Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ-РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ  (Прочетена 25539 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #20 -: 19-12-2009, 20:55:37 »

Здрасти АНДЖИ.  Така като гледаш,не ти ли се струва,че някой хора май ще си останат само гимнастици.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #21 -: 19-12-2009, 21:18:04 »

Петко,много те мъчи първородния грях.Нормално е да го приемаш така,изхождайки от неосъзнато разбиране,ширещо се в християнството.Смисъла на първородния грях,не трябва да се търси в съвокуплението на половите органи.С този материален акт,на физическо съвокупление,се свързва духа с материята и остава в плен до края на живота.Грешноста е,че живота е принуден да премине обвързан с материално тяло и неправилно разбиране,че тялото е носител на живота.Докато истината е,че живота е независим от материалното тяло.Изкуплението е обратния път в осъзнаване на това.Кое неприемаш от това?Първородния грях е първата грешка,която прави човек-началото на живота му,започва с материлно тяло и свършва с исхабяването му.Неразбирането на Христовото учение,не е повод за отхвърляне и повърхностна критика.Аз не съм вярващ,нито последовател,но с познания от други учения,проумявам Христовото учение и всичко си вярно и правилно.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #22 -: 19-12-2009, 21:29:47 »

Светьо, ми то жена, змия..все тая :)))
Кристиане, ако някой се занимава сериозно с гимнастика, може да направи постижения...знае ли се какви.. :)
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #23 -: 19-12-2009, 22:15:50 »

Да не забравяме ,че има и езотерично християнство,за което се твърди че е предадено на тесен кръг хора и където идеите са доста по-различни от това ,което наричаме официално християнско учение.А колкото до ранното християнсво 1-3 век знаем много малко за него -най  -общо имало е две основни течения ,това което се налага след Никейския събор и течението на така наречените гностици-те имат много интересни идеи-например вярвали са в прераждането,безсмъртието на душата,силата на познанието добито чрез собствени търсения ,а не чрез сляпа вяра и така нататък ,да не навлизам в подробности, аз съм учил история и мога доста да напиша по този въпрос ,но ще стане досадно.След Никейския събор вече се намесва политиката и учението е доста редуцирано-всичко ,което е различно се унищожава-добре че има находки като Свитъците от Мъртво море и намерените няколко апокрифни според оф.църква евангелия от Наг Хамади в Египет за да можем да надникнем в ранното християнство.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #24 -: 19-12-2009, 22:44:22 »

Петко,много те мъчи първородния грях.Нормално е да го приемаш така,изхождайки от неосъзнато разбиране,ширещо се в християнството.Смисъла на първородния грях,не трябва да се търси в съвокуплението на половите органи.С този материален акт,на физическо съвокупление,се свързва духа с материята и остава в плен до края на живота.Грешноста е,че живота е принуден да премине обвързан с материално тяло и неправилно разбиране,че тялото е носител на живота.Докато истината е,че живота е независим от материалното тяло.Изкуплението е обратния път в осъзнаване на това.Кое неприемаш от това?Първородния грях е първата грешка,която прави човек-началото на живота му,започва с материлно тяло и свършва с исхабяването му.Неразбирането на Христовото учение,не е повод за отхвърляне и повърхностна критика.Аз не съм вярващ,нито последовател,но с познания от други учения,проумявам Христовото учение и всичко си вярно и правилно.
Подчертаното го намирам за меко казано несъстоятелно.
1. Как началото на живота ще е грешка :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: Човек се ражда напълно съвършен и божествен в смисъл, че той самият е като Бог!
2. Живота бил независим от материалното тяло :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
3. Откъде разбра, че си мисля за греха като за полови органи или съвокупление....направо много ме учудихте, честно :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #25 -: 19-12-2009, 22:52:44 »

Петко, нали не чуваш за сефте за прераждане? Какво се учудваш тогава, че живота не се ограничава във физическото тяло. Тези, които имат преживявания извън тялото...? ..
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #26 -: 19-12-2009, 23:01:10 »

Едни приятели мюсюлмани ми казаха, че те вярват в учението на християнството такова, кактово е било в началото- до събора в Икея, когато цар Константин е наложил на вярата хомота на политиката, и се е получила религия. Същото се случва навсякъде, и с Исляма включително- намеси ли се политиката (защото политиците винаги усещат накъде духа вятъра), дотам с чистата вяра. Аз бих казала не вяра- а чистото търсене..Човек трябва да изпитва, да не се доверява, а да проверява. Не мога да се сетя кой съвременен йога гуру казал на учениците си " Защо ми вярвате, аз може и да ви лъжа!" Ако човек не е разбрал смисъла на изпитването, и на не-предоверяването- това е нещо, до което достигаш, усещаш. Аз съм го разбрала, и когато го разбрах, хората на които иначе най-много вярвах, ме поздравиха ;)
Петко, егото беше по отношение на твоята реплика" размърдай си чарковете", както и по повод на целия цитат на Ошо. За страха съм съгласна, но това, което ме шокира от човек с претенции в някаква област, е "В мига, в който повярваш в себе си, когато намериш самия себе си, няма да има Бог. Дори самата идея за Бог ще ти се стори смешна". От там надолу нещата, които казва за Христос, са пълни измишльотини, за мен този човек не е прочел дори Библията. Интерепретацията му е като върху нещо дочуто, и блика толкова злоба. А също така си мисля, че той не може или не медитира- защо да хващам вяра на човек, когото не познавам, вместо на хора, които познавам и които споделят точно обратното..а най-сетне, за какво въобще да вярвам на някого, след като така или иначе не можем да знаем какъв вкус има плода, ако не го вкусим. Или пък попада в категорията на roman_soldier, но според мен такъв тип изживявания са силно личностно и емоционално обусловени.
Забележката на Зигзаг е изключително уместна! ;)
"В мига, в който повярваш в себе си, когато намериш самия себе си, няма да има Бог. Дори самата идея за Бог ще ти се стори смешна"
Има се предвид, че когато разкриеш божествената частица у себе си, ще разбереш, че бог е в теб, а не някъде навън. Тогава идеята за Бог(като дядо на небето) ще е супер смешна. Това се има предвид ;) Хората се кланят пред икони, а то вътре в тялото им се крие онова нещо.
Тва е най-големия бъзик в света. Хората ходят молят се пред икони, плачат и какво ли още не. А в същото време ядат пържоли, всякакви боклуци, с които затлачват и убиват същия Бог, който търсят в църквата. Убиват него, убиват себе си :-X

"размърдай си чарковете" - казах го в смисъл, че нещо което е излишно нека да не го пишем. Децата в предучилищна знаят, а той тук пита :Content_4 - emotloader: Защо да пълним форума с такива неща :surpris_23: ;D ;)

"Защо ми вярвате, аз може и да ви лъжа!" така е. Много правилно го е казал човекът. И моя гуру така казва. И аз обаче квото и да ми казваше, аз все не вярвах. Но видях истината каква е. И не ми се наложи да вярвам, а се убедих...над 100 пъти се убедих и продължавам да се убеждавам. То е вътре в нас. Само трябва да се погрижим малко за него. И то ще ни се отблагодари многократно. Нямам предвид само с физическо здраве.
         Повечето хора в този сайт не вярваме, а проверяваме. Благодарение на това сме разбрали доста неща. А с теорията и с вярата по-леко ;D ;) Практиката нека е поне десетократно повече, иначе ще се изгубим ;) :) :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #27 -: 19-12-2009, 23:04:51 »

аз предлагам да си лягаме
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #28 -: 19-12-2009, 23:08:42 »

Петко, нали не чуваш за сефте за прераждане?
Angie, нали бяхме християни?!? Как говориш за такова нещо като прераждането ;D :D :D :D
Значи хем ми разяснявате християнството, хем за прераждане ще ми говорите :surpris_22: По-антихристиянско нещо не съм чул.
Знаете ли, по-добре да спрем дотук. Няма смисъл да обяснявам и тълкувам, след като ще разтягаме локуми.

И за каква гимнастика говорите?!? :surpris_23: Колко пъти сте влезли в залата по йога, че говорите за гимнастика?
Някой бил видял братовчедка му да прави гимнастика сутрин...докъде я докарахме.
Щом искате да разберете повече за йогата, вижте Бенато много хубаво в няколко поста е споменал важни неща за системата. Или и той е гимнастик?!?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #29 -: 19-12-2009, 23:19:12 »

Петко, нали не чуваш за сефте за прераждане?
Angie, нали бяхме християни?!? Как говориш за такова нещо като прераждането ;D :D :D :D
Значи хем ми разяснявате християнството, хем за прераждане ще ми говорите :surpris_22: По-антихристиянско нещо не съм чул.
Знаете ли, по-добре да спрем дотук. Няма смисъл да обяснявам и тълкувам, след като ще разтягаме локуми.

И за каква гимнастика говорите?!? :surpris_23: Колко пъти сте влезли в залата по йога, че говорите за гимнастика?
Някой бил видял братовчедка му да прави гимнастика сутрин...докъде я докарахме.
Щом искате да разберете повече за йогата, вижте Бенато много хубаво в няколко поста е споменал важни неща за системата. Или и той е гимнастик?!?
Разясняваме ти го защото се опитваш да преиначиш факти, а не само схващания
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #30 -: 19-12-2009, 23:42:00 »

Драги мои ,здравейте,
Скоро виждам,че ще отцепваме май една част от форума в отделен раздел, нещо като форум-сателит :)
Разделите ,свързани с основните идейни  линии на форума пустеят, за сметка на разразили се  слабо полезни   дискусии и препирни по  такива щекотливи теми   като религията например.  
Сама по себе си темата за "Цайтгайст"  е спам.  Не знам защо модераторите са я допуснали. Тя няма допирни точки до този форум. Но дори и да има , те не се коментират а   споровете пак се отклониха в девета глуха..
Такива специфични теми най много да ни скарат , защото вадят наяве ( което е съвсем  нормално)  силно-противоположни гледни точки , които не е необходимо да се изследват  или хармонизират, защото е безсмислено.  Помислете - Нас ни свързват някои по-приоритетни неща. Защо да човъркаме в други по-малко приоритетни , които могат да ни разединят ?  Просто е извън идеята.  Нещо като да се скарат двама плешивци за гребен !  
 
Кристиян я е пуснал тук, защото ровичкайки за цяр за жлъчката си по нета, са му станали безинтересни начините за "повлияване" ,на които е попаднал тук, (и които ние тук тачим ) , но явно впечатлен от този филм е решил все пак да влезе в някаква дискусия.   :)   Вие се връзвате , Петко не се усеща и се наема пак.. :) и се почва пак старата песен ...

Кристиянчо, аз лично силно симпатизирам на позицията ти  по отношение на християнството ,( мога да изпиша дълги постове, но се въздържам)  също се въодушевявам от такива филми ,а и от книги, с подобно съдържание( имам цели кашони от тях)  , но ако наистина искаш да прокоментираш този филм,а и други подобни, бих ти препоръчал като доста по-добро място от това тук, сайтът xnetbg.com . Това е много добър  и много информативен сайт, с явен уклон към конспиративните теми .  А по отношение на религиозните въпроси си има специализирани сайтове.Там хората са по-подготвени при това.  Ти самият ще останеш по-удовлетворен.    

 
« Последна редакция: 20-12-2009, 23:58:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #31 -: 20-12-2009, 00:13:26 »

П.С. Видях поста на бате Бино, тъкмо преди да кликна "публикувай", и мисля да се възползвам от съвета, и да спра дотук, но понеже така и така го написах, а и беше предназначен за Петко- Петко пускам ти го на лични ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #32 -: 20-12-2009, 06:54:51 »

Мерси, Angie!
Бате Бино, не се притеснявай! Аз писах, че спирам да дърпам локума повече ;D
Ами явно сме изписали голяма част от суровоядските теми. Всеки, който влезе в сайта, ако чете добре, може да си намери необходимата информация.
Колкото до "Цайтгайст", мисля, че в частта си за религията сценаристите са ми прочели мислите. Тва ме порази. Не друго.
Колкото до Христос. Голям фен съм му. Винаги съм му бил. Хората, които ме познават, го знаят добре това. Христос е бил готин аватар, но и за негово съжаление някой го е свързал с Християнството ;D :D :D Жалко, че цяла една религия се подиграва с името и личността му.
Петко би ли ми обяснил , какво лошо си видял от тази религия или от някой,или просто го пишеш на инат
Лошото се вижда и от слепците. Миналата седмица минавам през дворчето на църквата Св. Петка в Пловдив. Аз живея на 2 преки оттам. И гледам вътре паркирам голям черен джип. Последен модел. Викам си ей, пак някой баровец е дошъл да дири индулгенция. Какъв ти баровец?!? То тва бил на попа. Излиза попа, който едва не стъпка по пътя си един беден старец, вади ключовете...аз бях на метър от него...гледам и разни ланци :-\ Грозна работа ви казвам     
Тръгнах да пиша по темата, заради заблудените хора, дето се молят и се надяват някой да им помогне. Имам новина за тях - Няма кой да ви помогне! Но вие сами можете да направите чудеса със себе си.
И Библията и Христос са все хубави и много ценни неща. Но цялата тази пошлост, около организацията(Християнството) е противна. И за да не съм против нея...за да не мразя нещо...щото не мразя нищо...ей, зарад това, отдавна провеждам реклама на Библията и Христос.
Не ме интересува толкова хората тук дали сте наясно с философщината или не. Вие сте над средното ниво, донякъде предполагам сте осъзнати. Жал ми е за старите хора, които дават пари за лекарства и за свещи по църквите и краят им е един и същ - грозно тъжен!
В същото време се запознайте с официалното становище на Българската Православна Църква по отношение на йога. По-добре да не ви казвам какво е
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #33 -: 20-12-2009, 10:02:57 »

Доколкото съм запознат индуизма изисква безкрайно себеопознаване и най-вече да се разбере,че ти не си сам,ти си една прашинка от безкрая от което следва че трябва да си безкрайно,ама безкрайно толерантен и обичащ всичко,защото всичкото си ти,както се казва съзнанието ти трябва да е толкова балансирано и уравновесено като едно спокойно езеро,някой му казват мъдрост.Така ако продължавате наистина ще си останете едни обикновенни вегитарианци,който правят гимнастика-бате Бино и Петко.Извинявам се предварително.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #34 -: 20-12-2009, 10:09:19 »

Явно не четеш нищо. Аз спирам да споря. Но ако ти се спори и искаш равен опонент, тогава направо можем да се видим и да те запозная най-сетне с 5 годишната ми братовчедка. Тя с радост ще попреговори наученото ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ
« Отговор #35 -: 20-12-2009, 10:19:09 »

Трябваше ли да се изпише толкова заради това, че поповете не са вярващи? - и без това тия дето палят свещи в църквите нямаше да разберат за какво става въпрос от горните постове.
Ако има религии дето не толерират йогата то поне йогата е в мир със всички останали религии.
И аз спирам да ровя по темата  :love_028:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

явно йога трябва да се практикува от 50г. нагоре,когато човек има здрава основа върху която да стъпи
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

На теб май ти е скучно и пускаш по нещо просто ей-така колкото някой да ти върже и да си говорите после.Визирам особено тънките ти пасчета към Петко.
 
« Последна редакция: 20-12-2009, 16:48:04 от vasilena »
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

ами той си го търси,ако бях на мястото на неговия учител щях всеки ден да го наказвам в ъгала по 1 час на свещ-да му се оросява мозъка
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

А, не съм съгласна! Петко си е много точен и няма нужда от оросяване на мозъка.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 23 запитвания.