Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253098 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #40 -: 19-05-2009, 08:03:04 »

Деси, пристигат и първите извадки от книгата 'Блестяща кожа без акне'
(не съм имала проблеми с акне и не съм изпробвала всичко, а само част от рецептите за поддържане на кожата)

Почистване на лицето

1. Смесват се 1 с.л. лимонов сок с 1 ч.л. кисело мляко, нанася се на лицето, отмива се с топла вода след 10 мин.

2. Смесват се 1 ч.л. мед, 2 ч.л. лимонов сок, 1 ч.л. кафява захар, нанася се като кожата леко се масажира; след 5 мин. се изплаква с хладка вода

3. Смесват се 1/2 ч.л. канела с 1 ч.л. прясно мляко, нанася се за 2-3 мин. и се изплаква

4. Смесват се равни части натурален ябълков оцет и вода; нанася се с памучен тампон върху кожата; изплаква се след 5 мин.


Тоник за лице

1. 1-2 ч.л. лайка се заливат със 100 мл гореща вода и киснат 5 мин. Охлажда се до приятна за лицето температура и се нанася с памучен тампон; не се измива

2. Пасира се ябълка (със сърцевината) и се смесва с 1 с.л. мед; нанася се върху лицето и след 10 мин. се отмива с топла вода

3. 1 ч.л. растителна мазнина, 1/2 ч.л. лимонов сок, 1 ч.л. мед; нанася се за 10 мин. и се отмива с топла вода


Следват:
Почистване на лицето с фрикция (Scrub)
Маски за лице
Инфо и основни съвети за акнето, някои хитринки

Василена, май няма да мога да съм ти полезна със съвет; не съм сигурна, че имам подобно нещо. Къде да го търся?  :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Натурална козметика
« Отговор #41 -: 19-05-2009, 11:04:15 »

Vladi,голям 6емет си ;D.Това са малки участъци по лицето,които са с малко по-тъмен цвят.Моите почти не се забелязват,но си ги имам ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #42 -: 19-05-2009, 13:40:57 »

Василенче, както се казва 'по материали от чуждия печат', намерих няколко предложения за природни лекове. Прилагат се при лунички, маска на бременността, старчески петна, белези от акне и др.

- леко търкане на петната с лимонов сок, може и с пръсти; добре е да се прави вечер и да се нощува така

- прилагане на пресни плодови и зеленчукови маски (кайсии, ягоди, краставица, червена боровинка)

- сок от магданоз, лимонов, портокалов сок и сок от червена боровинка в равни количества към крема за лице или тяло, които ползваш

Трябва да се увеличи приема на витамин C и кожата да се пази от слънце.

Добавям още:
- измиване на лицето със суроватка; има ефект на нежен пилинг без да дразни или изсушава кожата
- маска с квасена сметана; ако кожата е мазна, първо се маже с лимонов сок; не се мие, а се маха внимателно с тампон и на лицето се нанася тоник за овлажняване
« Последна редакция: 19-05-2009, 13:51:39 от vladi »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #43 -: 19-05-2009, 14:09:40 »

Влади, много ти благодаря за чудесните рецепти. Аз по принцип съм си правила маска от кисело мляко и аспирин и много добре ми се отразява. Лимонов сок знам, че е хубаво за кожата, но не го прилагам. Но ще трябва да започна да го ползвам.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Натурална козметика
« Отговор #44 -: 19-05-2009, 16:34:59 »

Vladi,и аз ти благодаря :-* ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #45 -: 20-05-2009, 09:35:13 »

Моля, моля. Дано са полезни.
Ето и следващите извадки от книгата 'Блестяща кожа без акне'

Почистване на лицето с фрикция (Scrub)

1. Лицето се навлажнява и с леки масажни движения се нанася сода бикарбонат; веднага се изплаква топла вода

2. Смачкват се 2 ягоди, прибавя се 1 ч.л. кафява захар, масажира се кожата на лицето, изплаква се; Кафявата захар премахва мъртвите клетки, а ягодите правят кожата нежна като на бебче

3. 1 ч.л. зехтин се разбърква с ½ ч.л. морска сол; премахват се мъртвите клетки, подобрява се оросяването, подхранва се кожата

4. 3 ч.л портокалов сок + 3 ч.л. куркума се разбъркват добре, нанася се на лице и шия за 10 мин.

5. 1 с.л. мед + ½ ч.л. лимонов сок + 2 ч.л. смелен бадем се разбъркват, масажира се лицето и се измива с топла вода

Маски
1. Лицето се намазва с пасирана ябълка, действа 15 мин., изплаква се

2. Намачкан банан +мед, действа 15 мин, изплаква се със студена вода

Подхранваща маска за суха кожа – 1 яйце и 2 ч.л. бадемово масло, стои 15 мин., изплаква се със студена вода

Овлажняваща маска – 2 ч.л. прясно мляко + 2 ч..л мед, маха се след 30 мин.

Маска за стягане на пори – 1 белтък + 2 ч.л. лимонов сок

Подмладяваща маска – 2 с.л. бадемово олио, 2 с.л. мед, капка витамин Е, 5 капки розово масло; нанася се с масаж, действа 20 мин., изплаква се с хладка вода

Маска против бръчки – 1 с.л. мед се смесва с 30 мл зелев сок, нанася се върху лицето и се измива след 15 мин.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Натурална козметика
« Отговор #46 -: 20-05-2009, 14:09:54 »

vladiти си истински извор на рецепти,благодаря.

Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #47 -: 20-05-2009, 14:41:34 »

Много благодаря Влади за страхотните рецепти! Аз съм изпробвала някои от тях и наистина са за препоръчване. Содата е чудесен ексфолиант, скраба със сол и зехтин отдавна се каня да направя. Маската с мед и банан е великолепна!
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #48 -: 20-05-2009, 22:38:26 »

Vladi, благодаря ти за прекрасните рецепти, които споделяш с нас  :)
Дали случайно нямаш някоя рецепта за предпазване от слънчево изгаряне ( нещо като кремовете с UV филтър, но натурално ) ?  ::)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #49 -: 21-05-2009, 09:38:08 »

Ками, и аз ти благодаря за информацията, която споделяш в другите теми. Статиите за биоритмите ми допаднаха особено, както и материала за годжи бери.

Рецепта за натурален крем с UV филтър нямам, но ще пусна търсачка да видим какво ще каже.

Продължавам с извадки от книгата 'Блестяща кожа без акне'

Съвети за лекуване на акне и предпазване от появата му
1. Поддържане на кожата чиста; особено важно за мазната кожа е измиването й по няколко пъти на ден, тъй като жлезите са свръхактивни, порите се запушват от мазнината и се появява акне. Когато се нанасят почистващи маски, слоят трябва да е дебел, за да се извърши почистване в дълбочина
2. Достатъчно нощен сън
3. Редовни физически упражнения и балансирано хранене
4. Кожата да се пази от прекомерно излагане на слънце

При възпалена от акне кожа: 1 ч.л. сок от ананас + 3 с.л. пасирана или намачкана папая, нанася се за 15 мин. върху лицето, изплаква се с хладка хода; Не се тревожете, ако щипе, това означава, че съставките действат.

Мазната кожа, както и всички останали видове, има нужда от овлажняване. Добре е да се прилага сок от краставица, тъй като едновременно освежава и овлажнява кожата

Скраб за кожа с акне: Зелен нахут и сок от лайм

За премахване на черни точки се смесват 2 с.л. прясно мляко и 2 с.л. желатин, измива се след 30 мин. Добра маска, но с прекалено силна миризма.

За белези от акне: 1 с.л. кокосово масло + 1 ч.л. куркума; резултатите се виждат след седмица-две редовна употреба

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Натурална козметика
« Отговор #50 -: 21-05-2009, 20:24:58 »

лосион за околоочният контур

Около 50 мл вода, 50 мл розова вода, 1 чл зелен чай, 1 даф. лист завират и киснат около 20-30 минути.

Засега това после още.
Влади ще пробвам това за черните точки непременно
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Натурална козметика
« Отговор #51 -: 21-05-2009, 22:17:12 »

Момичета, някоя рецептичка за стягане на тялото да ви се намира - в смисъл примерно след сваляне на много килограми (може и след бременност), кожата се отпуска и ако има някакъв мехлем, който да й помага да се стегне...  ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Натурална козметика
« Отговор #52 -: 22-05-2009, 10:44:51 »

Марулче, има магически 'мехлем', напълно безплатен при това - 'упражнения за стягане' се казва! ;) Онзи комплекс Пилатес, който ти препоръчах някъде по темите, прави чудеса. За експресни резултати можеш да го правиш всеки ден, а за поддържане и 2 пъти седмично е ОК. Някакви си 20 мин. са.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Натурална козметика
« Отговор #53 -: 22-05-2009, 17:32:22 »

Влади, правих преди пилатес, както и по принцип правя упражнения, но в случая не става дума за стягане след сваляне на 5-10кг, а за свиване на кожата след много повече килограми. Като цяло усещам, че се свива навсякъде, проблемът ми е главно горната част на ръцете, страшно са ми отпуснати, сега като се съблякох по къс ръкав и направо се ужасявам от себе си. Когато бях супер дебела пак си бяха отпуснати, а и когато бях по-слаба пак така, не знам защо са такива... даже тренирах карате по едно време, което е свързано с много упражнения за ръцете, но не помогна особено. :'( Не искам да трупам много мускули, а само да се свие кожата. Има един крем на Нивеа за стягане, само той има някакъв ефект от всички, които съм пробвала, но исках нещо по-натурално ако може...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Натурална козметика
« Отговор #54 -: 22-05-2009, 20:54:40 »

Момичета, моля ви кажете ми нещо супер ефикасно срещу стрии. Имам ужасно много стрии и то главно по корема и гърдите, и малко по ръцете следствие на бременността ми, но имах и стари от преди. Помощ........ ;D
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Натурална козметика
« Отговор #55 -: 22-05-2009, 21:12:38 »

 ::)  И аз имам . . . по дупето  :D нормално място е, но доста е неприятно  :(
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Натурална козметика
« Отговор #56 -: 23-05-2009, 01:52:28 »

Аз май тук писах преди за стриите - няма спасение и никакви кремчета не помагат, чела съм 100 статии по въпроса и почти всичките това казват. :'( Може да намерите статия, която твърди, че се махат, само ако под нея има реклама за някой крем, целта е именно да се продаде продукта и не означава, че действа...  :-\ Ако имате късмет и сте с подходящия тип кожа, след време те стават по-плитки и незабележими, мисля, че суровоядството, т.е. качествена храна, богата на витамини, много помага, също така мажете с нещо, което регенерира кожата, редуването на топъл и студен душ върху проблемните участъци също помага... Друго не се сещам... :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #57 -: 23-05-2009, 09:59:19 »

Аз мисля, че в един австралийски форум за суровоядство четох, че кокосовото масло помага срещу стрии.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Натурална козметика
« Отговор #58 -: 23-05-2009, 19:26:08 »

Маската с мед и банан е великолепна!

Как се прави тази маска?:) И какъв трябва да е медът течен или твърд?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #59 -: 24-05-2009, 07:35:18 »

Намачкваш малко парче бананче и го смесваш с малко течен мед. Нанася се на чисто лице и след 20мин.се изплаква. Аз не съм я правила отдавна тази маска, но тя чудесно овлажнява кожата. Аз май напоследък не съм си правила никакви маски, ще трябва да си спретна някоя.
Друго нещо, което си правя в последно време е 2пъти на ден след като си почистя лицето се намазвам със солен разтвар на хималайска сол. Не знам от режима ли или от това кожата ми много се изчисти.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.