Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135926 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Дневникът на ДарбиМак
« -: 01-07-2009, 11:50:02 »

След поредното гладолечение :) и захранване  ;D започнах да си похапвам разни вкусотии  :P.
Та реших и аз да взема да попиша какво ям.  ::) Но не обещавам, че ще съм много редовна.  :-[
Сутрин като стана - 6,30 ч. -си изжабурвам устата със зехтин. Храня кучето, поливам градината. Ако ми остане време правя гимнастика.

Ето днешното меню:
8,00 ч чай от бял равнец с мед
10,0 ч - порция праскови (5бр. средно големи)
12.0 ч - кракер,три малки краставички, тиквичков хумус ( чаша и половина нарязани тиквички, 2 с.л. смлян сусам, 1с.л. лимонов сок, 1/4 ч.л. червен пипер(имам домашен смлян неможете да си представите какъв аромат има), 1/4 ч.л. ким, 1 скелитка чесън,щипка сол морска, 1 ч.л. зехтин еекстра върджин. Всичко смляно в блендера. Аз сложих и една лъжица смляно ленено семе и пшенични трици(смесени двете), но не ви съветвам и вие да слагате, защото се развали вкуса на хумуса.
16 ч.ч. чай с мед и две лъжици сусамов тахан
20 ч.ч.  "манджа" от : шепа покълнал грах, домат обелен, морков средно голям, стрък пресен лук, скилитка чесън, копър, магданоз, щипка сол морска, 1-2 с.л. зехтин. Всичко смесено в блендера.
в 16 и 20 часа яденето е планирано, но ще е точно това!!!
Часовете са ми приблизителни естествено, но общо взето ги спазвам точно тези!!
Аз след залез слънце не хапвам нищо. Най многода пия един чай с мед!  Но изключително рядко!
Активен
Намасте :)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #1 -: 01-07-2009, 20:07:12 »

  Поздравления за дневничето, ще го следя с интерес :) интересно меню, само липсват кълновете и ядките, но може би това е било само за днешния ден
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #2 -: 02-07-2009, 10:14:45 »

Във вчерашното меню съм забравила  да добавя, че в покълналия грах слагам сок от един лимон. За да убие горчивия вкус на граха. А много обичам грах! ::)
Снощи ходих да потичам в гората.  :D Направих 5 км крос. Много се изкушавам от йога, но някак си не ми стига времето и за това. А много обичам да тичам и немога да се откажа от него. Направо ми е зависимост.  :)
Тази сутрин полях градината и откъснах 7-8 чудесни корнишончета и две прекрасни доматчета. Кучето ми беше болно, но вече е здраво и джафка по двора. Поради нашия режим на хранене горкото куче много рядко хапва месце. Може и затова да се е разболяло горкото  :-\
Менюто за днес:
7.00ч - чай с мед
9.00ч - фреш от моркови с една лъжичка лимоново масло, 2 праскови, 2 овесени бисквитки
12.00ч - 4 малки краставички, зелен боб на пара, нарязан на парчета колкото за една хапка и полят с доматено пюре - два домата обелени, стрък пресен лук,едно морковче, скелитка чесън, много магданоз и копър, 1 лъжичка червен пипер, 1 лъчичка смляно ленено семе, 1лъчичка смлян кориандър, 1 лъжичка пшенични трици, щипка сол, зехтин. Всичко това в блендер и се пюрира.
16 ч. - чай с мед и две овесени бисквитки
20ч - кракери с богата салата ( домат, краставичка, половин авокадо, няколко маслинки, много коръп и магданоз, зелена чушка, лимонов сок, зехтин)

Днес не ми се очертава спорт. Обаче ще отида на фризьор да си пооправя косата :)


Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #3 -: 02-07-2009, 11:13:01 »

Лельо ДарбиМак,направооооооо (пак ти казвам) ти завиждам за градината и за курнишоните :)
Пък тази работа с кроса е супер,служиш ни за пример!!! ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #4 -: 02-07-2009, 12:25:24 »

Василенче, амчи недей тъй, лелиното! :D Цялото общество разбра ,че тука сме на родова среща  ;) То ако вземе всеки да си представи родословното дърво ще се окаже, че сме се рода 'сите   ::)
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #5 -: 02-07-2009, 12:59:09 »

АМ Чи колко му е :D :D :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #6 -: 02-07-2009, 15:41:15 »

Лельо ДарбиМак,направооооооо (пак ти казвам) ти завиждам за градината и за курнишоните :)
Ех, тая Василена, бе! Пише се с 'о' - корнишони ;D :D :D :D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #7 -: 02-07-2009, 17:49:13 »

Хаххахахахах,айде голяма работа сега,гледай глобално на нещата :D :D ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #8 -: 02-07-2009, 18:30:44 »

С у, е по звучно и по завършено,може да и харесва повече ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #9 -: 02-07-2009, 18:35:37 »

тя че обича да я шляпа звучно и да завърши съмнение няма то...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #10 -: 02-07-2009, 20:51:35 »

Я намерете с някой друг да се занимавате хахахаххаха ;D ;D ;D
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #11 -: 03-07-2009, 16:09:44 »

Ето с какво си облажих душичката днееееееееес:
7,00  -  чай с мед
10,00 - солидно количество диня и две прасковки, че да не се развалят ;)
12.00 - доматка, босилече, маслинки, покълнала киноа, лъжица ленено масло, лимонов сок, парченца тофу  :) и кракерчета ( тоя път за първи път си ги направих с пулп от моркови - ммммммммммммм, браво на тоя дето се е сетил, че аз сума ти морковен пулп изхварлях и се чудех как и къде да го ползвам). Василенка беше питала за количеството на кракерите - ами две-три, може и четири. Аз ограничения не си поставям, но като се нахраня и го усещам и спирам да ям.
16,00 - соево мляко с 4 овесени бисквитки
20.00 - зелени спагети - от тиквички по вече добре позната рецепта.

Днес няма да има спорт  :'( :'( :'( :'( :'( ще имам гости. на мъжа родата . ще им пека пиле с картофи  >:(  >:(  >:(   единственото хубаво нещо е, че кучо ще си хапне кокачето сабахлян.
Хайде, сполай ви. И умната, че както сте я подкарали по тея дневници ще се увеличи раждаемостта. А то детстски градини няма. Ще трябва ние лелите  :D  да ви гледаме дечинята ;)
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #12 -: 03-07-2009, 20:18:38 »

 ;D ;D ;D ;D
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #13 -: 04-07-2009, 14:50:09 »

Ех, че хубав дъжд се изля днес! При Марулка все вали, а тук по варненски хич! Ами тя градината ми съвсем изсъхна... :-[ 
Днес карах колело около 15 км. Твърде малко, но нали запраска дъжда и бързо,бързо се прибрах.Смятах да ходя на крос следобяд, обаче ще е доста кално и все ощесе чудя дали да не се окалям до уши  ??? Забравих да добавя, че сутрината се излешавах на шезлонга в двора почти час и се препичах на хубавото слънце. Комшията ми излезе нещо по двора си и като ме видя опната по бански се прибра обратно. Сигурно му провалих плановете. Що се страхува от жена по бански тоз чиляк  ???
А ето какво е менюто ми:
7.00  - чай с мед  и молко по-после диня
10.00 - кракерчета 2 бр. с фъстъчено масло
12.00 - покълнал грах със зеленчуци
16.00 - сусамови бисквитки със смути от киселец и банан
20.00 - сурови лозови сърмички(лозовите листенца са от моята асма маринованки с лимонов сок и джоден също от моята градинка ;D хех  : :D)

А между другото между един и два часа си приготвях сусамовит биствитки и кракерчетата и доста облизвах всички съдове с остатъците по тях  :-\  ще си объркам биохимията с тез непредвидени за организма ми количества храна  :-\ обаче лакомията е голяма!!!

Да кажа, че аз сладкишите ги правя с фъстъчено масло вместо с кокосово. Поради ограничения ми бюджет. Е не стават така финни и елегантни, защото фъстъченото масло съвсем друг вкус и аомат има, но като за зажадняли сладкоманиаци става чудесно!

Хай сполай ви
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #14 -: 04-07-2009, 19:26:30 »

вали всеки ден при Марулка, таман не се занимавам да поливам градината, че тва ми е най-противната дейност там... :-X

тоз чиляк комшията най-вероятно след като те е видял така и се е прибрал да си прави здравословни пречистващи процедури в банята, няма му са притесняваш хич ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #15 -: 04-07-2009, 23:39:57 »

Дарби, а какво фъстъчено масло ползваш? Сама ли си правиш, или си купуваш определена марка? По света има сурово такова, ама аз още не съм срещнала по нашите магазини...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #16 -: 05-07-2009, 21:37:50 »

Радулче, купих си го от Пикадили преди година. Американско производство е, но не съм запазила етикета. Само това си спомням. Тия дни като посетя тази супермаркети ще погледна дали има още. Помня че беше скъпичък, но не помня колко. И понеже го ползвам много рядко все още имам.
Днес много мокро беше и не съм поливала градинката. Но дори да вляза в нея си беше непритяно, че много кал... Започнах деня с излежаване на шезлонга в двора. Комшията не посмя пак да се покаже, но жена му се развихри в градината и подметна нещо от рода на "всичката ли я свърши, че се излегна на слънце". Щото аз докато си лежах и Мъжът шеташе по двора. А ние сме в почти в ориента, в географски и социален смисъл,  и такова поведение се осъжда.
ето и менюто ми за днес, което е в унисон с излежаването ми.
7.00 - традиционният чай с мед
10.00 - смути (киселец със банан)
12.00 - кракерчета с остатъка от пълнежа на сърмичките от вчерашното меню, 2 краставички
16.00  - овесени бисквитки солидно количество срам ме е да кажа колко :-\
20.00 - кракерчета със тофу и сок от моркови и целина
На челядта сготвих мусака по традиционната рецепта. Много вкусна им била  >:(
а аз вмомента си суша кюфтенца от нахут и нова порция кракерчета. Кифтаците ще ги хапвам утре  ;D
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #17 -: 05-07-2009, 22:41:12 »

Ооо, моля те дай рецепта за тези нахутени кюфтета! Обожавам нахут!! Сигурно съм живяла някъде в Близкия Изток...  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #18 -: 06-07-2009, 11:25:51 »

Радулче, пиша рецептата, но  количествата ми са на око.  Ето съставките, но количествата са приблизителни.
Кюфтета от нахут:
1 чаша покълнал нахут
1/2 чаша покълнало слънчогледово семе
1 чаша нарязани гъбки
3,4  лъжици брашно от сусам
2 скелидки чесън
стрък пресен лук
кимион смлян , черен пипер, малко хималайска сол, лъжичка зехтин
копър, магданоз, босилек
това всичкото в блендера, оформям кюфтенца и ги суша във фурната за около 4-5 часа. направо върху хартия за печене. не ползвам тава. фурната ми има вентилатор. Обръщам ги по някое време естествено.
Може да се гарнират с каквото ти душата сака.

Днес денят започна чудно със свежото слънчево утро и гимнастика за разтягане.
Ето и какво хапвам днес:
7.00 - чаша цветен прашец
8.00 - смути от киселец и праскови
10.30 - бъркоч от овесени ядки, просо, соево кисело мляко, лъжичка петмез и лъжичка лимонови кори (лимоновите кори ги почиствам от бялото от вътрешната страна, нарязвам ги на съвсем малки късчета и ги слагам в бурканче с мед; тази смес ползвам като си правя сладкиши)
12.00 - кюфтенца от нахут, 3 малки доматчета, 1 краставичка
16,00 - кракери със сос от тахан и петмез
20.00 - ще си доям кюфтенцата и ще си забъркам нещо с тиквички в което няма ядки.

Смятам, че след работа ще отида да потичам в гората. Дано не запраска някой дъжд дето Марулка го подгони от южната България и го прати по морето, че ми завидя на Джулайския морнинг ;)
Активен
Намасте :)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #19 -: 06-07-2009, 13:39:15 »

ДарбиМак, представянето ти в другата тема ме впечатли, дневничето ми допада, духът ти и чувството за хумор - също! Може ли и на мен да си ми любимата леля? :D Нищо, че годините ми май са повече за кака  ;)

Ще си приготвя кюфтенцата по твоя рецепта, а бисквитките дето ги хапваш (овесени, сусамови) как ги правиш?
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.