Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120652 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #60 -: 28-04-2010, 08:46:52 »

Сега е момента за пречистването с топла вода, От 25 април,до 4 юни всяка сутрин се пият по пет чаши. И когато се изпотим се обтриваме със суха кърпа. Прочиства слуз,стави,бъбреци,даже почти всичко в организма.
Малко е зор с топлата вода,ама всеки си решава :surpris_23: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #61 -: 28-04-2010, 08:58:53 »

това не го знаех, Бенато ти правил ли си го?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #62 -: 28-04-2010, 10:39:10 »

И аз да питам, колко топла трябва да е водата?
След като се изпият 5те чаши, колко време не трябва да се яде?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #63 -: 28-04-2010, 11:36:11 »

Ти изпий 1.2 -1,4 литра вода пък чакай да огладнееш в близките два,три часа. :bleh :laugh:
Ами колкото да можеш да я пиеш,да не те изгори.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #64 -: 28-04-2010, 11:50:30 »

Бенато , това не е ли аналог на сауната  ?  Всъщност , две са целите - изпотяване и отмиване.  Мъдро  звучи , защото обикновената сауна те затопля само отвън, докато тази вода - и отвътре .  
 Сетих се.  топлата вода по-добре разтваря и отмива. (И по-малко спазмира ) Май това е и целта. Браво.  
« Последна редакция: 28-04-2010, 11:52:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #65 -: 28-04-2010, 11:51:47 »

Бенато, разправи по-подробно, моля  :). Наведнъж ли се изпиват тия 5 чаши? И с каква горе-долу температура? Веднага след ставане ли?

Бате Бино, щеше ми се да си въобразявах ама... Половината от времето само некви плюнки, храчки и сополи (с извинение :-[)  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #66 -: 28-04-2010, 13:38:41 »

Да Бино и аз до тоя извод стигнах,но било до юли ,а аз бях разбрал юни :surpris_22: :Confus_3:
Ми аз ще се сваря в собствен сос........ :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Но ще пробвам,никакви грипове и вируси не те хващали зимата. Не че сега ме бяха хванали :laugh:
Вики,топла вода,колкото може да търпиш и да не се попариш. Все пак целта не е смяна на лигавиците. ;) tooth
А прочистване на кръв ,лимфа и всичко гореизброено.
За първи път ще го правя,Рашко ни светва по този въпрос. Това е стар похват,изпитан,но ми е чудно,колко такива мъдрости има,а ние си мислим,че медицината напредва.
Май,май напредват болестите само......... :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #67 -: 28-04-2010, 13:49:20 »

 Рашко каза, че процедурата с пиене на топла вода на гладно е 10 седмици от 25.04. Уточни, че дори само  3 пъти в седмицата да се прави, а не всеки ден пак ще има ефект.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #68 -: 28-04-2010, 14:02:11 »

 :Content_22: аз го започвам от утре, ще докладвам какво е чувството  :) ...Водата преварява ли се или просто се затопля  ???

След водното гладуване, отоците под колената ми бяха почти изчезнали, сега обаче си позволявам пълнозърнест хляб, понякога когато много ми се яде солено- домашно сирене или маслини, и пак съм с подутини  :( ще видим с топлата вода как ще е...
« Последна редакция: 28-04-2010, 14:04:24 от Даниела »
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #69 -: 28-04-2010, 17:22:49 »

От близо пет месеца съм свикнала сутрин като стана, да пия по две чаши по 400 мл топла вода. Кипвам я в термоканата, после доливам малко студена в чашата. Ако пия пет такива, това е 2 л, множко ще е сякаш, струва ми се. Не ги пия наведнъж, а бавно. Може би ще дигна малко температурата на водата, да видим. Но се чувствам много добре сутрин, макар да ме закачат в къщи за течната закуска  :D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #70 -: 28-04-2010, 18:29:38 »

И аз ще пробвам. Не го знаех този метод. Щом може само 3 дена, ще го правя петък, събота и неделя заради кърменето.
Една приятелка учи китайска медицина и минах интервю при нея. Каза ми, че според нея имам проблем с бъбреците. Все още не сме се срещнали да ми каже какво мисли и учителката и.
Дани, сподели после какво я направи водата. Превари или само затопли?
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #71 -: 28-04-2010, 18:41:19 »

5 чаши не са ли много? Не ви ли е страх от осмоза?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #72 -: 28-04-2010, 18:55:04 »

И на мен ми се струва много. Мисля, че трябва да се пие и много бавно - неведнъж ми е ставало лошо точно от гореща вода сутрин на гладно. Повече от чаша - две по 250 мл, обаче не съм изпивала. Иначе и аз я правя по същия начин като Antares.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #73 -: 28-04-2010, 19:08:48 »

Хм, не знам. При соколечението/терапията е препоръчително по литър да се пие на хранене.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #74 -: 28-04-2010, 20:57:24 »

Един въпрос, свързан с проклетата слуз...
Нали се смяташе, че е причинена от животински продукти (главно)... Добре де, ама аз защо имам чувството, че съм перманентно задръстена със слуз? ??? Независимо дали консумирам млечни или не... Млечните ми беше голям зор да ги спра, но накрая го направих (ям много рядко, тук-таме някой продукт или "боклуче" с незначително съдържание на мляко или сирене). Да, ама още имам усещането, че дишам през носа не сто, а някъде 60-70 процента  :-\.
Толкова пък да ми е задръстен организмът? :surpris_23: Правя редовно и Шанк пракшалана, и клизми понякога, няколко пъти съм правила и чернодробното. Курсът с хряна и лимона го направих някъде ноември месец и наистина имаше страхотен ефект, но май беше за кратко  :(. От известно време всяка сутрин правя и йогийското промиване на носа и синусите и пак - действа за няколко часа, после пак така  :-\. Къде греша?
Другото, което ми хрумва е, няма ли някакви други източници на слуз, които е по-трудно да се избегнат? Примерно, мръсния въздух, хлорираната вода, негативизъм, лоши мисли, или нещо подобно?
Някой по-просветен да ме осведоми по въпроса, моля.  ::) :fluretaa:
Организма освобождава натрупаните токсини поетапно, за да не се стигне до интоксикация. За пълното изчистване на физическото тяло е необходим доста дълъг период от време - значи и постоянство в режима
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #75 -: 29-04-2010, 07:23:51 »

Изпих почти литър топла вода, но накрая вече малко поизстина и не можах да се изпотя. Ще трябва да си взема някакъв термос...Не е неприятно, толкова вода изпих в разстояние на половин час.

Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #76 -: 29-04-2010, 07:33:15 »

Днес изпих 4 водни чаши х 400 мл в рамките на 40 минути и се поизпотих. Не смятам повече да пия и ще видим, може да не е всеки ден по толкова, но две-три задължително.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #77 -: 29-04-2010, 08:15:22 »

Вери,за три дена никой не е споменавал. От 25 април до 4 юли! Всеки ден! След изпотяването е задължително изтъркване със суха кърпа. Прави се масаж с кърпата. Аз даже се четкам след кърпата..Вода се пие колкото можеш-5 или 6 х 200мл е препоръчително, Ако е трудно се започва с по малко.
Кръв и лимфа,кръвоносни съдове,бъбреци,стави,целия организъм ставал като нов! :laugh:
Но трябва упоритост. :surpris_23:
Аз съм решил да пробвам,ще следя за състоянието и резултатите. Решил съм също,да го комбинирам със 100% сурова храна.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #78 -: 29-04-2010, 09:45:05 »

Аз сутрин по принцип ставам много жадна и изпивам по 1 шише вода още с кафето :) После си закусвам
Но говоря за студена, топлата засища :) утре го почвам, почвам и да житувам ;)
Не помня дали ви казах, всеки месец на намаляваща луна го правя.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #79 -: 29-04-2010, 13:18:02 »

Ще пречи ли, ако се сложи някоя и друга билка във водата? АЗ от няколко месеца пия по 2-3 чаши чай на гладно, а скоро включих и 1 с.л зехтин с 3 с.л. лимонов сок уж за  пречистване на черния дроб. Дано не навреди на кърмачето!!!
Активен
С желание всичко се постига!
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 23 запитвания.