Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на malade  (Прочетена 27909 пъти)

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Дневник на malade
« Отговор #20 -: 02-05-2011, 00:48:39 »

 Не се обърквай, направи го когато ти се иска.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #21 -: 02-05-2011, 05:44:53 »

Всъщност си права, а и форума е СТРАХОТЕН, казвал ли съм го вече, май да  :kisss: , изчетох де що имаше теми, писано е много по моите последни въпроси, чувствам се доста по-уверен сега  ;D .

Забравих да спомена, че откакто се подготвям, нали пия сокове и леки храни, определено се чувствам много по-добре, изчезнаха болки, придърпвания и т.н. може и да не стана вегитарианец на 100 % , но коренно ще променя менюто си.  :essen:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на malade
« Отговор #22 -: 02-05-2011, 06:35:00 »

Успех днес  :) Аз започвам да пия сместа от зехтин и лимон към 22 часа, и веднага лягам в леглото, дишам около 20 мин само с дясната ноздра и заспивам надясно....
Но много хора изпиват зехтина много по-рано, както ти решиш

Клизма  :Content_22:
и На следващия ден отново 1-2 клизми, за да се изчистиш добре от камъчетата останали по червата
« Последна редакция: 02-05-2011, 06:38:22 от Даниела »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #23 -: 02-05-2011, 15:09:26 »

На сутринта може английска,много добре ще те изчисти,а и тя също е жлъчегонна.
Аз започвам към 19.30-20часа,защото пия на глътки,до към 22.часа съм го изпил. По важно е да загряваш дроба.
Защо точно на новолуние реши?
Аз винаги спазвам лунния календар,за да има максимален ефект. Но ако при теб е спешно може би е ок.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #24 -: 02-05-2011, 15:50:17 »

Ден Шести, фактически пречистването ще бъде утре, днес съм по програмата  ;D

Ами да малко ми е спешно, в смисъл не ми се чака вече, а и на пълнолуние ще повторя, смятам да изпия 300 мл зехтин и 300 мл лимонов сок наведнъж, примерно за 10 мин, всъщност кое е по-добре наведнъж или на малки глътки за 2 часа  :surpris_23:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #25 -: 02-05-2011, 21:16:32 »

На веднъж може да повърнеш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #26 -: 03-05-2011, 14:54:26 »

Ехааа днес е Денят, станах сутринта пих 300 мл ябълков сок и после си направих една чаша с английска сол, също така заредих тоалетната със вестници и списания и сега чакам.  ;D

До 14 часа мисля да изпия към 1.5 литра сок общо и после по каналния ред. Още не съм решил за количеството зехтин и начина му на пиене, не ми е гаден, така че може и повечко да дръпна. Имам червени грейпфрути или е по-добре с лимонов сок, ами това е засега ... дано мине всичко добре  :angel:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на malade
« Отговор #27 -: 03-05-2011, 15:26:37 »

Успех  ;) Нагряваш ли дробчето?
И аз първия път изпих по 200 мл от двете, на втория и третия едва успях да изпия по 150 ...за следващия път съм решила да сложа малко повече лимонов сок, че иначе ми е много гадно да го пия.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #28 -: 03-05-2011, 16:13:26 »

Да нагрявам, солта вече подейства, аз съм решил по план-график да е 300 мл зехтин.

Днес открих от сайта на Дар какво точно е екадашите,

Лунен календар: МАЙ - ЮНИ

Лунният месец през периода започва на 3 май и завършва на 2 юни.

Първа фаза на Луната: 3 – 11 май.

Втора фаза: 11 – 17 май.

Трета фаза: 17 – 24 май.

Четвърта фаза: 24 май – 2 юни.

Новолунието настъпва на 3 май в 9:52 часа.

Пълнолунието е на 17 май в 14:10 часа.

Нарастваща Луна: 4 – 16 май.

Намаляваща Луна: 18 май – 1 юни.

По-важни дати и нашите препоръки.

През този лунен месец дните на “екадаши” са 13 и 29 май – препоръчва се през тези дни пълно въздържане от храна. Денят за профилактичното очистване на дебелото черво е 16 май.

... и разбирам сега че моето пречистване не е точно според датите, но нищо поне следващите ще ги направя според календара.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #29 -: 03-05-2011, 16:37:50 »

Е,не вярвам,чак сега да разбираш,че не е съвсем по датите. ;) :)
Успех все пак,когато си настроен и го искаш,ще се получи.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #30 -: 03-05-2011, 17:35:33 »

Не разбира се,но сега ми стана по-ясно, най-добре през месец май ще бъде, на 13 май - екадаш или на 16 май - пълнолуние, после на 29 май -екадаш ...

Сега едно в последния момент, много противоречиви мнения има, да пия ли вода все пак от 14н00 до 18н00 ... после е ясно зехтина и лимонов сок, няма да остана жаден. 
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #31 -: 04-05-2011, 16:47:11 »

Здравейте, най-после и аз да се похваля с камъчета  ;D , малко съм разочарован от количеството, но пък всичко мина гладко. Ето накратко какви ги върших.

Затоплях цял ден, сутринта пих английска сол и ябълков сок до 14н00, след това правих 2 клизми в 17н00 и в 19н00 бях вече с чаша в ръка, пих на шотчета по 50 мл до заветните 300 мл в продължение на 2 часа. После медитирах, гледах тавана и т.н заспал съм, към 1 ам се събудих с чувство на гадене, но след половин час е преминало и съм заспал. Будих се за малко, колкото да видя часа и се разхладя, че ел. възглавницата беше включена през цялата нощ. Събудих се в 6 ам пих английска сол и зачаках, към 9н00 ходих до тоалетната 3 пъти и това беше, из жълтеникавата кашора и масло намирах грахови топчета (най-голямото колкото боб) подобно на сива кал и зелените топчета. Разочарован направих 2 клизми и това беше нищо повече не излезе, но от друга страна съм окуражен, защото за МЕН вече няма нищо страшно в процедурата и ще я повторя и потретя този месец на подходящите дати.

Има ли смисъл да пия още веднъж английска сол, защото други съфорумци са писали че са ходили до тоалетната през целия ден.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #32 -: 04-05-2011, 17:46:10 »

На другия ден се продължава загряването и се пие сок,така се продължава ваденето на камъни през целия ден.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневник на malade
« Отговор #33 -: 04-05-2011, 19:29:49 »

Поздравления! Това според мен е добро начало! Много е заразителен ентусиазма ти!
Аз смятам да го направя на 16-ти/две тръби/-някъде из статиите на Мер прочетох ,че е добре да е м/у екадаши и две тръби--остави какво пишат дар--
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #34 -: 04-05-2011, 20:07:21 »

Здравей Малина, да точно на 16 май пишат и в Дар.

Хапиенд на историята  tooth :angel: ;D

В 10н00 пих сок от греипфрути, после сок от зелена ябълка и продължих да нагрявам, казах си кво толкова и в 12н00 наобяд изпих още една доза английска сол.

Сега ще напиша нещо което невидях да е писано, първите три пъти като ходих до тоалетна беше една жълта каша с олио (зехтин) и разни малки топчета и шлаки, след това, правих си и клизми де, но примерно един час след втората англиска сол, в тоалетната излиза само вода и ти изпитваш сладка болка  :Content_4 - emotloader: от едни топчета дето излизат с размери 1-2 см. УРААА ... И много лесно констатираш победата, докато сутринта буквално съм се ровил из тая каша да открия малки като леща или грах топчета, сега са като лешници ... изобщо много съм щастливвв ;D :thankyou: :kisss:
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #35 -: 05-05-2011, 01:57:59 »

Към края на занятието, излизаха само едни оранжеви, ярко оранжеви (все едно замразен зехтин) малки парченца с неправилна форма 3-4 мм, после пък пак със същия цвят, но все едно разкъсана скарида (първо това ми дойде наум ::)), на това май някои конци му викаха, та се чудя сега какво е.

От днес започвам да ям салати и сокове да съм готов за 16 май, питах вече за картофите, дали са полезни или вредни, някой може ли да ми позволи да ям с чиста съвест  :police:, аз ги варя, после нарязвам стар лук и слагам зехтин  :essen:
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на malade
« Отговор #36 -: 05-05-2011, 09:03:54 »

Картофите продължавай да си ги ядеш така. Може и с пресен лук.  :Content_22:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на malade
« Отговор #37 -: 05-05-2011, 11:11:47 »

Обаче не всеки ден,те са нишестена храна и полепва по червата. Яж разнообразно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #38 -: 05-05-2011, 17:54:23 »

Уффф  ;D четене му е майката, сега май се досещам защо не съм изхвърлил повечко материал, тъкмо прочетох че сока след центрафугата трябвало да се прецежда през тензух май за да не е много кашест т.е. за да е без фибри. Става въпрос за ябълковия сок който се пие през петях дена на подготовката, а също и лимоновия сок със зехтина, както и да е ще се прави пак на 16 май  :)

 А да забравих, това оранжевото дето приличало на разцепена скарида си е точно едни мандарини дето ядох през деня  tooth
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневник на malade
« Отговор #39 -: 07-05-2011, 15:37:04 »

Незнам откъде да започна, нарочно не писах един ден, за да мога да осмисля по-трезво какво се случва с мен. Ами, първо издъних се, вчера уж само малко, но след ядене на салати до обяд, следобяд правих тиквички на скара с чесън, обаче скарата един път замирише ли нема отърване, дойде ми един апетит ... В крайна сметка изядох едно парче скумрия, после кебапче и половина и накрая една купа с картофена салата.

Защо направих всичко това, ами защото се чувствах много добре след пречистването, болки не съм имал, днес след това плюскане отново се чувствам добре и дори гладен. В никакъв случай, не пиша моите чревоугодни прегрешения за да дразня вегетарианците, напротив просто си описвам моята борба да стана и аз като тях, е не тотален, но поне с едно хелти меню.

Сега на гладно пих зехтин, за после пак на гладно съм приготвил един коктеил от цвекло, моркови и ябълка. Следобяд ще си правя нещо подобно на китайско с кълнове от боб и зелени листа, а за вечеря шопска салата и ако още съм гладен картофена салата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.