Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Препоръчайте релакс...  (Прочетена 35173 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #60 -: 27-09-2009, 15:12:49 »

Аз четох статия в Scientific American, свързана с ученето, че в крайна сметка са разбрали, че нови нервни клетки се произвеждат (!), но ако не се впрегнат в работа, умират. Още не бяха установили колко  дълго живеят тези нови клетки, но със сигурност е по-добре човек да учи активно, ако иска да доживее старост на акъла си :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #61 -: 27-09-2009, 17:57:06 »

Бате Бино, а бактериите, които правят киселото мляко, камбучата, кефира, те какво правят?  :surpris_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #62 -: 27-09-2009, 18:06:29 »

Да, интересно ми е за ферментацията и на мен...тази на киселото зеле знам, че е полезна.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #63 -: 28-09-2009, 07:42:51 »

...за релакса - днес в залата по време на концентрацията и йога-нидра :whistling2 - emotloader:
се убедих,че това е начина за мен
О, да! Йога нидра ми е любима :Content_22:Ето какво казват за нея:
"Извлечена от тантра, йога нидра е мощна техника, която ни учи как да релаксираме съзнателно. Един-единствен час йога нидра има отпочиващия ефект на 4 часа обикновен сън. Това е една от тайните на свръхчовешката работоспособност и енергия на много велики йоги от миналото и настоящето, които са успели да постигнат толкова много в един кратък живот."

 :kisss:Ейййййййй, най-после- да не се говори за ядене...и аз съм чела за човешката рабонтоспособност и издръжливост доста...Почти всички езотерици говорят за това.- човешкото тяло трябва да издържа на:СТУД, ГЛАД И УМОРА!!!БЯХ ЧЕЛА ЕДНА СТАТИЯ ЗА ПЕТЪР ДИМКОВ В СП.СЪВРЕМЕННИК- ПИТАТ ГО :ТИ НЕ СЕ ЛИ УМОРЯВАШ--НЕ- ОТГОВАРЯ ТОЙ- АЗ ДАВАМ ЕДНА КОНСКА СИЛА ,А ПОЛУЧАВАМ 10!!!!
Аз за в къщи съм си ярък пример-ИЗДЪРЖАМ ПО-ДЪЛГО И НА ПО-ВЕЧЕ НАТОВАРВАНИЯ!!!Ще кача нови снимки във фейсбка - там и с мистрията се справям - не лошо!!!!Това лято през ръцете ни минаха почти 3-4 тона хоросан и бетон!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #64 -: 28-09-2009, 17:23:39 »

Ябълковият оцет също се получава при ферментация на ябълките. Как така - вино - не, оцет - да, нали е все ферментация?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #65 -: 28-09-2009, 17:35:36 »

Ябълковият оцет също се получава при ферментация на ябълките. Как така - вино - не, оцет - да, нали е все ферментация?
Доколкото знам, логиката е, че оцетът не е алкохол, затова може :) Алкохолът разбалансира енергиите и отделя малко или много токсини в кръвта ни :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #66 -: 28-09-2009, 17:45:05 »

От йогата знам, че ферментацията(с много малко изключения) е доста опасна и вредна за тялото химическа реакция :pensif_29:
аз поради този ти цитат дадох за пример ябълковия оцет, които иначе суровоядците ползват, нали?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #67 -: 28-09-2009, 17:46:58 »

а колкото до алкохола мисля, че трябва с мярка (ама тя мяркaта във всичко е важна, не само за алкохола)  ;) всичко прекалено - вреди.
Мярка трябва даже в това колко да мислим за себе си и колко за другите, да не се прекалява с нито едно от двете, ама да ги има по равно. Мярка трябва да има и в това колко да вярваме на другите, колко да се страхуваме от другите и т.н. Ако човек живее в непрекъснат страх и "пазене" то той ще се поболее рано или късно
« Последна редакция: 28-09-2009, 17:54:59 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #68 -: 28-09-2009, 18:09:46 »

С мярка...това е докторски термин...или пък вид оправдание. Но това е просто моето мнение. Аз живея по системата йога и резултатите за мен са изключителни. Обаче никой не е длъжен и за секунда да ме слуша кви ги дрънкам ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #69 -: 28-09-2009, 18:21:35 »

Анджи , за другите ферментации не мога да кажа. И на мен ми е интересно. Може да питаш д-р Рэм Свирский, той ще бъде любезен да ти отговори лично.  Особено ,след като разбере ,че вече славата му се носи и у нас , ( благодарение на мен :)  )
Между другото , разгледайте сайта му -
www.varikoz.kiev.ua/Rm05.html
www.varikoz.kiev.ua/Pressa.html
 
Има безвъзмездно предоставена много полезна информация , а д-р Свирский има извънредно интересен стил на изразяване, истинска наслада за поназнайващите руски.

А за дълголетието на мозъка ,Анджи , да така е, но не заради новообразуваните неврони , а заради изграждането на връзки между тях ,  което се случва с "употребяване " на мозъка.   Това в частност. В общем - това важи за всички органи - основен физиологичен закон, който никой не оспорва- орган,който не се употребява оптимално - замира.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #70 -: 28-09-2009, 20:09:34 »

а колкото до алкохола мисля, че трябва с мярка (ама тя мяркaта във всичко е важна, не само за алкохола)  ;) всичко прекалено - вреди.
Мярка трябва даже в това колко да мислим за себе си и колко за другите, да не се прекалява с нито едно от двете, ама да ги има по равно. Мярка трябва да има и в това колко да вярваме на другите, колко да се страхуваме от другите и т.н. Ако човек живее в непрекъснат страх и "пазене" то той ще се поболее рано или късно
много добре казано  :Content_14: и аз така мисля...
По отношение на вярването бих уточнил,че във връзка с решаването на някакъв казус, аз се доверявам на добронамерени професионалисти ,били те лекари,автомонтьори или космонавти
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #71 -: 28-09-2009, 20:35:55 »

хехее, вие си пазите мозъците сякаш сте нобелови лауреати  ;D
Stavrev, извинявай че оплескахме (или опръскахме?...) темата ти с вино  :P
« Последна редакция: 28-09-2009, 20:37:58 от canat »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #72 -: 28-09-2009, 20:40:13 »

С мярка...това е докторски термин...или пък вид оправдание.
не бе Петко, аз говоря за мярка, защото ми се струва, че някои тук са доста крайни, а то е опасно (по-опасно от виното)  ;)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #73 -: 28-09-2009, 20:47:16 »

А по темата - аз релаксирам сред природата. Отивам далеч, там дето няма никoй, само ТЯ с всичките и хубости (планини, реки, езера) и после се чуствам като бебе - толкова пречистено и неопетнено. Като прераждане е. Ето например този уикенд отидох тук (виж трите последни мои снимки)
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=159.msg9196#msg9196
и сега се чуствам като нов човек.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #74 -: 29-09-2009, 09:08:55 »

Цитат
Отивам далеч, там дето няма никoй, само ТЯ с всичките и хубости (планини, реки, езера)
Добре,че си пояснил в скобите ;D ;D ;D ;D Защото Петко ще си помисли други прелести :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #75 -: 29-09-2009, 14:43:04 »

За мен по-хубаво от природата няма, е добре де, само едно нещо е също толкова хубаво (може би) - музиката! Разплаквали са ме с тяхната красота и хармония, с тяхното съвършенство.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #76 -: 29-09-2009, 18:22:40 »

Я, я , дай повечко за музиката ,че съм много заинтригуван :)
   ето ти малко природа+музика в едно :
www.youtube.com/watch?v=kPFhpGd1qUQ

А тези моите чу ли ги ?
forum.zemianazaem.com/index.php?topic=169.20
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #77 -: 29-09-2009, 23:32:10 »

С мярка...това е докторски термин...или пък вид оправдание.
не бе Петко, аз говоря за мярка, защото ми се струва, че някои тук са доста крайни, а то е опасно (по-опасно от виното)  ;)

Тези някои май съм аз:) Ами както Вери и Петко си знаят, че от 1 капачка се замайват, и аз знам кое как ми действа и по колко е лекарство и по колко е отрова:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #78 -: 30-09-2009, 07:54:00 »

И аз съм крайна по отношение на алкохола- мразя го  :) но то е защото си имам досстатъчно опит с пияни хора  :-\
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #79 -: 30-09-2009, 14:32:43 »

С мярка...това е докторски термин...или пък вид оправдание.
не бе Петко, аз говоря за мярка, защото ми се струва, че някои тук са доста крайни, а то е опасно (по-опасно от виното)  ;)

Тези някои май съм аз:) Ами както Вери и Петко си знаят, че от 1 капачка се замайват, и аз знам кое как ми действа и по колко е лекарство и по колко е отрова:)
Не искам да се карам с никого, нито да се правя на знаещ. Аз съм още никой, но от малкия ми опит разбрах, че когато човек мине на правилното хранене и след това се изчисти, картинката се променя...да не кажа и живота.
Така че, Лейла, пречисти се и тогава пак ще лафим ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.136 секунди с 22 запитвания.