Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ  (Прочетена 157833 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #80 -: 11-05-2011, 14:21:45 »

накратко- свекъра и свекървата  ;D
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #81 -: 11-05-2011, 20:35:19 »

Имам предложение.  През последните почивни дни валеше и не можах да пипна нищо в буренясалата ми градинка.  Така че утре заран ще я снимам и ще публикувам снимката.   После от вас ще чакам идеи и съвети какво да правя за да стане една хубавата градинка, гледана с любов.   Не забравяйте да ме посъветвате какво да възложим и на свекъра и свекървата или там като се наричат понеже съм мъж  :)  Давайте свежи идеи и  го превърнем в забавление, така и на мен ще ми помогнете да си вдигна задника от компютъра и да ида да поработя нещо - а после ще публикувам снимки за да видите ващите идеи осъществени.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #82 -: 12-05-2011, 12:42:24 »

 :kisss:Аз съм готова...с идеите...няма да те чакам да снимаш!Вземаш една добре наточена мотика заставаш в средата на терена и първо...се снимаш!!! toothПосле се почесваш тук там ...и можеш и да я захвърлиш...ако пък ти дожалее за мотиката /не за тебе/ опитай и първо хубавичко го отеши, т.е. тревата махни.После в най-слънчевия край алпинеум направи!Камъни с любов събери, много красиво ги подреди , а между тях цветенца красиви посади!!!Аааааааааааако пък се умориш...мъничко поседни и почивка кратка направи!!!Ако още за  мотиката ти е жал...продължи.Няколко красиви и прави лехи направи и в тях /време е вече/домати и чушки посади.За краставички и тиквички време малко отмина...но не се бави няколко реда и от  тях направи!!! tooth Ако още ти стиска и ти се иска...пиши...дали да продължа...или тозчас да спра tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #83 -: 12-05-2011, 13:15:47 »

Леле-е...како, каква поезия.   Ще запаметя текста, даже и вече си мисля за мелодийка към него...за да си тананикам докато ухажвам мотиката...

Иначе направих снимката още тази сутрин, но не мога да я публикувам тук.  Тъкмо се чудих какво да правя.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #84 -: 13-05-2011, 10:15:07 »

 :kisss:Имаш ли още мераци, пиле шарено???Хайде ходи се разходи и тука...може нещо да ти хареса.http://garden-park.blogspot.com/search/label/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #85 -: 13-05-2011, 12:01:24 »

Да, мераци имам, мотика нямам, но днес ще си я купя, и плевелите под земята ще захлупя.

Това е градинарски рап....следвам ритъма, който ме подаде вчера  :whistling2 - emotloader:
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #86 -: 16-05-2011, 09:03:53 »

Како Марийке, реализирах част от мераците-  вече имам 60 корена домати, 40 корена люти чушки, освен това червено цвекло и картофи.  Но голям зор беше докато обърна земята и да очистя от буренака,  получих мускулна треска дето и във фитенес залата не съм получавал......... а има още много бурени.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #87 -: 16-05-2011, 09:53:47 »

Како Марийке, реализирах част от мераците-  вече имам 60 корена домати, 40 корена люти чушки, освен това червено цвекло и картофи.  Но голям зор беше докато обърна земята и да очистя от буренака,  получих мускулна треска дето и във фитенес залата не съм получавал......... а има още много бурени.

:kisss:Не се отчайвай!!!Всяко начало е трудно!Но имай вредвид, че с каквато и работа да се заемеш, ако не вложиш, желание, емоция, ако не вложиш душата си ...отпиши я!И още нещо...молитвата.... в каквото и да вярваш /религия, философия, макар, че за мен то си е едно и също/отправи една молитва за взаимопощо...между теб и Природата.Това допълва или по-точно казано хармонира твоето желание с процесите...или с други думи ще ти помогне да влееш своето желание в голямото желание- Да го бъде живота!!!Тук със сигурност ще ме разкритикуват голяма част от съфорумците...но тяхна си работа.Те и без това не влизат в никакви градинки. tooth
И ако  не съм ти додеяла вече...много е важно да не се откажеш.Случването на нещата от раз, от първи път е мноого рядко явление.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #88 -: 18-05-2011, 08:50:41 »

 :kisss:Няма го работягата...сигурно е на градинката .Дай малко снимки някъде...до къде я докара...да не ти цъфнаха доматите??? tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #89 -: 18-05-2011, 21:57:21 »

:kisss:Няма го работягата...сигурно е на градинката .Дай малко снимки някъде...до къде я докара...да не ти цъфнаха доматите??? tooth

Е-е-е чак пък да цъфнат........дай e-mail и ще ти пратя снимки.  Тук във форума не става, много е ограничен размера на прикачваните файлове и няма да видиш нищо.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #90 -: 19-05-2011, 10:00:28 »

 :kisss:Ти профил у фейса нямаш ли?
Иди на моя профил ,тук у форума и виж мейла.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #91 -: 26-05-2011, 13:26:43 »

Ами не става, мейла ти е скрит.  Както и да е, стъпка по стъпка имаме лехи с домати, тиквички, люти чушлета, картофи и червено салатно цвекло. И останалото е мак, който преодоля бурените.  Сеге е много забавно да се види- по периферията плодни дръвчета, после маков пояс и някъде по средата лехите.  Сега ме е жал да унищожа този червен пояс, затова ще чакам маковете да прецъфтят, после ще ги оскубя и ще направя още лехи.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #92 -: 26-05-2011, 14:34:25 »

Ами не става, мейла ти е скрит.  Както и да е, стъпка по стъпка имаме лехи с домати, тиквички, люти чушлета, картофи и червено салатно цвекло. И останалото е мак, който преодоля бурените.  Сеге е много забавно да се види- по периферията плодни дръвчета, после маков пояс и някъде по средата лехите.  Сега ме е жал да унищожа този червен пояс, затова ще чакам маковете да прецъфтят, после ще ги оскубя и ще направя още лехи.

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:Въобще не ги бутай.Остави ви ги да прецъфтят и тогава.Аз в моята градинка си оставям мака, лайката, глухарчето и сега се опитвам да завъдя ралицата.Чела съм , но не помня къде точно, че те се оставаят и помогат борбата с някои вредители.Опитвам се да завъдя и детелината за да избегна копаенето...и май ще ми се получи.Откривам, че каквото си пожелаеш и поискаш от там...от горе...ще ти се получи.Можеш да поискаш някои растения...да се самонасеят.Бях писала и за ролята на молитвата-връзка-жицата по която си отправяме исканията...стига да не са в разрез с хармонията и да не са егоистични.Опитваш ли???
   Аз също имам нови снимки и следващата седмица ще ги кача на фейса, у градинката.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

elena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #93 -: 07-06-2011, 12:20:53 »

Здравейте!
Много се радвам, че намерих форум, занимаващ се с биоземеделието.
Ние отскоро се опитваме да си отглеждаме чисти зеленчуци около София и се налага да се учим "в движение".
В момента имаме сериозен проблем с доматите. Моля за съвет...
Листата на растението се завиват навътре. В една агроаптека ни казаха, че не е от преполиване, защото не са завити листата на най-долните клончета, а "завиването" започва от 3-4 клонче нагоре. Според жената в аптеката това бил вирус, който не се лекувал и трябвало да изкореним доматите. Моля,пишете, ако имате представа за какво става дума или ако знаете кого можем да попитаме.
Благодаря предварително!
Хубав ден на всички!
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #94 -: 07-06-2011, 14:39:08 »

Вижте дали това се причинява от някаква гадинка - развийте листата и погледнете внимателно по повърхността дали има нещо различно. Те са много миниатюрни и може да не се вижда добре. Ако има нещо пръскайте с настойка от чесън, лук и пелин. Надявам се да помогне.
Активен
Духът владее материята!

elena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #95 -: 07-06-2011, 16:13:05 »

Мер, благодаря за предложението, но не се вижда да има гадинки...
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #96 -: 07-06-2011, 20:35:15 »

Нашите чушки пострадаха от нещо подобно. Не знам какво е. Ние имахме съмнение, че е предизвикано от обилно наторяване, защото бяха засадени в много силна почва, която все едно ги изгори. Съжалявам, че не мога да помогна.
Активен
Духът владее материята!

elena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #97 -: 08-06-2011, 13:14:48 »

:) нямя проблем, ще пиша, ако разберем нещо повече:)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #98 -: 08-06-2011, 18:23:23 »

Може и да е гъбично заболяване. Тук са описани някои характерни заболявания по доматите. Виж кое е най-близо до твоя случай. Ако е гъбично пишеш в гугъла "фунгицид" (не се стряскай - това не са само пестицидите, а и такива неща като бордолезовия разтвор и течната сяра). Преди да приложиш някой от тях (ако се стигне до там) виж кой е най-подходящ за случая.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:ЗА ГРАДИНКАТА С ЛЮБОВ
« Отговор #99 -: 16-06-2011, 14:25:55 »

Вижте дали това се причинява от някаква гадинка - развийте листата и погледнете внимателно по повърхността дали има нещо различно. Те са много миниатюрни и дори зелени и може да не се вижда добре. Ако има нещо пръскайте с настойка от чесън, лук и пелин. Надявам се да помогне.

Сещам се за това: коприва нарязана на дребно и оставена във вода да престои и когато стане с тежък мирис е готов препарат за пръскане срещу вредители    :)   Успех!

по-здрави!    :peperudi:
Активен
за всичко имам време   :-)
 

Страницата е създадена за 0.142 секунди с 22 запитвания.