Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253209 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Натурална козметика
« Отговор #220 -: 27-03-2010, 18:20:03 »

Петкооо , ти така и не каза, защо е вредно да се къпеш всеки ден ? Моля те обясни ни ??
Казах го тук:
Всекидневното миене на косата крие пряка опасност от косопад. Освен това стимулираме мастните жлези на скалпа. Това е напълно сигурна информация - собствен опит, опит на мой роднина, консултации с лекари, народни лечители, йоги и още знайни и незнайни борци за знание :D
Колкото до мирис и чистота ще кажа следното. Нашата пот и миризма е много полезна за нас и е голяма грешка да я отмиваме постоянно. Особено ако сме се изчиствали и спазваме що годе здравословен начин на хранене и на живот като цяло. Само не ми казвайте, че потта и урината миришат лошо ;D
Не казвам да не се мием и къпем, но 2 пъти на ден е просто смехотворно :Content_14: И да ми плащат не бих си го причинил ;) :)
Доказано е, че хората които се къпят всеки ден имат по-слаб имунитет от тези, които го правят през 2-3 дни :bleh
Титан, пак ли не разбра tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Натурална козметика
« Отговор #221 -: 27-03-2010, 20:06:53 »

Имунитета се засилва, защото вирусите ги е гнус да се приближат  tooth
Шегувам се - да няма обидени :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #222 -: 27-03-2010, 21:39:54 »

Петкооо , ти така и не каза, защо е вредно да се къпеш всеки ден ? Моля те обясни ни ??
Казах го тук:
Всекидневното миене на косата крие пряка опасност от косопад. Освен това стимулираме мастните жлези на скалпа. Това е напълно сигурна информация - собствен опит, опит на мой роднина, консултации с лекари, народни лечители, йоги и още знайни и незнайни борци за знание :D
Колкото до мирис и чистота ще кажа следното. Нашата пот и миризма е много полезна за нас и е голяма грешка да я отмиваме постоянно. Особено ако сме се изчиствали и спазваме що годе здравословен начин на хранене и на живот като цяло. Само не ми казвайте, че потта и урината миришат лошо ;D
Не казвам да не се мием и къпем, но 2 пъти на ден е просто смехотворно :Content_14: И да ми плащат не бих си го причинил ;) :)
Доказано е, че хората които се къпят всеки ден имат по-слаб имунитет от тези, които го правят през 2-3 дни :bleh
Титан, пак ли не разбра tooth

Хахах не е вярно , аз не се разболявам и се къпя по 2 пъти на ден :)) и съм хронично здрав
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Натурална козметика
« Отговор #223 -: 27-03-2010, 22:53:33 »

Петко и лятото ли така процедираш?



П.П. Никога до сега не бях чула за някой на който му е окапала косата от миене, знам само за такива случай свързани с гена.
« Последна редакция: 27-03-2010, 22:55:59 от Лейла »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #224 -: 27-03-2010, 23:14:03 »

Петко и лятото ли така процедираш?



П.П. Никога до сега не бях чула за някой на който му е окапала косата от миене, знам само за такива случай свързани с гена.
Не е хубаво да се мие косата всеки ден, разрушава се естествената защита, която главата си създава. За нормална коса се препоръчва миене веднъж седмично, за мазна - на три дни, а за суха към десет дни. Това го казват дори фризьорите.
 Човек си усеща, когато косата му е за миене. За интимната хигиена също знам, че не е добре да се прекалява, например да се миеш по няколко пъти на ден и то с някакви сапуни и гелове. За тялото, вече не знам.
П.С. Не си мислете, че не се къпя - по веднъж на ден поне се къпя. Нямам телесна миризма, нито се чувствам мръсна, така че не виждам смисъл постоянно да съм под душа.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #225 -: 28-03-2010, 08:27:38 »

За миене на тялото не е необходимо да се ползват сапуни и душ гелове, ако човек се храни здравословно с предимно алкални храни. А интимните гелове са супер вредни. Най-добре с чиста водичка, но всеки ден. И след това да се намаже тялото с чисто растително масло. Аз предпочитам органичното студено- пресовано кокосово масло.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Натурална козметика
« Отговор #226 -: 28-03-2010, 17:53:58 »

Никой тук не говори за маниакална употребата на интимни душ гелове и т.н. Ами аз пък си мисля че това са закостенели разбирания за личната хигиена и в частност косата, но всеки си знае най-добре за него си.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #227 -: 28-03-2010, 19:04:44 »

Ха така , всеки като каже каквото знае така ще почерпим опит един от друг ..нали знете за тия които имали по една ябълка и по една мисъл :))
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Натурална козметика
« Отговор #228 -: 29-03-2010, 15:03:50 »

Цитат
zoyian ,
като проетох за житни стъбла първоначално си помислих за слама  ама че съм
Благодаря за инфото - надявам се, че поръчката и доставката не са толкова трудни ако се наложи.
Zloqd :Content_4 - emotloader:, на прах са, не би трябвало да има проблем с доставката.

Петко,
това за къпането и имунитета, кой го е доказал ? Че аз мислех да започна да къпя детенце, за да й засиля имунитета! :)


Съгласна съм, че не е добре да се къпе косата всеки ден, но за тялото, само с вода мисля, че е необходимо...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Натурална козметика
« Отговор #229 -: 04-04-2010, 21:34:19 »

Титане, аз ако бях абсолютно здрав, не бих се хранил здравословно....нали съм си здрав с вредната храна :D :D :D

Кожата е най-голямият орган в човешкото тяло. След като се изкъпем добре с някакъв сапун, балсам или каквото и да било друго средство, за окло 2 часа кожата ни образува защитна броня. Порите пускат естествен микро секрет, който отговаря и за поддържането на влажността й. Тялото се предпазва с този щит. Предпазва се и с леко изпотяване. Ако ние отмиваме този защитен слой, то се опитваме да се борим с първото проявление на имунитета си.
Мийте се, ако искате и по 10 пъти дневно...то и пушачи столетници има, ама... :whistling2 - emotloader: tooth :Content_14:

Но вместо да ми се доверявате, просто минете на сурово, изчистете се и ТО(Божествената частица у всеки от нас) ще започне да ви говори кога, как, какво, колко и защо :love_028:
Аз лично каквото и да се информирам, ако не го проверя, не го броя за сериозно. Опитност трябва ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #230 -: 06-04-2010, 05:29:15 »

Петко , то като се миеш само с вода , не можеш да отмиеш изцяло тоя слой , искам да ти кажа. Ние с Деси това имахме предвид , мисля Деси те бе попитала същото.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #231 -: 06-04-2010, 07:42:15 »

Да, точно това се опитах да кажа, че като се мием само с вода всеки ден няма как да ни навреди, защото не се отмива защитния слой на кожата.
Активен

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Натурална козметика
« Отговор #232 -: 12-04-2010, 15:41:20 »

А какви етерични масла използвате - на коя фирма и какви аромати предпочитате и от къде се снабдявате с тях. И колко траен им е аромата. Защото аз си взех едно на Етерика, но не е много трайно като аромат. И не е много силно.

Иначе след като реших въпроса с измиването на косата - със редуване на сапунени ядки, шикакай и амла, почти нямам проблем с естесвената хигиена на тялото. Не ползвам гримове, рядко ползвам сапуни (с билките които мия косата мия и тялото си), и дезодоранти не ползвам - та именно за това ми е въпроса за етеричните масла.

А как ви се струват тези сапуни http://hennafox.com/category/2/grizha-za-tyalo.html
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Натурална козметика
« Отговор #233 -: 14-04-2010, 00:10:17 »

Искам да споделя, че не мажа с нищо кожата си и тя ми се отблагодарява. Особено след няколко дена разтоварващи на плодове и чай, всякаш ми "пониква" нова кожа на лицето -  розовичка, мекичка и дишаща. Зимата прилагам планинско слънце и отразено от сняг такова + вятър по пистите, а лятото пак същото слънце, топлина, морска вода и пясък. Мисля че по важното е какво консумираме, защото потокът на информацията в този случай тече отвътре навън, и ако се храним с чиста храна и кожата "сияе".

В темата прочетох страхотни съвети за домашна козметика, които с огромна радост ще изпробвам. И определно си мисля че бабите знаят най - добре. Ако изровя отнякъде наръчник "спа-то на твоята пра- баба", ей това ще е моята настолна книга за козметика. Споделям мнението, че това което си клепаш по кожата, трябва да можеш и да го изядеш, а ако случайно сам си го отгледал, още по - добре.

Исках да споделя за аспирина, като средство за почистване на кожата. Не знам при вас как действа, но аз го тествах, знаех си, че има някаква уловка - премахвало всякакви петънца и черни точки - е как няма да ги премахне като ти сваля един слой клетки, а на мен направо ми изгори носа до болка, и ходих после седмица с червен нос. Веднага щом слоя клетки се възстанови, отново ми се появиха точиците и просто реших че няма смисъл да си горя лицето. С фрикции само и стига му толкоз.  При правилно хранене кожата както и целият ни организъм се баласират много добре и без външна намеса. Но пък кокосовото масло си е една неустоима натур глезотийка :peperudi:

 
« Последна редакция: 14-04-2010, 00:16:12 от Gubka »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #234 -: 14-04-2010, 07:00:40 »

Аз си мисля, че всички споделяме това виждане, но понякога хормоните развалят картинката.
Относно аспирина може би кожата ти е чувствителна, защото аз нямам такива проблеми.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #235 -: 14-04-2010, 12:39:05 »

Не само хормоните, при мен се оказа, че акнето е провокирано от инфекция със стафилококи. Излекувах ги и сега почти нямам проблеми с кожата на лицето, но още лекувам целулита.
Петко е прав, кожата е най-големия орган в тялото ни и много често здравословните проблеми могат да се отразят на нея по някакъв начин - петна, обриви и т.н.

...
това за къпането и имунитета, кой го е доказал ? Че аз мислех да започна да къпя детенце, за да й засиля имунитета! :)
...
Това е различно, имунитетът се подобрява с контрастни водни и/или въздушни процедури, когато тялото се излага последователно на високи и ниски температури на въздух/вода. Според мен тайната на моето неболедуване тази зима беше в редовното ми ходене на сауна и постепенното обливане с все по-хладна вода, доколкото мога да изтърпя (е, и в храненето, естествено).

Откакто има магазини ДМ, с колежката ми, която споделя здравословните ми убеждения сме много доволни от козметиката Алверде. Всичко е натурално, без химични добавки и това се усеща. До момента съм ползвала дезодоранта, тоалетното мляко и шампоана, супер са :) За лице ползвам хидратиращия лосион Ексципиал Хидролосион, за тяло - него + масло от житни кълнове.
« Последна редакция: 14-04-2010, 12:42:11 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #236 -: 14-04-2010, 14:33:03 »

Някоя от вас има ли рецепта за избелване на петна? След като дълго време ползвах противозачатъчни, по лицето ми се появиха едни кафяви петна. Два пъти ходих да ми ги горят с нещо като лазер и ефект имаше, петната над горната устна се позаличиха (които се дължаха и на това че там понякога ми излизат херпеси и аз ги чопля, от което остават белези). Обаче ако не сложа крем против слънце с висок фактор, тези на челото стават много по-силни и са смешни, като с отбелязана рибена кост на челото съм. Чувала съм за сок от магданоз..ама откъде толкова много магданоз. Гладуванията не помагат за петната, или поне не съм забелязала. Някакви други предложения? Благодаря!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #237 -: 14-04-2010, 17:12:52 »

Кисело мляко, домат, лимон, краставица - тия са за избелване. Както и магданоз, който си споменала.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Натурална козметика
« Отговор #238 -: 14-04-2010, 19:35:52 »

beelee,как лекуваш целулита?

И другите колеги ако знаете ефикасни методи,моля,кажете ги!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #239 -: 14-04-2010, 21:01:56 »

Някоя от вас има ли рецепта за избелване на петна? След като дълго време ползвах противозачатъчни, по лицето ми се появиха едни кафяви петна. Два пъти ходих да ми ги горят с нещо като лазер и ефект имаше, петната над горната устна се позаличиха (които се дължаха и на това че там понякога ми излизат херпеси и аз ги чопля, от което остават белези). Обаче ако не сложа крем против слънце с висок фактор, тези на челото стават много по-силни и са смешни, като с отбелязана рибена кост на челото съм. Чувала съм за сок от магданоз..ама откъде толкова много магданоз. Гладуванията не помагат за петната, или поне не съм забелязала. Някакви други предложения? Благодаря!
Може да ти липсва някой минерал. Опитай с добавки като спирулина, бирена мая,..

beelee,как лекуваш целулита?

И другите колеги ако знаете ефикасни методи,моля,кажете ги!

Най-доброто средство е пранаяма
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.