Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вълк сред овци, овца сред вълци или Наръчник по оцеляване  (Прочетена 49561 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

:weight_lift:
да видим...
10 лицеви опори (20 по-добре, ама с изправен гръб)
студен душ
разходка
разговор с човек, който те дразни (събужда определено)
и изобщо се отдаваш на спане или изпиваш едно кафе, ама поне си го правиш хубаво и си го сипваш в ритуална чашка
Ех, 10 лицеви. То аз и една не мога да направя ама предполагам ще ме нервира => активизира :D
Разходка - не действа, цял ден бях навън...
Цитат
разговор с човек, който те дразни (събужда определено)
С баща ми, за съжаление не разговаряме, а само си подвикваме. Свикнала съм и имам резистентност към това лечение :Content_4 - emotloader:
Хубавото кафе е вариант, но за съжаление в нас се пие само нес и някакво отвратително експресо. Нищо не може да замени аромата и вкуса на току-що смляното кафе. Май този аромат действа повече от самия кофеин, който при мен събуждащо действие няма.
Да се надяваме, че е заради променливото време и утре ще съм по-добре. Кой знае как варира налягането.

С нетърпение вече чакам черешките - ще се злоупотребява с количествата tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

 ;D
аз чакам джанките
имам си една теория- всяка дива слива има вкус на различен плод- някой на банани, други на праскови, трети на круши, четвърти на грозде...
малее...лятото, особено като поузреят хубаво, знам всички места из родното ми градче, където растат безпризорни сливи.
само където и други хора ги берат, май най-вече за ракия


а за кафето---на същото мнение съм, прясно смляно, ароматно, на джазве....мммм...само такова пия, и сега няколко дни не съм пила, точно защото нямах....рафинирах си вкусовете ;)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Не се сещам да съм яла узрели джанки - всичко се опустошава, когато е още много зелено. Пуста лакомия :D Едва ли ще се доберем и до липите, за което много ме е яд, защото обичам липов чай.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Абе девойки , за вас мъже няма ли , да ви раздрусат като гладен циганин джанка   tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Абе девойки , за вас мъже няма ли , да ви раздрусат като гладен циганин джанка   tooth
Няма - изгонихме ги tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Абе девойки , за вас мъже няма ли , да ви раздрусат като гладен циганин джанка   tooth
Няма - изгонихме ги tooth
И аз съм така. Моя ме изостави и замина в Германия. :'(

И аз съм напоследък без енергия. Събуждам се супер рано, на обед ми се доспива. Вчера легнах на обяд за 2 часа, после изпих едно кафе за да се разсъня  :Confus_3:и после за капак ваобще не можах да заспя и съм висяла до късно, а днес пък кукнах рано. Луда работа. Дано да се оправя до няколко дни, че заминавам за Слънчев бряг да работя.

От сезонните плодове с нетърпение чакам гроздето.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Абе, имам си мъж, уж, даже почти всеки ден го извеждам някъде да го водя като куче да ми прави компания - не му е лесно на човека tooth
Аз ставам в 6 часа. Навик. Напоследък спя по 5 часа, явно ми стигат. Обикновено имам спад на енергията следобяд, после след 17-18 часа пак се активизирам и мога да продължа така до посред нощ. Въобще най-кошмарната ми част от деня е от 13 до 16 часа. Трябва пак да прочета кои меридиани (според китайската медицина) бяха активни в тази част от денонощието, може да имам някакъв проблем без да знам. Или пък да е от кръвното. Гледам въобще да не лягам на обяд, че после не знам на кой свят съм. Много е вредно спането през деня.
Деси, първоначално смяната на режима може да ти се отрази зле - стрес за организма е, но малко разнообразие е дори полезно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Абе девойки , за вас мъже няма ли , да ви раздрусат като гладен циганин джанка   tooth
Няма - изгонихме ги tooth
И аз съм така. Моя ме изостави и замина в Германия. :'(

И аз съм напоследък без енергия. Събуждам се супер рано, на обед ми се доспива. Вчера легнах на обяд за 2 часа, после изпих едно кафе за да се разсъня  :Confus_3:и после за капак ваобще не можах да заспя и съм висяла до късно, а днес пък кукнах рано. Луда работа. Дано да се оправя до няколко дни, че заминавам за Слънчев бряг да работя.

От сезонните плодове с нетърпение чакам гроздето.
Деси,как ще съчетаваш суровоядството и работата в Слънчев бряг?В смисъл ще се запасиш предварително с провизии или ще си купуваш каквото има на разположение там?Питам защото едва ли ще се възползваш от храната,която осигуряват на служителите на хотела :D,а и аз съм се чудила какво бих правила ако ми се наложи да замина някъде за по-дълъг период от време :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Мари ще ти отговоря в моя дневник да не спамим дневника на Томирис.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Последните дни на следването са най-тежки. Въобще нищо не ми се пипва, дано не стане като приказката с власите, които се давят накрая на Дунав;)
През деня си я карам на плодове (напоследък се пристрастих към мангото) или най-много накоя салата. А сега излязоха и черешите - спасена съм от ябълките! Вечер пак салата с нещо дребно преминало или не термична обработка. Яйца/извара - веднъж или два пъти седмично, малко мляко - също толкова рядко, предимно вечер да ме приспи ако са ме хванали нервите. Чувствам се що-годе добре - енергията ми варира на взривове и спадове, но спадовете не са толкова чести. Движа се много (направила съм дори мускули по краката tooth). Психически, обаче, съм напълно изтощена. За съжаление почивка на ума ми предстои чак Август, така че трябва да се стегна за последно и да стисна зъби. Шестнайдесет години издържах по образователните институции, не трябва да се предавам за някакви си два-три месеца. Ще е направо излагация от моя страна, но пък съм способна на такива простотии.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Ох, Томи, колко ми е познато това, ако знаеш...... :-\
Сейм тинг хиър - ни ми се учи, ни ми се занимава с каквото и да било, свързано с така наречения университет. Последните дни си мисля даже абсолвентския бал да си пропусна (колкото и шантаво да звучи  tooth), толкова ми е писнало на капелурата  :Confus_3:. Само че при мен почивката се очертава да е малко по-рано - още след 15-ти юли съм "свободна България"  8). Но дотогава ще е яко учене и нервни сривове, подобаващо орнаментирани с най-различни псувни и механично повтаряне как ще се о**ра на държавния и няма да завърша висшето  tooth. Преди години така беше и в гимназията - в края на 12-ти клас бях сигурна поне 300%, че няма да завърша. Нищо че се водя отличничка, а в даскалото има бая двойкаджии, половината от които - в моя клас - точно те ще завършат, а тъкмо аз ще съм единствената, която няма... туйто  tooth. Еми, кураж, стискам ти палци - ще се справиш, аз съм сигурна. Не знам къде и какво учиш, но оставам с впечатлението, че не ти се говори много по тая тема, така че няма да те питам  :).
Черешите и аз ги сефтосах и наистина са страхотни - или поне тези, на които попаднах (а може би просто защото отдавна ми се ядат  tooth). Вчера дори пробвах черешов сок - половин чаша сок (много гъст става), половин чаша вода - и е приказка  :Cherries :Appetit_17:. Но повече ми харесва да си ги хрупам.
Бих те посъветвала да си починеш малко - както намериш за добре, дори да е само за ден-два... Отиди някъде (ако имаш възможност), смени обстановката за малко, просто колкото да се разсееш. В такива ситуации и един ден почивка може да те разтовари повече от няколко седмици терапия - лично съм се убедила. С движението също не прекалявай, колкото и да е полезно и пристрастяващо. Въобще, гледай да поразпуснеш - само съвет де, не искам да ти се бъркам ;). Успех!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Винаги съм била с отличен успех, а повече от половин час наведнъж не сядам да уча. Мислят ме за голям зубър, сигурно, но далеч не е така. Всъщност, едни оценки не показват абсолютно нищо и обрзованието е направено за хора - има си система, само трябва да я схванеш. Рядко да се учи нещо, което е невъзможно да бъде разбрано от средно интелигентен човек.
За черешов сок и аз се сетих, но ме мързи да ги чистя;)

Дааа, почивка, бягство...За съжаление няма къде в момента.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Във връзка с ученето да споделя и аз. Нали и на мен ми предстоят изпити. Хората са казали че има 2типа студенти. Едните учат малко и изкарват високи оценки а другите учат много и изкарват ниски оценки. Е аз съм от третия тип-уча много и изкарвам много добри оценки. Винаги съм била така и съм се стремяла към това. Не се чувствам удовлетворена от себе си ако случайно не се справя много успешно.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Във връзка с ученето да споделя и аз. Нали и на мен ми предстоят изпити. Хората са казали че има 2типа студенти. Едните учат малко и изкарват високи оценки а другите учат много и изкарват ниски оценки. Е аз съм от третия тип-уча много и изкарвам много добри оценки. Винаги съм била така и съм се стремяла към това. Не се чувствам удовлетворена от себе си ако случайно не се справя много успешно.

Моят дядо пък, лека му пръст, казваше, че в гимназията и прогимназията всяка оценка, различна от 6-ица, е 2-ка, а пък в следването - всяка, различна от 2-ка е 6-ица  ;D.
А иначе подобна глупост за "двата типа студенти" аз чувам за първи път  tooth. (Не се засягай, Деси, не казвам нищо лошо за теб, но за човекът, който го е измислил бих казала няколко приказки... Ама айде няма, че имам да уча  :whistling2 - emotloader: ;))
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Вики не си ли го чувала този лаф досега? Май само във Варна е разпространен.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Най-разпространеният тип студенти са преписвачите и "късметлийте". Едно 80%. На мен това винаги ми се е струвало долно - не си ученик, мама няма да те бие за двойка. Защо трябва да си усложняваш живота? Като не си научил нещо - признай си и следващия път ще минеш. Защо трябва да измисляш разни безумни системи само и само да излъжеш и боговете?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Най-разпространеният тип студенти са преписвачите и "късметлийте". Едно 80%.

Не и в моята специалност... Моите колежки, така наречените "кокошки-филоложки" (както казва една любима преподавателка  tooth) по-скоро ще умрат, отколкото да НЕ са подготвени, и ако им кажат, ще назубрят и телефонния указател, без значение дали има или няма някакъв смисъл от това  :-\. Мен пък това винаги ме е учудвало - като ще правиш нещо, хубаво е да влагаш някаква мисъл в него, иначе за чий, бе джанъм, се занимаваш? ???

Томи, и аз не съм привърженичка на преписването, но всяко правило си има изключения  :). Има предмети, които винаги се вземат с учене (ако си подготвен, няма как да не се справиш). А има и такива, които се вземат с всички възможни средства  ;D, стига само да се вземат, защото иначе можеш да си ги влачиш с години и пак нямаш гаранция. Във всяка специалност има такива. При мен едно таквоз чудо е историческата лингвистика - колкото и да се готвиш, таз материя научаване НЯМА, така че ако на изпит удариш на камък и ти се падне нещо, което не знаеш, по-добре е да препишеш/излъжеш-измажеш/съчиниш нещо/разстегнеш локума/заплашиш професора/гръмнеш го и му тикнеш книжката, да ти напише 6-так, преди да се пренесе където трябва  tooth (не се плашете де, аз само така си говоря  :whistling2 - emotloader: ::))... отколкото да го оставиш за есен (при нас няма ликвидационна сесия, ако не успееш - наесен, с песен!) с пак същия - минимален - шанс за успех. Така че да не бъдем толкова категорични, всичко може да се случи, стига все пак да не ни става навик ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Аз пък съм много зле по "разказвателните" предмети, историята и географията ми бяха истинска мъгла. Ако няма поне 1 формула, която да осмисля текста не ме търси. После в университета винаги пишех пищови, ако има повече теория. Обичах и да си развивам въпросите от конспекта с мои думи. Нали се сещате, като препишеш 2 пъти материала, пищовите са само за самочувствие  tooth половината група изкара с моите  O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

belee, и аз съм така - формули и графики помня. Не мога ли да изведа нещо по логичен път - не ме търси. В зубренето хич ме няма, а също и в разни икономически дисциплини. От пари и далавери разбирам само дотолкова, колкото да не ме излъжат в магазина. Историята я харесвам, но ако ми дадат някакви документи, предмети, картини и прочее извори и сама да си правя изводите. По литература съм същата - критики и тем подобни никога не съм чела, предпочитам да пиша есета.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Аз съм във вашата на група, Томирис и beelee.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.