Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253220 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Натурална козметика
« Отговор #120 -: 26-11-2009, 10:43:16 »

И аз да споделя любимите ми продукти:


1. Шампоан – Trichup
2. Сапун – Aphrodite
3. Стимулант за коса - Икаров
4. Кокосово масло - Икаров
5. Масло от макадамия - Икаров
6. Паста за зъби -Himalaya Herbal
7. Почистващ препарат  - Frosch Citrus
8. Препарат за чинии - Frosch Citrus
9. Омекотител за дрехи - Frosch (розовия :) )
10. Радостта да нямаш пералня...  ;)


Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #121 -: 26-11-2009, 15:09:30 »

Браво! Фрош ми го беше препоръчала една продавачка в магазин за препарати, която е химик и знаеше много добре кое е добро и кое не. Тричуп съм използвала само маслото против косопад, и съм много доволна!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Натурална козметика
« Отговор #122 -: 26-11-2009, 15:31:26 »

Дайте някакъв линк,от къде могат да се поръчат тези продукти. :sorcerer - emotloader:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Натурална козметика
« Отговор #123 -: 26-11-2009, 17:18:55 »

Светльо, ако си от София мога да ти кажа кое от къде купувам. От сайтове не съм поръчвала, въпреки че със сигурност ще е по-удобно.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Натурална козметика
« Отговор #124 -: 26-11-2009, 17:53:13 »

От Бургас съм,но пътувам регулярно до София,така че като ще ходя,ще ти пиша на лична да ми кажеш.Щото ми писна от тия химикали.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #125 -: 26-11-2009, 19:46:07 »

И аз си купувам от продуктите на Фрош-перилен препарат, универсален препарат и почистващ гел за съдове. Продават се в Пикадили. Маслата на Икаров на мен нещо не ми харесват. Аз използвам кокосово масло на Nature`s way-органично и студено пресовано.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Натурална козметика
« Отговор #126 -: 09-12-2009, 19:47:40 »

И аз да споделя някой нови неща който ми попаднаха - примерно измивам портокали и лимони и след това ги ползвам като ги слагам във водата в банята / гледам да им оставя и по малко материал да има да доизцедя /

Ползваме паста за зъби на Логона
Шампоан душ гел и балсам от тези :


понякога си взимам и на Логона шампоани но тези горе с коноп и ливадница ме разтапят в банята направо

Против изпотяване си взех чай от салвия, ползвам много розова вода и всякакви етерични масла.
Харесва ми да се омазвам със сусамово масло , но гледам да имам винаги и кайсиево за лицето и зехтин за косата. Обикновенно почивните дни когато сме на вилата си правим ден за мазане и киснене във вода с портокали или пък се обтриваме със зехтин с кафе /това малко по рядко го правим/ .  За банята ползвам и хума - за тяло , че косата пробвах веднъж шампоан със хума и доста ми я изсуши - два дни след това с масла стоях / като бухна тая коса - неможех нито да я изсуша нито да я среша  :Confus_3: /
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Натурална козметика
« Отговор #127 -: 09-12-2009, 20:22:16 »

 :Content_14: Крис, кажи за водата с портокали , че не ми стана много ясно- вани ли си правиш  ::)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Натурална козметика
« Отговор #128 -: 10-12-2009, 20:55:57 »

Мда, цедя си ги и си ги пийвам после с остатъка си се къпя  ;D
Иначе съм си цедила и специално , но да не хабя материал - че сме три жени , ще фалира баштаткото    :Content_4 - emotloader:  
На малките им харесва страшно много - ползват ги като играчки

Това е китайска рецепта за кралска баня  ;D само че в оригинала  се варят портокалите цели  и се добавят после във водата и розови листа
« Последна редакция: 10-12-2009, 20:57:50 от kriss »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Натурална козметика
« Отговор #129 -: 10-12-2009, 22:05:13 »

 :Content_22: искам и аз, ама за сега нямам вана...задоволявам се като си натърквам тялото и лицето понякога като съм под душа
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Натурална козметика
« Отговор #130 -: 11-12-2009, 09:29:07 »

:Content_22: искам и аз, ама за сега нямам вана...задоволявам се като си натърквам тялото и лицето понякога като съм под душа
:Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Натурална козметика
« Отговор #131 -: 11-12-2009, 10:44:27 »

 :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: и други неща може под душа  :whistling2 - emotloader:
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Натурална козметика
« Отговор #132 -: 11-12-2009, 12:39:59 »

Ех Бенато, аз като го четох коментара не видях еротичния подтекст докато ти не го подчерта:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #133 -: 19-12-2009, 21:09:23 »

Преварената урина придобива суперструктура (на водата) и концентрацията й на соли се увеличава до 600 пъти. Заради това тя има невероятни смукващи способности (много силна обратна осмоза например се получава) и такава урина е способна да убие всякакви паразити и микроби (например когато си правим клизми с нея). Освен това се образуват неорганични вещества, които са много по-силни от хормони, витамини и т.н.

Урината като цяло е много полезна за какво ли не (но когато тялото ни е чисто). Лечебната й сила се дължи най-вече на това, че тя е течност събрана от цялото ни тяло, преминала през всяка една клетка и запечатала в себе си енергия и ценна информация. Затова доста хора (духовно насочени, но и не само) имат практика винаги да изпиват собствената си урина (това го казвам информативно).
Преваряването няма ли да разруши информацията и антителата?

Сега нещо за стрии - не съм го пробвал точно за стрии (по разбираеми причини). Слага се лапа от кисело зеле, като се внимава да не се подсече кожата от солената вода. Киселото зеле съдържа ензими, които подмладяват клетките и след такова нещо кожата става свежа като на бебе и се засилва регенерацията. Стрийте може и да не изчезнат напълно, но ще намалеят.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Натурална козметика
« Отговор #134 -: 24-12-2009, 09:45:08 »

Днес попаднах на тези масла - кокосово и ший - http://www.matatama.com/category?key=agptYXRhdGFtYWJncg8LEghDYXRlZ29yeRjERgw
Някой може ли да даде отзиви, ако ги е ползвал?
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Натурална козметика
« Отговор #135 -: 28-12-2009, 15:28:45 »

Аз съм ползвала масло от шеа - само че в ампули а не точно на тази фирма. Хареса ми и аромата и кожата става като кадифе - даже бих казала най добре ми действашена мен от всички видове масла . Кокосово още не съм си взимала - в нашите аптеки ми казват , че нямало такова нещо при тях  :( .
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #136 -: 28-12-2009, 23:29:18 »

Кокосовото масло което продават в хранителните био магазини също би трябвало да става.Аз като се сетя, се мажа с него.
За почистване на кожата ползвам сода бикарбонат- обтривам се с нея.Кожата става гладка и мека.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Натурална козметика
« Отговор #137 -: 28-12-2009, 23:38:25 »

http://www.armina-bg.com/  много натурална козметика и препарати намерих тук.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Натурална козметика
« Отговор #138 -: 31-01-2010, 13:47:22 »

Някой може ли да сподели какво ползва вместо дезодоранти и парфюми ?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Натурална козметика
« Отговор #139 -: 31-01-2010, 16:36:28 »

Вместо дездорант знам че повечето тук използват камъка  http://rsi-bg.blogspot.com/2008/10/blog-post_19.html .
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.