Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253218 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #260 -: 22-04-2010, 12:06:57 »

Моята масажистка ми прави и медомасаж, точно с тази цел. От него целулитът излиза на повърхността и става нещо страшно :) после с вендузата заглаждаме и после пак мед. Масажът е горе-долу следния: меда се втрива, след което започват да ти отлепват кожата. Не е най-приятното нещо на света, но е много резултатно! Можеш да съдиш дали човекът се чисти по цвета - меда става млечно бял при "токсичните".

В момента в София, градинката на централна баня (срещу халите) има изложение на медари. Взех си един натурален сапун без химия, но още не съм го пробвала. Съдържа само мед и негови производни + билката сапунче.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #261 -: 22-04-2010, 12:37:39 »

Това с антицелулитния масаж звучи добре. Аз се бях отказала от такъв, защото не ми беше ясно тази мазнина като се разбие, къде аджеба ще иде.. И как точно мазнината от целулитените топчета излиза на повърхността? Можеш ли да обясниш като за Тома неверни?  :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #262 -: 22-04-2010, 13:57:51 »

Според мен тези масажи специално за целулит са с плацебо ефект. Само омекотяват кожата и създават измамно чувство. Истината е в кардиото и растителната храна.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #263 -: 22-04-2010, 16:48:34 »

Деси, не е точно така. Явно ти си от късметлийките, които не са склонни към образуване на целулит.
Както казах, той бива много видове и при всеки е различно. Имам приятелка, която е 55 кг на моя ръст, цяла зима яде квото и душа иска, после по това време пролетта прави 10 масажа и дупето и пак е като детско барабанче.
Упоритият целулит, какъвто е моя, не е точно мастна тъкан, която се изгаря с тренировки и хранене, а представлява нехомогенна, жилава, изродена мазнина + задържана вода, като тази тъкан не се държи като нормална мазнина. На микро ниво протичат промени в клетките и те се израждат. Клетъчната мембрана не функционира правилно, мазнината и водата не могат да циркулират навътре и навън и остават заклещени в междуклетъчните пространства, заедно с мъртвите клетки.
Механичният масаж има елментарно действие - кожата се отделя с вакуум, което едновременно я заглажда отгоре (само визуално) и разрушава деформираните мастни депа в дълбочина. Веднъж разрушени, мазнините се освобождават и чрез лимфата отиват в кръвообращението. Чак тогава влизат в действие тренировките и правилното хранене - ако освободените мазнини не се изгорят, познайте къде се връщат :) Масажистката всеки път, като я похваля ми казва "И ти полагаш много усилия". Явно има жени, които разчитат само на масажите и се повлияват още по-бавно и трудно.

Когато на времето отслабнах с около 25 кг, горния слой на мазнините се стопи, а отдолу изкочиха буци, мрежи от топчета, вкл. едно, което беше толкова голямо, че ми го отстраниха оперативно, защото ме ръмбеше като си легна. Дори докторите се учудиха кво е това чудо, питаха ме дали съм си била някога инжекции в краката (намек за употреба на наркотици), но след експертизата се оказа калциран хематом, обвит в мазнина. Останалите топчета, които напипвам, много се смалиха откакто почнах масажите, вкл. мрежата от буци по корема ми почти не се напипва вече. Само се надявам да няма няква калцировка отвътре, знам ли...Но всички са единодушни, стигне ли се до такива образования, особено в тежка форма, само масажите (и по-агресивни методи) могат да помогнат.

Та така, мацки, радвайте се ако това горе ви звучи като здравословен филм на ужасите :) Кожата е най-големия орган в тялото и откакто моята е по-здрава и аз се чувствам много по-добре и с повече тонус.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #264 -: 22-04-2010, 19:29:34 »

Целулит всъщност не се ли получава от задръжка на течности и лошо кръвообращение?
belee, направо ме плашиш и ме караш да съм си доволна от кожата...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Натурална козметика
« Отговор #265 -: 23-04-2010, 02:24:04 »

Целулит се получава и от хормонален дисбаланс.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #266 -: 23-04-2010, 07:43:44 »

Beelee направо ме изуми. Явно говориш наистина за някаква тежка форма на целулит. Моя явно е бил в лека форма, но винаги съм си имала по малко колкото и слаба да съм била. А сега нямам и грам. При мен помогна само кардиото и суровата растителна храна. Никакви масажи и лосиони не съм ползвала.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Натурална козметика
« Отговор #267 -: 23-04-2010, 23:48:18 »

Целулит се получава и от хормонален дисбаланс.
Вери, пак ме изненада. Винаги съм мислила, че е причините се коренят в лошото кръвообращение, задържане на течности, рязко качване и сваляне на килограми и т.н. Но за хормоните не знаех.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #268 -: 24-04-2010, 07:46:16 »

Някоя да има изпитана рецепта за натурален ексфолиант и нещо за ежедневно почистване? Кремовете почти ги спрях, но тези двете са ми още химически, а без тях не мога, защото ми е леко мазна кожата.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Натурална козметика
« Отговор #269 -: 24-04-2010, 07:53:41 »

Томирис, пробвай с овесени или пшенични трици с малко вода за лицето - това е което правя аз.
и моята кожа е склонна към омазняване.
А за цялото тяло четох някъде смес от морска сол и зехтин, но не съм го пробвала
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Натурална козметика
« Отговор #270 -: 24-04-2010, 08:23:05 »

Лицето може да се почиства много добре с розова вода.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #271 -: 24-04-2010, 08:30:09 »

Лицето може да се почиства много добре с розова вода.
Да, но тая която я продават май не е много качествена и 100% има консерванти. Чистото розово масло е безбожно скъпо, така че опцията за домашно приготвяне отпада.
Кате, всъщност тоалетните трици не са ли нещо подобно?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Натурална козметика
« Отговор #272 -: 24-04-2010, 08:49:12 »

ами аз си ги купувам от хранителен магазин от щанда за диабетици

(от там си вземам и всичко друго дето иначе си е нормална храна - тахан, ядки, семена, масла, черен хляб. незнам обя4е защо така мъдро са го измислили да е за диабетици. в козлодуй във всеки магазин има такова 4удо с големи букви ;D )
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Натурална козметика
« Отговор #273 -: 24-04-2010, 08:55:11 »

 
Някоя да има изпитана рецепта за натурален ексфолиант и нещо за ежедневно почистване? Кремовете почти ги спрях, но тези двете са ми още химически, а без тях не мога, защото ми е леко мазна кожата.

кафе, тоест остатъците в кафеварката, може с половин ч.л. втечнен мед, но и сама утайката ползвам често. от една малка кафеварка е за един двоен скруб на лицето. ежедневно не, някъде през ден два го правя и ми допада много като ефект и аромат, а кафеварка за 6 става за стабилен скруб на тялото. Директно слагам на ръкавица за изтриване и после само изплаквам с  топла вода, най добре след хубава вана а понякога и докато съм вътре още се глезя, ако не съм сложила соли или масла преди това...за лицето става удобно бързо и не цапа кожата, ако това ви спира. И с чай правя подобно рициклиране  ;D...употребените пакетчета или билки, зелен, ванилия, или какъвто съм правила са ми готов тоник...и всичко плодово което сутрин пия или ям го ползвам и за кожата, оставям парче и се мацам докато си пия чая/сока, това ми е козметиката всяка сутрин. Мда сама съм сутрин и няма кой да ме гледа как се мотам и с лявата ръка се мацам с лимон или с портокал докато върша друго ;)

« Последна редакция: 24-04-2010, 09:07:40 от ribkata »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #274 -: 25-04-2010, 11:25:51 »

Аз съм пробвала сода бикарбонат за обтриване на кожата, става доста мека и приятна..мисля че маха мъртвите клетки.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #275 -: 25-04-2010, 11:31:08 »

Анджи изпревари ме! :)И аз да похваля содата. Освен за лицето я използвам и за тялото. Също така си почиствам лицето и с органично кокосово масло и органична розова вода.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #276 -: 26-04-2010, 15:43:29 »

Деси, твоето тяло е като моето в мечтите ми :Р
По темата, скоро имаше изложение на медари и си взех меден сапун. Ще го ползвам за интимен, не съдържа никаква химия, само мед и производни, а измиващия агент е билката Сапунче. Супер е!

Много добър пилинг за лице против акне и комедони е мед + сол. Натурален ексфолиант за тяло е и царевичното брашно.
Аз лично предпочитам кафето, особено за сауна :) Обаче за лице, при мазна кожа, кафето не е много подходящо, защото е мазно и с тъмен цвят, прави черни точки. За суха и застаряваща кожа е супер, както и за тяло.
« Последна редакция: 26-04-2010, 15:46:27 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #277 -: 27-04-2010, 14:00:45 »

Благодаря Белее! :)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Натурална козметика
« Отговор #278 -: 27-04-2010, 14:07:08 »


Много добър пилинг за лице против акне и комедони е мед + сол.

това не съм още пробвала...какво е съотношението, 1 на 1?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #279 -: 28-04-2010, 09:20:17 »

Аз го правя както дойде :) става 1:1, защото като почнеш да си масажираш лицето, сферичките сол се стопяват и изчезват.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.