Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133614 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #100 -: 12-12-2010, 20:26:06 »

Благодаря, Вики!
Аз горе-долу така правя, ям малко или почти нищо, наливам се с чай (шипка и липа в случая, че баба ми даде много) и така. Снощи пих сок от лимон и портокал, голям power идва  :weight_lift:. Утре май ще трябва да се излиза за провизии, че като ме нямаше 12 дни, преди това бях оставила само една зелка и 1 лимон и портокал  ;D
Сега гледам Food Matters, препоръчвах го на една приятелка, заедно с куп други филми и рекох да си го припомня. Не мога да намеря, обаче, Meat the Truth с бг субтитри, че тя без субс нищо не разбира, то го няма и по Замундите и Колибите ??? никакъв...
Хубавото е, че повече хора край мен започнат да се замислят и интересуват като им говоря. Аз избягвам да "чета лекции" на повечето ми познати, защото знам, че е обречена кауза, говоря си само с хора, които са отворени, на останалите им го сипвам на съвсееем малки незабележими порции  tooth.
От утре възстановявам смути-традицията  :peperudi:, която толкова ми липсваше в София, добре, че беше една приятелка да ме покани 2-3 пъти на смути в тях като си купи блендер  :kisss:.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #101 -: 13-12-2010, 12:00:53 »

Здравей цвете  :love_026: дано всичко  е наред с теб вече
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #102 -: 13-12-2010, 20:19:31 »

Здравей, Дани ;)! Настинката се подобрява, зъбчето - не... :(
Днес цял следобед пия литър и половина смути от 2 банана, спанак, спирулина, мака, джинджифил и мляко от кашу, бадеми и сусам.
За вечеря в 18:30 ч. хапнах салата от цвекло, червен лук, покълнали елда и слънчоглед, морска сол, лимонов сок и зехтин.
По-късно мисля да си направя малко сокче от портокал, лимон и грейпфрут  :Appetit_17:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #103 -: 15-12-2010, 19:59:25 »

Днес ходих да ми оправят зъбчето и от тогава няма болка  :kisss:
Цял следобед ям една супа от тиква, морков и тиквички+пиперка, магданоз и праз нарязани вътре (другото пасирано). Като направих литър и половина супа  :Confus_3:....Пих и чай от шипка и липа с мед :Appetit_17:.
Преди малко вечерях салата от червено зеле с нещо като сусамово-слънчогледов тахан  :whistling2 - emotloader:, знам ли как да го кръстя...Покълнал слънчоглед, смлян сусам+доста зехтин и малко хималайска сол. На вкус е невероятно, мислех да си го мажа на листа китайско зеле, но реших да изям червеното, че като си дойде приятелят, няма да го яде и без това :surpris_23:
Заредила съм се с цитруси (портокали, лимони и грейпфрут), който смятам да изпия следващите дни в комбинация с ябълки, моркови, цвекло, магданоз и целина  :Appetit_17:! Той пазарът пълен с такива, какво да правиш. А от три дни диря карфиол и явно вече е на туршии и никой не го продава...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #104 -: 16-12-2010, 21:15:21 »

Днес хапването:
11 ч. – чай лайка с мед
14 ч. – 1,2 л. смути от бадемово мляко, 2 банана, връзка магданоз, спанак, мака
19 ч. – 400 мл. сок от цвекло, морков, тиква, ябълка, портокал, грейпфрут
20:50 ч. – салата спанак, връзка магданоз, целина, 1 зелена пиперка, праз лук, лимонов сок, зехтин
Разбира се и задължителната чаша топла вода сутрин+лимон и хрян после. За трета поредна вечер правя прочистването на синусите с мед  :peperudi:, страхотно и безотказно е! Не е толкова неприятно, поне за мен, но явно всеки е различен  :-*
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #105 -: 18-12-2010, 21:04:34 »

Тия дни като е студено и не ми се стои много в кухнята да правя, каквото и да е...Едвам цедя по едно сокче и гледам да се тупна пред печката  :bleh
Днес:
9 ч. – чай шипка с мед
11 ч. - ок. 900 мл. смути от бадемово мляко и банан
13:30 ч. – салата цвекло, спанак, сусам, зехтин, лимонов сок
14:30 ч. – около 500 мл. сок цвекло, тиква, ябълка, портокал, грейпфрут, морков
20:45 ч. – салата 1 тиквичка, 1 зелена пиперка, връзка магданоз, спанак, лимонов сок, зехтин
Супер си ми е суровата храна в студеното, нямам проблем с нея  :flowers2:. Вчера, обаче, се изкуших да хапна малко от една мнооого добре направена вегетарианска пица, защото "празнувахме" завръщането на другарчето от далечни земи  :heart_2:.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #106 -: 18-12-2010, 22:42:17 »

Днес ходих да ми оправят зъбчето и от тогава няма болка  :kisss:
Цял следобед ям една супа от тиква, морков и тиквички+пиперка, магданоз и праз нарязани вътре (другото пасирано). Като направих литър и половина супа  :Confus_3:....Пих и чай от шипка и липа с мед :Appetit_17:.
Преди малко вечерях салата от червено зеле с нещо като сусамово-слънчогледов тахан  :whistling2 - emotloader:, знам ли как да го кръстя...Покълнал слънчоглед, смлян сусам+доста зехтин и малко хималайска сол. На вкус е невероятно, мислех да си го мажа на листа китайско зеле, но реших да изям червеното, че като си дойде приятелят, няма да го яде и без това :surpris_23:
Заредила съм се с цитруси (портокали, лимони и грейпфрут), който смятам да изпия следващите дни в комбинация с ябълки, моркови, цвекло, магданоз и целина  :Appetit_17:! Той пазарът пълен с такива, какво да правиш. А от три дни диря карфиол и явно вече е на туршии и никой не го продава...


Днес видях в Карфура в Гранд-МОл-а във Варна карфиол...Ако търсиш навсякъде, би трябвало да можеш да намериш, ти на сок ли го правиш?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #107 -: 18-12-2010, 23:13:21 »

Здрасти. Не го правя на сок,  слагам го в салатата или в разни дипове и пастети...
Това за Карфура на Гранд Мол-а ще ми е полезно като си дойда на Варна, иначе тук в Хасково не върши работа  :surpris_23:! 10х  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #108 -: 02-01-2011, 19:31:18 »

Здравейте!
За много години и да имаме всички здраве и любов+усмивки и...приключения, за който си ги търси  tooth
Кратък обзор на празниците-при роднините в Западна Стара планина (23-26.12) много несурово във вид на картофена салата :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: и.... :-[ъъъ, боб и пълнени чушки с боб, питка... :Confus_3: Иначе през останалото наблягах на зеле и моркови, ядки, ябълки, медец  :Appetit_17:...и май това е, скромно  :bleh.
На Варна се оправих, нямаше несуровоядстване, с изключение на мъъъндзърко парче баница на село, че баба щеше да припадне като и отказах първоначално, пък специално за мен я бяха правили :Content_4 - emotloader:! А и веднъж пих кафе с една приятелка, ама едвам преполових кафето  ;D.
Иначе си носех блендера в раницата и си правех смутита от банани, бадемово мляко, магданоз и спирулина основно, това май се очертава любимо смутенце  :heart_2:. На Варна нагъвах салати от авокадо, салата айсберг, едни био доматки и кълнове от люцерна и жито. Правех си и от настъргани моркови с кълнове. Бях си купила ленено масло за салатите, но го занесох на дядо ми, че напоследък рекетира майка ми и леля ми постоянно да го снабдяват с ленено масло. Купих това на Балчо, за което Петко беше казвал веднъж.
От Варна си купих нори кори от Карфур в Гранд Мола. Търсих в две Пикалидита (това в Палах център и това на Чаталджа) и не намерих. Помня, че в това на Окръжна имаше, но все отлагах "кривването от маршрутите" до там...и накрая се оказах с кори, ама без уасаби и джинджифил (каквито има на Пикадили-Окръжна) :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:.
Днес направих първото си суши, ама не сурово! Другия път-сурово, набарах готини рецепти  :peperudi:. Кофтито е, че нямаше с какво да го завия, пробвах с кърпа, ама явно не бяха достътчно стегнати ролцата, а в добавка и ножът ми не е много остър, та някои ролца се разпаднаха. Щеше да е по-гоцко, ако имах уасаби и джинджифил, които обожавам, ама нейсе  :love_028:, ще го преживея!
Иначе днес освен сушито, хапвах:
11 ч. - чай от шипка и мед, 1 филия ръжен хляб със сусамов тахан и мед
15 ч. - салата китайско зеле, морков, настъргана тиквичка, пиперка, зехтин, сусамов тахан и лимонов сок
19 ч. - суши-нори, ориз басмати, авокадо, пиперка, тиквичка, морков  :peperudi:.
Хубава 2011 и много  :heart_2: :) :love_028: :flowers2: :Appetit_4: :flower: :kisss: :Content_22: и  :love_007:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #109 -: 03-01-2011, 21:21:28 »

Днес суров ден-хубав ден  :kisss:
11 ч. - шипков чай с мед
1 ръжена филийка със сусамов тахан
цял ден пия литър и половина смути от бадемово и лешниково мляко, 2 банана, връзка магданоз и спирулина.
17 ч. - суши с пълнеж от бадеми, кашу, слънчоглед, елда и чиа и авокаце, морков, тиквичка и пиперка. Завиването на рулцата стана по-стегнато от вчера, но пак с рязането нещо трудно става, ножът ми е много калпав. Все пак, по-читаво се получи  :Content_22:...Много съм доволна от сушито...смятам тия дни да си направя и салатка, в която да натроша малко от корите  :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #110 -: 03-01-2011, 22:13:41 »

охххх  :essen: много искам малко сушиии, изглежда много вкусно   tooth
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #111 -: 04-01-2011, 10:22:07 »

и аз ще си завия тия дни суши, прияде ми се :Appetit_17: в салатката по-добре си слагай други водорасли, няма защо да трошиш норито... аз си купих наскоро едно уакаме и него си хапвам сега, мисля, че е най-хубавото водорасло, което съм вкусвала, само дето в България като гледам цената и ми се отяжда, мойто беше в пъти по-евтино... http://www.bioslunceluna.com/shop/super-foods-dobavki/vodorasli/vodorasli-uakame.html
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #112 -: 04-01-2011, 12:03:11 »

Иии, ще го опитам  :Appetit_17:...скоро ще ходя към Пловдив и мисля от там да си купя разни неща, ако намеря, най-малкото мака и разни други от ел. магазина на Земя на заем  :Content_22:...
Някой може ли да препоръча хубаво място за вегетарианска храна в Пловдив, искам да заведа другарчето? Аз се сещам само за Веда Хаус, но ако имате предложения, добре са дошли  :bleh.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #113 -: 04-01-2011, 18:38:47 »

Уакамето е разкошно, много ми харесва. Вчера пак се заредих.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #114 -: 05-01-2011, 23:50:52 »

Вчера и днес:

4.1.2011 г. – Вторник
13:30 ч. – 1 купа с банани, портокали, банани, киви и мандарини
15:20 ч. – чай шипка и жълт кантарион с мед
16:10 ч. – салата 1 глава цвекло, ½ глава целина, праз лук, ½ авокадо, броколи, сусамово масло, лимонов сок, тахан
20 ч. – малко сурова супа от авокадо, босилек, магданоз с нарязан праз. ½ паничка

5.1.2011 г. – Сряда
13:30 ч. – 1 зелен чай с 2 медчета, крем супа от броколи, 2-3 хапки от едно шоколадово брауни
16 ч. – 4 сърми с ориз и моркови
23 ч. – чай шипка и коприва и мед
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #115 -: 06-01-2011, 19:00:58 »

Вчера нещо имах проблеми със стомаха и не само, от типа на тези, когато бях прекалила със сока от ряпа...всички вътрешности ме боляха, някои тъпо, други прорязващо.... ???
Та, поради тази причина, днес до преди малко нищо не бях яла. Само течности:
6.1.2011 г. – Четвъртък
13 ч. – 800 мл. сок от китайско зеле, грейпфрут, мандарина, моркови, цвекло
14 ч. – чай шипка и коприва, мед
18:20 ч. – салата цвекло, броколи, праз лук, авокадо, сусам, лимонов сок, зехтин, връзка магданоз
18:55 ч. – шепа сурови бадеми
Май ще си поръчваме дехидратори с една дружка  :Content_22:, ама да видим какво ще излезе...

Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #116 -: 07-01-2011, 19:53:54 »

Здравейте!
Днес излязох за приятна супа от броколи и пърленка, а се сдобих с киста и кандида, както се оказа  :'(!
Сега ми предстои доста сериозен рисърч в нета и по двете теми :o и явно дълго лечение!
Днес хапнах:
13 ч. - крем-супа от броколи с краве сирене (пропуснах да помоля да не слагат сирене, ама то беше 10 грама максимум)+фокачча с розмарин
19:40 ч. - 500 мл. сок от грейпфрут, портокал, моркови, цвекло и ябълки
Изчезна ми днес апетитът от "хубавите" новини...Много сдухана работа!  :(
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #117 -: 07-01-2011, 20:09:57 »

как точно се случи тази киста и кандида? :surpris_22:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #118 -: 07-01-2011, 20:28:36 »

И аз не разбирам...
Кандида се лекува като не се ядат сладки и сушени плодове, ферментирали храни, което включва рожкови и какао, глутено-съдържащите зърнени.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #119 -: 07-01-2011, 20:46:39 »

Хммм, кистата...се е случила като фоликулът не се е пукнал и се пълни с течност...Малко грубо го обяснявам, но това е механизмът...
Кандидата е явно в резултат от скапаните антибиотици, които се съгласих да пия на два пъти от края на лятото насам  :Confus_3: :(...поне според лекарката  :surpris_23:. От разговорите с нея тя реши, че това е най-вероятната причина за появата и.
Вчера писах, че имах онзи ден вечерта странни болки в долната част на стомаха...Днес отидох на гинеколог и  :Confus_3: - оказа се киста и другият бонус, за който вече споменах  :(!
Явно ще трябва доста неща да орежа от храната - ядки, семена, сушени плодове, мед, цитруси (четох нещо за грейпфрута и колко е полезен за кандидозата)...но така или иначе ще ми трябва по-детайлен рисърч и отсяване на информацията...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.