Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120680 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #40 -: 05-11-2009, 17:47:06 »

Нещо не ми излизат снимките.
Не е изсъхнал, влажно е коренчето.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #41 -: 05-11-2009, 19:24:20 »

Аз също започнах пречистването от понеделник. Извадих корена неделя вечерта и на другата сутрин го настъргах, не беше сух. Настъргах го с пластмасово ренде, което също има такива "звездички"  и стана точно като кашичка. На вкус е приемливо, само първия път ми се стори много остро и люто, но сега вече свикнах.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #42 -: 06-11-2009, 01:49:35 »

oum le dauphin blanc , страшно е станало. Но наистина си е лютичко. Първия път когато го направих това с хряна бях настинала и направо ми излезе вода ли, секрет ли незнам какво си от очите, носа, устата и ме прониза адси силно за секунди главата. Честно ви казвам направо ми изкочиха очите. Но ми мина. после понеже обичам люто ми стана любима подправка на салатата. Особено като мъжа ми ме черпи едно настъргване, че хич не си е лесна работа и е много вкусно :essen:И това пречистване действа!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #43 -: 06-11-2009, 09:48:44 »

и аз май ще взема да го направя, за да не хвърлям хряна  ::)
... заради сина ми мъжа обиколи пазарите и накрая една баба му обеща хрян, на другия ден донесе, обаче както го настъргах да диша сина ми имахме големи разправии  :-\ а за хапване изяде една лъжица и това беше, повече не иска да повтори, а продължава да кашля  :-\...отивам да направя още един опит с лимона и хряна, дано пие поне от това ...
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #44 -: 06-11-2009, 10:41:36 »

опитай, на мен само първата лъжица ми беше трудна, сега даже ще вземе да ми хареса :)  вчера дадох и на детето една малка лъжичка от сместа, като преди това бях изстискала половин лимон допълнително. Щом той 4е е на 3г я прие, зна4и опитай, твоя син поне е по-голям
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #45 -: 06-11-2009, 10:48:04 »

Кашлицата да не е от "раздяла" ГНМ,както Вери каза? :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #46 -: 06-11-2009, 10:51:06 »

И на мен ми харесва, все едно ми рестартира мозъка :Р
Иначе като го рендам люти на очите повече от лук...но ефекта е невероятен, откакто го правя ми е излезнала само 1 пъпка. Вече почнах да вземам по 2 пъти - сутрин и вечер на гладно.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #47 -: 06-11-2009, 11:05:34 »

 :Content_22: вече изпихме по две чаени лъжички и двамата, не е толкова гадно като настърган хрян с мед  ;D
а конфликт има моя син- в последно време хич не учи, ние не го проверяваме с баща му и навързал две двойки и три тройки, вписали му ги в бележника миналата седмица, плака много >:( и след два дни грип  ::)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #48 -: 06-11-2009, 11:14:29 »

Ааа, Даниелче гледай ти. Значи Вери е права, че кашлицата е конфликт на територията. Аз го разбирам така - той е имал ниски оценки и е бил напрегнат, понеже е в очакване да разберете. След дни вие го разбирате, скарвате му се и конфликта вече се счита за разрешен и той влиза в лечебна фаза - започва да отделя секрет - сополи, да кашля и т.н.
Активен

Kalina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #49 -: 06-11-2009, 13:22:01 »

Силата на хряна намалява с всяко отваряне на буркана, а не толкова, че се "свиква". За съжаление след десетина дни почти не мирише.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #50 -: 06-11-2009, 16:02:21 »

Значи ще използвам супена лъжица  :bleh
Настъргала съм 3 коренчета с 2 лимона и половина - едно малко бурканче.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #51 -: 06-11-2009, 19:21:03 »

Аз затова си направих малко количество-за 5 дни. Утре ще си настържа нов корен
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #52 -: 06-11-2009, 19:58:11 »

Силата на хряна намалява с всяко отваряне на буркана, а не толкова, че се "свиква". За съжаление след десетина дни почти не мирише.
Да, наистина силата му намалява. Затова аз лично си стържех хрян толкова, колкото ще ми трябва за един път, най-много за два пъти. И изстисквам лимон върху хряна, колкото да стане кашичка. Иначе като престои дори само една нощ в хладилника и силата му намалява, не е същия ефекта. Т.е. както каза beelee няма да може чак да ти се "рестартира мозъка"!  :D :D Страшен лаф!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #53 -: 07-11-2009, 10:09:30 »

Започнах да кашлям вчера, преди съм имала спастични бронхити  ??? ::) ... вече свикнахме с вкуса  ;D  мисля да започна от  днес и това  прочистване с лимон и чесън, което Ками написа  :)
« Последна редакция: 07-11-2009, 10:15:09 от Даниела »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #54 -: 25-04-2010, 13:38:05 »

Един въпрос, свързан с проклетата слуз...
Нали се смяташе, че е причинена от животински продукти (главно)... Добре де, ама аз защо имам чувството, че съм перманентно задръстена със слуз? ??? Независимо дали консумирам млечни или не... Млечните ми беше голям зор да ги спра, но накрая го направих (ям много рядко, тук-таме някой продукт или "боклуче" с незначително съдържание на мляко или сирене). Да, ама още имам усещането, че дишам през носа не сто, а някъде 60-70 процента  :-\.
Толкова пък да ми е задръстен организмът? :surpris_23: Правя редовно и Шанк пракшалана, и клизми понякога, няколко пъти съм правила и чернодробното. Курсът с хряна и лимона го направих някъде ноември месец и наистина имаше страхотен ефект, но май беше за кратко  :(. От известно време всяка сутрин правя и йогийското промиване на носа и синусите и пак - действа за няколко часа, после пак така  :-\. Къде греша?
Другото, което ми хрумва е, няма ли някакви други източници на слуз, които е по-трудно да се избегнат? Примерно, мръсния въздух, хлорираната вода, негативизъм, лоши мисли, или нещо подобно?
Някой по-просветен да ме осведоми по въпроса, моля.  ::) :fluretaa:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #55 -: 25-04-2010, 15:41:01 »

Вики и зърнените са слузообразуващи пък били те и покълнали. И с тях не трябва да се прекалява за съжаление.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #56 -: 26-04-2010, 08:21:07 »

:) Аз като ям хляб и ми се запушва носа   tooth  , не искам да го описвам цветно , но няма хляб няма сополи :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #57 -: 27-04-2010, 22:40:39 »

Абе Вики , какво задръстване на 22 години ?  Пробвай да си смениш чувството временно и пак сподели. Аз мисля ,че ще даде резултат :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #58 -: 28-04-2010, 06:54:02 »

Хм, това с хляба го изпитах на гърба си оня ден - през деня малко прекалих и на другата сутрин беше гадно чак. Млечни не ям и даже съм решила да опитам седмица или десетина дена да изкарам без никакви зърнени, да видим какъв ефект ще има. Жалко, че хрян по това време май вече не може да се намери.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #59 -: 28-04-2010, 07:18:23 »

Ако е прекалено изчистен организма започва да реагира и на зърнени.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 24 запитвания.