна доктрина , като комунизма например :))  и си е просто бизнес , нищо не дава на човек , само взема ... Християнството е взаимствало няколко правила и историйки от по-ранни религии или исторически случки и новата система за печелене на пари е заработила веднага :)
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

ТИтане....титане.........всички вие ПИШМАН ЙОГИ ....винаги казвате че това е най-старото........ама най-старото преди вашата йога е първото пришествие, с което мили ми мой.........идва цялото ПОЗНАНИЕ.........и следва нашето ВЪЗГОРДЯВАНЕ..............но явно вие ПИШМАН ЙОГИТЕ...(защото има истински йогини,но те никога няма да се занимават с тези писаници).........не сте запознати с това .........ЧЕ първото пришествие е с КОРИСТНА цел спрямо човечеството.БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Християнството е една смешна доктрина , като комунизма например :))  и си е просто бизнес , нищо не дава на човек , само взема ... Християнството е взаимствало няколко правила и историйки от по-ранни религии или исторически случки и новата система за печелене на пари е заработила веднага :)
Хубаво, явно ти е занимавка християнството :)
Като казваш нещо... кажи защо поне да не се чудя. Защо да е смешна доктрина? :)
Що реши, че нищо не дава и само взема? :)
За бизнеса, в някаква степен си прав... някои хора се възползват от християнството само да печелят пари. Но пък това не значи, че християнството е бизнес, или че всички са християни заради бизнеса и разни такива....  :peperudi:
Какви правила и историйки и от кои по-ранни религии е взаимствало християнството ?  :surpris_23:
Новата система не е заработила веднага... християнството всъщност е най-гонената религия, първите 3 века допреди да се появи Константин Велики християните са били гонени, измъчвани, убивани, трябвало е да се крият като се събират и т.н. Ако беше нова система за печелене на пари, първите 300 години от съществуването на тази нова система щяха да са по-добри ....и ако беше просто нова система за пари, след като не работи тази нова система, все за 300 години щяха да се откажат от тази система.... Друг въпрос е вече държавата като признава християнството и почва да го налага и т.н. и се появяват неискрени хора какво се случва. Но не мисля, че християнството е създадено за пари и дори в момента да има хора, които да злоупотребяват и да имат черни джипове и разни такива както даде пример някой... това е проблем на конкретния човек, който е християнин само на думи и така....
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Очевидно и в тази система са били предвидени доста задни вратички за трупане на пари.
Ордена на тамплиерите е бил унищожен точно заради огромните си богатства (или поне заради слуховете за тях). Според някои съвременните тамплиери са масоните  - някака съвсем изродена религия служеща на парите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Както и да е , всеки си има глава на раменете. А на мен само ми се иска да съм йогин , това че посещавам занимания по йога не ме прави йогин :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

По добре пишман йога,отколкото пишман философ. :Confus_3:
Мили мой,пришествие,дрън,дрън простотии!
Прочетем две книги в нета и се отваряме ,та чак дрънчим.
Да не можеш да схванеш философията на ваксините,при толкова писаници,а да разсясняваш за пришествия и смисъла на живота. То бива,бива,ама да те поучава някой,който себе си не може да оправи,това е тъпо,много тъпо.
Като не ви кефи форума,с толкова пишман йоги и йогинки,какво търсите тук?
Когато опиташ сладолед и не те кефи,ама изобщо,изхвърляш ли го или продължаваш да го ближеш с отвръщение???? ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.