Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Катерина  (Прочетена 16502 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #20 -: 20-10-2009, 14:02:35 »

Ами предполагам 4е може. Почти всичко може да се отглежда в саксия, просто зависи от условията около него като топлина, светлина, големина на самата саксия, поливане, влажност. По-специфични са тези растения, които цъфтят и изискват опрашване. Но и за тях си има решение
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #21 -: 20-10-2009, 14:03:57 »

Мерси :flowers2:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #22 -: 20-10-2009, 17:13:28 »

А мога ли да си засадя салата Айсберг по   начин Кате :bleh много я обичам :Appetit_17: :surpris_23:
Не съм Катето ,ама да ти отговоря :bleh ,мисля че можеш .При нас предполагам си виждала зелената салата и доста подправки като магданоз, копър и т.н. се продават  посадени в кофички .
ои ,после чак видях, че Катето ти е отговорила. :Confus_3:
« Последна редакция: 20-10-2009, 17:15:20 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #23 -: 20-10-2009, 19:09:01 »

Аз съм насадила няколко саксии на терасата, ама само зеленина като Катето... Рукола също става... Салата айсберг по принцип можеш да си насадиш, но то е много неефективно това садене, защото заема много място (цяла голяма саксия ше иде за 1 зелка), да не говорим пък колко месеца доде стане на зелка от семенцето... То доде стане ше дойде пролетта и ше има марулки така или иначе... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #24 -: 21-10-2009, 10:03:20 »

това, което аз съм насадила е най-вече за детето, но надявам 4е и аз ще опитам. На градината ако знаете само какво ядат... :o 
със зеленинката поне малко ще компенсирам лошото хранене там. Имам морковки - най - ги обича, но са още мнооого малки, като пораснат ще ги снимам да видите; маруля, репички, спанак, чубрица, копър, мерудия и босилек. една бабка пък беше така добра да ми даде готов порастнал джоджен от корен и то доста, та засега замо той става за ядене  :D
за зелевите Марулка е права 4е доста време растат преди да станат за ядене. Купила съм си пакетчета със семена и на тях отзад пише кое за колко време става. за зеле обикновенно - 4 месеца, карфиол - 4-5 месеца и броколи - 7-8 месеца.
Мисля февруари да ги насадя като расад в саксии и април да ги засадя в градината на село
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #25 -: 21-10-2009, 11:09:43 »

Ето до сега какво си хапнах:
7,30 сутринта-жабурене с шарлан
вода
9 - един голям резен диня - на нектарче
вода
12 - зеле, 3 червени чушки, пе4ени картофи, 2 филийки пълнозърнест хляб

за слетобяд - грозде и бадеми
за вечеря съм накиснала слънчоглед за лучени кракери. ще си ги хапнем със зеленчуци. на детето ще дам и бадеми
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #26 -: 21-10-2009, 13:43:54 »

Днес не правих клизма.
Ако може да ми кажете някакво естествено разхлабително, 4е не ми се иска всеки ден да пия 4ай сена.
А попринцип мога ли да събирам урината на детето и с нея да си правя клизмите?
« Последна редакция: 21-10-2009, 13:59:00 от Кате »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #27 -: 22-10-2009, 10:12:13 »

Нещо прочистването не върви при мене...вторник само дето правих клизма и от тогава до сега не съм посещавала тоалетната. Чувствам се много подута, снощи пих и 4ай, още не е подействал.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #28 -: 22-10-2009, 11:00:31 »

Ти клизмите не ги ли правиш по схема?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #29 -: 22-10-2009, 11:04:24 »

еми по схема уж почнах ама не става, нещо са ми мързеливи 4ервата, трябва всяка ве4ер да пия 4ай. ето и снощи пих а още не е подействал
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #30 -: 22-10-2009, 11:07:25 »

Изчакваш първо да отидеш нормално и тогава клизма. Тия разхлабителни чайове са загубена работа :(
Пиеш ли сокове веднага след клизмата? Гроздето не ти ли помага?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #31 -: 22-10-2009, 11:18:07 »

еми аз 4ках 4аках, но нормално не става  :surpris_23: то само една клизма досега правих - във вторник и след нея се напих с вода, и после обядвах. а гроздето то4но на сок си го направих-със семената и обвивките даже, в4ера слетобяд
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #32 -: 22-10-2009, 11:30:46 »

След клизма трябва сок,за да се възтанови флората и течностите.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #33 -: 22-10-2009, 11:34:44 »

ааа виж това нещо съм го пропуснала  >:(
а сега с Анджи писахме в другата тема, тя мисли 4е пре4иствания не ередно да правя докато кърмя.  :surpris_23: а сега ве4е се обърках
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #34 -: 22-10-2009, 11:45:29 »

разбрахме се 4е пре4истване на дебелото 4ерво е допустимо  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #35 -: 22-10-2009, 12:14:50 »

Е,малкия е на три и отгоре години,яде си и друго,не мисля,че клизмите могат да навредят. Но,това е мое мнение.
Правилно ли я направи? Трябва да се поседи 15,20 минути с течноста,за да ратвори шлаките и за да поеме токсините от червото. Кръвта(цялата) минава през червото пет пъти за това време.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #36 -: 22-10-2009, 12:20:12 »

И аз така мисля Бенато, 4е моето кърма4е ве4е доста голямо  ;D
Ами мисля 4е правилно я направих - по сайта, само 4е пове4е от 10 минути не можах да задържа
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #37 -: 22-10-2009, 12:48:55 »

То се научава и се свиква ;) :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #38 -: 22-10-2009, 12:53:45 »

Кате, защо не пробваш да хапваш неща съдържаши повече фибри? Може би киноа?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #39 -: 22-10-2009, 13:01:55 »

 :kisss:Ти дете, какви гимнастики правиш за да ги събудиш ...най-добре бели данс-аз сутрин преди да стана от леглото правя мързелива/мързелива,мързелива ама много ефективна/ гимнастика.Котешката, краката правят хиксообразни движения в поза по-лусвещ, каране на колело,задължително полусвещ-5-6 пъти,масажиране на пъпа- по часовниковата стрелка и обратно.Могат да реагират и бързо и по-бавно...ако реагират бързо- бегом в тоалетната...първо е звучно, а след това и олекотяващо! :peperudi:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 22 запитвания.