Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120602 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #80 -: 29-04-2010, 14:06:12 »

Ще пречи,даже водата трябва да е изворна.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #81 -: 29-04-2010, 19:28:29 »

Добре, Бенато. Ще те послушам. От събота почвам, когато и минаваме на 100% сурово. Сега имаме 1-2 дена, когато не всичко е сурово.
Да я преварявам ли водата? Да кипва ли или само затоплям? От филтър е.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #82 -: 30-04-2010, 07:17:29 »

Аз се отказах  :( днес пак изпих един литър топла вода, този път бързо пих водата и никакво изпотяване  :surpris_23:...
.
..но е приятна топлата вода и ще пия поне по чаша две след жабуренето сутрин
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #83 -: 30-04-2010, 08:13:52 »

Вери,щом е филтър и не можеш изворна ,преварявай.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #84 -: 30-04-2010, 08:39:31 »

А тази гореща вода не мислите ли че е вредна за лигавицата?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #85 -: 30-04-2010, 10:51:46 »

Щом не се изгаряш в устата,няма проблем.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #86 -: 30-04-2010, 18:30:50 »

Бенато искам да благодаря за това че споделихте този метод, аз 2 сутрини вече го пробвам, нямам проблем с горещата вода, капвам лимон и се изпотявам доста...а днес реших да правя обичайния душ след пиенето и обтривката...ободряващо ми действа - не знам дали е пиенето или потенето. Сутрин често съм леко дизел, бавно се разсънвам от както се помня, само с един душ успявам да вдена  :)... и кръвното ми е ниско, в някои дни ми се завива свят... пиех разни чайчета сутрин но с 1 чаша явно не е било същото. с този метод не знам какви други ефекти ще има, но по бързото събуждане и прилив на енергия за мен е супер.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #87 -: 01-05-2010, 10:39:33 »

Като прочетох снощи за пиенето на топлата вода и реших днес да пробвам. Аз пия всяка сутрин по една или две чаши топла почти до гореща вода. Днес изпих и петте, но не се изпотих. Искам да питам това всъщност /изпотяването/ задължително ли е?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #88 -: 20-05-2010, 18:13:03 »

Абе, взех си хрян и захаросан мед. Откъде ми хрумна да ги взема едновременно и двете не знам. Ама сякаш процедурите се припокриват, защото и двете чистят от слуз. Та си мислех, мога ли и двете едновременно да ги направя, т.е. пъхане на 2 грахови зърна в носа и това с хряна, или по-добре едно след друго. И коя процедура всъщност е по-добра и повече изчиства? Като малък ужким имах синузит, дали и сега имам не знам. Пък бронхити постоянно хващам... 3-4 пъти в годината. И се чудя дали някоя от двете процедури ще помогне срещу бронхитите да не хващам повече, че ми писна и да ми изчисти всички негативи натрупани в дробовете през годините. За синузита няма да питам, защото би трябвало меда да го оправи него, или поне в статията пише, че е срещу синузит  :bleh
И понеже сега четох и другите неща... това с горещата вода дето се бие защо трябва да се прави на точно определени дати? Не може ли да се хвана утре и да почна да го правя примерно ??
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #89 -: 20-05-2010, 22:55:12 »

Като прочетох снощи за пиенето на топлата вода и реших днес да пробвам. Аз пия всяка сутрин по една или две чаши топла почти до гореща вода. Днес изпих и петте, но не се изпотих. Искам да питам това всъщност /изпотяването/ задължително ли е?
Да, трябва да се изпотим, за да излязат нечистотиите от нас :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #90 -: 20-05-2010, 23:09:16 »

Значи като съм започнала от 1 май да я пия тази гореща вода сутрин, до ден днешен нямам пропуск. Пия си ги всяка сутрин по пет чаши. Долу горе между литър, литър и двеста. Даже като бях на ексурзия имах за мой късмет термокана в хотела и там не пропуснах. Не мога да кажа , че се изпотявам. Малко и то не всеки път, но пък продължавам с процедурата :heart_2:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #91 -: 21-05-2010, 00:14:37 »

Значи като съм започнала от 1 май да я пия тази гореща вода сутрин, до ден днешен нямам пропуск. Пия си ги всяка сутрин по пет чаши. Долу горе между литър, литър и двеста. Даже като бях на ексурзия имах за мой късмет термокана в хотела и там не пропуснах. Не мога да кажа , че се изпотявам. Малко и то не всеки път, но пък продължавам с процедурата :heart_2:
Ама май си изтървала срока и затова не ти действа  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #92 -: 21-05-2010, 00:16:22 »

Какъв срок?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #93 -: 21-05-2010, 00:19:31 »

Какъв срок?
Абе знам ли го..... някой беше казал в темата, че трябва от 25 април до 7 май да се прави... този срок е измислен в момента дето го пиша де. Но някой наистина беше написал, че през това време трябвало да се пие водата и аз затова реших да питам дали извън този срок пак може да се пие, ама никой нищо не каза. И ти сега като викаш, че не се изпотяваш, си викам да не би пък да си пропуснала срока и затова ефекта да е станал на дефект  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #94 -: 21-05-2010, 00:25:17 »

Да , този срок го каза Бенато. Но аз не мисля, че ефекта е станал дефект, моля ти се!  tooth Не виждам да ми се е появил дефект вследствие на пиенето на гореща вода. А иначе аз сутрин като взема да я пия и винаги си представям как горещото убива , стопява всичко излишно.  ;) ;) Ами, да все пак най-важното е как си настроен, че ти въздейства процедурата.
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #95 -: 21-05-2010, 08:51:49 »

  Бях чувал за чаша топла вода сутрин, но не и за 2л. гореща! :surpris_22: Щом е изпитано, ще го пробвам и аз. :weight_lift: А бях чел преди години, колко са вредни горещите течности. Автора беше някой авторитет в тая област. За съжаление, не си спомням коя беше книгата, но идеята беше: "представете си какво причинявате на организма си като пиете толкова горещо, че не можете да си държите пръста си вчашата, в стомаха няма топл. рецептори и го изгаряте, затова сърбаме, защото на устните има рецептори" и др. в тоя стил. Даже даваше ръководен принцип:"по-добре топло отколкото студено, по-добре студено отколкото горещо". Може да е било и в книга на Л. Ковачева. Тогава се лутах в литературата за да реша на кого да вярвам. :Confus_34: Сега си имаме форум. :Content_14:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #96 -: 21-05-2010, 10:32:46 »

Никой не казва за 2 л. Това, което прави Вал е супер - по 1-1,2 л вода е нормалното.
Ронин, да, горещата храна или течност изобщо не е за препоръчване. Но тук става дума за изчистваща процедура ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #97 -: 21-05-2010, 17:26:32 »

Най-добре е да се консумират напитки със стайна или телесна температура.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #98 -: 22-05-2010, 13:41:26 »

Ронин и аз съм чела че горещата вода направо щавела нежната лигавица в стомаха. Според мен трябва много да се внимава с тази процедура.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #99 -: 27-05-2010, 11:51:29 »

Бих искал да предложа и два метода за пречистване на слузта от тялото.Те са класически йогистки методи.Надявам се ,ако някой ги изпробва ,да получи качествен резултат.Първия метод е в очистване на харносмилателния тракт и червата с вода.Препоръчва се водата да е топла,колкото е температурата на тялото горе долу.Затопляте 2-3 литра вода до около 40 градуса.В аптеките се продава пакети с английска сол/magnesium sulfuricum/.струва стотинки.вземате един такъв пакет /30гр./и го разтваряте в една водна чаша с топла вода.Изпийте го на малки глътки така ,че да не поемате въздух с водата в стомаха.Понеже това е изключително горчив вкус,съвета ми е в момента на пиене да сте си взели въздух и да преустановите дишането.Може да си защипете и носа  с палец и показалец/при някои това действа още повече за да се изгуби вкуса за кратко/.Като изпиете горчивата вода вендага изпиите още малко с обикновенна топла вода.Тя ще ви се стори сега сладка.Да приемем че са изпити вече половин литър вода. Трябва да изпиете  колкото се може повече вода за около 15/20 мин.Разбира се  стомаха трябва да е празен и преди това да сте изпразнили естествено червата в тоалетната.Тази процедура е най- добре да се започне сутрин,в дните когато Луната преминава през знака на Водолей.Но може и в други дни.Ако някой иска да се съобрази със най-подходящите дни ,мога допълнително да изброя кои са.Това го препоръчвам ,разбира се,защото всички водни процедури се влияят силно от положенията на Луната.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.