Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Анастасия  (Прочетена 29043 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Анастасия
« -: 24-04-2009, 23:06:37 »

Някой чел ли е поредицата за Анастасия - Звънтящите кедри от Мегре.
Какво мислите, дали наистина съществува.
Тази книга, особено първата, толкова много ме промени, откри пред мен един нов свят, за който не предполагах, че може да е реалност някога, а само бленувах за него.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Анастасия
« Отговор #1 -: 24-04-2009, 23:34:53 »

Преди много години изчетох първите три книги от поредицата.
Вярвам, да! Харесаха ми, обогатиха ме, научих много неща, но не ме привлякоха чак толкова дълбоко, че да съм като прехласната... Предполагам, че не бях и напълно готова за тях на онзи етап от живота си... И мен първата най-много ме впечатли. Но не съм се връщала оттогава на тях, въпреки че споделям идеите в тези книги. Наистина звучат приказно, леко наивно, по детски чисто, но в това им е красотата. :) То истинските неща всъщност са най-простите, най-обикновените :)
« Последна редакция: 25-04-2009, 00:53:02 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Анастасия
« Отговор #2 -: 26-04-2009, 07:04:36 »

Здравейте и от мен!!! Момичета , СТРАХОТНИ сте!!! Книгите за  Анастасия също като вас са невероятни,можете да си ги изтеглите от интернет ! Аз ги имам даже и в лаптопа.!!!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Анастасия
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 07:48:18 »

Здравейте и от мен!!! Момичета , СТРАХОТНИ сте!!! Книгите за  Анастасия също като вас са невероятни,можете да си ги изтеглите от интернет ! Аз ги имам даже и в лаптопа.!!!
Valia дали ще може да ни пуснеш линк от където да си ги изтеглим. Аз наистина съм нова в подобна литература, но наистина искам да чета и да се уча и поне частично да се доближа до вас момичета:)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Анастасия
« Отговор #4 -: 26-04-2009, 14:14:32 »

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%EC%E5%E3%F0%E5 -Талита това е линк за теглене на книгите на Анастасия.Те са 8 книги,като всяка книга е с различно заглавие,а 8-ма книга е от две части.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Анастасия
« Отговор #5 -: 26-04-2009, 14:26:24 »

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%EC%E5%E3%F0%E5 -Талита това е линк за теглене на книгите на Анастасия.Те са 8 книги,като всяка книга е с различно заглавие,а 8-ма книга е от две части.

Безкрайно съм ти благодарна ;D
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Анастасия
« Отговор #6 -: 26-04-2009, 14:41:57 »

Талита,това са книги за Анастасия,която живее в Сибирската тайга,но съм сигурна ,че ще ти харесат,защото автора Владимир Мегре описва нейната философия за живота,за това как да живеем здравословно,къде е причината за всяка наша болест и как всеки може сам да се излекува и въобще тя разсъждава върху всичко случващо се по света.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Анастасия
« Отговор #7 -: 27-05-2009, 11:29:40 »

 Вълшебни и фантастични - меко казано!!! Направо разтърсиха из основи живота ми  ::) и на много мои приятели. По мое мнение човек не прочете ли 4-та все едно е чел приказка хубави и прекрасни но какво от това. И с всяко ново прочитане все нови неща се откриват  :). Мегре + Зеланд - това за мен е върха на шоколадовия суровоядски сладолед  ;). Мер благодаря ти за този сайт  :) невероятен е, нямам думи!!!
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Анастасия
« Отговор #8 -: 27-05-2009, 11:47:29 »

И на мен Зеланд много ми харесва, въпреки, че малко съм чела от него.
А какво мислиш за Анастасия, дали наистина съществува и дали всичко описано е възможно? Аз много вярвам, но някои неща наистина са невероятни и трудни за повярване....
Активен
Духът владее материята!

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Анастасия
« Отговор #9 -: 27-05-2009, 12:43:53 »

 Не се съмнявам, че съществува  :) макар да не съм си задавал този въпрос по скоро имах някой съмнения за това което казва... но те бяха за кратко, смятам че колкото и невероятно да изглежда всичко е истина и е възможно. Такава чистота не съм срещал никъде.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #10 -: 27-05-2009, 17:26:59 »

Склонен съм да вярвам на Мегре. Бил съм в тайгата, макар и преди много време, когато бях малък. Спомените са ми за една наистина невероятна природа...много по-различна от тук. Мисля, че човек трябва да се роди там, за да бъде чак в такъв синхрон с природата, както е Анастасия. Странното е, че е трудно да се намери книгата. Намерих я, но чрез онлайн пазаруване и то доста време ми трябваше да я намеря...за първата част говоря. Когато влязох в 2 от най-големите книжарници в Пловдив и казах какво търся ми отговориха, че е изчерпана. В едната дори ми казаха: "Ние на Мегре не продаваме!" Сякаш някой иска да не е лесен достъпа до тази книга...не знам...дано аз да бъркам. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Анастасия
« Отговор #11 -: 27-05-2009, 18:17:58 »

Petko, Мегре съм го виждала в Спиралата и сега проверих ;):
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%EC%E5%E3%F0%E5
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #12 -: 27-05-2009, 19:18:30 »

Благодаря ти много, но аз успявам все пак да си ги намеря самите книги. Нямам навик да чета от монитора просто :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Анастасия
« Отговор #13 -: 27-05-2009, 23:08:14 »

Преди и аз не можех да ги намеря, но вече ги има в доста книжарници - сигурна съм за тази в мола и една, която е в пресечка на малката главна (голяма книжарница, книгите са до тавана).
Завиждам ти, че си бил там. И аз съм много любопитна как е - представям си го студено все.
Активен
Духът владее материята!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #14 -: 28-05-2009, 00:08:26 »

Бях 7 месеца там - от юни 1989 до януари 1990, но имам различни спомени и снимки(трябва някой път да ги кача на CD и тук след тва). Студ има, да. Минус 44 градуса стана по времето, когато аз бях там. Но е приемливо, защото е сух студ. Не боледуваш от нищо в тоя студ. Бях болнаво дете, а там се оправих и след тва в БГ продължих да си боледувам ;D В тайгата съм бил само лятото, за гъби. Но е много опасно. Веднъж изгубиш ли се и си дотам. И местен не може да се оправи. Ние с баща ми влизахме малко само. Имам много интересни спомени, но друг път за тях, че пак много писах :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Анастасия
« Отговор #15 -: 28-05-2009, 00:52:40 »

Леле, колко ми е интересно - снимки ако искаш ми прати на мейла и аз ще ги кача, не знам как ще ти е по-лесно.
Активен
Духът владее материята!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Анастасия
« Отговор #16 -: 28-05-2009, 01:18:07 »

Те са още само на хартия. Но аз отдавна съм се заканил да ги дам във фотото за качване на CD. И сега ще го направя тази седмица и ще ти ги пратя тогава ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Анастасия
« Отговор #17 -: 28-05-2009, 07:22:44 »

 И аз съм любопитен да ги видя :). Между другото препоръчвам книгите от спиралата, превода на тези които ги продават е ужасен на места.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Анастасия
« Отговор #18 -: 28-05-2009, 12:12:36 »

Petko,кво като си писал много-нищо,интересно е (много даже)!
 ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Анастасия
« Отговор #19 -: 09-07-2009, 12:01:33 »

 :-* Днес реших да се запиша във всички теми...
Та за Анастасия - там си пише - съществува, за тези за които съществува...Ееееееее, деца , ами че това си е бъдещето ни...еволюционно развитие!!!Ами Христос и негвите чудеса ...са си пак това-върхът на еволюцията! Това е потенциалът, който Майката Природа е програмирала, навила- нали знаете у всеки от нас има едно нещо навитичко, дето трябва да се развива...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 23 запитвания.