Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ-РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ  (Прочетена 25536 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Абе хора,айде стига глупости .За какво се обиждате??Няма смисъл,големи хора сме.Голям проблем стана,че казах,че мястото на АС/ДС не е тук-ами така е,факт е.Нали написах-"Нищо лично".Това значи,че искам да си запазим хубавите виртуални отношения.Вие взехте да се сърдите,то чак смешно стана.
 :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 В този форум ако има дискриминация, то значи в останалите е направо хитлеризъм :)
 Това е сигурно най-либералния форум.. ( Признавам ,че нямам чак такъв голям опит по другите форуми , инвестирам само тук :)  другаде само чета,  но все пак... )

Обърнете внимание, даже няма написани строги правила за общуване . Има някои препоръки ( които се появиха даже  впоследствие)  но съвсем деликатно казани ( няма как,щом като са от създателката на сайта)    и абсолютно  без стресиращият ефект , който изпитваш когато се регистрираш по други сайтове - там на цели страници е описано с категоричен тон какво може и какво не може там.  В xnetbg например( който е силен сайт също) когато се регистрирваш трябва да обясниш, защо смяташ че си подходящ за този форум. И изрично е казано :
Ако принципно не си съгласен с идейната линия на форума и пускаш "обратни " мнения , те изтриват без обяснения !
    Хората са се светнали ,че иначе има риск сайтът им да се превърне във   " за всеки по нещо- всичко по 1 лев. " .  Тоест място за убиване на време при това по посредствен начин. ( Нещо като бгмама - там разбират от плетене на една кука до
торсионни полета и вибрационни редове )

Нормално е да не  сме компетентни навсякъде.  Както е казано :  "  Всички сме невежи но в различни области "  
      Затова е хубаво човек да се усеща сам..  Да присъства там, където има какво да каже. Където ще го чуят и оценят. И където ще очакват да го чуят ! Така удоволствието ще е взаимно. Споделено.  А знаем, че взаимните удоволствия са най-хубави  :)

Освен това , трябва да имаме предвид ,че която и да е структура , за да се съхрани такава ,каквато е била първоначално като идея ( а и каквато я желае  болшинството) - трябва да има дисциплина. Няма как.  Затова е редно да се съобразяваме с мнението на модераторите.  Те го правят за общото добро, не за тяхно лично .  
 Има поговорка - "  На чужда каруца щом седиш - чужди песни ще пееш ! "  
 (  Като си купим наша ,там може и АС /ДС на флейта да си свирим :)  )
Макар че едва ли някой се чувства чужд тук.  O0  :)

Освен това , ако наистина ни е приятно тук, малко ( а дори и повечко) дисциплина не би трябвало изобщо да ни притеснява. ( мен лично ни най-малко )
 "ПРиятният товар не тежи "    :)

Виж, ако не не ни е приятно,  тогава и  големината на буквите  могат да ни дразнят .. :)  
.. и "дискриминират "  :)
« Последна редакция: 22-12-2009, 16:58:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Няма смисъл да се обиждате! Би било по-добре такива странични теми да се разискват по дневниците, щом искате да се пишат толкова далечни неща. Иначе в един момент форумът ще заприлича на чат.
Добре е темите да са по-изчистени и ясни. Така всеки новодошъл ще може лесно да се ориентира и да остане с добро мнение за нас - суровоядците :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Бенато, хубаво си го копнал оня цитат на Свами Сатянанда Сарасвати, ама как можахте да изядете половината от името на Горакшанатха? - ако аз знам кой е някои дето чете темата можеи да не го е чувал и ще се чуди защо не го намира в гугъла
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ще започна специално за теб да пускам материали,ако наистина се интересуваш,а не само спор да става ;)


злоДа устоим на злото

Свами Сатянанда Сарасвати
Манчестър, Англия, 20.04.1982

Yoga Magazine, May 1983

....
Риши Геранда, автор на "Геранда Самхита", Йоги Сватмарама, автор на "Хатха Йога Прадипика", Йоги Горакнат, автор на "Горакша Самхита", и много други йоги много ясно са посочили, че преди да може да се пречисти умът, характера или съзнанието, първо трябва да се пречисти тялото, защото тялото е основата. Какъв е смисълът да поправите потока на електричество, ако кабелите не са в ред? Първо трябва да приведете в ред кабелите, ключовете и връзките и електрическите вериги, да проверите какъв волтаж се изисква, дали е 110, 220 или 440 волта. Ако се опитате да поправите потока на електричеството, преди да сте привели в ред кабелите, ще взривите цялата електрическа система.

По същия начин, в тялото надисите или меридианите, енергийните потоци, които са отговорни за провеждането на енергията, са нечисти и блокирани. Как силите на праната и съзнанието функционират из тялото? Тези надисни канали принадлежат към два основни канала, ида и пингала, които са отговорни за пренасянето на менталната и пранична енергия. Тези надиси имат 6 основни точки по гръбначния стълб и 72 000 разклонения по цялото тяло. Тези 72 000 канала трябва да бъдат пречистени, не само в религиозен смисъл. Пречистването означава отблокиране, отваряне, добра връзка между точките, така че да има правилно разпределяне на енергията.

чакри
Настройване
на противоположните енергии

За да може да създадем баланс в цялата система, първо трябва да бъдат пречистени надисите, праничната система и слузта от тялото. За това се използват пречистващите практики на Хатха йога, шаткармите (джала нети, кунджал, лагу и др.).

След като сте практикували Хатха йога и сте пречистили надисите, тогава вече можете и да изолирате мозъка от сетивата лесно. Обикновено сетивата доставят информация на мозъка. Но ако прекъснете връзка, мозъкът може да се изолира. Веднъж щом се изолира от сетивата, тогава мозъкът релаксира и получава почивка и тогава можете да практикувате медитация и да се обърнете навътре, да опознаете себе си. След това можете да развиете и едно по-високо ниво на осъзнаване, като подобрите и функцийте на мозъка.

И по този начин голяма част от дисбаланса в живота може да бъде премахнат. И затова в йога не казваме че злото трябва да бъде разрушено, защото това е невъзможно, но казваме че трябва да се премахне дисбаланса. И тогава по-висшите, сатвичните, благородните, мирните, духовните сили стават преобладаващи.

Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

Бате Бино не съм казала нищо ,просто ми стана интересно защо само на маите спамо- чатове се прави забележка или кат направа грешка :surpris_23:,не съм пртив да има ред ,ако си забележил си изтрих поста.Сайта е прекрасен и всички дет участват в него са страхотни.Весели празници на всички.
БТВ ше истрия тази публикация после,само да си кажа АЗ :bleh
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Той, бате Бино има и нещо против хората /майките/, които пишат в бг-мама, ама кво ти пука. Вече няколко пъти се спомена. Не виждам нищо лошо някой да разбира от много неща.  :D
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Ако желаете може да се върнем на темата за Цайтгайст,всички знаем че филмът не е пуснат току-тъй,като имаме предвид желязната цензура в щатите.Най-много ме подразни оня плешив интелектуалец с брадичката(за мен той е вторият Ленин,че и прилича на него),лее мозък че трябвало коренно да се промени човешката психика,само че ТЕ изкат да я променят и то въз основа на сегашната база(представете си какво би излязло от един американец или западноевропеец,който вече е завършен, послушен  консуматор и ние отиваме на там)...а същевременно никой не иска да работи в/у факторите който трябва да ни променят.Искали да махнат парите,ами то подобре да се кланям на мангите отколкото на щиковете.Тези хора(незнам илюминати ли са,какви са) толкова са изперкали от власт,че изкат да станат богове и изкат да ни вземат и душата дори.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Марийче, аз ни най-малко съм имал теб в предвид . Просто нали стана дума за спама и това беше повод да си изкажа мнението . То е принципно, просто сега му дойде времето  :)  

Вери ,нещо неправилно си ме разбрала   ,сигурно е голям студ при вас там :)  нищо против нямам нито към майките , нито към тези ,които пишат в бгмама   ,без да са майки :)  
 Всъщност бих ти поправил изречението на :  " Нямо лошо някой да си мисли,че разбира от много неща "  Така съм съгласен :)  
Естествено, имам предвид нещата , които "се разбират"  извън областта на майчинството.  Тоест извън основната идейна линия на сайта бгмама.  Ако искаш, от уважение към теб ще се поровя специално за да ти изровя куриози :)  Например за храненето, нали се сещаш,  цитират се остарели митологии , платени позьори като Байкова  и ... прочие.
 И да видиш ,че не преувеличавам. Защото "да се говори за нещо"  не е съвсем същото като " да се разбира от нещо " ... :)

 "Хората се заблуждават ,не защото не знаят, а защото си мислят,че знаят "

Ще трябва да го гледаме най-накрая тоя цайтгайст,  че дискусията не иска да свършва ..:)
 Тук Кристиан е много прав, че филмът не е пуснат току така.  Спомням си за уж критичния   " 9/11 по Фаренхайт " на Майкъл Мур.Него го имам.  Вие помните ли го?  ТОзи филм за някои може и да е критичен , но това е един голям подарък, който Мур направи на Буш.  ( Не случайно филмът получи и някакви отличия .. :)   )
  
Поздрави на всички ви от сърце.
« Последна редакция: 23-12-2009, 18:38:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 На вниманието на все още заинтересованите  от ЦАЙТГАЙСТ !

Тук http://www.ivanstamenov.com/?p=458 има доста интересни неща .  Ако искате , разгледайте и наоколо . Има много ценни статии , с доста допирни точки до нашите тематики- и за измамата с глобалното затопляне ( "климатгейт") , и за ваксините, а и други.
  Мненията на читатели също са интересни . Ето едно от тях : някъде, мисля че в zamunda.net, се бях вихрил и аз в абсолютно същия дух относно тъпия, постхуманистически, сциентистки Zeitgeist разположен върху същия континуум с марксизма и неговите месиански претенции.естествено, че въпроса с технологичното бъдеще на човечеството е важен, както и екологията.въпроса е че игнорирайки духовните измерения на битието отново подлагат капанче за лековерните души.както и че, не това технологично бъдеще е основния проблем понастоящем.за нещастие антиглобалисткото движение се разцепва отново на дух и материя там където тия двете трябва да са едно.нещо като по времето на евангелистите и глупавите спорове около природата на Христос, хах… тези които не познават историята са осъдени да я повтарят, true… true…
« Последна редакция: 25-12-2009, 12:08:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

На мен ми направи впечатление и ме накара да се замисля,това:

"Лошите банкери и техният Нов световен ред не само са предречени преди хилядолетия, но си имат своята важна роля за предстоящото пресяване.
Никой не може да ги спре, защото властта им е дадена свише. Тази власт има конкретни цели и злодеите всъщност си вършат много добре Божата работа. И щом вече няма нужда от тях, ще бъдат вързани – пак свише. Хиляда години след наставането на Царството Божие пак ще бъдат развързани за кратко, и т.н. Не е като да не го пише даже в Библията – “сборника от остарели схващания за слънчевия култ”.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Да ти кажа, направо ги съжалявам тия банкери :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Да ти кажа, направо ги съжалявам тия банкери :)

Re:КАКВО РАЗБРАХМЕ ОТ ЦАЙТГАЙСТ-РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ  )
Разбрахме, че филмчето трудно се гледа до края. 
Разбрахме също какво крие под възглавницата Петко. Не е новият брой на PLAYBOY  а библиите на ОШО.
 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Първите около 10 книжки на ОШО, преди около 10 години, когато му беше стихията в България ги изчетох с лекота. После към около 50-тата книжка започна едно болезнено банално преповтаряне и го отсвирих.
Светът е суров и недружелюбен, всеки се вкопчва в някаква илюзия за да си предпази нервната система от срив. Житейските залъгалки предпазват населението от масово самоубийство.
Ако ученикът е много по напред с материала от всички учители взети заедно, но не го кефи да става учител ?
Ако един човек е вложил ресурс за да ги разбира много нещата дали ще има допълнителен ресурс за да кибичи по 12 часа  на ден във форуми за да твърди, че ги разбира много нещата. ?  А дали ще подари знанията си или само ще загатне за безполезното знание а полезното ще продаде прескъпо ?
Форумите са форма на социален отдушник и са предимно източник на объркване не на знания.
Какво му е лошото да си чешем пръстите на клавиатурата прогонвайки скуката?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

  Разбрахме също какво крие под възглавницата Петко. Не е новият брой на PLAYBOY  а библиите на ОШО.
Не ползвам тоя лукс на цивилизацията tooth
Ortodoksalen_Anorektik, вземи ти отговори сам на въпросите си. Аз моите отговори съм ги дал отдавна.
Кажи ми като толкоз книжки си прочел, колко си практикувал? tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Като стана дума, че темата за Цайтгайст е спам в контекста на основната идея на форума, аз също не очаквах да видя подобна тема тук  :laugh:

Но оставам много пирятно изненадан! Защото наистина трябва да се замислим върху това.

Обществото на хората, които в различни степени и в различни аспекти се отцепват от стереотипите на цивилизацията, губят вяра в утвърдените устои като медицината, стават различни от другите, което най-добре личи в начина и мна хранене и концепцията им за поддържане на живота - тоест ние, хората тук, които се числим към тази голяма група "различни" - сме социален факт.

Тъй като теорията на обществения ни строй, погледнат общоцивилизационно е, че хората изграждат основата и върховете на пирамидата, а не обратно, то социалният факт на нашето съществуване означава, че ние сме фактор за оформяне на човешкия строй на тази планета в различна степен - понякога влияем силно, понякога влияем слабо.

Форумът може привидно да е концентриран върху храненето по основната си идея, но това е само привидно. Явно са се развили раздели като "духовни учения" и прочие, просто защото тези неща са неразривно свързани.


С други думи - нашата цивилизация е основана върху храненето! Защо водим война, защо се организираме в групи(общества и държави), защо напредваме технологично, защо иаме нужда от наука?

За да си осигуряваме ХРАНА. Защо са ни нужни пари? Защо ни е парична система? За да си осигуряваме ХРАНА.

Този форум се занимава с начинът, по който тази храна се приема. Ще рече, че форумът се занимава с начина, по който цивилизацията функционира. И темата Цайтгайст е в своята пълна актуалност тук и аз не съм съгласен, че въобще има нещо със СПАМ в случая  :)
Активен

HoManik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Аз си мислех за втората част на филма, Адендум...

Преди бях много голям привърженик на идеята. Идеята му е напълно издържана, напълно постижима, на пръв поглед няма никаква причина да не бъде осъществена. И на теория наистина няма нищо, което да й пречи.

Но според личното ми мнение филмът е поредната информационна емисия, целяща да ни заблуди. Информацията в него е безценна, и като изводи и като синтез... не критикувам нищо от самия филм, но на по-късен етап се замислих върху филма, изваден от контекста на кино-екрана.


Замислих се, че...

В момента начинът, по който водим животите си, се диктува от шепа хора. Които са над парите, те не боравят с пари, те боравят с чиста власт, без да е замаскирана от някакви символи. Дотук добре.

Появява се идеята, която Цайтгайст ни представя, която идея цели да разпредели цялата тази власт на всеки, за да управлява сам начина си на живот.С други думи "опасна", възпрепятстваща това, което шепата хора иска.

Дотук добре. Идеи винаги е имало и ще има.Само че тази идея ситга до филмиране.Някой я е допуснал до филмиране, за да стигне до нас - основата на пирамидата.Това вече е странно. Това означава, че щом са направени постъпки тази идея да бъде филмирана и да стигне до нас, щом е положен труд, значи някой ИСКА това да стигне до нас.
Това означава, че щом много неща са могли да го спрат, но НИЩО не е попречило на този някой, значи той не е единствения, който иска това да стигне до нас.

С други думи - запитах се "Какъв може да е интереса на шепата хора да информират основата на пирамидата за тази идея?"
Филмът не е лъжа. Логиката му е издържана. Системата наистина е до време, тя не е измислена да е вечна, и краят й наближава.

Значи шепата хора ще имат нужда от друга. Вече за никой не е тайна чипирането. Основата на пирамидата отдавна е предупредена за това, тя винаги е предупреждавана за действията на шепата хора, мит е, че действат в тайна. Напротив - винаги ни казват какво предстои да бъде направено.

И ако се замислим... "каква може да е формата на контрол в един свят, какъвто е описан в Цайтгайст 2 Адендум?" Когато човешкият труд се заменя от технологията и техниката, освобождавайки го от заробващите първични грижи? Освобождаваща го от нуждата да се манипулира... ?

Естествено, че чипът. Нещата някакси изглеждат по-намясто, ако си представим Цайтгайст 2 Адендум, и обществото от него, в което всеки носи чип. Просто всичко пасва чудесно.

Нима шепата хора би изпуснала съвсем съзнателно властта си? Абсурд.

Нима шепата хора може да реформира света? Абсурд. НИЕ, хората, основата на пирамидата, реформираме света. Шепата хора просто казва как той да бъде реформиран.

Защото ние, драги съфорумци, сме култивирани личности. Ние сме култивирано поколение. Ние сме израснали в преднамерена среда, преднамерено са ни разрешили достъп до определена информация.... Ние сме преднамерено насочени да водим живота си по начина, по който го водим сега.... Ние сме отгледани, възпитани и доведени до тук преднамерено.

Защото от нас се иска да реформираме света, тъй като досегашната система наближава края си. И всички тези нови осъзнавания, нови духовни концепции и прочие представляват новата система, която шепата хора искат да замени старата. И ние, съответинте хора, сме специално култивираните поколения, на които плещи трябва да бъде осъществена тази реформа.

Но... Значи ли това, че сме култивирани, че не сме истински личности? Категорично не. Ние сме преживели това, което сме преживели, ние сме прочели това, което сме прочели и сме преминали през опита, през който сме преминали.
Може всичко това да е било преднамерено, но това не променя факта, че ни се е случило. Ние сме такива, каквито сме. Ние сме пълноценни и истински личности, просто нашата поява е контролирана и използвана, в което няма нищо лошо.

И... ако действително вървим срещу желанията на шепата хора, то вървим срещу себе си. А ако изпълняваме собствената си воля, то тя съвпада с волята на шепата хора. Така работят управниците на света - не със зло, не с манипулация, а с възпитание. Те не позволяват в света да израсне поколение, което да има различна воля от тяхната. Те възпитават само съюзници.

А злото... злото го причиняваме сами на себе си, когато не следваме своята искрена воля. Защото ние СМЕ илюминати, всеки един от нас(съдено по действията и желанията ни). Но това е друга тема...
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Невероято съм впечатлен от този анализ,блестящо и достъпно развитие на нещата.Има стари писания,който на дълго и широко са тълкувани,разнищвани,водени са безброй спорове през вековете....но само тези с хора, който са притежавали и притежават по-голяма сензитивност спрямо това което ни заобикаля и това което се случва,са успели да усетят логиката на земният живот.Всичко се е свело до една много страшна истина...този който иска да властва над божийте чеда,тук на земята...защото другаде неможе...та този не се интересува от нашите тела,единственият начин за да засегне бог ,е да влияе и да властва над нашите души....но неговата най-голяма цел е ,духовете ни да натрупат максимално отрицателна история и енергия,и по този начин ще бъдат безвъзвратно изпратени в небитието,и загубени за вечни времена.Надявам се осъзнавате какво ви пиша и колко страшно изглежда-говорим за вечната смърт,такава война се води на земята .
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Няма такова нещо като вечна смърт!Гледай тук от 1-ва до 4-та част вкл.,да ти се изяснят нещата.
http://www.youtube.com/watch?v=CcRcY58Izaw
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Брато докога ще се занимаваш с този съвременен продукт Свердлов,той човека прави кинти,като многото други.Опитай се да повярваш на древната доктрина,която се преповтаря навсякъде и доста изследователи в началото на 20в.също са стигнали до едно и също нещо...т.е.че има дълбоко основание да се вярва на древните писания,който за нас модерните хора са просто недоказани легенди.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.