Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема за жени- как да се спасим от ...  (Прочетена 29319 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Здравейте дами!
От доста време си мисля как ще споделя, но изчаквах момента, в който ще имам реален опит, че да го споделя. Тъй като тук сме се събрали хора мислещи и за здравето си, и за здравето на природата, мисля че е подходящо място да споделя какво разрешение- екологично и практично, съществува за спасение от дамските превръзки и тампони. Особено в светлината на скорошня скандал с тампоните на O.B.... Всъщност нищо ново под слънцето- решение е измислено още пред 30-тте и представлява силиконова (сега) и/или гумена чашка за много кратна употреба. Принципа на действие е не попиване на кръвта от менструацията, а събирането й.
Аз започнах да използвам такава чашка и мисля, че е доста добро решение. Според производителите, при добро почистване и съхранение може да се ползва с години. Ако някоя от вас се интересува по-подробно, мога да разкажа още малко. Ако има и други, запознати и/или ползващи този метод, ще се радвам да споделите! Поздрави!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #1 -: 19-07-2009, 22:09:04 »

и аз ги гледах тия чашки в ebay едно време, ама нямаше как да си поръчам оттук, аман... много са евтини и практични, сума пари ще ни спестят... Анджи, знаеш ли откъде да си взема в България?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #2 -: 19-07-2009, 22:13:46 »

Попаднах и аз на тези чашки, ама ми се струват много неудобни... Анджи, ще се радвам да споделиш повече опит!!
А какъв е скандалът с тампоните? Аз и тях не ги обичам изобщо...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #3 -: 19-07-2009, 22:52:05 »

Дори не мога да си представя как би изглеждало.. Може ли снимка?  :)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #4 -: 19-07-2009, 22:56:28 »

Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #6 -: 19-07-2009, 23:01:48 »

а, ето откъде можело да се купи.... 50лева еех... тва 10 долара ли беше иначе...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #7 -: 19-07-2009, 23:17:13 »

Като идея - много добре - екологични, всичко.... Ама направо ми се преобръща стомаха като си помисля, че трябва да си я слагам тая чашка... Още не мога да свикна с идеята за нея.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #8 -: 19-07-2009, 23:25:08 »

как бе то слагането ше да е най-готината част от цялата работа ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #9 -: 20-07-2009, 00:03:52 »

Аз си я купих за 19.99 паунда, но видях че ги продават и за 17 и нещо (през интернет). Могат да се поръчат директно от сайта, цената идва една и съща за изпращане по целия свят- и до Англия, и до България и до Китай- 21 паунда и стотинки. Слагането въобще не е сложно, описано си е как. При поставяне на тампона се бърка доста по-навътре. Даже тампона трябва да се бута, а чашката някакси сама си се намества. Има и други производители, мисля че и цената варира малко, но за тези знам, обслужването на клиенти е супер- и медицинските сестри те съветват по телефон или имейл.
Аз досега съм ползвала за 2 дена. Това, което засега ми е неудобно, е почистването- има едни миниатюрни дупчици, които служат за да се предотврати ефекта на вендуза при махането, и те трябва да се следи да не са запушени..но на мен ми се запушиха и нямах под ръка игличка, за да ги отпуша. Но всъщност нямаше да е голяма работа, май повече се притесних , отколкото беше необходимо. Чашката е удобна, въобще не се усеща. Има два размера, за раждали и не-раждали жени, и според възрастта.
Скандала с тампоните о.б. (между другото това ми го каза годеника ми, смятайте щом на него му е направило впечатление!) е станал заради това че са открили белина по тампоните. Логично е да си помисли човек че о.б. едва ли са единствените, които си разкрасяват тампоните с белина. Дамските превръзки имат много дълъг период на разпад- може и да не е 500 години като на памперсите, но едва ли е малко. Тъй че аз определено мисля да си ползвам лунната чашка. Естествено, ще докладвам повече другия месец.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #10 -: 20-07-2009, 01:14:02 »

О, Анджи, благодаря ти за споделеното. Малко ме успокои, че лесно се слага. :) Ще проучвам въпроса и ще се престраша да я пробвам като посвикна още малко с мисълта. Най-мотивиращият фактор е не-екологичността на превръзките.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #11 -: 20-07-2009, 05:00:59 »

Angie, а не се ли усеща?  :)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #12 -: 20-07-2009, 06:45:17 »

Благодаря ти Анджи!  :-* Много се радвам, че има и други дами,които мислят еко по този въпрос.
Аз съм си мислела, че ако си изгарям превръзките ще е най-добре.
Но това с чашките е много интересно. Момичета как се казват на английски?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #13 -: 20-07-2009, 12:10:16 »

Моята е на Mooncup, има и други имена и производители- Femmecup срещнах, тя е малко по-евтина, но някъде из форумите ми се мярна че не са много доволни от нея. Принципа е един и същ, може би качеството на материала е различно, знам ли.
Не се усеща въобще! Има дръжка, която трябва да се отреже според усещанията. Някои съвсем я изрязвали, аз лично си оставих малко, за да ми е по-лесно да я прихвана при изваждането.
Сайта на фирмата е http://www.mooncup.co.uk/index.html
Активен

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #14 -: 20-07-2009, 12:40:30 »

Аз май се навих да пробвам  :) Angie, ти от сайта на производителя ли си я поръча? 21 паунда пак са почти 50-тина лева.. колкото е и в еко мама.. А дали не се продава и в аптеки?
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #15 -: 20-07-2009, 17:18:58 »

Жмуц, в България не знам къде се продава, аз си я купих от един еко магазин в Англия. Намерих сайт, в който струва 17.95 паунда, мина ми през ум да я поръчам (излиза 40 лева), и май доставката е безплатна, но аз си тръгвам от Англия в неделя сутрин и не съм сигурна, че ще успея да я получа преди да си тръгна :((
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #16 -: 24-08-2009, 19:19:23 »

Момичета, някой друг освен Анджи ползвали това нововъведение?
Искам да го препоръчам и на моята 20 год. дъщеря. Тя е малко скептична спрямо моите находки.
Но си ми е добро и умно дете. Много си я обичам.
Казва се Жаклин-Луиза и е студентка в ИУ - Варна. Цяло лято работи за да си спести пари за следването.
Бог да я благослови и да й помага !!! На мен ми е трудно да я финансирам.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #17 -: 24-08-2009, 20:18:31 »

Оу,EVA,дъщеря ти има страхотно име.....въздействащо е някак си  :Content_14:.

Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #18 -: 24-08-2009, 20:35:17 »

Аз още не мога да се настроя за тая чашка, дори и тампони не слагам, не ми е приятно, за сега ще си карам с превръзките ::)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #19 -: 24-08-2009, 21:50:05 »

Чашката наистина е много удобна, не се усеща въобще, много е хигиенична...няма да съжалявате. Заслужава си инвестицията, според мен!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.