Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Катерина  (Прочетена 16511 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Дневникът на Катерина
« -: 17-10-2009, 02:31:47 »

Ето ме и мен с дневник най-накрая, 8 месеца почти откакто реших да променя храненето си и някои други неща за по-добър живот. Всичко започна с едно кратко гладуване и не много правилно захранване в началото на месец март, след което преминах направо на рецептите от сайта и няколко месеца бях на около 70 % сурова храна. Нещата обаче в разгара на лятото тръгнаха в обратна посока - при наличието на толкова плодове и зеленчуци, взех все повече да намалявам суровото и да увеличавам готвеното. Имах и няколко силни момента на емоционална нестабилност при които ядох месо. И аз не знам защо го направих, не ми се ядеше наистина, бях силно ядосана и отчаяна, с бащата на детето имахме лоши моменти това лято, на няколко пъти бяхме пред окон4ателна раздяла и това явно ми повлия. Сега поне със сигурност знам, 4е не искам месо да влиза в стомаха ми отново. За бащата все още не съм сигурна дали ще останем заедно. Просто при мен всичко е свързано или ми е много слаба волята, по точно психиката на този етап от живота ми.

Напоследък не се чувствам добре - претоварена съм от лошото хранене и лошите емоции и искам да се пречистя. Но не знам от къде да започна при условие, че още кърмя сина си. Той е на 3 г и 2 месеца и кърменето е вечер и на обяд преди заспиване и някой път като прилегна да си почина бозайника пак ми се присламчва  :) Знам, 4е докато майката кърми, не трябва да се правят основните пречиствания. Но вече просто не издържам. Именно заради кърменето и гладуването което правих март месец беше кратко - 5 дни и бързах да се захраня и оплесках работите. Може ли при такова кърмене на вече голямо дете да започна с пречистване на дебелото 4ерво? Или да направя пак едно кратко гладуване?
« Последна редакция: 24-11-2009, 13:50:08 от Кате »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #1 -: 17-10-2009, 08:42:32 »

Кате,много сте хубави. Съвет за пречистванията на кърмачка,Вери е най-наясно предполагам.Малкия на колко е?До три години е максимума май :laugh:
Напълно нормално е при тези емоции ,да се отдадеш на нещо, не до там полезно. Сега да не станем смешни с Петко ;) :whistling2 - emotloader:,но Йога е винаги в помощ,Уравновесява и нормализира психиката,премахва тревогите и съмненията,гледаш по-ведро и оптимистично. Ако има кой да гледа малкия за два часа е добре.Ако има чувства и уважение между вас,ще го преодолеете този труден момент. Стискам ти палци.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #2 -: 17-10-2009, 10:17:06 »

Кате  :flowers2: И аз съм като теб, в трудни моменти изпадам в такова безразлично състояние и ям каквото ми падне  >:( Йогата наистина много ми помага  :love_007:
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #3 -: 17-10-2009, 11:25:50 »

Благодаря Бенато, Даниела  :fluretaa: . И аз много разчитам на йогата да ми донесе спокойствие, но завися от майка ми - от ноември вече ще може да ми помага и да гледа детето аз докато съм на йога. Сега няма на кой да разчитам. Иначе в Козлодуй има само един клуб по йога, който даже е за работещи в централата, но приемат и странични като мен. Мисля тази седмица да ида все пак да ги видя и да говоря с инструктора за предстоящото ми тръгване. Не знам защо си мисля, 4е това е едно от нещата, които много ще ми помогне да си върна душевното спокойствие. Другото което правя от тази седмица е да си чета книги-имам няколко на Луиз Хей, много успокояващо ми действа, но още не съм започнала да правя упражненията.
Бенато, кърма4ето ми е на 3 г и 2 месеца   :love_007: но искам да се отбие сам. майка ми ми предложи ноември да го вземе за седмица - две, с цел да се отбие, но на мен това някакси не ми се харесва, не ми се иска по този на4ин да ни приключи кърменето, може би аз изживявам по драматично нещата в момента. По скоро бих се съгласила да го взема за по една ве4ер от време на време и така по - плавно да стане. Ще видим  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #4 -: 17-10-2009, 11:46:24 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14:  Отбивай го,че ще става все по трудно. Не се притеснявай,връзката ви ще си остане силна винаги ;) :D Няма да страда,по криво ще ти е на теб :surpris_25: Нашия батко сега ,гледа как мама кърми сестричката и никаква реакция не предизвиква това.
А,иначе, всеки има трудни моменти,говорете повече,не трябва да има недоизказани неща-желания,очаквания,виждания за връзката.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #5 -: 17-10-2009, 12:12:03 »

и аз така мисля, 4е на мен ще ми е по-криво за кърменето. С таткото се караме, след малко като се успокоим и двамата сядаме да си поприказваме и поплачем ( от време на време и това се случва) и почти винаги се оказва че едно и също искаме и двамата, просто различна представа имаме за нещата и различен подход. но с откровен разговор се оправят нещата. Малки сме и двамата-аз на 24 ще стана скоро, а той е на 22 и се учим един от друг как да се държим добре помежду си. но понякога лошите моменти в комплект с недоизказаните неща ми натежават и се чудя защо изобщо продължаваме заедно..надявам се че нещата между нас вървят към по-добро.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #6 -: 17-10-2009, 12:41:22 »

Верно е малък,таткото и ти де ;D То на тези години, всичко ти се струва майтап,родителството също. Аз се ожених на 35 години(старичък ;D)  Всеки миг прекаран с децата ми,е осъзнато щастие и радост. Всяка възраст си има очарование :pensif_29: :laugh:  На двадесет и две,той е пораснало дете(мъжете си оставаме такива и на 52) ;D
« Последна редакция: 17-10-2009, 14:08:51 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #7 -: 17-10-2009, 16:04:02 »

benato, вярно е, понякога имам чувството че имам още едно дете в лицето на таткото,а друг път го виждам как се променя и вече има голяма разлика в мисленето в сравнение с приятелите си, които още нямат деца.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #8 -: 17-10-2009, 16:33:37 »

Кате, здравей.  :-*
Аз пречиствания не съм правила. Така реших за себе си. Кърмя все още често, Ясен е по-малък /1год и 4мес /, а и съм си наумила да бъде на пролет, ако ще се пречиствам. Тогава и той ще бъде вече по-голям.
При теб мисля, че няма да има проблем, ако се спреш на някоя процедура. Но все пак ти сама прецени.

Семейният живот хич не е лесна работа. :) Цяла школа си е. Но с любов, разбирателство, компромиси, много неща се постигат. Звучи банално, но е така.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #9 -: 17-10-2009, 18:11:35 »

Кате,честит дневник ;)
Стискам палци нещата в семеен план да се оправят :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #10 -: 17-10-2009, 19:26:32 »

Кате, Кате! Много труден период в живота имаш. Трябва да проявиш търпение. Таткото също. Ама те мъжете късно порасват. Малеееееее. Представям си какво ти е. И аз съм имала такива моменти и много ми се иска да повярваш, че няма нищо по-важно от това да си запазиш спокойствието издравето. За съжаление някой път човека е сляп за чувствата на другия човек. Това си е егото ни. Какво да правиш така е. ОБаче като се замисли човек колко безсмислено е да се ядосва и да си губи времето в неприятни емоции.... Още като млада си мечтаех за момента, когато ще съм достатъчно мъдра за да мога да прощавам всичко на всички. Сега почти съм го по стигнала. Още малкоми остана да се самовъзпитам. Като прощаваш не означава, че трябва да позволяваш да не те уважават. За една майка е много важно да я обичат и да я обгръщат с внимание за да може трижди да го върне на децата си. Твоя любим трябва да го осъзнае това. Защото като се разделите няма да решитеконфликта, а ще отворите десет други. Разбира се някои партньрства трябва да се прекъснат. Но щом двама души си говорят за чувствата и се е запазил диалога, това означава, че нещата ще се оправят. Може би трябва малко време. И много любов.
Има нещо което ще гадая до гроба.
Как човекът превръща любовта си във злоба?
Как настава в сърцето тази тъжна промяна -
Вместо песен на славей тъмен крясък на врана?
Как целувката сладка до отровата стига?
Как прегръдката нежна става тежка верига?
Има нещо в простора непонякно за мене.
Кажете ми хора от любов озлобени:
Как човекът обича само няколко мига?
Злоба има за всички .
Лобовта не достига!
Активен
Намасте :)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #11 -: 18-10-2009, 01:05:24 »

Благодаря ви за подкрепата и милото отношение, наистина ми стоплихте душата  :heart_2:

Дарби, стихотворението накрая е много силно  :flower:. Иначе много правилно си го написала, че смисъл няма в това да се ядосваш и да си губиш времето с негативни емоции...осъзнавам го това, но досега ми беше трудно да го прилагам.
Надявам се това да си остане в минало време и занапред да ми става все по-лесно да съм спокойна. Знам, че няма да стане от раз. До сега все се исках да променя нещата веднага и не ставаше, този път ще пробвам постепенно. За тази седмица приемам три неща:
 
1. да започна да си лягам рано, за мен това ще значи 22 часа
2. да започна прочистването на дебелото черво
3. да остане едно сготвено ядене + салата, другите да са сурови

Ако всичко е наред, започвам пречистването от понеделник т. като детето е на градина тогава.
Мисля да правя клизмите с вода и лимон; от това, което четох, с урина май е най-добре, но не се смятам за здрава в момента, за да ползвам моята.

Йогата остава на началото на ноември.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #12 -: 18-10-2009, 08:15:46 »

Дарби,моя подпис е почти същия,като края на стихчето :laugh:
Кате ,само така,поеми въздух и брой до десет,ако трябва и повече ;) :Confus_34: Опитай се,да виждаш чашата полупълна :D (Само него не се опитвай да променяш,ще си вгорчиш живота.Всеки си е различен) ;)  :Content_22: :peperudi:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #13 -: 18-10-2009, 09:44:43 »

benato  :)
него няма да го променям, не че не опитах де  ;D , но все пак, както казваш ти, всеки е различен. нека той сам се промени, когато е е готов и ако има желание
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #14 -: 18-10-2009, 10:10:46 »

Това имах предвид,жените в началото на връзката си мислите,че с говорене и упорство,ще промените мъжа до вас :P Ама те промените,стават бавно и сами :surpris_23:  Или приемаме другия с всичите +- или страдаме :Confus_3:
За мен,най-важното е, да направим така,че да се прибираме в къщи при семейството с желание. Ако постоянно те крикуват,ако ти казват какво не си направил и какво трябва да вършиш,постепенно всичко хубаво се изпарява :surpris_23:
Жената може да постигне всичко,с нежност и ум ,нали?;) :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #15 -: 18-10-2009, 11:06:09 »

Да, benato, така е настина  :D
и аз мисля, че нагласата с която се прибираш вкъщи е най-важна и ако липсва желание постепенно и значението на семейството губи смисъл.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #16 -: 19-10-2009, 13:34:29 »

Днес заведох детето на градина и докато чакам да отида до тоалетната се захванах с градинарство. Полях си растенията и засадих копър, босилек, репи и маруля в саксии. В 10 часа се отказаха да чакам и пих един разхлабителен чай, явно от вълнение да започна по бързо пречистването нестава веднага

менюто за днес до сега е:
до обяд-чай
на обяд-3 домата на салата със сусам и ленено семе, 3 чушки, малко домашно овче сирене

за слетобяд направих тахомеда на Петко. Мисля да го комбинирам с плодове и да си хапнем със синчето като го взема от градината  ;D

за вечеря сигурно ще сме си сами с него и няма да готвя нищо, и без това достатъчно готвено е яло детето на градина, така че ще направя една зелева салата със зехтин, лимон, моркови и орехи
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #17 -: 19-10-2009, 16:30:11 »

Кате, малкия хареса ли тахомеда  ;D
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #18 -: 20-10-2009, 13:28:38 »

Не пожела даже да го опита  :( беше закусил вече на градината и затова.

снощи не можахме да минем само със салатата, ходихме на гости и аз ядох салата и печени картофи, а Коци яде и доста други неща...да не изброявам по-добре

Днес до обяд пих само чай и вода и си направих първата клизма от прочистването. Мина успешно, след нея се почувствах добре.
На обяд ядох салата от зеле и моркови и доста сурови бадеми.
За слетобяд съм предвидила да си доям тахомеда и банани
За вечеря пак салата от зеле и моркови и мисля да направя и едни овесени питки, печени обаче.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #19 -: 20-10-2009, 13:43:58 »

А мога ли да си засадя салата Айсберг по твоя начин Кате :bleh много я обичам :Appetit_17: :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.