Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135923 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #20 -: 06-07-2009, 14:40:54 »

Лельо ДарбиМак ;D, ще можеш ли да копираш рецептата за нахутените кюфтенца и във форума с рецепти за да я видят повече хора и да се намира по-лесно. Скоро ще се пробва и благодаря! ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #21 -: 06-07-2009, 16:14:19 »

Ех, на леляяяяяяя!  Ще ви кажа, лелиното ;) що да ви не кажа!
Ам да не вземете да прекалите, ей! Да ви разправям аз една история лелинска. Отивам, значи на гости на Ескориал няколко дни след като беше родила първото си детеееееее. Отидох с намерение ей тъй за дзак, да цункам една племенница, да погаля по главичката бебенцето и да си бия шута към една кръчма, че дружина вярна-сговорна ме чакаше за раздумка, разпивка и други греховееееее. Та, заварвам картинка - Ескориал шашната, че бебето не било сукало 15 гр. ами само 5 и сигурно щяло да умре от глад. Дадох мъдри съвети и таман да си обуя обувките и да бягам към по-интересното място чувам зетя да говори по телефона: Майко  не идвай тая вечер, защото на Ескориал лелята е тук и ще помогне за бебето.  Брей! Смрази ми се кръвта. Амчи аз не съм точно такава леля, джанъм!
Обаче какво да правиш... Останах и помагах. Ех, човек трябва да прави жертви в името на това, че е любима леля  :D
Хай сега рецептичката:
Овесените бисквитки се правят с: орехчета, овесени ядки, сусамов тахан, фурмички, стафидки предврително накиснати, ванилийка, есенция ром, канела. Ако не ви е достатъчно сладко може маленко медец или кленов сиропец, но съвсем умерено, че няма изсъхване после. Всичкото туй в блендера, после  на формички и във фурната да поизсъхне.  Няколко часа отлежава на приятна температура и после - хруп!хруп! а, свършиха  :o
Не ме питайте сега по колко от продуктите. Ами тъй на око. Примерно чаша орехи, половин чаша овесени ядки, малка чашка сусамов тахан.
Амчи сега, Марулче, аз тез рецепти как да ги напиша във официалния раздел като не могада посоча точно количество продукти. Ще вземе някой да ги не уцели и да ме проклина. И после от любима леля, ще стана намразена леля  ;)
Хай  пробвай ги и ги напиши ти, а! Хайде, лелиното  ;D
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #22 -: 06-07-2009, 16:42:28 »

ми то и аз тъй на гьотере ги слагам продуктите, бе лелче... :D пък като пускам рецепта правя некви приблизителни мерни единици, пък после другите да са оправят как знаят ако не се получи баш същото ;D та сложи продуктите така намерки в отделни рецепти в другия форум ("Рецепти"), после може да се редактира ако тряя ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #23 -: 06-07-2009, 17:08:11 »

Да ви разправям аз една история лелинска. Отивам, значи на гости на Ескориал ...
...

 :D ;D :D ;D :D ;D :D

Ей, верно така си беше...
Какъв живот живях, а сега какъв живея.
Добре, че си имаме любими лели, които ни подкрепят по пътя, въпреки цялата неувереност, която се таи в нас  :D
Активен
мама на три мишлета

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #24 -: 06-07-2009, 18:00:47 »

Забелязала съм аз,че таханец и медец където се сложи,и стават много вкусни сладки неща :P
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #25 -: 06-07-2009, 18:10:33 »

Ох, чета и се смея. :))))))))))))
Супер сте!
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #26 -: 06-07-2009, 19:49:15 »

Само да вмъкна: Лелче, не се притеснявай и поствай рецепти всякакви и без мерни единици. Пък всеки ще прилага въображение  ;) ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #27 -: 07-07-2009, 09:57:24 »

Здравейте! Ах на леляяяяя! Да сте ми живи и здрави!
Да ви думам ся как са минах днес, ама може и за добро да е..
Неукия чиляк за нищо не чини. Аха да се отровя, ама прочетох в чичо Гугъл и разбрах, че продължава земния ми път  ;D
Тъъъъъъъй. Сабахлян като се мотах из градината и видях едни листа като лапад и си викам: днес киселеца за смутито ще го омеся с "лапад" и листа от глухарчеееееее. Накъсах аз доволно количество като наблехнах на "лапада". Като блендирах зелениите с  количество плодове и нагълтвам аз вълшебната напитка! Обаче то лютииииииии. Малеееееее! Очите ми се насълзиха.... Ужас! Оказа се че тия листа от "лапад" са си листа от хрян! А аз, моля, не зная, че у моя двор расте тоз вълшебен дар!
Та извода е: листата от хрян стават за ядене, но не са приятни за смути. Имам си хрян в двора есента ще си зазимя коренчетата!
Днес няма да ям нищо.
Ще пия вода и чай!
Нали е пълнолуние!

Марулке, вземи малко хрян да си излекуваш гърлото. И си натопи краката в гореща вода със морска сол!

Хай, сполай ви!
Активен
Намасте :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #28 -: 07-07-2009, 10:00:49 »

как изглежда това чудо, да не е и аз да си имам в градинката, че бая треволяк расте там ??? щото лападът има много видове явно, нашият тук е доста странен
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #29 -: 07-07-2009, 10:08:35 »

http://www.doctorbg.com/page.php?id=13298

ето сайта от който прочетох за хряна
моят сеган яма цветове
но листата са същите
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #30 -: 08-07-2009, 20:04:25 »

Кучето ми е болно  :'( има ужасна рана на предната лапа :'( :'( :'( Раната е гноясала. Цепнах я. Изтече гнойта. Сложих му компрес с риванол. Ще взема да му съсипя крака на това куче... Горкото  :( Дружеството за защита на животните може да ме осъди.
Днес до обяд бях на чай. Следобяд към 15 ч. изпих 1л смути. Този път без хрян.
Тази вечер хапнах краставички - 3 бр.
Плевих в градината, че е бъкнал един бурен...Даже юрнах и децата да помагат. Брей, помогнаха. Таман по един ред домати оплевиха и после изхвърлиха оскубания бурен. Ще вземат да станат свестни хора тез деца  :D
А какво ще ям утре - още не съм измислила, а няма много време.

Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #31 -: 09-07-2009, 06:47:21 »

Мажи го с йод,всичко минава,аз моите котки(3) и кучето,ги мажа редовно,даже при екземи.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #32 -: 09-07-2009, 08:41:58 »

Бенато, благодаря ти! Още днес ще го намажа с йод. Тази сутрин раната беше спокойна след компреса ми с риванол.
Снощи спах на открито. Опнах се на шезлонга в един спален чувал. От както живея в къщата не съм спала на открито, освен веднъж преди няколко години, когато бях опънала палатката на двора и спахме там с децата. Ех, ако знаете как хубаво се наспах. Тази сутрин кучето ме събуди с близване по бузата.
Днес рано се измъкнах за работа, че да взема да я свърша всичката навреме ;)
Ето и менюто ми за днес:
6,00 пчелен прашец
7,00 смути - киселец и банан
9,30 - "варено" жито
12,00 - "пържени" гъбки, житно ленени кракери, 3 краставички
16,00 - смути
20.00 - чипс от тиквички с доматен сос, елда



 
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #33 -: 09-07-2009, 11:25:20 »

Абе лельо,този киселец продават ли го на пазара????,че не съм много наясно.
Притеснява ме това,че не консумирам много зеленолистни,аз в момента само за магданоз се сещам,нещо друго има ли?И примерно достатъчно ли е на ден да изпивам по 1 л. смути приготвено от 1 връзка магданоз и плод,достатъчна ли е дажбата на зеленолистните в този случай(1 връзка магданоз на ден) или трябва и още нещо?
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #34 -: 09-07-2009, 12:03:10 »

Василенче, киселеца имам го във двора. Няма начин да го няма на пазара. Въобще аз си паса моята трева. една връзка на ден ми се струва достатъчно. аз си слагам зеления  една купичка. и на мен този киселец вече ми писна, но нямам нищо друго в двора в доволни количества в момента. Всъщност имам девисил, но той е с много силен аромат та се чудя. Иначе спанак, лапад, листа от цвекло, рукола, целина, копър. Това може да си купиш. Аз имам салвия. Незнам дали от листата й няма да стане нещо приятно за пиене. Ще пробвам.
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #35 -: 09-07-2009, 15:24:04 »

Добре, Лельо,мерси за отговора ;).
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #36 -: 09-07-2009, 23:53:54 »

Василенче, литър на ден зелении е супер!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #37 -: 10-07-2009, 12:19:26 »

...А днес съм кукнала на работа още в 7.00.  Нямаше спорт, нямаше гимнастика... Аман от тая пазарна икномика!
6,30 пчелен прашец
7,30 - смути - киселец, праскови
9,30 - "варено"-то жито го доядох
12,00 - гуакамоле с шепа едла и връзка магданоз
16.00 - кракери с фъстъчено масло
20.00 - нещо като качамак - просо, тофу, червен пипер и лъжичка зехтинец, доматки и краставички от моята градина
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #38 -: 12-07-2009, 14:50:07 »

Днес ходих насреща с веге обществото във Вана. Обаче вегетата се уплашиха от дъжда и не дойдоха ;Dаааааааа. Бяхме четирима ентуиасти и синаправихме една чудна разходка в гората.
Вчера се отдадох на море, слънце и други чудни забавлнения. Не съм писала в дневника, но и менюто ми беше безинтересно - смути, домати, краставици. Днес цял ден съм на чай и диня, защото снощи имах гости и прегреших с двайсетина бр. печени солени ядки.
И се мажа с кокосово масло, че имам много и трябва да се изразходва
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #39 -: 12-07-2009, 15:08:23 »

И се мажа с кокосово масло, че имам много и трябва да се изразходва
Като те гледам на снимката, си доста младолика, а сега и с това масло...съвсем на ученичка ще заприличаш ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 22 запитвания.